To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowianin w TVP Kultura   -   19/2/2005
Młody tarnowianin, Łukasz Maciejewski - popularny i lubiany dziennikarz, krytyk filmowy, filmoznawca, szef programowy kina "Millennium" - będzie gospodarzem filmowego dnia (czyli każdego piątku) w nowouruchamianym telewizyjnym kanale tematycznym TVP Kultura. O wyborze Tarnowianina zdecydował wygrany przez niego casting. Szef nowej telewizji Jacek Weksler nie ukrywa, że Łukasz był od początku "pewniakiem" i szukano tylko partnera dla niego. Ostatecznie współgospodarzem piątku w TVP Kultura będzie Michał Chaciński z „Gazety Wyborczej”.

Ogloszenie

Formuła uruchamianej w kwietniu TVP Kultura polegać ma na tym, że każdy kolejny dzień tygodnia poświęcony będzie jednej z Muz: teatrowi, muzyce, literaturze, a w piątki (i tylko w piątki) – filmowi.
- Razem z Michałem Chacińskim mam być kimś w rodzaju gospodarza całego dnia – zapowiadać filmy, prowadzić debaty, wywiady etc. - mówi Łukasz Maciejewski.
Wśród pozostałych prowadzących są m.in.: Grażyna Torbicka, Katarzyna Janowska, Max Cegielski, Piotr Mucharski, Jacek Hawryluk, Łukasz Drewniak, Krzysztof Mieszkowski.
Łukasz Maciejewski deklaruje, że nie zapomni o Tarnowie i nie zamierza się w zadnym razie z naszego miasta wynosić. - Traktuję to tylko i aż jako kolejną przygodę, nowe doświadczenie zawodowe. W piątki wieczorem, lub w sobotę rano będę zawsze z powrotem w Tarnowie - obiecuje. Jednocześnie nie ukrywa radości, że pomimo ogromnej konkurencji (przesłuchano kilkudziesięciu dziennikarzy z całej Polski) TVP zdecydowała się zatrudnić właśnie jego.

Ale to skromność przesadna. Nie mający jeszcze nawet 30 lat Łukasz Maciejewski jest już bowiem cenionym filmoznawcą i krytykiem filmowym w kraju. Jest doktorantem w Katedrze Amerykanistyki UJ, współpracownikiem dydaktycznym UJ i Akademii Pedagogicznej w Krakowie.
Ma na koncie kilkaset publikacji prasowych. Jest stałym współpracownikiem wielu czasopism kulturalnych m.in. „Odry”, „Dekady Literackiej”, „Znaku”, „Kina”, „Filmu”, „Tygodnika Powszechnego”, „Kwartalnika Filmowego”, „Dziennika Polskiego” i „Notatnika Teatralnego”.
W tym roku planowane jest wydanie czterech książek z pracami Łukasza Maciejewskiego m.in. „Mistrzowie kina europejskiego” (esej o Patrice Chereau), „Współczesne kino amerykańskie” (rozprawa o twórczości Gusa Van Santa), „Nowe kino brytyjskie” (szkic o Stephenie Daldry’m).
Łukasz Maciejewski jest tegorocznym stypendystą Fundacji Uniwersytetu Jagiellońskiego im. Stanisława Estreichera przyznawanego najzdolniejszym młodym naukowcom Krakowa.

Ł.Maciejewski nigdy nie zrywał kontaktów z Tarnowem. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego jest stałym współpracownikiem tarnowskich mediów, m.in. tygodnika TEMI i Radia MAKS, gdzie od lat prowadzi powszechnie lubianą audycję Kino-Maks. Jest także współtwórcą sukcesów kina Millennium w ostatnich latach, które z kina okazjonalnego, jakim było jeszcze w latach 90-tych, wyrosło na jeden z najlepszych i najlepiej ocenianych przybytków X Muzy w regionie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 22:35:41
IP     : 100.25.42.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html