To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   CZWARTYek stra FILM   -   20/2/2005
W najbliższy czwartek 24 lutego w kinie Marzenie będziemy mogli zobaczyć kolejny film w ramach cyklu CZWARTYek stra FILM. Na pojedynczej projekcji o godzinie 18.00 gościć będzie na ekranie kina głośny koreański obraz „Wiosna, lato, jesień, zima i ....wiosna” Kim Ki-duka. Dla inTARnautów mamy dwa podwójne zaproszenia na ten równie egzotyczny, co piękny film.

Ogloszenie
>

„Wiosna, lato, jesień, zima i ....wiosna” film koreańskiego reżysera Kim Ki-duka odnoszący się do buddyjskiej filozofii życia jest piękną, nasyconą głębią uczuć opowieścią o ludzkim życiu. Nawet bez szczególnej znajomości buddyzmu zrozumiemy najważniejsze prawdy o życiu bohaterów ale także i nas samych.
Film podzielony jest na pięć części – pór roku. Ich przemijanie symbolizuje życie człowieka, od narodzin po śmierć, od miłości po cierpienie.
To przypowieść o mistrzu duchowym i jego uczniu, o poszukiwaniu harmonii, o życiu między naturą a duchową czystością.
Krótką rekomendacją dla tego filmu niech będą fragmenty dwóch recenzji, które ukazały się w prasie światowej.
„To absolutne arcydzieło. Nawet bez znajomości buddyjskiej filozofii zrozumiemy najważniejsze prawdy o życiu bohaterów i nas samych. W trakcie filmu odnosimy wrażenie, ze przeżycia bohaterów są naszymi. W chwilę potem aktorzy, jakby grali nas samych....”
New York Times
„Ten film zrobił człowiek o wybitnym smaku plastycznym. Od pierwszych zdjęć widać, że reżyser jest świetnym malarzem” Chicago Sun Times
oraz nagrody które film uzyskał:
MFF w San Sebastian 2003 – nagroda Publiczności i Nagroda Don Kichota
MFF w Locarno 2003 – Nagroda Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Studyjnych Południowokoreańska Akademia Filmowa – Najlepszy Film Roku 2004.

Dwoje inTARnautów może otrzymać podwójne zaproszenie na ten film, jeśli podadzą nam odpowiedź na pytanie, w ramach którego z festiwali filmowych w ubiegłym roku można było oglądać już film Kim Ki-duka w Polsce (i w Tarnowie) ? .
Nazwę tego festiwalu należy umieścić w tytule e-maila i wysłać na adres: redakcja@intarnet.pl do środy 23 lutego do godziny 15.00. W treści wiadomości należy też podać imię i nazwisko. W środę popołudniu wylosujemy dwójkę zwycięzców. Na e-skrzynki dwojga inTARnautów - wylosowanych uczestników konkursu trafią w środę wieczorem instrukcje, jak skorzystać z zaproszenia. Ich nazwiska podamy też w tym miejscu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 5, 2022 18:31:55
IP     : 44.201.95.84
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html