To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: TFK
  
  Liderzy kultury jadą pod Tatry   -   21/11/2003
Tarnowska Fundacja Kultury już po raz dziesiąty jest organizatorem Ogólnopolskiej Konferencji Liderów Kultury nt. „Finansowanie i organizacja działalności kulturalnej w gminie, powiecie i województwie samorządowym w aspekcie wejścia Polski do Unii Europejskiej”. Trzydniowa konferencja rozpocznie się już 26 listopada w Ośrodku Wypoczynkowym „HYRNY” w Zakopanem.

Ogloszenie

Zaproszenie do udziału w Konferencji przyjęło ponad 200 przedstawicieli środowisk kultury i samorządów z terenu całej Polski, którzy wezmą udział w ważnym forum dyskusji o tożsamości narodowej i przyszłości polskiej kultury w aspekcie integracji Polski z Unią Europejską. Należy podkreślić, iż jest to aktualnie najważniejsze, systematycznie organizowane od czterech lat: OGÓLNOPOLSKIE FORUM KULTURY SAMORZĄDOWEJ. Cele i tematyka forum to : wymiana doświadczeń , kreowanie nowoczesnego myślenia w kulturze, rzecznictwo interesów integracja europejska.

Zasadniczy cel, jaki został postawiony przez organizatorów, Konferencji to kreowanie nowoczesnego myślenia w kulturze, budowanie europejskiej wartości dodanej oraz zarządzanie instytucjami i organizacjami kultury poprzez wiedzę, czas, jakość współfinansowanie zewnętrzne, w tym z funduszy UE oraz aktywne uczestnictwo w polityce regionalnej.

Podczas Konferencji uczestnicy będą mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach z przedstawicielami władz: Kancelarii Prezydenta RP, Marszałka Sejmu RP, Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, Ministerstwa Kultury, Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej, Wojewody Małopolskiego, Miasta Zakopane i Powiatu Tatrzańskiego oraz ekspertami z : Akademii Ekonomicznej w Krakowie, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytutu Współpracy z Zagranicą TFK, Fundacji Fundusz Współpracy, Stowarzyszenia Sopot Miasto Artystów, Stowarzyszenia Polskie Forum Kultury Samorządowej oraz Tarnowskiej Fundacji Kultury.
Spotkania poświęcone będą omówieniu zasad nowej polityki kulturalnej Rzeczpospolitej Polskiej, uwarunkowań prawnych i zakresu finansowania kultury ze środków publicznych oraz roli polskiej kultury w procesie integracji Polski z Unią Europejską.

Problematyka Konferencji obejmie również analizę aktów i przepisów prawnych dotyczących działalności kulturalnej, metodykę przygotowania strategii działania i biznes planów dla instytucji kultury i organizacji pozarządowych, a także zasady opracowywania projektów do funduszy Unii Europejskiej 2000-2006 oraz funduszy i fundacji krajowych i zagranicznych. W trakcie Konferencji, kontynuowana będzie dyskusja nad kreowanymi funkcjami kultury i jej rolą w rozwoju społeczno-gospodarczym gmin, powiatów i województw samorządowych.

Konferencji towarzyszyć będzie również otwarcie SALONU MECENASÓW KULTURY, w którym zostaną zaprezentowane firmy wspierające przedsięwzięcia kulturalne i oferujące swoje produkty i usługi instytucjom i organizacjom kulturalnym. Swoje poczytne miejsce w Salonie zajmą Oficjalni Sponsorzy, tegorocznej Jubileuszowej Konferencji, którymi są: Kopalnia Soli Wieliczka Trasa Turystyczna, Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów, Poczta Polska.

Wielka Gala Jubileuszowa uświetni X spotkanie w ramach Ogólnopolskiej Konferencji Liderów Kultury. Całość przybierze formę spotkania z kulturą Polskich TATR. Będzie to znakomity czas do wręczenia Dyplomów Jubileuszowych oraz artystycznych wydarzeń Konferencji.

Wysoki poziom merytoryczny Konferencji, służącej promocji nowoczesnych form organizacji i finansowania kultury w gminie, powiecie i województwie samorządowym, a także jej integracyjny charakter dla środowisk kultury sprawiają, iż Konferencja zyskała uznanie Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej, który przyjął rolę Współorganizatora oraz uznanie w oczach władz, które objęły nad nią swój Honorowy Patronat: Marek Borowski – Marszałek Sejmu RP, Waldemar Dąbrowski – Minister Kultury; Jerzy Adamik – Wojewoda Małopolski; Andrzej Gąsienica Makowski – Starosta Tatrzański; Piotr Bąk – Burmistrz Miasta Zakopane; Mieczysław Bień – Prezydent Miasta Tarnowa.

Wśród patronów medialnych przedsięwziecia jest także nasz portal.

Szczegółowy program Konferencji i Forum oraz inne informacje na stronie TFK
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(22-11-2003) Greenclover :
Przez setki i tysiące lat kultura "żywiła" się sama. Teraz nagle potrzeba strategii, planów i konferencji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-11-2003) Zaściankowiec :
bo teraz nie ma giniuszy, są tylko rzemieślnycy, których "dzieł" nikt nie chce kupować - bo i po co ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-11-2003) Wojciech Popiela www.upr.pl :
A podatnik płacze i płaci... Więcej i więcej... Najwyższy Czas przerwać ten zaklęty krąg. [ www.nczas.com ]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-11-2003) ANTYGALICJANIN :
A teraz gdy przyjdziesz, ze swoim projektem ciekawej, małokapitałowej imprezy...to powiedzą Ci ,ze nie ma na to pieniędzy. (bo właśnie wydali na takie wojaże)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-11-2003) ANTYGALICJANIN :
JESZCZE JEDEN KOMENTARZ DO SPRAWY: taki rozwoj sprawy budzi we mnie pewną wątpliwośc w czystość intencji - istnieje obawa o to czy przypadkiem nie chodzi tutaj o zawężenie pola działania dla pewnej tylko grupy ludzi która ma decydować o KULTURZE gdy brakuje pieniędzy w budżecie i odgórnym sterowaniu w przypadku zagrozenia stołków przez nowe pokolenia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-11-2003) Wkórniony :
Sam pojechałbym z nimi tylko jak się załapać. Teraz oczekuję na Ogólnopolski zjazd działaczy kóltóry zorganizowany przez tę fundacje na temat " W którym mieście znajduje się ładniejsze Grafiitii i co na to Kosmici o ile istnieją." Zjazd niech se zorganizuja np: na Księzycu w hotele Luna2

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl