To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zagrało KSU    -   24/2/2005
W tarnowskim klubie studenckim „Przepraszam” wystąpiła w czwartkowy wieczór legendarna grupy KSU. Zespół gościł już w Tarnowie kilka miesięcy temu i przygotowywał się do nagrania nowej płyty ("Nasze słowa"), którą dziś już promował. Udało się nam wówczas przeprowadzić krótką rozmowę z Pawłem "Prezo" Tylko, Tarnowianinem, zasilającym od dwóch lat szeregi KSU.

Ogloszenie

KSU, jeden z pierwszych polskich zespołów punk-rockowych powstał w 1978 roku w Ustrzykach Dolnych (stąd nazwa – od samochodowej rejestracji). Co zostało z tamtych lat? Wspomnienia, słynny list napisany do Radia Wolna Europa z prośbą o puszczanie w eter piosenek Sex Pistols, Black Sabbath, Deep Purple, Led Zeppelin, UK Subs... List miał zresztą konsekwencje uboczne – prośba została spełniona, natomiast dedykacja „dla słuchaczy z Bieszczad” spowodowała falę rewizji i przesłuchań. Potem była sławetna „Wolna Republika Bieszczadzka”, kolejne represje, wreszcie – pierwsze miejsca list przebojów, Jarocin (1989), pierwsze zarejestrowane nagrania.
Jednak KSU to nie tylko przeszłość – grupa wciąż żyje, konsekwentnie nie dając się wplątać w machinę „speców od marketingu” czy wizerunku; choć mało obecni w mediach, grają po swojemu i wciąż mają coś do powiedzenia i wciąż ma kto ich słuchać...
W naszej strefie dźwięku krótka rozmowa z Pawłem Tylko – czyli słów parę o tym, co się stało z naszą Polską, o manipulacji, sferach biznesu, światopoglądowych chorągiewkach, kulturze; słów parę o tym, że często więcej i „prawdziwiej” dzieje się na prowincji, niż w oblanym blaskiem jupiterów sercu wielkiego miasta... - posłuchaj (((mp3)))

M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, July 20, 2024 18:26:20
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html