To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   20 urodziny "Zająca Poziomki"   -   26/2/2005
Za kilka dni, 4 marca, w Centrum Kultury w Żabnie, już po raz dwudziesty, odbędzie się Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych „O Wielką Nagrodę Zająca Poziomki”. Impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz dorocznych spotkań kulturalnych w regionie.

Ogloszenie

Organizatorami XX Jubileuszowego Przeglądu, tak jak i w latach ubiegłych, są Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu oraz Centrum Kultury w Żabnie.
Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego, Burmistrz Gminy Żabno oraz Starosta Powiatu Tarnowskiego.
Patronat artystyczny objął Teatr Lalki, Maski i Aktora GROTESKA w Krakowie.

W przeglądzie mogą uczestniczyć dziecięce i młodzieżowe teatry lalkowe, działające przy instytucjach kultury, przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach i placówkach wychowawczych z województwa małopolskiego. Organizatorzy dokonali podziału teatralnych zespołów lalkowych na dwie kategorie wiekowe tj. teatry dziecięce (do 10 lat) oraz teatry młodzieżowe (do 16 lat).
Młodych artystów oceniać będzie profesjonalne jury, w skład którego weszli komisarz Ogólnopolskich Spotkań Lalkarzy w Puławach Ewa Żukowska z Lublina, Elżbieta Siepietowska z Teatru Lalki Arlekin w Łodzi, teatrolog, Maria Zawada Bilik aktor – lalkarz z Tarnowa oraz Franciszek Palka artysta plastyk z Nowego Sącza. Jury weźmie pod uwagę dobór repertuaru, opracowanie dramaturgiczne, plastyczne, muzyczne spektaklu, animację lalek, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Wielkim nieobecnym będzie zmarły kilka dni temu Henryk Cyganik, wieloletni członek gremium oceniającego przedstawienia konkursowe. Komisja artystyczna nominuje zespoły do udziału w XXXVII Ogólnopolskich Spotkaniach Lalkarzy w Puławach oraz w spotkaniu finałowym XX Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bandurek” w Nowym Sączu.
Dodatkowo powołane zostanie Jury Dziecięce, które przyzna swoją nagrodę.
O godzinie 18.00 organizatorzy zapraszają wszystkich na spektakl „Bajki” wg Aleksandra Puszkina w wykonaniu Teatru MASKA z Rzeszowa.
XX Małopolski Przegląd Teatrów Lalkowych poprzedzi wystawa lalek teatralnych z Teatru Arlekin w Łodzi pt. „Spotkajmy się w bajkowym świecie”, którą będzie można oglądać w Galerii Centrum Kultury w Żabnie od 3 do 30 marca, a także wystawa fotografii obrazująca 20-letnią historię przeglądu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 21:46:31
IP     : 100.25.42.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html