Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   "Bajśniowy" Tarnów    -   02/3/2005
Skrzaty, elfy, rusałki, krasnoludki, królewny ... W poniedziałkowy wieczór wnętrze Tarnowskiego Teatru przypominało farmę Shreka, po zsyłce na nią wszelkich bajkowych stworów. Na widowni brakło już nie tylko miejsc siedzących, ale nawet stojących. A wszystko to z okazji uroczystej inauguracji drugiego tomu "Bajśni", w którym to znalazło się blisko 40 nowych utworów napisanych przez dzieci i dorosłych z całego kraju. Fragmentów z nich wysłuchano (w znakomitych interpretacjach !) a kilka mogliśmy nawet zobaczyć.

Ogloszenie
>

Oto Teatr po brzegi tą małą i dużą widownią wypełniony; zeszli się wszyscy na wspólne „wielkie czytanie” i „wielkie słuchanie” – bajań, bajek i baśni. A słuchać było kogo – wśród gości pojawiła się Ewa Złotowska, „odtwórczyni” roli Pszczółki Mai i Andrzej Gawroński – człowiek, który ożywił swoim głosem postać pasikonika Filipa. Na scenie, we własnej skadinąd bajśni "Smoczysko" zaprezentował się też prezydent Mieczysław Bień. Wystąpili młodzi artyści z t`ATRU i całkiem duzi z Teatru, szanty zaserwował nam zespół Cotton...

Oto i książka wspólnie spisana – przez dzieci i dorosłych, przez osoby znane i nieznane; książka ilustrowana rękami młodych artystów z Pałacu Młodzieży. –Bajśnie są rodzajem poradnika w trudnych sytuacjach – mówi Jacek Kucaba, pomysłodawca przedsięwzięcia. – Radzimy w nich sobie samemu i sobie nawzajem. W tych bajkach jest także przemoc, są narkotyki, pojawiają się uzależnienia – ale one pokazując zło, pokazują też, jak je zwyciężać. Nasze „Bajśnie” kończą się wołaniem, by wszystko dobrze się skończyło, by dobro zatryumfowało nad złem – to jest taki przekaz: dajmy sobie szansę i nadzieję.
Jacek Kucaba obiecuje, że tak jak pierwszy tom składał sie z bajśni pisanych przez Tarnowian, obecny - z bajśni pisanych też przez autorów z całej Polski, tak następna edycja "Bajśni" będzie mieć już rangę europejską. Po pięć utworów ma nadesłać każdy z krajów naszego kontynentu. Tarnowowi w tym projekcie przypada wciąż rola bajśniowej stolicy ...
(pd) (MP)

Posłuchaj małego fragmentu, tego co działo się w Teatrze i wypowiedzi Jacka Kucaby (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(02-03-2005) słuchacz :
Dlaczego nie można odsłuchać mp3 z bajśni?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2005) Tomek :
rzeczywiście tez miałem kłopot. Dopiero w realu mi poszło ??? a inne bez problemu w WMP

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2005) słuchacz :
Juz jest OK. Pozdrawiam i dziekuję.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl