Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS
  
  Strajk szkolny w Nowej Jastrząbce   -   04/3/2005
Kolejny dzień gimnazjaliści z Nowej Jastrząbki nie uczestniczą w lekcjach. Konflikt o istnienie oddziału w tej miejscowości zaostrza się a okupujący szkołę rodzice nie zamierzają złożyć broni. Protest przebiega bardzo spokojnie , dzieci z podstawówki, która mieści się w tym samym budynku uczestniczą normalnie w zajęciach. Protestujący zajęli jedno ze szkolnych pomieszczeń w którym śpiewają pieśni, podejmują gości i modlą się.

Ogloszenie

Rodzice są szczególnie zbulwersowani postawą nauczycieli ze Starych Żukowic, którzy odmówili przyjazdu i uczenia dzieci w oddziale swojego gimnazjum w Jastrząbce. Powodów ich absencji nie zna dyrektor tego ostatniego Bożena Swiątek. Tak więc jedynymi którzy na całym zamieszaniu stracą będą uczniowie. I to bez względu na wynik akcji protestacyjnej. W przypadku gdy zakończy się ona wznowieniem nauki – będą musieli nadrabiać zaległości, gdyby oddział zlikwidowano – będą musieli dojeżdżać do Starych Żukowic i również solidnie przepracować niespełna 3 miesiące pozostałe do egzaminów. W mediacje między stronami włączyły się władze oświatowe. W negocjacjach, które trwają bierze udział także wójt Lisiej Góry Stanisław Wolak. On ciągle wierzy w kompromis. W oddziale gimnazjum w Nowej Jastrząbce normalnie uczy się prawie 60-ciu uczniów. Normalnie, gdyż obecnie dorośli zafundowali im przymusowe wakacje.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(04-03-2005) rydz :
ksiedza jeszce z kropidlem...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-03-2005) Ja n-l z miasta :
Ci to mają warunki 60 osób na całe gimnazjum ...w mieście po 34 w klasie ...i gdzie tu sprawiedliwosc ba i jeszcze dodatki wiejskie za trudną pracę ....a miastowym sie wytyka nieróbstwo !!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-03-2005) kt :
zmienić wójta

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl