Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ach, te baby ...   -   07/3/2005
Ach, te baby – tak zatytułowano 24. spotkanie, zorganizowane w tarnowskim Teatrze przez Stowarzyszenie Na skrzydłach po drabinie i Teatr im. Ludwika Solskiego. Niezwykły był to poranek, dedykowany tym razem Paniom z okazji zbliżającego się Ich święta. Niezwykły za przyczyną przyjętej formuły i zaproszonych gości.

Ogloszenie
>

Bo to i Bogdan Wojtowicz – dyrektor Galerii Miejskiej zgromadził wokół siebie przednich gości – Roberta Mazurkiewicza , aktora z Warszawy, Sławomira Ujka – kontrabasistę z Filharmonii Rzeszowskiej, tarnowskiego artystę malarza, facecjonistę – Witolda Pazerę oraz milcząco spoglądającego artystę plastyka Piotra Kuklę. Były również młodziutkie instrumentalistki Marylka Zając – skrzypce i Ewunia Matoga - gitara.
Zaczęło się od niespodzianek, nie we foyer, jak tradycyjnie, ale na małej scenie, która z trudem pomieściła przybyłe Panie i sympatyków spotkań.
Marylce pękł, podczas strojenia, podpórnik w skrzypcach, poradziła sobie wspaniałe na wypożyczonym instrumencie i w duecie z Ewunią pięknie zagrała Romanse z sonaty D-dur Johanna Gottlieba Schiedlera, Poloneza A-dur Nocolo Paganiniego oraz utwór w opracowaniu C. Hartoga.
Były wspominki i dogadywania, poezja pięknie czytana przez pana Roberta, którego wspomagał pan Bogdan, mini koncert Sławomira Ujka na kontrabasie i cudowne dzwięki J.S. Bacha. I maleńkie karneciki z wersami poezji, które Panie otrzymały wraz z tulipanami, zakupionymi przez radnego województwa małopolskiego Mariana Cichego.
I życzenia złożone osobiście przez Senatora RP Józefa Sztorca, który mecenatem objął cykl spotkań skrzydlato-drabiniastych.
A ty mnie na wyspy szczęśliwe zawieź,
wiatrem łagodnym włosy jak kwiaty rozwiej, zacałuj,
ty mnie ukołysz i uśpij, snem muzykalnym zasyp, otumań,
we śnie na wyspach szczęśliwych nie przebudż ze snu.

To Konstanty Ildefons Gałczyński, któremu w sukurs kobiety odpowiedzieć mogły :
Polub mnie taką, jaką jestem,
Nie próbuj zmienić, złamać, zgiąć.
Pozwól mi śmiać się, kłamać, tęsknić,
Dobrą być czasem, czasem złą …


I tak z życzeniami, kwiatami i karnecikami, z uśmiechem na twarzach i ciepłem w sercach Panie się rozeszły, plotkując co nieco, z atencją odprowadzane przez męską grupę wolontariuszy z Zespołu Szkół Medycznych, przygotowaną też na udzielenie pierwszej pomocy. (kd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(08-03-2005) kobieta :
wreszcie bez zbędnego wzdęcia i zadęcia chwil kilka nam ofiarowano

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-03-2005) iwa :
może bez fanfarów, prosto , od serca, więcej takich spotkań włodarze miasta zaoferują pospólstwu, miast przebierać się w żupany, kontusze i pasami słuckimi przepasywać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-03-2005) mężczyzna :
a co oni z tego będą mieli ? męska część , bo tylko taka jest, włodarstwa ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-03-2005) Ela :
Mimo wczesnej pory warto było udać się do Teatru. Spotkanie sympatyczne, choć widac było ewidentnie brak scenariusza. Panowie uwielbiaja się chwalić, temat był tu nieważny tak czy siak mówili wyłacznie o sobie. Wiersze mozna było sobie darować bo to ani smieszne nie było ani oryginalne, pan Ujek ewidentnie fałszował a pan Sztorc ewidentnie był nie na miejscu ze swoją kampania wyborczą. Nudziłam się potwornie, ale to moje subiektywne odczucie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-03-2005) do Eli :
To w końcu warto było czy nie warto?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-03-2005) Ela :
Warto było, ale tylko dla tego kwiatka i widoku pana Pazery "palącego" dowcip, co mu się raczej nieczęsto zdarza.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-03-2005) iwa :
odczucia subiektywne ważne, ale ja się nie dopatrzyłem żadnej kapmani wyborczej. Może to lekka alergia na ważnych publicznie ? nie przesadzaj Elu, mogłaś wyjść jeśli Cię to nudziło

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl