To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Millennium.inTARnet.pl zaprasza   -   10/3/2005
Familijny hit "Zebra z klasą" oraz najnowszy film Woody Allena "Melinda i Melinda" to kolejne premiery, jakie będzie można oglądać od piątku w kinie Millennium. Jak co tydzień mamy dla Was dwa zaproszenia na weekendowe seanse tych filmów w Mościcach. Zapraszamy do zabawy i ... do kina.

Ogloszenie
>

MELINDA I MELINDA
USA, 2004,
15 lat, 100 min.
Reżyseria: Woody Allen
Obsada: Will Ferrell, Radha Mitchell, Josh Brolin, Chiwetel Ejiofor, Jonny Lee Miller, Amanda Peet, Chloë Sevigny.

Opowieść o grupie mieszkańców Nowego Jorku, którzy zmagają się z takimi problemami jak nietrwałość miłości, niewierność małżeńska, nowoczesny romans i niemożność komunikacji. Tytułowa Melinda to młoda kobieta o skomplikowanym życiu osobistym, której losy poznajemy w dwóch wersjach – komediowej i tragicznej.

Już pierwsza scena "Melindy i Melindy" ujawnia charakterystyczny cudzysłów - przy stoliku w eleganckiej nowojorskiej restauracji czworo intelektualistów rozprawia nieco naukowym językiem o życiu, które jest jak "bańka mydlana" i o różnicach oraz związkach między komedią a tragedią. Gdy jeden z bohaterów przywołuje anegdotę o tytułowej Melindzie, która bez uprzedzenia zjawia się w domu dawnych przyjaciół podczas snobistycznego przyjęcia, dwaj pisarze - komik i tragik - zaczynają snuć na jej temat własne wariacje.

Pełną perypetii historię porzuconej przez męża Melindy (w jednej z wersji mąż-lekarz pozbawia ją prawa do widywania dzieci, bo bohaterka, znudzona życiem niczym Emma Bovary, zaangażowała się w romans z przystojnym fotoreporterem, który szybko zostawił ją dla byłej wicemiss świata) obaj widzą bardzo różnie. Komik znajduje w niej świetny materiał na komedię romantyczną o wrażliwej i idealistycznie nastawionej do świata kobiecie, która zakochuje się zawsze w niewłaściwych mężczyznach, nie boi się przyznać do seksualnego temperamentu i kieruje w życiu emocjami zastępującymi rozsądek. Tragik patrzy na Melindę inaczej - jak na neurotyczkę nieustannie wpadającą w depresję, zakompleksioną i zagubioną w świecie, którym rządzi niemożliwe do okiełznania fatum. Widz zaś ogląda na ekranie dwie równoległe historie (poza tytułową bohaterką, którą znakomicie gra chwilami groteskowo-karykaturalna, chwilami bezpretensjonalnie uwodzicielska Radha Mitchell, w obu wersjach występują inni aktorzy), ale szybko gubi się, bo nie wie już, która z historii miała być "na serio", a która "na wesoło": obie są w podobny sposób zabawne i melancholijne zarazem.
Paweł Felis, KINO


ZEBRA Z KLASĄ
USA, 2004,
b.o., 94 min.
reżyseria: Frederik Du Chau
scenariusz: Kirk de Micco, Michael Samonek, David Schmidt
obsada: Bruce Greenwood, Hayden Panettiere, Gary Bullock, Joshua Jackson

W środku gwałtownej burzy wędrowny cyrk przypadkiem traci jedną ze swoich najcenniejszych zdobyczy – małą zebrę. Źrebaka ratuje znany niegdyś hodowca koni Nolan Walsh, który po okresach sukcesów swoich podopiecznych na bieżni postanowił przenieść się do Kansas i tam prowadzić niewielką farmę ze swoją córeczką Channing. Na miejscu zebra otrzymuje od swojej nowej właścicielki wdzięczne imię Pasio i wkrótce poznaje inne zwierzęta, przygarnięte przez Walsha. Farma Walshów graniczy z majątkiem Dalrymple Estate, na którym czystej rasy konie trenują do najważniejszych w roku derby Kentucky Open. Gdy tylko Pasio zauważa tor, postanawia poświęcić się bez reszty wyścigom.
Wraz z przygotowaniami, nakręcenie "Zebry z klasą" zajęło 2 lata, z czego 14 tygodni poświęcono na zdjęcia w Republice Południowej Afryki. Sporo czasu zajęło znalezienie miejsca, w którym występowałaby wystarczająca ilość zebr. Idealnym miejscem okazały się wzgórza Midlands Meander w prowincji KwaZulu-Natal.
Reżyserem polskiej wersji językowej jest Paweł Leśniak a dialogi do tego filmu przygotowała Elżbieta Kowalska. Głosu postaciom w filmie użyczyli m.in. Maciej Stuhr (Zebra Pasio), Adam Ferency (kucyk), Jarosław Boberek (kogut), Stanisława Celińska (koza) oraz Tede i Wujek Samo Zło w rolach rapujących much.

Dwa podwójne zaproszenia na jeden z niedzielnych seansów wybranego przez Was filmu rozlosujemy wśród inTARnautów, którzy zgłoszą się do nas drogą elektroniczną. Na zgłoszenia te oczekujemy do jutra (11 marca) do godziny 14.00. E-listy należy podpisać, zatytułować tak, jak wybierany przez Was film, a następnie wysłać na skrzynkę web@intarnet.pl. W piątkowe popołudnie zajrzyjcie tutaj ponownie (ogłosimy nazwiska wylosowanych osób). A zwycięzcy mogą oczekiwać zwrotnej informacji w swojej skrzynce e-mailowej z instrukcją, jak skorzystać z zaproszenia. Zapraszamy !
Aktualny repertuar kina "Millennium" jak zwykle znajdziecie na stronie: millennium.intarnet.pl. I jeszcze informacja z ostatniej chwili: we wtorek 15 marca kino będzie nieczynne.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, June 19, 2024 05:39:02
IP     : 100.28.2.72
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html