To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dumki, ballady i romanse    -   14/3/2005
Na ten wieczór czekałem pełen nadziei, czekałem na spotkanie z pełną liryzmu i wewnętrznego żaru muzyką rosyjską, ukraińską. W piątek, w „Cafe Galeria” z programem „Od Kijowa do Paryża” wystąpiła Anna Żeber z Krakowa oraz Aleksander Andrzejewski i Walenty Dubrowski z Kijowa. Była to kolejna propozycja przygotowana przez tarnowski teatr w ramach „Teatru Piosenki”.

Ogloszenie

Dumki, ballady, romanse; Czajkowski i Okudżawa czy Wysocki, „lwowska fala”, czyli „Szczepcio i Tońcio”, piosenki Hanki Ordonówny, ballady współczesne do tekstów Osieckiej… Tak wyglądał piątkowy wieczór w zapowiedziach i garść tych nastrojów rzeczywiście otrzymaliśmy. Artyści z Ukrainy zaproponowali nam liryczną podróż po meandrach miłości i nienawiści i mocno wibrowało w tym wszystkim coś, o czym jeszcze niedawno mówiło się „rosyjska dusza”.

Piosenki wykonywała Anna Żeber, absolwentka PSM II-go stopnia w Krakowie w klasie śpiewu. W czasie studiów na Politechnice Krakowskiej związana była z kabaretem studenckim "Kanał" i teatrem studenckim "OM". Współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie i Filharmonią Krakowską, jest finalistką festiwalu "Spotkania zamkowe" w Olsztynie. Współpracuje ponadto ze znanymi muzykami, posiadając w repertuarze piosenki poetyckie, aktorskie, ballady jazzowe i autorskie. Często występuje w krakowskich klubach, galeriach jak również gościnnie w Piwnicy pod Baranami.
W Tarnowie towarzyszył jej Aleksander Andrzejewski (piękny śpiew, piano, akordeon, melodyka) oraz Walenty Dubrowski (piano, akordeon, melodyka). Aleksander Andrzejewski jest kierownikiem muzycznym kijowskiego teatru "Zwierciadło", który przebywa w Polsce od 12 lat. Zespół przyjechał na zaproszenie "Piwnicy pod Baranami" i Piotra Skrzyneckiego do Krakowa w roku 1992. Artysta oprócz pracy w zespole występuje również z wieloma znanymi muzykami krakowskimi. Obecnie mieszka w Kijowie, ale często przyjeżdża na koncerty do Polski. W Kijowie propaguje kulturę polską, a zwłaszcza kulturę Krakowa. W czerwcu tego roku uczestniczyć ma w "Dniach Kijowa w Krakowie". Z kolei Walenty Dubrowski to muzyk i aranżer, który od 1984 roku gra w różnych zespołach muzyki rozrywkowej oraz poważnej. Po ukończeniu studiów (muzykologia) pracował jako informatyk muzyczny. Od 1996 roku zajmuje się głównie muzyką folkową - ukraińską, rosyjską, polską, gruzińską, ormiańską, cygańską, żydowską, irlandzką, amerykańską etc. oraz współpracuje z teatrami i wokalistkami kabaretowymi. Gra również w zespołach bluesowych, jazzowych i rockowych. Brał udział w programie edukacyjnym Fundacji Lutnia Staropolska - Akademii Lutni we Dworze na Wysokiej. Dubrowski gra na fortepianie, instrumentach klawiszowych, melodyce, akordeonie oraz gitarze, gitarze basowej i kontrabasie. Potrafi doskonale improwizować i tworzyć kompozycje na podstawie improwizacji jazzowych lub folkowych. Ma dwa albumy z własną muzyką zaaranżowaną komputerowo.

M. Poświatowski

Posłuchaj fragmentu piątkowego koncertu w Cafe Galeria (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, June 19, 2024 03:29:53
IP     : 100.28.2.72
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html