Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Przyznano znaki, wręczono laury   -   15/3/2005
Podczas zakończonych w niedzielę XI Targów EXPO-BUD wręczono, już po raz ósmy, nagrody i wyróżnienia w konkursie „Najwyższa Jakość Małopolska”. Wśród nagrodzonych jest spora ilość firm z regionu taernowskiego. Są to: Hotel Cristal Park, Delta – Graphix, ROL-PEK, POLAN, Biprozat i Piekarnia „Ziarno”. Uhonorowano także manadżera z Tarnowa - prezesa Centrali Nasiennej Sp. z o.o. Józefa Łuczyka. W drugim dniu imprezy w hali "Jaskółka" rozstrzygnięto również konkursy targowe. Podczas trzech dni targów odwiedziło je ponad 10.000 zwiedzających.

Ogloszenie
>

Konkurs „Najwyższa Jakość Małopolska” przebiega pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego a jego koordynatorami są samorządy gospodarcze z całego regionu, w tym pomysłodawca przedsięwzięcia - Izba Przemysłowa-Handlowa w Tarnowie. Nagrodzone przedsiębiorstwa i instytucje otrzymują prawo do posługiwania się prestiżowym znakiem NJM.

W tym roku Tytuł „Laureata” otrzymały :
W kategorii „Usługi” : Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego – m.in. za budowę "przyjaznej administracji dla mieszkańców i partnerów zewnętrznych" ,
Ośrodek Hotelowo-Wypoczynkowy Sp. z o.o.w Tarnowie za usługi hotelarsko- gastronomiczne w Hotelu „Cristal Park”, odnawianego i wciąż podnoszącego jakość swoich usług.
W Kategorii „wyroby przemysłowe”: Przedsiębiorstwo Produkcyjne „OKNOPLUS” z Libertowa - za „AktivPlus” Okna z PCV,
GOLD DROP Sp. z o.o w Limanowej-za Mleczko do czyszczenia powierzchni delikatnych „DIX”,
„Delta – Graphix” M.M.Dreszer - Zakład Pracy Chronionej za produkcję kart i karnetów okolicznościowych,
W Kategorii „produkty spożywcze”: Zakład Przetwórstwa Mięsnego „ROL-PEK” w Zbylitowskiej Górze za „Szynkę wiejską”,
„POLAN” Polsko- Francuska Sp. z o.o. Joint venture w Żabnie - za „Powidła śliwkowe- węgierkowe” ,
Przedsiębiorstwo– Produkcyjno- Handlowo- Usługowe THIER – za Wodę Mineralną „Małopolanka”,

Wyróżnienia w Konkursie „NJM”otrzymały: Piekarnia- Cukiernia „Dom Chleba” Lucyna Hartabus z Nowej Wsi k/Dobczyc za „Sernik tradycyjny”,
Zakład Przetwórstwa Mięsnego „ROL-PEK” za produkcję „Kiełbasy zbylitowskiej”,

Decyzją Kolegium „Najwyższej Jakości Małopolska” ZŁOTY ZNAK „NJM” z tytułem Menadżer – Propagator Najwyższej Jakości otrzymali :
JAN ZAŁUBSKI - Prezes firmy „ZET TRANSPORT” Sp.J. z Łososiny Dolnej, WACŁAW FIGIEL Prezes Przedsiębiorstwa Produkcyjnego „OKNOPLUS” i JÓZEF ŁUCZYK - szef Przedsiębiorstwa Produkcji Nasiennej „CENTRALA NASIENNA”.

W Kategorii DIAMENT DO ZNAKU „NJM” za wieloletnie podtrzymywanie prawa do używania Znaku dla swoich „produktów” „diamenty” uzyskały firmy: Biuro Projektów Zakładów Azotowych „BIPROZAT” – TARNÓW którego Prezesem jest Jan Maczuga , Przedsiębiorstwo Produkcyjne „OKNOPLUS” z Prezesem Wacławem Figlem oraz Piekarnia „Ziarno” Jan Winiarski Sp.J.

Podczas trzydniowej imprezy w Mościcach rozsrzygnięto też konkursy na ekspozycje i produkty targowe. Tytuł Lidera Przedsiębiorczości 205 z tytułem "najlepszy w branży budowlanej" otrzymał Mariusz Grabowski z furmy Hydrol-Dekor. Statuetki trafiły również do Zakładu Gazowniczego Karpackiej Spółki Gazownictwa w Tarnowie oraz Hurtowni Materiałów Budowlanych Andrzeja Strzelczyka i Jerzego Czerwonki. Złoty medal Targów zdobyła firma Tarnawa spółka z o.o. , srebrny firma Dachdek a brązowy Technopomiar. Nagrody przyznali również szefowie samorządów. I tak marszałek Małopolski uhonorował firmę Ślusarstwo Ozdobne Eugeniusza Obala, prezydent Tarnowa cegielnię Cegbud Zygmunta Adamczyka a starosta - Stolmat Pawła Łątki z Tuchowa. Nagroda Wojewody za sukcesy eksportowe trafiła do firmy Tarnawa spółka jawna a nagroda Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej Andrzeja Arendarskiego do firmy Ospel z Pilicy.

Targi cieszyły się sporym powodzeniem. Odwiedziło je blisko 12 tysięcy osób. Wśród wystawców były nie tylko firmy z regionu, ale też z innych części kraju a nawet obcokrajowcy. Ekostyren - granulat styropianowy do betonu promował m.in. czeski przedstawiciel producenta. Największą jednak atrakcją imprezy byli ...żużlowcy. Sponsorowani przez "Tarnawę" i "Tarnavę" - Stanisław Burza i Robert Wardzała rozdawali na centralnie umiejscowionym stoisku tych firm autografy i pozowali do zdjęć z kibicami.

Zobacz fotoreportaż z imprezy (patrz: Fotowydarzenia).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 1)Dodaj komentarz
(16-03-2005) Dżet :
Beznadziejne targi, w niedzielę przewinęło się trochę ludzi po mszach w kościele, ale chyba nie o to chodzi, przyznawanie nagród wg mnie to fikcja która jest uprawiana co roku.W poprzednich latach próbowano przynajmniej zachować pozory komisji. Widocznie panuje jedna zasada: Izba płaci za nagrody więc robi z nimi co chce. Godne podziwu było za to samozadowolenie z imprezy organizatora czyli pana prezesa Izby. Czy Tarnowa naprawdę już nie stać na imprezę gospodarczą wyższej rangi? Czy wszystko musi być u nas takie beznadziejne? Może znalazłby się wreszcie jakiś dziennikarz który odważyłby się napisać prawdę a nie ograniczać się tylko do podania wykazu nagród. Atrakcją powinny być firmy i towary a nie miejscowi żużlowcy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl