Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kolejówka" zostaje    -   18/3/2005
Najważniejsze wydarzenie czwartkowej Sesji Rady Miasta to "ocalenie" Zespołu Szkół Kolejowych, który teraz stanowić będzie ... jedna szkoła. Była to o tyle sensacyjna decyzja, że na Sali Lustrzanej tym razem nikt z uczniów, rodziców, czy pedagogów się nie pojawił. Trudno więc mówić o jakiejś presji wywieranej na radnych. Za likwidacją pozostałych przewidzianych do likwidacji placówek głosowała już większość radnych.

Ogloszenie
>

Likwidacji ulegną zatem od września: Przedszkole nr 2, szkoły wchodzące w skład Tarnowskiego Centrum Edukacji, Zespół Szkół Agrotechnicznych i Samochodowych oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna.
Uczniowie z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Samochodowych nadal uczyć się będą w swojej szkole, ale nie będzie prowadzony nabór do nowych klas. Przedszkolacy trafią do przedszkoli nr 1, 6, 13 i 21 a młodzież z ZSZ Specjalnej mieszczącej się teraz przy Okrężnej trafi do lepszych pomieszczeń przygotowanych im przy ul. Romanowicza.
Natomiast uczniowie "kolejówki" nie będą się musieli przenosić do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych in. J.Szczepanika, mimo że - według wiceprezydenta Wojciecha Magdonia - dyrektorzy obu placówek uzgodnili już wcześniej takie przenosiny. Dyrektora "kolejówki" zabrakło jednak na sali, a w kuluarach huczało od domysłów i plotek na ten temat. O konsternacji, jaką wywołała decyzja radnych najlepiej świadczy fakt, że dyr. Marian Iwaniec przebywał wczoraj w Krakowie ustalając nowe (po planowanym przeniesieniu klas "kolejowych" do "Szczepanika") zasady patronatu jednostki wojskowej nad tą jedyną już w Tarnowie szkołą mundurową. - Jesteśmy cały czas pod wrażeniem tego, co się wczoraj stało - mówił nam dzisiaj telefonicznie szczęśliwy dyrektor placówki. - Integracja ze "Szczepanikiem" była w pełnym toku, naprawdę nie wierzyliśmy, że uda się już ocalić szkołę - dodawał mocno rozemocjonowany dyrektor. Jego zdaniem o odrzuceniu propozycji magistratu w sprawie likwidacji "kolejówki" zdecydowało nienajlepiej przygotowane uzasadnienie tego wniosku.

Przeciw likwidacji szkoły zagłosowali radni Uczciwości, LPR i Prawego Tarnowa oraz Anna Czech. Od głosu wstrzymali się radna SLD Stanisława Czernik-Adamczyk oraz radni SDPL: Jacek Nowicki i Artur Janik.
Wiceprezydent Wojciech Magdoń nie krył rozczarowania decyzją radnych. Jego zdaniem ta decyzja pozbawiona jest argumentów merytorycznych a o jej nieracjonalności najlepiej świadczy fakt, że będziemy mieć do czynienia z kuriozalną sytuacją, w której cały Zespół Szkół stanowić będzie teraz ... jedna szkoła. Czyli taki "zespół-wespół" ironizował na ten temat prezydent.
Podczas debaty poprzedzającej imienne głosowanie (taki sposób głosowania dominował wczoraj podczas części sesji poświęconej kolejnym planom restrukturyzacji oświaty) radni opozycyjni podkreślali, że to właśnie magistrackie decyzje wpływają na minimalne nabory do tej szkoły. W ubiegłym roku limit określony przez zarząd miasta zezwolił na powstanie tu tylko jednej nowej klasy. Ta, która powstała liczy jednak 38 uczniów. Jak argumentowali wczoraj prezydenci Magdoń i Sasak sytuacja taka powtórzy się zapewne i w tym roku a spowodowane jest to mniejszą ilością młodych ludzi wchodzących w wiek "licealny" i zdecydowanie mniejszym - w porównaniu z tradycyjnymi liceami - zainteresowaniem nauką w szkole kolejowej. Za dwa lata możliwa jest zatem sytuacja, że uczyć się tu będzie zaledwie kilkudziesięciu uczniów w dwóch-trzech oddziałach (obecnie uczy się tutaj 216 w 7 klasach). O ile oczywiście magistrat nie wróci do pomysłu likwidacji szkoły w kolejnym roku. Nie udało się rok temu, nie udało się teraz .. Do trzech razy sztuka ?

Posłuchaj co powiedzieli nam poproszeni o komentarz na temat zaskakującej decyzji Rady Miasta w sprawie "kolejówki":
- wiceprezydent Wojciech Magdoń (((mp3)))
- szef Klubu Ligi Polskich Rodzin Zbigniew Martyka (((mp3))).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 9)Dodaj komentarz
(18-03-2005) Tamka :
Sporo znajomych uczy się w Kolejówce. Są bardzo zadowoleni z nauczycieli uczącyych w tej szkole, atmosfery jaka w niej panuje, dlatego bardzo się cieszymy , że radni podjęli taką a nie inną decyzję. Wreszczcie ktoś pomyślał o nas młodych, my też chcemy dodonywać wyborów, a nie żeby za nas decydowano. Z tego co wiem to bardzo dużomoich znajomych wybiera się do klasy wojskowej , czyli do Kolejówki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-03-2005) klekle :
pan Magdoń to najpierw by sie zajął racjonalizacją kosztów utrzymania Urzedu , rozrostem biurokracji w magistracie a nie oceniał, czy decyzja radnych jest racjonalna czy nie. Przyganiał kocioł garnkowi ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-03-2005) ej :
okazalo sie ze grupa trzymajaca wladze rozleciala sie i juz nie wszystkie plany przechodza jak po masle - wreszcie niektorzy radni przejrzeli na oczy oby nie za pozno

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-03-2005) za :
Tak trzymać. Gratuluję Radnym decyzji jestem za szkołą, uważam, że należy się jej to - powodzenia!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-03-2005) Andy :
Tamka. To nie ma snsu !!!!! utrzymywanie szkół przy niedoborach uczniowskich ??? to tak jakby dopłacać do górnictwa .To czego chcą górnicy. Tamka lubię Cię mimo Fszystko

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-03-2005) Andy :
Tamka ,Ty konkretna se[ksi] kobieta chciałabys isć do kolejówy.....!!!!??????? myślę że na tyle jesteś inteligentna, że zdałabyś do dwujęzycznego bez problemów.[Mówię o dawnej Kindze]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-03-2005) k :
to super że ta szkoła zostaje, powinni jeszcze zwiększyć limity przyjęć żeby więcej chętnych mogło się tam uczyć.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-03-2005) kuba :
tak kiedys ta szkola naprawde byla niezla. nawet utrzymywala sie jako nieliczna z subwencji. a teraz po maturze zostaja CALE TRZY KLASY. pewnie pan szef podzili to na dwa i bedzie AZ SZESC klas. fantastycznie ludziska jest sie z czego cieszyc

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-03-2005) ciesielczyk :
Szkola ocalała nie dzięki temu, że rozpadła się grupa trzymająca władzę w Tarnowie pod przewodnictwem Bienia i Grada, lecz wskutek przypadku i dobrego lobbingu na kilku radnych, ktrzy do tej grupy należą (Czech, Nowicki, Janik Artur). To jest dobry przykład na to, że mam rację , mówiąc, iż Bień nie jest inteligentnym prezydentem. Chciał mieć monopol władzy i obsadził wszystkie stanowiska swoimi ludźmi, nie liczy się z nikim i niczym i ma rezultaty. Nawet jego ludzie czasem pokazują mu gest Kozakiewicza. Dobrze, że tym razem udało się ocalić szkołę przed "wandalami 21 wieku" : Bieniem-Magdoniem i Jeleniem. wesolego jaja ciesielczyk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl