Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wystawa tkaniny w BWA   -   20/3/2005
Teresa Szuszkiewicz – Spryszak od 1972 roku związana jest z tarnowskim Liceum Sztuk Plastycznych, w którym przez lata uczyła malarstwa, rysunku i tkactwa. W piątek w Biurze Wystaw Artystycznych odbył się wernisaż jej prac; wśród nich największe zaciekawieni budzi dawno tu nie widziana tkanina unikatowa.

Ogloszenie

Wśród gości obecnych na wernisażu nie zabrakło zarówno miłośników sztuki i przyjaciół Galerii, jak i oficjeli oraz osób, dla których artystka jest osobą bliską – już to jako pedagog, już jako… dawny uczeń. –Pani Teresa jest córką słynnego tarnowskiego malarza, razem z którym uczyliśmy w Liceum Sztuk Plastycznych – mówi Barbara Wiatr, na emeryturze od piętnastu lat. –To wspaniały człowiek, była moją wychowanką, maturę zdawała w 1965 roku i cieszę się mogąc oglądać jej prace.
Teresa Szuszkiewicz – Spryszak jest absolwentką PWSSP we Wrocławiu (studia na wydziale malarstwa, grafiki i rzeźby, ze studium ceramiki i szkła). W swoim dorobku ma udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych, ogólnopolskich i zagranicznych; od 1994 roku bierze udział w kolejnych edycjach Międzynarodowego Sympozjum Sztuki Włókna w Kowarach i corocznych wystawach poplenerowych. Eksponowane w BWA prace (tkanina unikatowa, grafika artystyczna) pełne są wewnętrznego światła, żywych barw, choć i nie brak także tych stonowanych. Większość z nich łączy jedno – harmonijność kompozycji – tak pod względem koloru, jak i faktury, wzoru.
Wystawę oglądać można do końca kwietnia.

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl