Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   "Afera tarnowsko-dębicka" ?   -   22/3/2005
Czy w naszym regionie narodziła się "afera starachowicka - bis" ? Czy Krzysztof Janik, wówczas minister spraw wewnętrznych i administracji, uprzedził burmistrza Dębicy Edwarda Brzostowskiego o grożącym mu w styczniu 2003r. aresztowaniu? Telewizja TVN wiąże przeciek o planowanym zatrzymaniu burmistrza z osobą obecnego szefa klubu SLD, który jest posłem ziemi tarnowskiej. Krzysztof Janik stanowczo jednak zaprzecza, że to on był źródłem takiego przecieku. Poseł twierdzi, że nic nie wiedział o akcji CBŚ. Przyznaje jednak, że mógł dzwonić do burmistrza Dębicy w przeddzień jego zatrzymania.

Ogloszenie
>

Sprawa ma związek ze śledztwem prowadzonym przez lubelską Prokuraturę Apelacyjną na temat domniemanego przecieku o zamiarze zatrzymania przez CBŚ burmistrza Dębicy Edwarda B.
Prokuratura w Lublinie sprawdza czy były szef MSW Krzysztof Janik uprzedził 2 lata temu burmistrza Dębicy o zamiarze zatrzymania go przez CBŚ. Zawiadomienie o przecieku tajnych informacji złożyło do prokuratury CBŚ - poinformowały Fakty TVN.
Zastępca prokuratora generalnego Kazimierz Olejnik powiedział, że lubelskiej Prokuraturze Apelacyjnej przekazano "jedną ze spraw prowadzonych dotychczas przez prokuraturę w Rzeszowie".
Nie ujawnił żadnych szczegółów i nie odniósł się do sugestii TVN. Rzecznik CBŚ Zbigniew Matwiej powiedział, że informacja o domniemanym przecieku w związku z operacją zatrzymania Edwarda B. dotarła do szefa CBŚ na początku tego roku i została natychmiast przekazana prokuraturze.
Lubelska prokuratura apelacyjna otrzymała dzisiaj akta sprawy ujawnienia Edwardowi B. informacji o planowanych wobec niego działaniach CBŚ - poinformował rzecznik prasowy tej prokuratury Cezary Maj. Nie podał żadnych szczegółów.
"Musimy się najpierw zapoznać z aktami, żeby móc udzielać jakichkolwiek informacji"- dodał.

W styczniu 2003 r. CBŚ zatrzymało B. i doprowadziło go do prokuratury w Rzeszowie prowadzącej śledztwo przeciw dziewięciu osobom podejrzanym o założenie grupy przestępczej i dokonywanie przestępstw w firmach z branży paliwowej. B. zarzucono wtedy udział w tej grupie przestępczej i skłonienie księgowego firmy DEXPOL - której był prezesem przed objęciem funkcji burmistrza Dębicy - do wystawiania nieprawdziwych faktur VAT. Wobec B., którego zwolniono po przesłuchaniu, zastosowano wtedy 50 tys. zł poręczenia majątkowego i zakaz opuszczania kraju.

Przed wygraniem wyborów na burmistrza Dębicy B. był posłem SLD. W latach 80. kierował kombinatem rolno-przemysłowym "Igloopol", był też wtedy wiceministrem rolnictwa i prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Na zwołanej dziś w sejmie konferencji prasowej szef klubu SLD Krzysztof Janik zaprzeczył, że uprzedził Edwarda B. o grożącym mu zatrzymaniu.

Janik przyznał, że dobrze zna B. i jego rodzinę. Wie o chorobie zony burmisrza Debicy i - jak to ujął - o "problemach ekonomicznych" jego syna. Janik wiedział też o kłopotach firmy Tankpol z branży paliwowej, z którą Edward B. robił interesy. Dodał, że po aresztowaniu prezesów tej firmy wiele osób prosiło go o pomoc. Zapewnił jednak, że żadnej interwencji nie podejmował. Krzysztof Janik podkreślił, że nie mógł uprzedzić B., bo nie wiedział nawet o jego zatrzymaniu.
Nie wykluczył jednak, że mógł dzwonić do niego lub jego żony dzień przed zatrzymaniem, ale rozmowa nie dotyczyła działań CBŚ. Gdybym zaś wiedział, to bym na pewno nie dzwonił i nie informował - powiedział poseł. Dodał, że jest twórcą międzyresortowego zespołu, który zwalczał machinacje paliwowe. Teraz fałszywymi oskarżeniami ktoś wystawia mi rachunek - dodał.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 40)Dodaj komentarz
(22-03-2005) harry :
czy ktos moze wie jaki zwiazek z Tarnowem ma Krzysztof Janik?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2005) tarman :
Jest posłem ziemi. Spadochroniarzem z jakiegoś innego miasta dla którego zrobił więcej jak dla "swoich" (nie dla mnie) wyborców. Tyle.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2005) taki tam :
ja nie wiem... ale podobno ktos szykuje mu posadke w jednej z tarnowskich spółek, oczywiscie po rozpadzie sld ( inf. niepotwierdzona , czysta spekulacja)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-03-2005) spider :
hahahaha... najwyrazniej "palił, ale się nie zaciągał" ;-) Dałeś wtopę Krzysiu!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2005) bret :
Kolega Sobotka też "stanowczo zaprzeczał".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2005) mp3 :
W strefie dźwięku (Ohyde Park) jest stare nagranie pana Krzysia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2005) Weredyk_FT :
Akuratnie on o przyszlosc sie nie musi martwic, jest doktorem nauk prawnych. A co do jego pracy w zakladach? Hm..., nie wyobrazam sobie by spolki skarbu panstwa, ktore beda zalezne od nowych rzadow zatrudnialy politykow z SLD.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2005) krzyś :
pan J ma cikawe informacie o p. G. ijego powiązanich z spółką T. pana.K. NIC MU SIĘ ZŁEGO NIE STANIE TO SĄ WAŻNE INFORMACJE . Tarnowskie po zostało by zatopione

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2005) klekle :
Dlaczego by mnie to zdziwiło ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2005) wijak :
bo pewnie piłeś z Krzysiem i nie wyglądał na takiego... ;-))). Ale w tej formacji obowiązują inne "standardy moralności". Przykłady - codziennie już znajdziesz w gazetach. Czasem wydaje mi się , że powinno się ich potraktować jak reaktor w Czarnobylu - nie zastanawiając się opakować całe to towarzystwo, zbudowac wokół kilkumetrową ściane z ołowiu, zalać i wszystko to niech spocznie gdzieś na dnie Rowu Mariańskiego . W jakim kraju żyjemy, żeby taki Brzostowski mógł jeszcze pełnić funkcję Burmistrza ? Przecież on teraz wiekszośc czasu spedza w sądach (różnorakie procesy), prokuraturze albo na zwolnieniach (żeby odpoczywać między kolejnymi rozprawami i przesłuchaniami). I jeszcze ma czas na generowanie kolejnych afer w tym mieście, o beztroskim zadłużaniu Dębicy już nie wspominając ! Najlepiej popatrzeć na kogo wychował syna . Dębiczanie, którzy głosowaliście na tego s........... powinniście teraz chodzić w worach pokutnych !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2005) Jakub Kwaśny :
Jak donosi prokuratura w Lublinie oskarżenie to - na posła Janika wpłyneło z ZAKŁADU KARNEGO od osoby właśnie odbywającej karę więzienia. Osobiście uważam, że tego typu ataki, i domniemywania są niesprawiedliwe dopóty dopóki winy się nie udowodni. Ponieważ w wypadku polityków (a zwłaszcza SLD) zasada domniemanej niewinności nie ma zastosowania - wiec takimi atakami można skrzywdzić osobę publiczną, bo ślad na nazwisku zostaje. Sam wierze w niewinnośc posła Janika, i tylko prawomocny wyrok sądu może to zmienić. Poza tym coś niedobrego się w Polsce dzieje , kiedy to na podstawie zdjęc z jakichś imprez (których para prezydencka ma w roku setki - poznaje tysiące ludzi, fotografuje się z większościa) wysnówa się zaraz wnioski o szerokich kontaktach mafijno-biznesowych głowy państwa. Jedynym chyba sposobem byłoby aby prezydent nigdzie nie "bywał" a jego żona w ogóle zamiast pracować w fundacji dla dobra publicznego - siedziała w domu i spacerowała po pałacu. Paranoja!!! Sam osobiscie mam zdjęcie zarówno z Pania Prezydentową jak i Prezydentem i teraz ... gdybym został zamachowcem samobójcą - a zdjęcia dotarły by do gazet, to czy Prezydent byłby szefem gangu terrorystycznego ? Do "taki tam": Poseł Janik nie musi martwić się o swoją przyszłość i finansową niezależność , bo jeśli chodzi o prace to jako mgr prawa i doktor nauk politycznych pracował wcześniej na jednym z Uniwersytetów. Do "tarman" : Najwyraźniej masz krótką pamięć - nie bede się długo rozpisywał i wychwalał listy zasłóg posła Janika dla Tarnowa - wspomne tylko o najważniejszych "Karpacka Spółka Gazownicza" - ma siedzibę w TARNOWIE a nie w Rzeszowie jak chciał Krzaklewski i spółka. oraz ściągniecie do Tarnowa a w zasadzie do Unii Tarnów strategicznego sponsora jakim jest Rafineria Trzebinia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2005) Weredyk_FT :
Na razie nie widze atakow personalnych, jest tylko poinformowanie spoleczenstwa o mozliwosci popelnienia przestepstwa przez Pana Janika, dziwi mnie do dramatyczne wystapienie Jakuba Kwasnego. Domniemanie niewinnosci dalej istnieje, wzgledem wszystkich, ktorzy trafia na lawe oskarzenia, jesli jest tak jak mowi Janik to sie nie ma czego obawiac. I tak szanse na ponowna reelekcje ma nikle, wiec szkoda tracic czasu na niego, swojej szansy niestety nie wykorzystal w pelni, podobnie jak Skrzynski, Curylo, Grabowski, Grad itd.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2005) Piast Kołodziej :
Jestem - ale tak na poważnie - ciekawy, kogo teraz Okręg Tarnowski sobie wybierze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2005) Weredyk_FT :
Poprorokuje: Martyka z LPR, Grad z PO, jesli SLD przekroczy prog to pewnie Janik badz Bazuła, z PSL -u - Woda, jako, ze chlopi sie nie ucza na bledach. Pozostale 3 miejsca, HM na pewno PIS -1 albo 2 mandaty (pewnie z PO beda walczyc o 2 - zalezy jakich kandydatów beda mialy te 2 partie), jedno miejsce moze byc dla Samoobrony.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2005) Piast Kołodziej :
Dzięki. Czyli co? Nic nowego? Kto ma jeszcze jakieś przemyślenia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2005) Piast Kołodziej :
Pewnie będą się mocno ubiegać o mandaciki: Martyka & Kwaśniak, Sztorc&Augustyn, Mietła&Filemonowicz, Woda&Węgrzyn, Wojtkiewicz&Wachta, Grad& "Kromka chleba" - pary zestawiłem dość przypadkowo, a i jeszcze "Czarny koń" od Kaczorów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2005) mori :
Widzę że Piast Kołodziej to dobrze zorientowany "gracz" , obyś był zawsze bezpartyjny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2005) Piast Kołodziej :
Bóg zapłać dobry człowieku

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2005) Obserwer :
Serdecznie proszę by wszyscy, którzy mają wspólną fotkę z tow. Janikiem dla dobra sprawy i miary Jego popularności opublikowali je w sieci -może na niniejszych stronach(oczywiście dzięki uprzejmości Redakcji).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2005) Jakub Kwaśny :
A o mandat poselski Krzysztofa Janika to jestem spokojny :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2005) mori :
Ej Kuba Kuba, a Krzysztof nie jest taki spokojny jak Ty.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2005) munia :
Pamiętacie?Krzyś Janik serdecznym przyjacielem Krzysia Bazuły jest (był?)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2005) drink :
Krzysiek znów trzeźwy? A łyżka na to: niemożliwe!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-03-2005) WIN :
Jk widzę to tow.Kwasny dobrze już wie jak usadzi się pan Janik. A przypomina sobie, co było w zeszłym roku?... gdy tracił prawie stołek? jak szybciutko przyjechał do tarnowa " w kumy" aby szukać poparcia i układów?! Jak fetował w Wielkiej Wsi?.. Non coment...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2005) Weredyk_FT :
Widze, ze Kwasniewscy to swoista atrakcja turystyczna, normalnie jak bialy mis na Krupowkach, kazdy z nim zdjecie musi miec...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2005) Werne :
Nadchodzi czas, że przestępce będą siedziały w więzieniu a nie w ławach poselskich

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2005) Do Prokuratury :
Świetnie tow. Kwaśny zakablował Janika że "ściągnął do Tarnowa a w zasadzie do Unii Tarnów strategicznego sponsora jakim jest Rafineria Trzebinia." czym oczywiście naraził Skarb Państwa na wielomilionowe straty.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2005) The Watcher :
Szambo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2005) Weredyk :
Bez przesady. Kazda firma ma w budzecie wydatki zaplanowane na promocje firmy. Co to jest 1 milion czy 2 dla takiej firmy jak RT? Kilkanascie reklamowek w publicznej w dobrym czasie antenowym.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2005) M.Wietrzyk :
"Liderzy SLD Krzysztof Janik i Józef Oleksy mieli duży wpływ na obsadę zarządu Rafinerii Trzebinia - podała "Panorama" TVP. J.Kwaśny napisał : Do "tarman" : Najwyraźniej masz krótką pamięć - nie bede się długo rozpisywał i wychwalał listy zasłóg posła Janika dla Tarnowa - wspomne tylko o najważniejszych "Karpacka Spółka Gazownicza" - ma siedzibę w TARNOWIE a nie w Rzeszowie jak chciał Krzaklewski i spółka. oraz ściągniecie do Tarnowa a w zasadzie do Unii Tarnów strategicznego sponsora jakim jest Rafineria Trzebinia. http://info.onet.pl/1073116, 11,item.html Ciekawe czy również o tych zasługach myślał J.Kwaśny pisząc powyższe teksty pochwalne ku czci tow. Janika.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2005) Kaźmiyrz :
I afera tarnowsko-trzebińska. Janik uzależnił prezesurę Ślaka w Trzebini od sponsorowania przez ten zakład żużlowców Unii Tarnów. Oczywiście kosztem Skarbu Państwa. Dla nadzorowania tego przekrętu Janik usadowił Janusza Wiśnieskiego jako prezesa Rady Nadzorczj RN Trzebinia, wielbiciela tego sportu z Tarnowa. Wcześniej ten ulubiony przez Janika "laufer" usadowiony został w zarządzie Orlenu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2005) mori :
Panowie, z Księżyca na Ziemię, w którym kraju na Świecie nie pozyskuje się w taki lub podobny sposób sponsorów strategicznych, jesteśmy coraz bardziej papieskim narodem niż sam Papież. Więc w czółko Kolibry, w czółko, jedźcie do Włoch to was odszczelą za pisanie głupot.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-03-2005) Weredyk_FT :
Hm, a kto ma obsadzac czlonkow RN i Zarzadow poszczegolnych spolek Skarbu Panstwa jak nie wlasnie zwycieska paria i ustanowiony przez nia rzad? To chyba normalne, ze na terenie malopolski najwiecej mieli do powiedzenia Oleksy i Janik i to oni zapewne przeforsowali kandydatury zarzadu i RN Rafinerii. Wiec dziwi mnie ta sensacyjnosc...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2005) Jakub Kwaśny www.fmstarnow.pl :
Widze, że post pojawił się ponownie :) Dobrze bo chciałem zamieścić link - tak aby każdy mógł przeczytać oświadczenie jakie złożył poseł Janik w związku z oskarżeniami ze strony byłego asystenta Danuty Hojarskiej - specjalisty od Talibów z Klewek i więźnia zakładu karnego. Pełna treść oświadczenia dostępna TU I zapraszam na ....www.fmstarnow.pl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2005) ciesielczyk :
Na spotkaniu opłatkowym wicewojewoda Półtorak (SLD) powiedział z dumą , że w Tarnowie jeszcze żadnej afery nie wykryto. Ktoś z sali dodał głośno - "Na razie " i miał chyba rację - bo afera Janik_Brzostowski to tylko jeden z ki;lku wątków tarnowskich. Niedawno komisja ds Orlenu wypomniała Orlenowi i rafinerioi Trzebinia finansowanie żużala w Tarnowie, a dwaj aresztowani oficerowwie ABW zeznają, że Janik i Oleksy mieli wpływ na przemysł naftowy dzięki niejakiemu Januszowi Wiśniewskiemu z Orlenu, a dawniej z tarnowskich AZotów - zobaczymy - jak dalej będą zeznawać ci oficerowie. Fala tsunami dochodzi więc do Tarnowa - kto następny ? pozdrawiam ciesielczyk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-03-2005) jaś ka :
jesli chodzi o falę to może rozbije się o zakłady azotowe i ludzi z ich kręgu, to może byc ciekawy nastepny krąg zainteresowania

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2005) obiektyw :
Obiektywnie patrzac na te sprawe, to jest to pomowienie, i rozptrywanie tego jako jednego z "watkow tarnowskich" jest juz swego rodzaju naciaganiem faktów. Czy my zyjemy w Polsce w ktorej kazdy moze kazdego o wszystko oskarzyc - i nawet kryminalistom i ludziom oblakanym sie wierzy, szkalujacym dobre imie innych. Cien zawsze zostaje na oskarzonym a oskarzajacy? wszyscy o nim za miesiac zapomna. Co to za Polska? A co do Azotów , Orlenu itp. To ja juz pare lat zyje na tym świecie i w Tarnowie, i pamietam z kolei jak to inna władza - postSOLIDARNOŚCIOWA z senatorem Sikorą i prezesem ZAT Barwaczem rozdawali karty w Azotach i z Modrzejewskim w Orlenie, problem nie polega na tym , że politycy mieli wpływ na obsade tych stanowisk, bo wszedzie na świecie tak jest, kazda wladza ma wplyw na obsade panstwowych stanowisk, i nie dziwcie sie, bo teraz robicie afere z tego ze politycy mieli wpływ na obsade zarzadu Rafinerii, jakbyscie juz zapomnieli o tym jak juz kiedys było. Czy wybiera Janik czy Oleksy, czy Krzaklewski czy Rokita to w zasadzie nie jest ważne - ważne jest to jak zarządzane są owe spółki. A o ile ja sie interesuje sytuacja tarnowskich spółek to za czasów AWS(dzisiaj PO PiS LPR) tarnowskie azoty upadały a mechaniczne nie miały zamówień. Teraz jest zgoła inaczej , zdaje się , że również Orlen lepiej prosperuje a sama Rafineria Trzebinia przynosi niezle zyski. Zreszta o czym tu rozmawiać , zobaczcie sobie na wykształcenie Grzegorza Ślaka - i mozecie juz sie na ten temat nie wypowiadac, bo z pewnoscia kompetencje to on ma - i to nie takiepodejrzane doktoraty jak jeden z tarnowskich aktywistów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-03-2005) marek :
Jak na kogoś, kto chce uchodzić za osobę obiektywną, co wyraża nawet nickiem, to jesteś bardzo nieobiektywny w ocenie sytuacji Azotów, gdyż wystarczy zobaczyć na cykle koniunkuralne cen kapro (za Barwacza dekoniunktura i cena ok. 750-800USD/tonę, obecnie koniunktura i cena 1700-1800USD/tonę), podobnie jak na kurs Euro, a Azoty większość eksportu sprzedają w Euro (za Barwacza 3.6zł, obecnie 4.1zł, a był moment, że było 4.8zł). Można też przyglądnąć się zawiązaniu ponad 100 milionowej rezerwy na koniec 2001 roku przez zarząd Ścigały, co spowodowało wzrost straty ok. 70mln do 180mln zł, która została oczywiście przypisana "złemu" Barwaczowi. A następnie rozwiązano rezerwę i od razu Azoty zaczęły być zyskowne ... na papierze.Potem już zadziałał wspomniany na początku cykl koniunkturalny, ale on się niedługo skończy, jednak wątpliwe, aby ten zarząd dotrwał do tego czasu "sprawdzianu umiejętności", chyba że uda mu się coraz bardziej wątpliwa ucieczka w prywatyzację.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-03-2005) jaś ka :
Całkowicie się zgadzam z "marek". Papierowe zyski zawsze można osiągnąć, wystarczy kreatywna księgowość. A personalne powiązania i towarzystwo wzajemnej adoracji obejmujące bliższych i dalszych przyjaciół "królika", pretorian i podlizywaczy pupilków obecnej ekipy tylko świadczą o słabości RP.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-03-2005) WIN :
nie ma co pisać i polemizować- należy przyjać strategię komunistyczną rozwiązania bractwa- odciać ręce od Polski! I to wystarczy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl