Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Spotkania ze sztuką i winem w Pasażu    -   22/3/2005
Dobrą sztukę najlepiej smakuje się przy dobrym winie. Przekonać się o tym mogli goście, obecni na wystawie prac Wacława Onaka, która za sprawą galerii „Sztyler” i tygodnika TEMI, eksponowana była 18 marca w restauracji Pasaż. Wystawie towarzyszyła degustacja trzech podstawowych gatunków win tokajskich, po których oprowadzał nas rodowity Węgier i znawca tematu Zoltan Hegedus.

Ogloszenie

Wacława Onaka nie trzeba nikomu przedstawiać, podobnie jak jego osobowości, drzemiącej w malowanych przezeń martwych naturach – jest w nich coś jakby „zamaszystego”, definitywnego, niby w napięciu i pośpiechu stworzonego, niby statycznego, a jednak pełnego wewnętrznego ognia i życia. W tym kontekście chociażby, eksponowane wina tokajskie, które licznie zgromadzonym gościom przyszło degustować, w jakiś sposób korespondowały z pracami Wacława Onaka; cóż – dobrą sztukę najlepiej smakować przy dobrym winie. Po tym zaś, oprowadzał Zoltan Hegedus. Dowiedzieliśmy się więc o trzech podstawowych odmianach Tokaju – Aszu, Furmint i Harslevelu; każdego z nich dane nam było posmakować, i choć tokaje – „wina królów” - są w Polsce znane od dawien dawna, to przecież jakże przyjemnie było odświeżyć sobie smak i aromat dobrego trunku. Pozostaje również domniemywać, kto zrobił lepszy interes na mającej miejsce podczas spotkania „wymianie darów” – Wacław Onak, który otrzymał kolekcjonerskie wino „Jan Kazimierz”, nagrodzone niedawno m.in. w Japonii i na targach Expo 2004, czy Zoltan Hegedus, któremu wręczono jedną z prac pana Wacława (na zdjęciu moment wzajemnego obdarowania się obu Panów w obecności Jerzego Sztylera).
Samo spotkanie stało się oczywiście okazją do przeciągających się długo w noc towarzyskich rozmów i na tym właśnie zawsze opierał się „salonów czar”.
Zainaugurowany w ten sposób cykl doczeka się kontynuacji – 15 kwietnia zobaczymy fotografie Andrzeja Tylko. Ponownie w Pasażu zagoszczą także ciekawi ludzie i – w miarę zbliżania się wyborów – politycy. Restauracja ta jest jednym z zaledwie kilku miejsc w Tarnowie, w których istnieje odpowiedni klimat i dobra wola do organizacji przedsięwzięć kulturalnych – i to tych tworzonych z dala od wszelakich budżetów i etatyzmu wznoszonego na barkach podatników.
W strefie dźwięku – opowieść Zoltana Hegedusa o winach tokajskich oraz informacje Krzysztofa Kapustki, współwłaściciela „Pasażu” o zainaugurowanym w restauracji cyklu spotkań kulturalnych oraz kontynuacji innych przedsięwzięć organizowanych w lokalu (((mp3)))

Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(24-03-2005) Martha :
No i jak ładnie. Piękne wnętrza, obrazy oprawione gustownie. Duuuże pieniądze, elita, eleganckie kreacje, drogie garnitury. No tak sztuka nie jest dla motłochu, lud sztuki nie rozumie, chłopek czy robotnik nigdy nie kupi sobie obrazu w cenie trzech przecietnych wynagrodzeń netto, nigdy też nie przyjdzie na taki wernisaż bo mu bedzie głupio że nie pachnie "Armanim". I tak trzymać! Nowa elita? Jak najbardziej!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2005) k :
ale glupi ten komentarz !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-03-2005) do k :
Głupi? A dlaczego? Może byś coś więcej napisał.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-05-2006) kumoter :
brawo Martha, swietnie to ujełaś.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl