Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   A my dzwonimy już na 112   -   31/3/2005
Ostatnie doniesienia o konsekwencjach finansowych jakie spotkać mają Polskę za opóźnienia we wprowadzaniu nowoczesnych systemów powiadamiania ratunkowego są okazją do przypomnienia, iż problem ten wcześniej dostrzegły i z sukcesem rozwiązały tarnowskie samorządy - pisze w specjalnym oświadczeniu rzecznik starosty tarnowskiego Jerzy Pilch.

Ogloszenie

Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne i materialne mieszkańców Starostwo Powiatowe w Tarnowie począwszy od 2001 roku „walczyło” o utworzenie na naszym terenie zintegrowanego systemu ratownictwa. Bardzo silne wsparcie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz władz Tarnowa doprowadziły w 2002 r. do uruchomienia jednego z pierwszych w Polsce Centrów Powiadamiania Ratunkowego (włącznie z działającym nr tel. 112). Należy przy tym zaznaczyć, iż znaczna część kosztów utworzenia tarnowskiego CPR poniosły samorządy.

Pozytywne efekty były niemal natychmiastowe - skrócił się czas dojazdu zarówno straży jak i pogotowia do oczekujących pomocy, sprawniej działa rejestracja wezwań i archiwizacją prowadzonych rozmów.

Niestety przez kolejne lata coraz trudniej było zdobywać środki na bieżące utrzymanie służb ratowniczych, zakup sprzętu i inwestycje. Trudno oprzeć się wrażeniu, że administracja rządowa bagatelizowała problem zintegrowanych systemów ratownictwa – czego konsekwencje (w skali kraju) są w tej chwili widoczne.

Mamy nadzieję, że realizacja Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego w Województwie Małopolskim doprowadzi do znacznej poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego terenu. W rankingu projektów dotyczących –„Regionalnej infrastruktury zdrowia” znalazł się (na drugim miejscu) wniosek Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego dotyczący usprawnienia i modernizacji ratownictwa medycznego w powiecie tarnowskim opiewający na łączną kwotę prawie 900 000 PLN.
Szczegółowych informacji udziela starosta Michał Wojtkiewicz.

Jerzy Pilch - rzecznik prasowy Starosty Tarnowskiego
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl