To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Millennium.InTARnet.pl zaprasza   -   01/4/2005
"Za wszelką cenę" - zdobywca czterech tegorocznych Oscarów, w tym tych najbardziej prestiżowych - za reżyserię i najlepszy film, zagości od dzisiaj przez tydzień na ekranie kina Millennium. Jak co tydzień dwoje inTARnautów może wygrać podwójne zaproszenia na niedzielne projekcje tego znakomitego filmu.

Ogloszenie

ZA WSZELKĄ CENĘ

USA, 2004,
15 lat, 137 min.
Reżyseria: Clint Eastwood, Paul Haggis
Scenariusz: Paul Haggis na podstawie opowiadań: F.X. Toole
Obsada: Hilary Swank, Clint Eastwood, Morgan Freeman, Dupris Jay Baruchel, Anthony Mackie

Historia 30-letniej Maggie Fitzgerald (Hilary Swank), która próbuje osiągnąć sukces w kobiecym boksie zawodowym. Akcja filmu rozpoczyna się, gdy stara się ona dostać pod opiekę znanego trenera Frankie Dunna (Clint Eastwood). Ten jednak kategorycznie odmawia. Maggie zaczyna więc bez jego zgody przychodzić na treningi.

Do pewnego momentu widz "Za wszelką cenę" czuje się mądrzejszy od filmu. Doskonale wiemy, co będzie dalej. Schemat "od pucybuta do milionera", kino, zwłaszcza kino amerykańskie, wykorzystywało już tyle razy, że jesteśmy przygotowani na wszystko to, co rzeczywiście za chwilę zobaczymy. Sukcesy i zwątpienia, hale wypełnione skandującym tłumem, łzy szczęścia i łzy bólu. Umiarkowanie cieszymy się, że dziewczyna zastąpiła trenerowi córkę, z którą od dawna stracił kontakt, zaś Dunn zastąpił Maggie zmarłego ojca. Happy end wisi w powietrzu, jest nieunikniony.
Czyżby? Oto bowiem nieoczekiwanie Clint Eastwood, zaledwie jednym, szybkim cięciem montażowym, wykonuje woltę, zmienia styl i charakter swojej opowieści. I zaczyna się inny film, film na który nie byliśmy przygotowani. Używając terminologii bokserskiej - Eastwood nokautuje widza. Finał "Za wszelką cenę" jest zaś na tyle zaskakujący, że (nie tylko polski) dystrybutor poprosił krytyków o niewyjaśnienie filmowej zagadki do końca. Trzeba zatem napisać tak, żeby nie powiedzieć zbyt wiele, ale zarazem oddać fenomen, zastosowanej w filmie, gatunkowej i intelektualnej przewrotki. W miejsce rozrywki otrzymujemy bowiem moralitet. Film o sporcie zamienia się w obraz o poświęceniu i o ofierze. O miłości i śmierci. Dunn staje się aniołem Maggie, który ból łagodzi dotykiem, caritas. Aniołem wyjętym z wiersza Leśmiana: "A jeśli śpiewam, to tylko dlatego, by zakłopotać ich bólem pieśń moją".

ŁUKASZ MACIEJEWSKI, miesięcznik ZNAK

Dwa podwójne zaproszenia na jeden z niedzielnych seansów filmu rozlosujemy wśród inTARnautów, którzy zgłoszą się do nas drogą elektroniczną. Na zgłoszenia te oczekujemy dzisiaj do godziny 15.00. E-listy należy podpisać, zatytułować tak, jak wybierany przez Was film, a następnie wysłać na skrzynkę konkursy@intarnet.pl . W piątkowe popołudnie zajrzyjcie tutaj ponownie (ogłosimy nazwiska wylosowanych osób). A zwycięzcy mogą oczekiwać zwrotnej informacji w swojej skrzynce e-mailowej z instrukcją, jak skorzystać z zaproszenia. Zapraszamy !

Aktualny repertuar kina "Millennium" jak zwykle znajdziecie na stronie: millennium.intarnet.pl.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 10:16:14
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html