To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Krzyż swój doniesie do końca   -   01/4/2005
Coraz bardziej dramatyczne doniesienia płyną do nas z Watykanu. Od piątkowego poranka, a niektórzy z nas już od północy, gdy w Stolicy Apostolskiej poinformowano o nagłym i pogłębiającym się ciągle kryzysie zdrowotnym Papieża, nie ustajemy w modlitwach za Naszego Ojca Świętego. Modlimy się w domu, w szkołach, w pracy i w kościołach. Na msze św. i nabożeństwa w intencji papieża zapraszają wieczorem proboszczowie, na "Godzinę czuwania przed Jezusem z myślą o Janie Pawle II" zaprosił w piątek młodzież o 21.00 jej Duszpasterz ks. Artur Ważny.

Ogloszenie

Czuwanie odbędzie się w piątek w Kościele Akademickim św.Józefa przy ul. Dwernickiego 1.
W kilku tarnowskich szkołach zdecydowano, że młodzież pojedzie na podobne czuwanie przed obraz Matki Boskiej Jasnogórskiej, do Częstochowy.

„Papież wygłasza teraz do nas swoje największe kazanie, mówi że cierpienie ma sens”. Tak wydarzenia w Watykanie komentują duchowni - relacjonuje Radio MAKS. Proboszcz Kościoła Ojców Filipinów ksiądz Tadeusz Bańkowski uważa, że choroba Ojca Świętego jest spełnieniem jego - zaledwie sprzed tygodnia - wielkopiątkowych słów: „Krzyż swój doniosę do końca”. Na tym m.in. polega wielkość tego człowieka, że pogodnie znosi swój los.

Lokalne media przypominają wszystkie związki Karola Wojtyły z naszym regionem. Nie brakuje ich. Najdonioślejsza była oczywiście bezpośrednia wizyta Jana Pawła II osiemnaście lat temu i msza beatyfikacyjna bł.Karoliny Kózkówny. Jeszcze przed konklawe kardynał Wojtyła często bywał w naszym mieście i na terenie diecezji. Tę wielką sympatię papieską odwzajemniają tarnowscy diecezjanie. To w Tarnowie, obok Katedry, stanął, w roku 1981 pierwszy w kraju pomnik największego w historii Polaka - Papieża, dłuta Bronisława Chromego.
Radio MAKS przypomina też gigantyczne kolejki, ustawiające się półtora roku temu przed wystawą papieską w delegaturze Urzędu Wojewódzkiego. By zobaczyć blisko pamiątki Ojca Świętego trzeba było czekać nawet trzy godziny.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 04:53:35
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html