Dobra passa podtrzymana   -   26/11/2003
W zaległym, wyjazdowym meczu w Bydgoszczy Unia-Wisła pokonała koszykarzy Ostromecko Astoria Bydgoszcz 85-69 i znajduje się teraz na piątym miejscu w tabeli EBL (mając do rozegrania jeszcze jeden mecz zaległy). "Smocze jaskółki" podtrzymały znakomitą passę , wygrywając czwarty mecz z rzędu. W spotkaniu nie mógł jeszcze zagrać Lewis Lofton, który otrzymał już polskie obywatelstwo, jednak wciąż nie dostał pocztą niezbędnych dokumentów.

OSTROMECKO ASTORIA BYDGOSZCZ - UNIA-WISŁA 69-85 (12-24, 18-27, 25-15, 15-19).
Punkty dla Unii-Wisły: Ansley 27 (5x3, 6 zb.), Szybilski 22 (2x3, 12/12 za 1, 12 zb., 2 bl.), Hughes 21 (4x3, 6 as.), Żurawski 6 (9 zb.), Tuljković 4 (5 zb.) oraz Sulowski 5 (1x3), Seweryn 0.

Małopolanie świetnie zaczęli. W pierwszej kwarcie rewelacyjnie grał Ansley. Astoria próbowała zmieniać obronę, jednak potrafiła zatrzymać Amerykanina.
W drugiej kwarcie na parkiecie pojawili się Wiekiera i Majchrzak. To jednak niewiele zmieniło. Pod koszami zaczął świetnie grać Szybilski. W 12 min Unia-Wisła prowadziła 30-14, a następnie po rzucie za 3 "Bila" - 33-14.
W trzeciej kwarcie Astoria ripostowała, pod koszami trafiali Kul i Rospara. Dzięki agresywnej obronie gospodarze zmniejszyli straty (56-43 dla Małopolan w 25 min). Potem znów skuteczny był Ansley, a cztery faule mieli Kul z Rosparą. W 30 min Unia-Wisła prowadziła 66-54.
W ostatniej kwarcie gospodarze próbowali odrobić straty, jednak za 3 trafili Hughes z Sulowskim. Z powodu pięciu przewinień parkiet opuścili Kul i Rospara. Unia-Wisła wygrała 85-69. Przypomnijmy , drużyna bydgoska znalazła się w ekstraklasie dzięki wykupieniu "dzikiej karty".

Date        : Thu, May 9, 2024 04:48:00
IP          : 3.16.54.63