To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wernisaż jak wesele    -   18/4/2005
Tego Tarnów chyba jeszcze nie widział – najpierw pośród ryku motorów pojawili się motocykliści z klubu „Wataha”, potem pod restaurację „Pasaż” podjechała elegancka, przedwojenna chyba jeszcze, „ślubna” limuzyna; wreszcie zagrała orkiestra i posypały się rozrzucone drobne monety. Tak rozpoczął się wernisaż tarnowianina Andrzeja Tylko „Studyjny portret ślubny – czyli zmysłowa alchemia.”

Ogloszenie

O Andrzeju Tylko pisaliśmy już w zapowiedziach; dość przypomnieć, że znamy go jako dokumentalistę, ale też i autora aktów, portretów i fotografii kreacyjnej. I w ten ostatni nurt wpisuje się właśnie jego najnowsza wystawa. Czarno – białe, stylizowane zdjęcia, utrzymane w stylu retro, znakomicie przemyślane i zakomponowane urzekają; jest w nich delikatność i zmysłowość jednocześnie, chwilami wręcz jakby „w ruchu uchwycenie” i choć to portret „studyjny”, trudno odnaleźć w nim choćby cień pozy i statyczności. Doceniły to przybyłe na wernisaż tłumy, których nie zdołała pomieścić restauracja „Pasaż”. Impreza – bo to pojemne słowo najlepiej chyba oddaje klimat piątkowego wieczoru – pulsowała życiem przez dobrych parę godzin, czego próżno by szukać na „tradycyjnych” wernisażach. Było prawdziwie weselnie – o co zadbał zarówno sam, nieustannie kręcący się pośród tłumów gospodarz, jak i przygrywająca Samba Polka Jazz Orkiestra. Taka też była intencja Andrzeja Tylki – by angażujące tak duży zespół ludzi przedsięwzięcie, zapamiętane zostało nie tylko jako wystawa, ale jako wydarzenie kulturalne.

Andrzej Tylko dziękuje wszystkim osobom, które dopomogły w jego przygotowaniu – obok restauracji Pasaż, Galerii Sztyler i Tygodnika Temi, który objął patronat, specjalne wyrazy uznania należą się m.in. Katarzynie Szepielak (fryzury), Agnieszce Ratowskiej (makijaż), Krzysztofowi Wolańskiemu (reżyser drugiego planu), Beacie Wajdzie (kwiaty), Bartoszowi Połciowi (oprawa graficzna), modelom i modelkom: Dominice i Markowi, Edycie i Marcinowi, Dominice i Sebastianowi, Justynie i Darkowi, Paulinie i Darkowi, Gosi i Sławkowi; Andrzejowi Chmielowskiemu (samochody), Józefowi Gąsawskiemu (muzyka), Bogdanowi Wróblowi (druk), Bogusławowi Kubisztalowi (reklama wizualna), firmom i sklepom Eurostyl (suknie ślubne), Newmen (garnitury), Romeks (oprawa) oraz Krzysztofowi Borowcowi, autorowi przedmowy do zadedykowanego Justynie katalogu.

Chciałoby się zawołać: więcej w Tarnowie takich wernisaży !!! Wystawa czynna będzie jeszcze przez miesiąc. Zapraszamy do "Pasażu". Informacje o autorze – znajdziesz na jego stronie internetowej

Posłuchaj naszej rozmowy z Andrzejem Tylko w restauracji "Pasaż" w trakcie wernisażu (((mp3)))

M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 09:36:10
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html