Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Nikifor zwycięzca   -   16/5/2005
W niedzielny wieczór w kinie "Marzenie" odbył się finał 19 Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Główne werdykty obu składów jury były zgodne. Nagrodę Grand Prix - statuetkę Leliwity i statuetkę Jury Młodzieżowego TNF otrzyma za rok (zgodnie z festiwalową tradycją) Krzysztof Krauze za film "Mój Nikifor". Nagrodę Specjalną - tu również profesjonalni i młodzi jurorzy byli zgodni - otrzyma Wojciech Smarzowski za "Wesele", które wygrało także plebiscyt publiczności (Nagroda "Maszkarona").

Ogloszenie

Nagrodę Specjalną Jury 19 TNF za rolę Imre Nagy`ego w filmie „Niepochowany” wyreżyserowanym przez swoją żonę - Martę Meszaros przyznana została również Janowi Nowickiemu, który w sobotę był gościem festiwalu wraz z małżonką.
Nagroda Paralaksa za najlepsze zdjęcia powędruje za rok do rąk Krzysztofa Ptaka autora zdjęć do „Mojego Nikifora”.
Podczas wczorajszego wieczoru statuetki - nagrody wręczane były laureatom ubiegłorocznego Festiwalu. Osobiście odebrał ją jedynie Jacek Filipiak, nagrodzony za debiut jakim był film \\\"Zerwany\\\". Telefonicznie gratulacje od organizatorów i publiczności festiwalu w Tarnowie odbierała Katarzyna Figura, która nie mogła niestety odebrać swojej Nagrody za rolę w filmie \\\"Żurek\\\" osobiście.
Nie przyjechał do Tarnowa Konrad Niewolski, nagrodzony w roku ubiegłym Grand Prix za \\\"Symetrię\\\". Na Galę Finałową w kinie \\\"Marzenie\\\" nie zdążył też Dariusz Gajewski, którego film \\\"Warszawa\\\" podobał się widzom w ubiegłym roku najbardziej.

Telewizor - nagrodę ufundowaną przez FRED SA dla widzów 19 TNF odebrała Pani Agnieszka Bień. Wchodzący na scenę tuż po niej Prezydent Miasta, uprzedzając - jak mówił - ataki opozycji - głośno informował, że zbieżność nazwisk w tym przypadku jest zupełnie przypadkowa a Pani Agnieszka nie jest z nim spokrewniona. Mieczysław Bień, dziękując organizatorom - TCK, widzom i jurorom imprezy nawiązywał już do przyszłorocznej, jubileuszowej edycji Festiwalu. Obiecał, że kasa magistratu będzie w roku 2006 nieco hojniejsza dla organizatorów imprezy. Prezydent liczy także, że patronat Ministra Kultury nie ograniczy się - jak w tym roku - do odesłania pisma z informacją o objęciu patronatu ...

Galę Finałową uświetnił kapitalny koncert w wykonaniu Janusza Radka, z materiałem promującym nowy album artysty \\\"Serwus Madonna\\\". Recital artysty, obdarzonego niezwykłym głosem i wybitnymi umiejętnościami wokalnymi oraz olbrzymią wyobraźnią sceniczną stanowił nie tylko godne zakończenie pięciu festiwalowych dni w Tarnowie, ale był też osobnym , wielkim wydarzeniuem - ucztą muzyczną, jakiej w Tarnowie dawno nie było.
Fotoreportaże z Gali Finałowej oraz koncertu Janusza Radka, a także bardzo ciekawy wywiad z artystą już wkrótce na stronach naszego portalu. Zapraszamy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(16-05-2005) KOFI :
Ja byłem w Jury młodzieżowym ale nie przypominam sobie żebyśmy przyznali nagrode specjalna dla Wesela- mlodziezowe jury przynalo nagrode specjalna dla Jana NOwickiego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2005) andzia :
ja też byłam w jury młodzieżowym i zgadzam się z wcześniejszą informacja była tylko jedna nagroda specjalna dla Nowickiego,

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947