Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Stalin Wiecznie Żywy    -   17/5/2005
- Moskiewskie obchody, na których gościł prezydent Kwaśniewski, to było święto układu jałtańskiego i forma rehabilitacji Stalina; przywódcy państw popełnili wielki błąd, swoją obecnością potwierdzając rosyjską wersję historii – mówi rosyjski dysydent, Władimir Bukowski. Władimir Bukowski był honorowym gościem spotkania, zorganizowanego w minioną niedzielę w Restauracji Pasaż. W spotkaniu, odbywającym się pod hasłem „Uniokonstytucji – nie!” udział wzięli również Janusz Korwin – Mikke i Stanisław Michalkiewicz.

Ogloszenie

– Parlament Europejski to organizacja fasadowa – przekonywał wówczas Bukowski. – Blisko tysiąc europosłów, otoczonych dziesiątkami tysięcy tłumaczy, sekretarek, doradców, obradujących w trzech różnych miastach i wędrujących po Europie niby cygański tabor. Tymczasem o kształcie Unii decyduje grupa niewybieralnych osób, nie zaś europosłowie. Kiedy będąc w Brukseli zapytałem się, nad czym obecnie pracuje Europarlament, dowiedziałem się, że od kilku miesięcy próbują ustalić zawartość tłuszczu w jogurcie.
Władimir Bukowski, promujący książkę „Unia Sowiecka czy Związek Europejski” opowiadał także o podobieństwach między UE, a byłym ZSRR, odwołując się do przejrzanych przez siebie dokumentów, z których wynika, iż „pierestrojka”, czy „okrągły stół” zostały zaplanowane wiele lat wcześniej, pomiędzy „komunistami” radzieckimi i europejską, rządzącą dziś socjaldemokracją. „To była polityka konwergencji – Związek Radziecki miał stać się bardziej „łagodny”, zaś jednocząca się Europa – bardziej sowiecka. I choć nie wszystko potoczyło się po myśli towarzyszy, to jednak obecna Unia Europejska jest po prostu kolejnym eksperymentem, klonem zbankrutowanego systemu bolszewickiego” – dowodził gość spotkania.
Posłuchaj wypowiedzi Władimira Bukowskiego, zapytanego o obecną politykę rosyjską oraz udział Aleksandra Kwaśniewskiego i przywódców innych państw w moskiewskich obchodach zakończenia II wojny światowej (((mp3))).

Z uwagi na brak w publicznych mediach poważnej dyskusji na temat kierunku, w którym zmierza Unia Europejska, wobec przeważających za to hurraoptymistycznych, propagandowych doniesień, na naszym niezależnym portalu cyklicznie zamieszczać będziemy kolejne fragmenty niedzielnego spotkania (w formacie mp3). Wydaje się to tym bardziej celowe, iż unijna histeria i nagonka na „niepoprawność polityczną” już się rozpoczęła – dr Andrzej Misiołek, dyrektor w Wyższej Szkole Ekonomii i Administracji w Bytomiu, były rektor Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Mysłowicach oraz działacz antyunijny Wojciech Główkowski zostali zwolnieni z pracy za próbę uczestnictwa w debacie krytykującej traktat konstytucyjny Unii Europejskiej – debacie podobnej do tej, która odbyła się w tarnowskiej restauracji „Pasaż”. Rektor WSEiA podpisujący zwolnienie pana Misiołka nie bał się nawet podać prawdziwych przyczyn tego zwolnienia. Idzie „nowe” ?...

Więcej – wkrótce, w naszym cyklu „Unia bez tajemnic”. Do dyskusji na temat poruszanych w nim problemów zapraszamy już dziś, nie tylko uniosceptyków ale też osoby, będące zwolennikami Unii Europejskiej lub poszczególnych rozwiązań w jej ramach.

M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 10)Dodaj komentarz
(17-05-2005) M.Wietrzyk :
A wystarczyło wejść tylko do Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Układu z Schengen.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2005) realny z innej partii :
Pewno p.Wietrzyk, tylko ile tam jest posad w EEA? No ile? Prawie nie ma! Więc po co tam wchodzić jak tam nie da się tak dobrze kraść jak w UE?! Pan w ogóle nie wiesz na czym polega polityka w Polsce więc bądź sobie lepiej w tym UPR, panie idealisto.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2005) hip :
oooo! SLD/UP/SdPl dało głos!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2005) dekalog :
VII NIE KRADNIJ! X NIE POŻĄDAJ ŻADNEJ RZECZY BLIŹNIEGO TWEGO. Po co ja to piszę przecież oni nie przestrzegają przykazań i dlatego kradną i zabierają jednym by dać sobie i innym a reszcie każą pożądać cudzych pieniędzy w zasiłkach i dotacjach. UE to prawdziwy raj dla komuny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2005) chwd sld,pd,up,sdlp :
jedyny sposób zeby bylo dobrze, wybić czerwone świnie i tyle.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2005) Sandra L. :
Stalin wiecznie żywy a przecież ten na zdjęciu jest w ogóle niepodobny do tego z książek! Powiem wam że jaja se robicie i tyle! Gupi portal jakiś to jest.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-05-2005) klekle :
A skąd wiesz jak wygląda Stalin po tylu latach, Sandro L.? :))))) a tak na serio mam nadzieje ze nagraliście coś więcej na tym spotkaniu, bo krótki wywiadzik z Bukowskim na mp3 to stanowczo za mało, jak na tak ostre teksty pana Poświatowskiego - rozumiem że inspirowane przez uniosceptyczną konferencję w Pasażu. Chciałbym dowiedzieć się o czym tam w szczegółach mówiono, bo z takimi urywkami , może nawet wyrwanymi z kontekstu - kto wie, to trudno się dyskutuje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-05-2005) Do klekle :
Bukowski, Michalkiewicz i Korwin - Mikke będą i to w odcinkach; trochę trwa obrobienie paru godzin materiału pośród innych zajęć, no i tak się złożyło, że trochę tematyki unijnej ostatnio jest na portalu - nie chcemy ani przesytu, ani wrażenia propagandy. Pozdrawiam M. Poświatowski

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-05-2005) Unijczycy :
ZAMKNIEMY WAM TEN PORTAL RAZ NA ZAWSZE.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-06-2005) anim :
ehehehhehe dobre dobre :D

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947