Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Dzień Papieski również w Tarnowie   -   18/5/2005
W wielu miejscach w Tarnowie uroczyście świętowany będzie dzisiaj dzień urodzin Karola Wojtyły, zmarłego niedawno papieża Jana Pawła II. Zaplanowano koncerty w Pałacu Młodzieży, w Mościckiej Fundacji Kultury oraz w Kościele XX Misjonarzy. W MFK otwarta zostanie jednodniowa wystawa pamiątek po Ojcu Św. O 21:37 w godzinie papieskiej śmierci znów ma rozświetlić się zniczami i świecami Aleja Jana Pawła II, zaintonowana zostanie "Barka"...

Ogloszenie

Popołudniu zespoły wokalne Pałacu Młodzieży w Tarnowie zapraszają na Koncert poezji i pieśni. W programie koncertu przewidziano dwie części tematyczne: „Ojcu Świętemu Śpiewajmy” oraz „Mamo dla Ciebie”. Koncert odbędzie się w Pałacu Młodzieży przy ul. Piłsudskiego 24.

W Mościckiej Fundacji Kultury otwarta zostanie jednodniowa wystawa pamiątek po Ojcu Świętym. Unikalne eksponaty pochodzą ze zbiorów Muzeum im. Jana Pawła II z Sali Papieskiej przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu. Zaprezentowane będą m.in. rzeczy osobiste Jana Pawła II takie jak: piuska, plecak, czapka, buty; dokumenty i pisma Ojca Św, kolekcja numizmatyczn aa także zdjęcia z pielgrzymki Jana Pawła II do Tarnowa. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
Natomiast o godzinie 17.00 w Sali Widowiskowej MFK rozpocznie się, organizowany wspólnie z Parafią pw. NMP Królowej Polski "koncert niesiony w darze Ojcu Świętemu", w którym wezmą udział artyści Opery Narodowej w Warszawie. Fragmenty papieskich homilii i wierszy Karola Wojtyły odczyta Olgierd Łukaszewicz. Jeszcze można kupić bilety na ten koncert w kasie MFK, można też skontaktować się telefonicznie: 6334621 lub 6334622.

Inny koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II odbędzie się w Kościele XX Misjonarzy o godzinie 19.30. Koncert "AVE MARIA" zorganizował znany społecznik dr Jacek Roik oraz proboszcz miejscowej Parafii ks. Jerzy Berdychowski. Postanowili oni nie biletować koncertu pieśni religijnych i arii operowych poświęconych pamięci zmarłego Papieża. Przed i w trakcie występu zaproszonych znakomitych artystów operowych będzie można natomiast złożyć wolne datki na rzecz Tarnowskiego Hospicjum Domowego. Jedna z artystek Ewa Warta-Śmietana wykona m.in. świeżo skomponowany

Hymn na cześć Jana Pawła II
(tekst napisała pani Stefania Małysa a muzykę Wiesław Ryszawy).

Janie Pawle nasz rodaku
Tyś największy wzór Polaków
wciąż w Ojczyźnie jesteś żywy
choć oglądasz Tron prawdziwy.
Tyś królowej swej zawierzył
i nasz naród jej powierzył.

Ref. Kochany Bracie, modlimy się za Cię
do Maryi w niebie, wspominamy Ciebie,
Ty prowadź nas, w ten trudny czas,
swą ścieżką, do Boga, Ty prowadź nas.

Tyś młodzieży przewodnikiem,
chorych z Bogiem pośrednikiem,
nauczyłeś nas cierpienia,
przez nie droga do zbawienia.
Chcemy Ciebie naśladować
i Matkę Bożą miłować.

Ref. Kochany Bracie...

Tobie Księga się zamknęła
ale młodzież ją podjęła
czytać dzisiaj obiecuje
za drogowskaz Ci dziękuje.
Twe oblicze pamiętamy
i za Tobą podążamy.

Ref. Kochany Bracie...

W trakcie wieczornego koncertu będzie też można posłuchać utworów Bacha, Mozarta, Haendla, Francka, Belliniego i Donizettego a także ukochanych, papieskich pieni religijnych.
Doktor Jacek Roik marzy o tym, aby o 21:37 wszyscy uczestnicy koncertu mogli zaintonować Janowi Pawłowi II "Barkę".
O tej samej porze Tarnowian na Aleję Jana Pawła II, jak początkiem kwietnia, zapraszają internauci. Liczą na to, że ten trakt komunikacyjny znowu rozświetlony zostanie zapalonymi zniczami i świecami.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947