Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Janusz Radek jest tylko jeden    -   18/5/2005
Znów tak jakoś wyszło, że zmuszeni jesteśmy coś dobrego napisać. Pisanie o kimś czegoś dobrego jest jak wiadomo niebezpieczne, bo podejrzane, a praktyka pokazuje, że „dobra wiadomość, to zła wiadomość”. W każdym razie w niedzielę wieczorem Tarnowianie mieli okazję uczestniczyć w Wydarzeniu o nazwie „Serwus Madonna” – recitalu Janusza Radka, wieńczącym tegoroczną Tarnowską Nagrodę Filmową. Z całą pewnością był to jeden z najznakomitszych recitali, w jakich mieliśmy w naszym mieście przyjemność uczestniczyć.

Ogloszenie

Z całą pewnością był to jeden z najznakomitszych recitali, w jakim mieliśmy w naszym mieście przyjemność uczestniczyć. Piszemy te słowa po raz wtóry, by podkreślić fakt, że recital był znakomity bynajmniej nie dlatego – jak chcą niektórzy – że w Tarnowie dno, popelina, nuda i byle artysta przyjezdny, na tle dziadostwa gwiazdą świecić musi. Nieprawda to – i nieprawda podwójna.
Janusz Radek, „krakowski” artysta, Starachowiczanin z pochodzenia dysponuje nie tylko imponującymi możliwościami wokalnymi, ale przede wszystkim charyzmą – taką, która czyni z niego „osobowość” - muzyczną i aktorską. Recital Radka „Serwus Madonna” to cała opowieść, opowieść także teatralna, na pograniczu rock-opery, piosenki lirycznej, aktorskiej – czy też może „piosenki piwnicznej”. Artysta, z wykształcenia historyk (UJ), pierwsze poważniejsze sukcesy odniósł na „Spotkaniach Zamkowych Śpiewajmy Poezję” (laur w 1990 roku.) Tych nagród i wyróżnień było więcej, dość wspomnieć Grand Prix, Nagrodę Dziennikarzy i Nagrodę Publiczności na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2003 roku, czy Nagrodę Dziennikarzy na czterdziestym KFPP w Opolu, za wykonanie piosenki Niemena „Dziwny jest ten świat”. Janusz Radek to także aktor – Judasz w „Jezus Christ Superstar” (Teatr Rozrywka w Chorzowie), Puk w „Śnie Nocy Letniej” (gdyński Teatr Muzyczny, Śpiewak Podwórkowy w „Operze za trzy grosze” (Operetka Wrocławska)… Śpiewał w „Gorączce” (piosenki Elvisa Presleya), „Kombinacie” (utwory Grzegorza Ciechowskiego), w Teatrze Ludowym w Krakowie śpiewa w spektaklu „Opowieści Jedenastu Katów”. W swoim dorobku ma płytę „Królowa Nocy” i „Serwus Madonna” (kolejny krążek ukaże się we wrześniu); z recitalem o tym samym tytule artysta gościł w niedzielę w naszym mieście i nie była to pierwsza jego u nas wizyta, choć wcześniej występował jedynie na zamkniętych imprezach. Talent Janusza Radka i jego osobowość najlepiej docenić mogą ci, którzy w recitalu owym wzięli udział i żadne pisanie „klimatu nie odda”. Warto może jeszcze tylko podkreślić wspaniałe aranżacje i doskonałe wykonanie – także ze strony instrumentalistów – wszystkich tych „miniopowieści” które zaistniały na naszych oczach i wybrzmiały w naszych uszach – choć właściwsze byłoby stwierdzenie „które weszły w nas”. Po koncercie przeprowadziliśmy dłuższą rozmowę z artystą i zaiste miło jest od czasu do czasu, tak choćby w biegu i „przelocie” porozmawiać z kimś, kto tak wiele ma poukładane i przetrawione „w sobie”.
Posłuchaj fragmentu koncertu oraz wywiadu (((mp3)))

Piotr Dziża
Mirosław Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(24-05-2005) FANKA :) :7758535 Zsia22@interia.pl 
Znam pana Janusz Radka nie od dziś i muszę twierdzić, że jest on naprawdę świetnym artystą a klimatu, który jest na spektaklu SERWUS MADONNA rzeczywiście nie da się opisać słowami to trezba zobaczyć!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-05-2005) Andreas :
Jest przerewelacyjny, od lat nie mieszkam juz w Polsce tylko w Szwajcarii ale odwiedzajac znajome w Chorzowie (dziekuje Basiu i Sylwio) zostalem zabrany na Jesus Christ Superstar i do dzis pozostaje pod jego wplywem!Panie Januszu - zapraszam do Szwajcarii!!Takich artystow jak Pan u nas juz nie ma i nie bedzie, chyba zeby pan przyjechal na stale!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947