Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Eurofundusze dla Romów   -   19/5/2005
W Tarnowie odbywa się dzisiaj konferencja inaugurująca projekt „Inicjatywa na Rzecz Rozwoju Przedsiębiorczości Romów KXETANES – RAZEM”. Projekt, skoncentrowany na rozwiązywaniu problemów bezrobocia wśród mniejszości narodowych, realizowany jest przy wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL.

Ogloszenie

Liderem programu na naszym terenie jest MWSE przy współudziale Centrum Kultury Romów, Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej AE w Krakowie, Izby Przemysłowo – Handlowej w Tarnowie, Urzędu Marszałkowskiego oraz Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Najważniejszym punktem projektu jest utworzenie Romskiego Centrum Aktywizacji i Rozwoju Zawodowego o pełnym zakresie działania tego typu instytucji. Na realizację projektu przewiduje się kwotę około 2 milionów euro.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 11)Dodaj komentarz
(19-05-2005) M :
2 miliony Euro, hmm... Chyba pora poszukać w sobie romskich korzeni

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-05-2005) M.Wietrzyk :
Mało im "niewypałów" zwiazanych ze wspomaganiem romskiej tfu cygańskiej przedsiębiorczości? Szanowni intarnauci poszperajcie z łąski swojej w archiwach tego portalu, zapewne zachowała się wiadomosc o tym jak tarnowscy Cyganie dostali pieniądze na otwarcie firm i co się z tym wszystkim stało. Nie czujecie się najzwyczajniej w świecie wykiwani przez tzw. Unię Europejską? Czym różnią się Cyganie od nie-Cyganów czyli "gadziów", że wymagają stworzenia Centrum Aktywizacji? Może to kogoś zbulwersuje ale niech tam! Uważam, że najlepszym "aktywizatorem" do podjęcia sensownych działań jest pusty brzuch. Do póki będziemy dopieszczać tzw. mniejszości do póty nie znjadą sobie miejsca w społeczeństwie z jednej prostej przyczyny - łatwiej jest dostać środki na życie niż samemu na życie zapracować. Jeżeli chcecie kopiować zupełnie chybione pomysły zza oceanu, pomysły które przetestowano na murzynach to proszę bardzo ale róbcie to za swoje a nie za nasze czyli podatników pieniądze. PS. W Ameryce system pomocy murzynom się nie sprawdził i w Polsce też się nie sprawdzi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-05-2005) ANTY :
dla złodzieji i cwaniaczków kasa jest... ehhh

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-05-2005) M.Wietrzyk :
Ja jeszcze na chwilkę. http://www.sportowefakty.pl/in dex.php?dysc_id=4&k1_id=44&k2_ id=100&dzial_id=355&news_id=65951 Nie żebym był przeciwnikiem żużla (wręcz przciwnie), ale to pokazuje jak łatwo zdobyte pieniądze rozleniwiają i deprawują. Link powyższy dedykuję: MWSE Małopolskiej Szkole Administracji Publicznej AE w KrakowieIzbe Przemysłowo – Handlowej w TarnowieUrzędowi Marszałkowskiemu oraz Starostwie Powiatowemu w Tarnowie. z prośbą Na litość boską nie marnujcie naszych pieniędzy!!! A swoją drogą ciekawe jakich to rzeczy uczą na MWSE i AE. Ładną będziemy mieli w przyszłości administrację publiczną i ekonomistów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-05-2005) Pawel :
Hej Hej Maciek Ja skonczylem MWSE i zupelnie dobrze daje sobie pracujac za granica w globalnej firmie na stanowiku supervisora. Jak ktos chce to to nie jest taka znowu zla szkola

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-05-2005) M.Wietrzyk :
Ale MWSE skończyłeś już jakiś czas temu a oni zdaje się wykładają teraz politpoprawną społeczną gospodakę rynkową z wykorzystaniem zasobów zewnętrznych (czytaj: z pieniędzy podatników, które okrężną drogą wracają do Polski).Masz szczęscie Pawle, że przynajmniej za oceanem jeszcze daje się w miarę normalnie pracować. Zresztą pewnie dobrze wiesz czym pachnie uprzywilejowanie mniejszości kulturowych, językowych, seksualnych itp. Co tu dużo pisać w PRLu też dostawało sie na studiach dodatkowe punkty za pochodzenie. Teraz dostaje sie za pochodzenie dodatkowe pieniądze - postęp socjalizmu jest jednak widoczny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-05-2005) dd :
Cyganom ciągle źle - ale czy oni zrobili cos dla Polaków ? Mnie dwa racy okradli! Chyba tyle potrafią i u oszukiwac

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-05-2005) złodzieje? :
Wycyganili od nas 8 000 000 niby że na Cyganów ale wiadomo że pośrednicy z IPH AE i innych cfanych organizacji swoje zeżreją. A Cyganie zostaną pochwaleni za kultywowanie tradycji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-05-2005) Hej Cyganie! :
Mi wyczyścili komin i piec. Powróżyli mi. Nie sprawdziło się. Ukradli konia i dziecko mojej prababci. I zaczepiali na Floriańskiej. Poza tym byli postrachem Rynku i Cegielnianej dawniej. A obecnie ich miejsce zajął A. Batosz. i piszę o nich knigi i w ten sposób zarabia na ich niedoli.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-05-2005) M.Wietrzyk :
Nie bardzo rozumiem co Cyganie mieliby robić dla Polaków? Po pierwsze Cyganie mieszkajacy w Polsce to w znakomitej większości Polacy.Po drugie z faktu że są Cyganami nie powinny wypływać ani szczególne przywileje ani szczególne obowiązki. Tyle mówi się o zbliżeniu ale chyba tylko się mówi bo sami Cyganie nie bardzo chcą tego (i słusznie!). Po trzecie jeżeli w cywilizowanym kraju jakąś nację zaczynamy szczególnie chronić to sprowadzamy ją do pozycji wymierajacego gatunku jakichś zwierząt a nie ludzi - które należy chronić w rezerwacie. Rozumiem, że tym Cyganom którzy będą mieli z tego jakieś profity to nie przeszkadza. Nie chcę być złym prorokiem ale zdaje się że : "dziś prawdziwych Cyganów już nie ma..." . Jest za to grupka cwaniaków która widzi w całym tym bałaganie swój interes. Nie wiem jak to wygląda od środka ale (pewnie jest jakaś rada cygańska albo król cygański) na miejscu władz cygańskich wykopałbym na zbity pysk każdego Cygana który próbowałby wziac kasę od gadziów zaprzedając się im tym samym. To nie Wy nas naciągacie na 2 mln eurosów to My was za 2 mln euro kupujemy!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-05-2005) Ałła :
Moi przodkowie byli tatarami, no i co z tego? czy Unia przewidziała jakieś srodki dla Tatarów, może tak, może zacznę kultywować tradycje przodków i kasa spłynie na konto o wiecznym debecie, ałłła!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947