Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  …Pamięci Ojca Świętego…    -   20/5/2005
Środa, 18 maja upłynęła w Tarnowie pod znakiem dnia urodzin Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II; w całym mieście odbywały się koncerty i wystawy. Tak było w Pałacu Młodzieży, w Kościele XX Misjonarzy i w Mościckiej Fundacji Kultury, gdzie koncertowi artystów Opery Narodowej w Warszawie towarzyszyła unikalna, jednodniowa wystawa pamiątek po Ojcu Świętym.

Ogloszenie

W Pałacu Młodzieży zaprezentowały się zespoły wokalne z programami „Ojcu Świętemu śpiewajmy” oraz „Mamo dla Ciebie”. Z kolei w Kościele XX Misjonarzy, za sprawą społecznika dr Jacka Roika oraz proboszcza miejscowej Parafii ks. Jerzego Berdychowskiego odbył się koncert artystów operowych „Ave Maria”, złożony z arii i pieśni religijnych poświęconych Janowi Pawłowi II. Koncert nie był biletowany, zaś wolne datki przeznaczono na rzecz Tarnowskiego Hospicjum Domowego. Nieco wcześniej, w Mościckiej Fundacji Kultury otwarta została unikalna, jednodniowa wystawa pamiątek po Ojcu Świętym; złożyły się na nią eksponaty pochodzące ze zbiorów Muzeum im. Jana Pawła II w Starym Sączu. Zobaczyć mogliśmy m.in. rzeczy osobiste papieża – czapkę, rękawice, buty i plecak, piuskę używaną w latach 1980 – 90, okolicznościowe medale wybite z okazji beatyfikacji dokonanych przez Ojca Świętego, srebrne monety z jego wizerunkiem, dokumenty i pisma. Wystawie towarzyszyły fotogramy, przedstawiające kanonizację Błogosławionej Kingi, Karoliny Kózkówny, zdjęcia z lotniska w Mościcach, spotkanie z młodzieżą Diecezji Tarnowskiej (Tarnów, 9-10 czerwca 1987) i inne. Finałem wieczoru w MFK był koncert arii operowych, przeplatanych wybranymi homiliami i wierszami Jana Pawła II, odczytywanymi przez Olgierda Łukaszewicza. Jak było – posłuchaj (((mp3))) .
MP

Na zdjęciu fragment Koncertu AVE MARIA w Kościele XX Misjonarzy
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(20-05-2005) Doris :superdorothy@autograf.pl 
Brak mi w artykule nazwisk artystów prezentowanych na zdjęciu, informacji kto obok O. Łukaszewicza wystąpił w MFK. Jaką frekwencją cieszyły się te dwa koncerty, oraz jaką kwotę udało sie zebrać na rzecz hospicjum.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-05-2005) Jacek Roik :jroik@manpol.net 
Na powyższym zdjęciu patrząc od lewej : Ks. Proboszcz Jerzy Berdychowski Parafia XX MIsjonarzyw Tarnowie-tel.0-14 622 11 22 , Jerzy Sypek(Kraków)- bas, Ewa Warta-Śmietana(Kraków)-sopran , Alicja Krzemińska-Plonka(Tarnowianka) - sopran i Renata Żelobowska-Orzechowska - fortepian. Udzial w Koncercie Papieskim " Ave Maria " wzięło ponad 300 Osób. Koncert trwal prawie 120 mniut! Myslę ,że Nasz Ksiądz Porboszcz ogłosi rezultaty skladki na rzecz Tarnowskiego Hospicjum Domowego. Jacek Roik, www.jroik.manpol.net

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947