Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Szansa na zagospodarowanie Parku i Synagogi   -   20/5/2005
Biuro Promocji i Rozwoju Powiatu Dąbrowskiego nawiązało kontakt z zagranicznym inwestorem wstępnie zainteresowanym zagospodarowaniem Zespołu parkowo – krajobrazowego w Brniu-Podborzu i odrestaurowaniem Synagogi w Dąbrowie Tarnowskiej. Dodatkową propozycją jaką rozważają hiszpańscy inwestorzy jest uruchomienie zakładu produkcyjnego z branży budowlanej. Jako wstępną lokalizację projektu powiat proponuje teren likwidowanych „Dachów Szczucińskich”.

Ogloszenie

Zorganizowane spotkanie z Wicestarostą Kazimierzem Tęczarem pozwoliło na zapoznanie się z proponowaną koncepcją zagospodarowania obiektów. Hiszpanie na co dzień prowadzą m.in. firmę, która zajmuje się odbudową i renowacją zabytkowych obiektów.
Propozycja jest o tyle ciekawa, że potencjalni inwestorzy są zainteresowani szybkim inwestowaniem zarówno w Park jak i Synagogę. Planują odtworzenie możliwie jak najbliżej pierwotnego stanu parku i budynków objętych ofertą zagospodarowania. Także Synagoga miałaby zostać odnowiona z zachowaniem dawnych założeń architektonicznych. Planują zatrudnienie ok. 100 miejscowych pracowników i utworzenie firmy, która prowadziłaby wszystkie wymagane prace budowlane i porządkowe. Propozycja potencjalnych inwestorów dotycząca zagospodarowania obiektów i terenu, zmierza do utworzenia centrum turystyczno wypoczynkowego. W budynku byłego internatu ZSP w Brniu powstałby hotel, restauracja i sale konferencyjne. Odnowiony park z alejkami i oczkami wodnymi stałby się miejscem odwiedzin turystów z kraju i zagranicy.

Jak mówi Wicestarosta Kazimierz Tęczar - „Jest to pierwsza tak kompleksowa propozycja, gdzie zainteresowana strona chce zakupić i odrestaurować dwa obiekty, które z roku na rok są w coraz gorszym stanie. Samorządy borykają się z bieżącymi problemami i nie mają środków na tego typu inwestowanie. Na wzór krajów europejskich rozsądnym wydaje się, aby takie przedsięwzięcia realizowali prywatni inwestorzy dysponujący odpowiednim kapitałem. Obecnie chcemy dokonać wstępnej wyceny majątku i przedstawić ofertę cenową ewentualnej sprzedaży. Majątek w Brniu jest własnością Powiatu, natomiast Synagoga, to własność Skarbu Państwa, którą gospodaruje Starosta. \\\"

Jak się okazuje to nie jedyna propozycja skierowana ze strony odwiedzających powiat inwestorów. Dyskutowano również o inwestycjach gospodarczych. Hiszpanie rozważają uruchomienie na Powiślu zakładu produkcyjnego z branży budowlanej. Wicestarosta zaproponował inwestorom lokalizację takiego projektu na terenie likwidowanych „Dachów Szczucińskich”, a obecnie będących przedmiotem sprzedaży. Nowopowstały zakład miałby zatrudnić kilkuset pracowników, co dodatkowo w znaczącym stopniu rozwiązałoby problem dużego bezrobocia w Szczucinie i okolicach. Rozmowy w tym temacie trwają.
Janusz Dubajka
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947