Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Unia bez tajemnic – Władimir Bukowski – odc. 2    -   23/5/2005
Kontynuujemy cykl „Unia bez tajemnic” – dziś zapraszamy do wysłuchania kolejnego fragmentu opowieści rosyjskiego dysydenta, Władimira Bukowskiego, nagranego podczas spotkania „Uniokonstytucji – nie!”, które odbyło się 15 maja w restauracji „Pasaż”. Gość spotkania opowiadał o podobieństwach pomiędzy dawnym ZSRR, a obecną Unią Europejską.

Ogloszenie
>

Władimir Bukowski określił dwadzieścia trzy podobieństwa pomiędzy UE, a ZSRR – podczas spotkania scharakteryzował niektóre z nich. I tak, o ile w ZSRR rządziło piętnastu niewybieralnych i nie odpowiadających przed nikim ludzi, o tyle w UE rządzi dwadzieścia pięć nie wybieralnych i nie odpowiadających przed nikim osób. „Skład Komisji Europejskiej nie jest ustalany w wyniku demokratycznych procedur; Parlament Europejski jest tworem „fasadowym” i może tylko w całości ten skład przyjąć, lub odrzucić” – mówi Bukowski.
Kilkusetosobowy parlament, debatujący nad zawartością tłuszczu w jogurcie, twór, w którym na każdego parlamentarzystę przypada 6 minut wypowiedzi rocznie, ogromna biurokracja, dziesiątki tysięcy osób personelu, sekretarek, kierowców, niemal co miesiąc niby „cygański tabor” wędrujących na kolejne miejsce obrad – ze Strasburga do Luksemburga, z Luksemburga do Brukseli, dwadzieścia pięć języków, na które tłumaczone muszą być wszystkie dokumenty, korupcja, afery finansowe i brak odpowiedzialność, ogromne pieniądze i nomenklaturowe układy – posłuchaj, co do powiedzenia o Unii ma słynny rosyjski opozycjonista.

Posłuchaj pierwszej części wypowiedzi W.Bukowskiego (((mp3))) .

Wkrótce – kolejne fragmenty zorganizowanego m.in. przez UPR i Fundację Niepodległości spotkania. Zapraszamy do dyskusji – tak eurosceptyków jak i „euroentuzjastów”
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(23-05-2005) Ein Reich, ein Volk ein Euro, eine Wehrmacht :
jak w Związku Sowieckim... wspólne siły do "podtrzymywania demokracji ludowej" na terenie calej UE: http://wiadomosci.gazeta.pl/wi adomosci/1,53600,2725312.html Wszystko po to by wyprzeć USA z terytorium Niemiec bo to jedno jeszcze trzyma ten kraj w ryzach. A naiwni Polacy przykładają do tego ręce.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-05-2005) euros :
Naiwni? Przekupieni. Tych gości można kupić za parę tysięcy euro.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947