To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: UMT
  
   Mikołajki i Bajśnia na Rynku   -   01/12/2003
Wydział Kultury Urzędu Miasta Tarnowa, Pałac Młodzieży, Miejska Biblioteka Publiczna, Targowiska Miejskie oraz Krakowska Kongregacja Kupiecka oddział w Tarnowie zapraszają na Kiermasz Mikołajowy połączony z wielkim świętem tarnowskich bajek i baśni „Bajśnia” i Magicznym Mikołajkowym Wieczorem. Kiermasz trwał będzie od 4 do 6 grudnia, kulminacja przewidywana jest na piątkowy wieczór.

Ogloszenie

Plenerowa impreza pod nazwą „Mikołajowy Wieczór” rozpocznie się 5 grudnia o godz. 17.00. Zostanie poprzedzona uroczystym spotkaniem z bajkami tarnowskimi, podczas którego autorzy Bajśni spotkają się z twórcami kultury, władzami samorządowymi i przyjaciółmi. Przedsięwzięcie mikołajowe powiązane jest z Festiwalem bajek i baśni „BAJŚNIA”, która jest częścią autorskiego programu Jacka Kucaby. Program dotyczy edukacji kulturalnej młodzieży pod nazwą „SZKOŁA LATANIA”.

Celem akcji, objętej patronatem przez Prezydenta Tarnowa Mieczysława Bienia, jest handlowe ożywienie rynku oraz zorganizowanie spotkania tarnowian z najbardziej wytęsknioną i oczekiwaną osobą, jaka jest Święty Mikołaj. Dodatkową atrakcją wieczoru będzie promocja książka pt. „Bajśnia” – pisana przez samych tarnowian, oraz festiwal bajek i baśni.
Wydanie książki wprowadzi tarnowian w piękny, mikołajkowy czas czarów, dobroci, cudów i najpiękniejszych przeżyć. Bajkowa książka stanie się miłym prezentem nie tylko dla tarnowian, ale dla wszystkich, którzy na prezent od Św. Mikołaja czekają. Niezwykłe – bajkowe wydarzenie na tarnowskim Rynku otoczone będzie aurą czarów i magii. Podczas czarodziejskiego wieczoru pojawi się kilku Św. Mikołajów, bajkowe postaci, kuglarze, diabły anioły oraz zaczarowane konie i dorożki a wszystko dziać się będzie przy świątecznej muzyce i na świątecznie udekorowanym Rynku. Przed publicznością w specjalnym świątecznym programie wystąpią uczniowie tarnowskich szkół, oraz Pałacu Młodzieży, zagrają muzycy Mościckiej Fundacji Kultury, bajki czytać będą aktorzy Tarnowskiego Teatru i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej a czarodziejskimi dorożkami najmłodszych gości wozić będą dorożkarze z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Dzięki temu, przeniesiemy się w inny świat, dzieci dostaną prezenty a tarnowianie poznają pierwszą w historii Tarnowa książkę napisaną przez samych mieszkańców. Realizacja "Bajśni" była by niemożliwa, gdyby nie pomoc PZU Życie S.A.

Kiermasz Mikołajowy odbywać się będzie od 4 do 6 grudnia. Organizatorem części handlowej są Targowiska Miejskie oraz Krakowska Kongregacja Kupiecka oddział w Tarnowie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 05:04:04
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html