To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Zaproszenie do "Krakowiaczka"   -   03/6/2005
W najbliższą niedzielę tj. 5 czerwca br. o godz. 12.00 w Amfiteatrze Letnim w Łoniowej, gm. Dębno pod honorowym patronatem Grzegorza BRACHA – wójta Gminy Dębno odbędzie się XVI Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK `2003. Organizatorami Przeglądu są: Dębińskie Centrum Kultury w Dębnie oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie.

Ogloszenie

Przegląd jest jedyną tego typu imprezą, która stwarza możliwość prezentacji i konfrontacji dokonań artystycznych dziecięcych zespołów folklorystycznych, kapel ludowych z regionu Krakowiaków Wschodnich, Zachodnich, Pogórza Ciężkowickiego i pogranicza krakowsko-rzeszowskiego. Głównym celem Przeglądu jest zaszczepienie wśród dzieci szacunku i umiłowania kultury ludowej, ochrona i dokumentacja najcenniejszych tradycji folkloru dziecięcego, zainteresowanie tradycyjnym muzykowaniem, śpiewem, zabawami i tańcem ludowych.

Do udziału w Przeglądzie zgłosiło się 18. dziecięcych zespołów folklorystycznych, 1. kapela ludowa i 1. grupa śpiewacza.

Powiat bocheński reprezentować będzie 4 zespoły: Zespół Regionalny MALI SIEDLECANIE z Siedlca, gm. Bochnia, Zespół Pieśni i Tańca BOCHNIANIE z Bochni, Zespół Ludowy MALI BOCHNIANIE z Bochni, Zespół Pieśni i Tańca WIŚNICZANIE z Nowego Wiśnicza.

Region gospodarzy Przeglądu tj. powiat brzeski reprezentować będzie 5 zespołów: Zespół Regionalny MALI CZCHOWIANIE z Czchowa, gm. Czchów, Zespół Pieśni i Tańca MALI ŁONIOWIACY z Łoniowej, gm. Dębno, Zespół Regionalny MAŁY SUFCZYN z Sufczyna, gm. Dębno, Zespół Regionalny MALI ŁYSOGÓRZANIE z Łysej Góry, gm. Dębno , Zespół Regionalny MALI IWKOWIANIE z Iwkowej, gm. Iwkowa.

Powiat tarnowski reprezentować będzie 6 zespołów: Zespół Regionalny WOLANIE z Woli Radłowskiej, gm. Radłów, Zespół Regionalny MAŁY GWOŹDZIEC /gr. młodsza i starsza/ z Gwoźdźca, gm. Zakliczyn, Zespół Regionalny NIECIECZANIE z Niecieczy, gm. Żabno, Zespół Regionalny RZEPIOKI z Rzepiennika Suchego, gm. Rzepiennik Strzyżewski, Zespół Regionalny OTFINOWIANIE z Otfinowa, gm. Żabno.

Do udziału w Przeglądzie zgłosił się także Regionalny Zespół Pieśni i Tańca MAŁA ELEGIA z Rudnika, gm. Sułkowice, pow. myślenicki, Zespół Pieśni i Tańca RACIBORSKO z Wieliczki, gm. Wieliczka, pow. wielicki, Zespół Regionalny MALI MOGILANIE z Mogilan, gm. Mogilany, pow. krakowski oraz Kapela Ludowa MALI WIŚLANIE ze Szczucina, gm. Szczucin, pow. dąbrowski, Dziewczęca Grupa Śpiewacza RZEPIANKI z Rzepiennika Suchego, gm. Rzepiennik Strzyżewski, pow. tarnowski.

Prezentacje zespołów oceniać będzie Komisja Artystyczna w składzie: Aleksandra BOGUCKA – etnomuzykolog z Krakowa /przewodnicząca/, Janina KALICIŃSKA – choreograf z Krakowa , Wiesława HAZUKA – choreograf z Tarnowa, Benedykt KAFEL – etnograf i Aleksander SMAGA – muzyk z Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu. Najlepszy zespół wyłoniony w trakcie Przeglądu zostanie nominowany do udziału w Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych, który odbędzie się w dniach 18-19 czerwca br. w Rabce Zdroju. Po prezentacjach w trakcie obrad Komisji Artystycznej, tj. ok. godz. 18.30 zaplanowane został gościnny występ Zespołu Pieśni i Tańca BORZĘCANIE z Borzęcina w programie: tańce krakowskie oraz suita lubelska i rzeszowska, koncert Zespołu Pieśni i Tańca ŁONIOWIACY z Łoniowej – tańce Górali Beskidu Śląskiego . Organizatorzy serdecznie zapraszają.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 24, 2021 16:05:21
IP     : 3.239.2.222
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html