To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: InTARnet.pl
  
  "Jedwabna magia gór" w Tarnovii   -   06/6/2005
Galeria Miejska BWA w Tarnowie zaprasza na wystawę niezwykłych prac malarskich na jedwabiu, których autorem jest ukraiński artysta malarz Yuriy Kovalskyy. Wystawę zatytułowano "Jedwabna magia gór". Ekspozycja przedstawia kolekcje 57 miniatur na jedwabiu malowanych farbami akrylowymi (autorska technika malarza).

Ogloszenie
>
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac w żywych kolorach na materii, która przetrwała wieki, stanowi dowód kultury ludu podobnie jak dzieła twórcze tworzone przez artystów kształtują wrażliwość estetyczną na przełomie wieków - czytamy w zaproszeniu Galerii Miejsakiej BWA.
Ekspozycje można oglądać, a także nabyć z niej prace, w Galerii Hotelu Tarnovia (Ul. Kościuszki 10) do 29 czerwca.

YURIY KOVALSKYY urodził się w 1957 r. we Lwowie. Studia na Wydziale Konserwacji Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie.
Uczestniczył w pracach konserwatorskich w Wilnie, Petersburgu, Moskwie, Lwowie. Jest ilustratorem książek: poezji, opowiadań i czasopism. Obecnie zajmuje się malarstwem miniaturowym na jedwabiu, akwarelą oraz grafiką. Zdaniem Yuriya malarstwo jest nie tylko miłym zajęciem, ale również pasją i życiem. Kocha przyrodę i mówi o swojej potrzebie obcowania z nią. Najchętniej ją też maluje. Miniatury i obrazy plenerowe cieszą oczy znawców sztuki. Wykonane pewną ręką oddają z całą precyzją widoki Lwowa, Kazimierza, Bieszczad, Huculszczyzny. Naturalne piękno w trakcie powstawania pracy polega na grze barw wydobytych z wnętrza artysty.
YURIY KOVALSKYY tworzy z potrzeba serca. Talent, sposób patrzenia na świat, zdobyta wiedza w zawodzie konserwatora, obcowanie ze sztukš, która kształtuje wrażliwość na piękno, uczy szacunku do przeszłości i drugiego człowieka, zjednała mu życzliwe wsparcie wśród miłośników sztuki pięknej. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach Rosji, Francji, USA, Kanady, Austrii, Czech, Węgier.

na zdjęciu obraz „Huculszczyzna”, akryl/jedwab, 7 X 6 cm
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 24, 2021 14:57:17
IP     : 3.239.2.222
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html