To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Finał Programu ZdrowJa Przedszkolaka   -   09/6/2005
Właśnie zakończyła się pierwsza edycja autorskiego profilaktyczno-edukacyjnego programu CenterMedu „Program ZdrowJa Przedszkolaka”. W ciągu roku każdego miesiąca 300 sześciolatków uczestniczyło w spotkaniach i ćwiczeniach z pielęgniarkami oraz zaproszonymi gośćmi. Autorski i całkowicie unikalny w skali kraju Program CenetrMedu rozpoczęty we wrześniu ubiegłego miał na celu wpojenie zasad zdrowego i bezpiecznego stylu życia dzieciom w wieku przedszkolnym.

Ogloszenie

W cyklu dziesięciu spotkań – jedno w miesiącu – wysoko wyspecjalizowane pielęgniarki, na co dzień pracujące z dziećmi, ucząc i bawiąc pokazywały, że zdrowo i bezpiecznie nie znaczy nudno i smutno. Króciutkie wykłady, rozmowy, konkursy z nagrodami, gry i zabawy o charakterze edukacyjnym przebłagały w tak ważnej dla dzieci, atmosferze luzu i zabawy.
Podczas pierwszego, wrześniowego spotkania pielęgniarki dokonały bilansu przedszkolaków mierząc je, ważąc i sprawdzając wzrok. Teraz, podczas czerwcowych spotkań po raz kolejny zbilansowano dzieci, dzięki czemu będą mogły porównać jak rozwinęły się w ciągu roku. Wszystkie dane medyczne, tematy spotkań, najważniejsze myśli i zasady zawarte zostały w kolorowych, specjalnie zaprojektowanych kolorowych Książeczkach ZdrowJa, które dzieci dostały dla siebie. Dostały także kolorowe dyplomy ukończenia kursu Programu ZdrowJa Przedszkolaka.
Dodatkowym elementem PZP było przeprowadzenie ćwiczeń i uczenie dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy. Podczas innych, regularnych spotkań, poruszane były takie zagadnienia, jak: bezpieczeństwo na drodze, bezpieczne spędzanie wolnego czasu, zdrowe odżywianie, higiena osobista, czystość wokół siebie, czyste środowisko, ruch i aktywność fizyczna. Podczas większości z tematycznych spotkań pielęgniarkom towarzyszyli specjaliści w danej dziedzinie: policjanci, ochrony środowiska, wychowania fizycznego, żywienia... a na zakończenie każdego dzieci otrzymywały podarunki związane z tematem (piłki do gry, witaminki, jogurty, serki, etc.). – Biorąc pod uwagę zainteresowanie, jakim cieszył się Program planujemy od września kontynuację Programu, a nawet jego poszerzenie o kolejne przedszkola – powiedział Andrzej Witek, członek Zarządu CenterMedu. – Dziękuję również serdecznie lokalnym mediom za wsparcie Programu, informowanie o jego kolejnych edycjach.
Program prowadzony był w sześciu tarnowskich przedszkolach:
1. Przedszkole nr 12, Oś. Jasna 6,
2. Przedszkole nr 1, ul. Lwowska 38,
3. Przedszkole nr 26, Bitwy o Wał Pomorski 11,
4. Przedszkole nr 2, ul. Kołłątaja 14,
5. Przedszkole nr 6, ul. Waryńskiego 19,
6. Przedszkole nr 24, ul. Paderewskiego 24.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 24, 2021 15:36:11
IP     : 3.239.2.222
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html