To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Płyta z kolędami Puellae Orantes   -   02/12/2003
W księgarniach pojawiła się czwarta płyta dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes pod dyrekcją ks. Władysława Pachoty. Płyta nosi tytuł "Christus natus est nobis. Venite adoremus" i zawiera 20 kolęd. Dlaczego zdecydowano się na te utwory? Odpowiedź jest prosta - Wszyscy chętnie słuchają i śpiewają kolędy, wszyscy się z nimi utożsamiają, muzyka jest więc wszystkim bardzo bliska - mówi ksiądz dyrygent.

Ogloszenie

Asystentka dyrygenta - Aleksandra Topor dodaje, iż przeciętny odbiorca usłyszy klasykę, profesjonalista doceni artyzm nagrania. W ocenie znawców płyta jest dziełem i może pretendować do nagrody "Fryderyka" w kategorii klasyka wokalna. Jeszcze "ciepły" krążek dotarł już do komisji konkursowej w Warszawie.
Prace nad tą płytą trwały trzy lata. Od początku przedsięwzięciu towarzyszył zamiar prezentacji znanych kolęd w nowej szacie dźwiękowej. Kierownictwo zespołu zwróciło się wiec do czterech współczesnych kompozytorów: Mariana Sawy, Pawła Łukaszewskiego, Pawła Sydora i Marcina Łukaszewskiego z prośbą o opracowanie na chór żeński 20 najbardziej znanych kolęd. Nagrane utwory łączą prostotę opracowanych melodii z nową jakością brzmieniową. Kompozytorzy, zachowując prostotę, niepowtarzalny charakter i piękno naszych narodowych kolęd, nadali tym utworom nowy walor estetyczno-stylistyczny, jakiego nie znajdziemy w innych opracowaniach.
Płyta "Chrystus nam się narodził. Pójdźmy z pokłonem" jest prezentem chóru pod choinkę dla tarnowian. W okresie Bożonarodzeniowym te piękne utwory będzie można posłuchać na żywo, podczas koncertów. Przypomnijmy- chór został założony w 1985 roku przez ks. Władysława Pachotę. Emisję głosu prowadzi i partie solowe wykonuje Aleksandra Topor-sopran. Z chórem występuje Sławomir Barszcz-organista Bazylik Katedralnej w Tarnowie. Do chóru należą dziewczęta w wieku od 10 do 18 lat. W swoim repertuarze chór posiada utwory religijne i świeckie mistrzów różnych epok od chorału gregoriańskiego do muzyki współczesnej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 05:10:32
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html