To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Sukces „Puellae Orantes”    -   13/6/2005
Aż trzy zaproszenia na prestiżowe, międzynarodowe festiwale – taki jest plon udziału Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” w Międzynarodowym Konkursie Polifonicznym w Arezzo, w sierpniu 2004 roku, na którym to chór zdobył pierwszą nagrodę. Zespół czeka więc w lipcu dwutygodniowa podróż po Burgundii i Prowansji, gdzie dziewczęta dadzą dziesięć koncertów.

Ogloszenie
>

Jednym z festiwali jest prestiżowy, oratoryjny Międzynarodowy Festiwal Musique en Morvan in Autu (Francja – Burgundia), gromadzący chóry będące laureatami międzynarodowych konkursów. „Puellae Orantes” wykona tu cztery koncerty, w tym jeden na jego otwarcie – 21 lipca w Katedrze Św. Łazarza w Autu; z kolei 24 lipca wraz z innymi chórami weźmie udział we Mszy Świętej, transmitowanej przez program II Telewizji Francuskiej.

Drugą prestiżową imprezą jest Festival des Choeurs in Vaison la Romanie – Festiwal Chórów Laureatów (Francja – Prowansja). Tu również zapraszani są laureaci pierwszych nagród zdobytych w jednym z sześciu najbardziej prestiżowych i najtrudniejszych konkursów chóralnych, wchodzących w skład European Grand Prix, a odbywających się w miastach: Arezzo, Debrecen, Gorozia, Kolosa, Tours, Varna. „Puellae Orantes” wykona tu pięć koncertów w kilku miastach oraz koncert na zakończenie festiwalu.
Trzecim festiwalem jest Festiwal Muzyki Sakralnej w Awinionie.

Dla opiekunów Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” – dyrektora księdza Władysława Pachoty i Aleksandry Topor, otrzymane zaproszenia stanowią jednocześnie i zaszczyt, i wyzwanie, które zaprocentować może kolejnymi zaproszeniami. Do Francji pojedzie czterdzieści dwoje dziewcząt.
Przypomnijmy – do chóru należeć mogą uczennice uczęszczające do czwartych klas szkoły podstawowej, od piątej klasy zaczynają brać udział w koncertach. Muzyczna przygoda z chórem kończy się wraz z klasą maturalną, jednak praktyka pokazuje, że zwykle nie jest to koniec muzycznej wędrówki dawnych członków „Puellae Orantes”. Specyfiką chóru jest również to, że dobry słuch i odpowiednie warunki wokalne stanowią jedynie część stawianych dziewczętom wymogów – trzeba jeszcze dobrze się uczyć i wykazywać odpowiednią kulturą osobistą. Z tego też względu „Puellae Orantes” jest nie również szkołą godnego, chrześcijańskiego stylu życia.

Posłuchaj fragmentu koncertu z płyty „Jubilate Deo” (((mp3))) .
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 24, 2021 16:07:11
IP     : 3.239.2.222
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html