To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Koniec sezonu w TNT   -   21/6/2005
Sezon artystyczny 2004/05 tarnowski Teatr Nie Teraz zakończy specjalną prezentacją spektaklu „Liczba Aniołów”, co będzie miało miejsce w dniu 25 czerwca (sobota) o godz. 16:00 na scenie przy ul. Czerwonych Klonów 12 w Tarnowie-Mościcach. Ten spektakl, jedynej tarnowskiej sceny alternatywnej, miał swoją premierę 29 września ub. roku w zakopiańskim Teatrze Witkacego. Od tamtej pory spektakl zaprezentowano ponad dwadzieścia razy. Oprócz Tarnowa, także w kilku innych miejscach w Polsce i zagranicą.

Ogloszenie

\"Liczbę Aniołów\" obejrzało ponad tysiąc widzów; średnio ok. 50 osób na jednej prezentacji.
Szczególnie ważnym i nobilitującym wydarzeniem dla Teatru Nie Teraz w ostatnim półroczu było zaproszenie przez Workcenter of Jerzy Grotowski and Thomas Richards do pzedstawienia spektaklu „Liczba Aniołów” w ramach projektu Exchange of Work w Pontederze k. Florencji. Do udziału w tych elitarnych sesjach we Włoszech zapraszane są grupy teatralne z całego świata, które oprócz spektakli prezentują również swoja metodę pracy teatralnej. Teatr Nie Teraz gościł w Pontederze na przełomie stycznia i lutego.
W kwietniu przedstawiciele Teatru Nie Teraz wzięli również udział w XIV Międzynarodowej Szkole Antropologii Teatru (ISTA), której trzon stanowi międzynarodowy zespół praktyków oraz teoretyków teatru prowadzących poszukiwania w dziedzinie antropologii teatru – dyscypliny zajmującej się badaniem podstawowych technik pogłębiania obecności scenicznej aktora. Sesje ISTA kładą szczególny nacisk na zajęcia praktyczne, pokazy pracy i analizy porównawcze. Od początku przewodzi im Eugenio Barba (szef Odin Teatret), legendarny reżyser teatralny, niegdyś asystent Jerzego Grotowskiego w Teatrze Laboratorium we Wrocławiu. Tegoroczna ISTA (po raz pierwszy w Polsce) odbyła się w miejscowości Krzyżowa k. Świdnicy i we Wrocławiu.
Podobnie jak w roku ubiegłym Teatr Nie Teraz był autorem i inicjatorem pracy warsztatowej z grupami ochotników – amatorów. Także w tym roku była to praca skupiona na inspiracjach okresem Wielkiego Postu. Efektem finalnym było specjalne widowisko pasyjne pt. „Drzewo”. W trwających trzy miesiące warsztatach i w widowisku wzięli udział uczniowie gimnazjów i szkół średnich z czterech podtarnowskich gmin (Borzęcin, Lisia Góra, Szczurowa, Tarnów).

Okres tzw. przerwy wakacyjnej nie przerywa pracy zespołu Teatru Nie Teraz. Będzie to dla nas czas wyjątkowo intensywnej działalności. Przygotowania do obchodów jubileuszowego sezonu artystycznego 25-lecia istnienia Teatru Nie Teraz rozpocznie m.in. praca nad wznowieniem spektaklu „Odlot”.
Będzie to wyjątkowa i pierwsza wspólna produkcja Teatru Nie Teraz oraz Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego. Udział w tym przedsięwzięciu weźmie również Rafał Habel, były aktor Teatru Nie Teraz, współtwórca pierwotnej wersji spektaklu „Odlot” (1995 rok), pracujący obecnie we wrocławskim Teatrze Pieśń Kozła, który to zespół zdobył w ubiegłym roku pierwszą nagrodę na słynnym festiwalu w Edynburgu. Premiera „Odlotu” którym, w 15-tą rocznicę tragicznej śmierci, po raz kolejny przywołamy postać pisarza Jana Rybowicza, przewidywana jest na listopad i odbędzie się w wyjątkowo niecodziennym anturażu.
Warto dodać, że 16-go lipca, w Zakopanem, w ramach corocznych spotkań związanych z rocznicą śmierci Władysława Hasiora, Teatr Nie Teraz jednorazowo przedstawi „Liczbę Aniołów”, spektakl dedykowany Mistrzowi Hasiorowi. Przedsięwzięciu temu patronuje Tygodnik Podhalański.

Ponadto, jeszcze przed lipcem, zespół Teatru Nie Teraz przeprowadzi nabór uczestników do wspólnej pracy teatralnej. Trwająca trzy miesiące „Selekcja” obejmować będzie zajęcia aktorskie, trening wokalno – głosowy, ćwiczenia plastyki ruchu oraz koordynacji głosowo ruchowej, zajęcia rytmiczne, elementy akrobatyki, ćwiczenia oddechowe. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w selekcji mogą kontaktować się w tej sprawie z biurem Stowarzyszenia Teatr Nie Teraz przy ul. Waryńskiego 10, tel. 622 04 44 lub kontaktowo: 600 - 29 18 36 (także poprzez adres internetowy: teatr_nie_teraz@wp.pl). Od kandydatów (wiek minimum 18 lat) wymagana jest dyspozycyjność, gdyż zajęcia odbywać się będą trzy razy w tygodniu po kilka godzin dziennie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 24, 2021 15:36:49
IP     : 3.239.2.222
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html