To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: UMT
  
   Noc Świętojańska w Parku   -   22/6/2005
Urząd Miasta Tarnowa oraz Tarnowskie Centrum Kultury, wzorem lat ubiegłych zapraszają wszystkich Tarnowian 24 czerwca od godz.18.00 do wspólnej zabawy podczas "Nocy Świętojańskiej" w Parku Strzeleckim. To wyjątkowe święto o tradycji sięgającej czasów pogańskich przypada z 23 na 24 czerwca w wigilię dnia św. Jana w najkrótszą noc roku, noc którą uważano za niezwykłą, kiedy to "słońce kłania się ziemi dwa razy" (dwukrotnie zachodzi).

Ogloszenie

Wróżby tej nocy związane były z miłością i pomyślnością. Dziewczęta wiły wianki puszczając je na wodę i jeśli płynął on bez przeszkód, wróżyło to pomyślność i powodzenie w miłości. Chłopcy natomiast udawali się w tę noc na poszukiwanie kwiatu paproci, którego znalezienie zapewniało bogactwo.

Nawiązując to tej tradycji od dwóch lat w Tarnowie organizowany jest w Parku Strzeleckim, Piknik z szeregiem atrakcji i zabaw dla mieszkańców. W tym niezwykłym otoczeniu k/o Mauzoleum Bema będzie można już od 17.00 wraz z rodziną spędzić czas przy rożnie, kiełbaskach i słodyczach a dla dzieci otworzy swoje podwoje zamkowa kraina Abrakadabra .

Od godz. 18.00 organizatorzy proponują bogaty program artystyczny na który złożą się:
- Występy Zespołu Tańca Towarzyskiego \\\"Klasa\\\" ,
- Zespołu Pieśni i Tańca \\\"Świerczkowiacy\\\" z programem z regionu łowickiego \\\"Wianki
- Widowisko muzyczne Switezianka\\\" oparte na tekstach \\\"Ballad i romansów\\\" Adama Mickiewicza w wykonaniu artystów Teatru Scena EL-JOT Krakowskiej Opery Kameralnej wprowadzi wszystkich w świat niezwykłych czarów i tajemnic do serca puszcz litewskich nad Świteź gdzie zabrzmią m.in. pieśni Kresów Wschodnich z okolic Wilna, Kowna i Wołynia oraz Pieśni Stanisława Moniuszki.
- późnym wieczorem wróżby z wiankami przy świetle księżyca i pochodni
-liczne konkursy dla publiczności w tym konkurs na wyplecenie najpiękniejszego wianka.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do wspólnej zabawy w tę Czarodziejską Noc, pełną tajemnic, i może tego właśnie wieczoru w Tarnowskim Parku Strzeleckim znajdziecie Państwo swój \\\"Kwiat Paproci\\\"...
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 24, 2021 15:22:46
IP     : 3.239.2.222
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html