Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Posłowie do raPOrtu !    -   23/6/2005
Poseł Platformy Obywatelskiej Aleksander Grad już po raz kolejny podsumowuje rok swojej pracy parlamentarnej. Tym razem jego raPOrt (pisownia oryginalna) stanowi jednocześnie podsumowanie działalności poselskiej w trakcie kończącej się kadencji w Sejmie. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Poseł "rzucił rękawicę" i wyzwał na "pojedynek na jakość pracy sejmowej" innych parlamentarzystów, wybranych z tarnowskiego okręgu wyborczego. "raPOrt" może otrzymać każdy wyborca, który odwiedzi Biuro Poselskie Posła A.Grada przy ul. Wałowej 1/2 w Tarnowie lub oddziałach biura poselskiego w innych miastach.

Ogloszenie

Broszura dołączona jest również do aktualnego wydania tygodnika TEMI.
Coroczne opracowywanie raportu z pracy parlamentarzysty Aleksander Grad uważa za swój obowiązek wobec wyborców. Obecne podsumowanie swoich czteroletnich dokonań poseł PO i jednocześnie przewodniczący struktur tej partii w Małopolsce traktuje jako swoiste rzucenie rękawicy wszystkim pozostałym tarnowskim parlamentarzystom. Wśród wymienionych w specjalnym oświadczeniu, z imienia i nazwiska, posłów i senatorów z okręgu brakuje jedynie posłanki PiS - Barbary Marianowskiej. - Rękawicy nie rzuca się przecież kobiecie - tak tłumaczył ten gest sam Poseł. Jego zdaniem pisemne sprawozdania ze swojej sejmowej i senackiej pracy powinny stać się zwyczajną poselską praktyką. - Wyborca ma prawo do odpowiedzi na pytanie, co konkretny poseł czy senator zrobił przez 4 lata w parlamencie i poza nim, w tym również co konkretnego zrobił dla regionu, z którego został wybrany - mówi Aleksander Grad. Poseł PO apeluje więc do innych parlamentarzystów z okręgu do przygotowania takich sprawozdań, tak aby każdy wyborca mógł ocenić, czy dotrzymali oni własnych przedwyborczych obietnic.
W sposób szczególny propozycja złożenia sprawozdania z działalności parlamentarnej dotyczy reprezentantów ekipy rządzącej : Krzysztofa Janika i Andrzeja Skrzyńskiego. Oni z definicji mieli większe ode mnie - posła opozycyjnego - możliwości przysporzenia temu regionowi pożytku. W mojej ocenie ta olbrzymia szansa została przez nich zmarnowana - czytamy w dołączonym do raPOrtu dokumencie.

Wśród przedsięwzięć zrealizowanych dzięki własnym staraniom, poseł Grad wymienia w raPOrcie m.in. Program Pierwsza Dopłata, w ramach którego 452 zatrudnionych doradców odwiedziło blisko 65 tysięcy gospodarstw rolnych w Małopolsce pomagając ich właścicielomn wypełnić wnioski o płatności obszarowe oraz projekt ROL-INFO, dzięki któremu szkoleni są doradcy w zakresie pozyskiwania środków unijmych dla rolnictwa. Poseł wymienia też inne sukcesy: zakończenie budowy Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu, dokapitalizowanie Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA, utworzenie w Szpitalu św. Łukasza zakładu radioterapii a także inwestycje w Klasterze Przemysłowym, w którym zainwestowało już 6 firm. W raPOrcie przeczytać można m.in., że prognozy zatrudnienia w klasterze do połowy 2006 roku to 1000 miejsc pracy. Aleksander Grad wspomagał też starania lokalnych samorządów o pomoc z budżetu UE (ZPORR), WFOŚiGW oraz z budżetu województwa (remont sali w MFK, Zakład Radioterapii, drogi wojewódzkie Dąbrowa - Wojnicz i Tarnów- Moszczenica). POseł Grad zapisuje też po stronie swoich zasług m.in. wsparcie postępowania układowego z wierzycielami "Azotów", działania na rzecz pozostawienia Karpackiej Spółki Gazownictwa w Tarnowie oraz organizację pięciu edycji Forum Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
Ciekawostką raPOrtu jest także strona poświęcona temu "Co się nie powiodło ?". Poseł żałuje, że nie udało mu się zatrzymać postępującej centralizacji państwa, uniknąć likwidacji oddziału ZUS w Tarnowie. Wśród innych "wpadek", które poseł niekoniecznie uważa za zawinione przez siebie a raczej za "fakty medialne" wymienione zostały ubiegłoroczne zastrzeżenia dotyczące zasiadania w podkomisji sejmowej zajmującej się zagadnieniami obejmującymi obszar działalności firmy MGGP, w której współudziałowcem jest żona posła oraz sprawę poręczenia udzielonego właścicielom firmy TANKPOL ze Szczucina, którym prokuratura postawiła zarzut popełnienia przestępstwa.

Posłuchaj krótkiego wywiadu z posłem A. Gradem na temat raPOrtu i propozycji "Pojedynku Tarnowskich Palamentarzystów" (((mp3)))

Piotr Dziża
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 117)Dodaj komentarz
(23-06-2005) zdegustowany :
Ale laura, tylko czemu jak było w poniedziałek dajecie dopiero dzisiaj

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2005) Szaleniec :
Dodaj jeszcze : stała współpraca z SLD i SDLP w Mieście , Utrata Województwa , Utrata przez to miejsc pracy , Walka z Prawicą w Tarnowie na rzecz SLD , ...... NICZYM NIE UZASADNIONA DUMA NA TWARZY .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2005) Wałowa 2 :
Olek, daruj sobie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2005) john :
Ano wybory ida, a z czegos trzeba dobrze zyc

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2005) M.Wietrzyk :
"Wśród przedsięwzięć zrealizowanych dzięki własnym staraniom, poseł Grad wymienia w raPOrcie m.in. Program Pierwsza Dopłata, w ramach którego 452 zatrudnionych doradców odwiedziło blisko 65 tysięcy gospodarstw rolnych w Małopolsce ". br> Lubię żarty, ale to już jest przesada. Gdyby poseł Grad z własnej kieszeni wypłacał wynagrodzenia doradcom to ok, ale cóż to za zasługa jeżeli wypłacamy im MY z naszych kieszeni a na posła Grada spływa splendor bo "on im załatwił".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2005) Waldus :
A populiści znów komentują..hahaha..do nogawek nawet mu nie dorastając..internetowi chłopcy:)) pozostaje tylko wiara ze z domu nie wyjda...kabaret...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2005) doradcy :
o tych doradcach mogłbym cos powiedziec jak to wyglądało.... kto wie, to wie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2005) gonzo :
mamy socjalizm lewicowy, będziemy mieć "prawicowy", i tak w kółko ... ech

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2005) obserwator :
czy ja dobrze czytam ? Gradzisko przyznaje się do błędu z poręczeniem dla Mosia i spółki ? a tak sie wszędzie razem pięknie prezentowali . A co nie chcieli dać tym razem na kampanię ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2005) M.Wietrzyk :
"Populiści" hmmmm to chyba o mnie :-). Jeszcze należy dodać ciemnogrodzianie, wsteczniacy, wredni liberałowie, krwiopijcy, wyzyskiwacze i... lista jest długa. "do nogawek nawet mu nie dorastając..internetowi chłopcy:)) " Każdy orze jak może! Nie dysponujemy środkami publicznymi by je rozdawać na lewo i prawo reklamując przy tym swoją osobę, a nawet gdybyśmy je mieli to i tak byśmy ich nie wydawali w taki sposób. Co do naszej wirtualności to zareczam Waldusiowi, że jesteśmy prawdziwi (Serio! Niektórzy nas nawet widzieli!). "pozostaje tylko wiara ze z domu nie wyjda...kabaret..." Wiara to ważny element życia zaś wiara w to, że nie wyjdziemy z domu jest tym bardziej ważna bo oznacza, iż Walduś obawia się konkurencji wobec PO. Niestety muszę Waldusia zmartwić. Wyjdziemy z domów i odbierzemy PO sporo głosów i wtedy dopiero będzie kabaret.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2005) Sympatyk PO , nie GRADOWY . :
Jaja w kraju nie wyjęte .. Grad daje czadu . On mysli że ludzie w to wierzą . Spytajcie w Plesnej kto go lubi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2005) john :
W Plesnej ma podobno przechlapane - tez slyszalem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-06-2005) Spokój :
Ludzie dajcie spokój Panowi Posłowi . On przynajmniej wokół siebie szumi , a inni nawet tego nie robią .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-06-2005) politolog :
Gdy 4 lata temu niejaki pan wojewoda WODA chwalił się że dzięki niemu jest obwodnica wszyscy się śmiali że nie dzięki niemu bo to nie z jego pieniędzy tylko z naszych. Dziś pan Poseł partii podobno wolnorynkowej chwali się wszystkim co zrobiono z naszych pieniędzy z różnym stopniem rozrzutności (np. TARR to jawne trwonienie naszych pieniędzy w prywatne kieszenie - PO ponoć jest przeciwna agencjom, funduszom itd). Już lepiej byłoby się chwalić ile osób zatrudnia firma pana Posła ale jak wiemy z mediów to nie jest firma pana Posła tylko żony i chwalić się nie można by nie było nepotyzmu czy innych grzechów za które wyrzucono panią Poseł Gilowską największą grzesznicę PO nawet przed panem Piskorskim zesłanym na wygnanie do Brukseli. Właściwie to smutne ale pokazuje też prawdziwe oblicze "wolnorynkowej" PO. Niestety w tarnowskiej PO nie ma dla pana Posła alternatywy bo za taką trudno uznać pana Żądło z kompanią młodych smakoszy piwa. Choć przymierza się do tej roli pan Sasak i inni to wiadomo że pan Grad nie znosi konkurencji zwłaszcza w sytuacji gdy w tarnowie PO znów może liczyć tylko na 1 mandat. Czy w tej kampanii znów będziemy świadkami nierównej wojny Grad Aleksander - Nowak Krzysztof (czarny koń ze stajni wiceprezydenta Magdonia). Przegrana byłaby dla pana Posła kompromitacją zapowiada się więc ciekawie i raczej jednostronnie. Auta MGGP w ruch!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-06-2005) Czchów rulezzz! :
Z tymi doradcami było tak. Jak już się okazało że pieniądze ktore wpłacą Polacy będzie się w części rozdawało to część z nich przeznaczono na agitatorów obiecując im pracę. Przy 20% bezrobocia odziedziczonego po AWS (p. Grad był wiceministrem) i wspieranego przez SLD znalezienie chętnych nie było trudne. Ponieważ obiecywano tym ludziom złote góry więc naganiacze m.in. z PO stręczyli instytucjom "dil" by agitatotrom płacić i zatrudniać (sic!) oprócz tego co oferuje rząd. Prześcigali się więc sołtysi, urzędnicy ich dzieci i wszyscy inni w agitacji. Poźniej pozostało część znajomych wyrobników zatrudnić za deklarację pracy na rzecz partii w unijnych PGR-ach przy wypełnianiu papierów. Jak wiadomo żadna gospodarka nie ma się tak dobrze jak ta która rośnie na kolejnych tysiącach biurokratów. Tym razem będzie gorzej ponieważ kolega z Ministerstwa i z ARR nie jest kolegą z AWS więc nie skupi zboża za preferencyjną cenę dla tych co zagłosują jak należy. Ale jużniedługo już Blair skończy z tym cyrkiem i nie będzie czym kupować wyborców. O czym wtedy będzie książeczka?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-06-2005) ? :
Ludzie! Macie rację ale jak nie Grad to co?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-06-2005) ! :
słońce i piękna pogoda

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-06-2005) bilans :
W raPOrcie przeczytać można m.in., że prognozy zatrudnienia w klasterze do połowy 2006 roku to 1000 miejsc pracy. BRAVO! BRAVO! BRAVO! do połowy 2006... a od powstania Klastera ile zatrudniono osób nie licząc urzędników? Ile kosztował Klaster? (biura, telefony, biurokracja, przygotowanie terenów, zwolnienie z podatków). Ile stracił na tym budżet Tarnowa? Z pewnością ktoś kto był w stanie załatwić tyle zleceń dla swojej firmy wie że prócz strony Ma jest też strona Winien. ILE KLASTER NAS KOSZTOWAŁ I ILESET TYSIĘCY W PRZELICZENIU NA JEDNEGO ZATRUDNIONEGO WYDALIŚMY? CZY ZATRUDNIONE TAM OSOBY MIESZKAJĄ W TARNOWIE CZY GDZIE INDZIEJ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-06-2005) zagadka :
Poznajmy się. Kim dla posła Grada jest ta osoba? najważniejszy cel polityczny: 50% udziału kobiet w życiu społecznym i politycznym Członek Unii Wolności w latach 1997 – 2001, (rezygnacja z związku z zatrudnieniem na stanowisku dyrektora departamentu w Ministerstwie Zdrowia – służba cywilna), Członek zarządu – sekretarz oraz CICO Rotary International

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-06-2005) odpowiedź :
To z cyklu zagadek jakiego koloru są czarne jagody. Poziom dla intarnautów?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-06-2005) niezorientowany :
o kogo chodzi bo nie wiem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-06-2005) ryt szkocki :
Rotary, czy to ta pseudo masoneria?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-06-2005) Athena :
Rotary Tankopulos - to chyba z rytu szczucińsko-ateńskiego wywodzonego od boga krętych ścieżek Dochnalosa Aferozosa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-06-2005) Olek i Krzysiek w jednym stali domu? :
Na Tankpol przyjdzie czas. Teraz BDG. Onet.pl: Janik przyznał, że zna tarnowskiego biznesmena Wacława Boryczkę, "jako jednego z kilkuset przedsiębiorców". Zapewnił, że biznesmen ten nie współfinansował (w 2001 roku) kampanii wyborczej SLD. O znajomość z Boryczką, biznesmenem z branży paliwowej, pytał Zbigniew Wassermann (PiS). Wcześniej, Krzysztof Kluzek, b. członek władz PKN Orlen, pytany przez komisję śledczą o sponsorowanie przez Rafinerię Trzebinia żużlowego klubu Unia Tarnów, na meczach której bywał Janik, powiedział, że to "piękny sposób sponsorowania kampanii politycznej". Wassermann pytał Janika również o to, czy zna on prezesa Rafinerii Trzebinia Grzegorza Ślaka, który - jak podkreślił - wcześniej był wiceprezesem konsorcjum Colosseum, w którym doszło "do ogromnych nadużyć". Świadek potwierdził znajomość ze Ślakiem, podkreślił jednak, że poznał go w czasie, gdy był on już prezesem rafinerii i z jego mianowaniem na to stanowisko nie miał nic wspólnego. Sam Ślak zaprzeczył w rozmowie z PAP, jakoby kiedykolwiek był wiceprezesem Colosseum. Przyznał, że był wiceprezesem giełdowej spółki Ferrum, w której Colosseum miało mniejszościowy udział. Powspominajmy: http://www.temi.pl/archiwum/20 04-07-07/04_publicystyka1.php? id=1 Temi lepsze niż komisja? Czy ma lepszych oficerów?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-06-2005) per procura :
Prezydent Bień się odetnie czy poręczy?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2005) ratio :
jakby nie oceniac, pomysl rozliczania sie ze swojej pracy jest niezly. niech inni, ktorych tu wybrano, otwarcie pokaza, co, ile i jak zrobili przez te cztery lata. co zorbili, a co obiecywali...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2005) pp; :
Kilka miesięcy temu miałem głosować na PO, na szczęście już się wyleczyłem z tej partii. Z prawicy tylko PiS.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2005) lekarz :
Chłopie chyba kpis! Z PiS taka prawica jak z koziej ... brody trąba. Wlazłeś z deszczu pod rynne ale masz jeszcze kilka miesięcy na opamiętanie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2005) Walduś :
Czytając komentarze sflustrowanych jegomości przychodzi tylko do głowy jedno, iż najbardziej pyszczą Ci z poparciem 1 w porywach do 2%, zgadnie ktoś może co to za patria? Podpowiem nazwa zaczyna się na U..:)) Zresztą Panowie najpierw trzeba coś zrobić dla innych a potem komentować wszystko w koło...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2005) nn :
PO to jedyna normalna partia i tyle!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2005) nn :
nn ...opamietaj się , zycie jest krótkie .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2005) M.Wietrzyk :
A pan co zrobił dla innych, że nas pan poucza Waldusiu?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2005) mysliciel; :
cóż...się zacznie, się zobaczy jak się skończy...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2005) Walduś :
Żem wziął od nich kasę i żem im rozdał trochę z niej a reszte żem się wzioł na dietę i one są zadowolone bardzo bo żem im mógł nic nie oddać a żem uchwalił że trochę im oddam i żem tak coś dla innych zrobił.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2005) OSP :
Ciekawe kto więcej wódki postawi OSP - Woda czy Sztorc? Nie umiałem zapobiec degradacji miasta, uszczupleniu kompetencji ZUS i Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Tak o swoich porażkach podczas minionych czterech lat pracy parlamentarnej mówi z kolei tarnowski poseł PSL Wiesław Woda. Przekonuje także, że walczył o to, by samorządy nie traciły kompetencji, ale się nie udało. Za największy sukces swojej kadencji parlamentarzysta i były wojewoda tarnowski uznaje dobrą współprace z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi. Podkreśla, że jest wiceprzewodniczącym związku tych straży. Poseł odpiera także zarzuty, że jako szef partii w Małopolsce poświecił się polityce i rzadko bywał w Tarnowie. „To nie prawda, choć gdy mam wybierać prace w sejmie, czy w tarnowskim biurze zawsze wybiorę sejm, bo to jest istota moich działań” – dodaje. Poseł zaznacza, że złożył ponad 60 interpelacji i ponad 200 razy przemawiał z parlamentarnej mównicy. Podsumowaniem kadencji parlamentarzyści odpowiadają na apel Aleksandra Grada z Platformy, który wezwał ich do rozliczeń i jako pierwszy przedstawił swój raport.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2005) mają wiele zajęć... :
Blisko 20 spraw załatwionych pozytywnie i 3 porażki. Tarnowska posłanka Prawa i Sprawiedliwości Barbara Marianowska rozlicza się ze swojej kadencji. W specjalnym zestawieniu przywołuje najważniejsze zagadnienia, którymi zajmowała się w okresie ostatnich czterech lat. Wśród spraw, których nie udało się załatwić posłanka wymienia likwidację oddziału ZUS w Tarnowie oraz nie utworzenie placówki terenowej w Brzesku. Wśród sukcesów parlamentarzystka wymienia m.in. zainteresowanie władz centralnych realizacją zamówień związanych z offsetem dla Zakładów Mechanicznych i doprowadzenie do prywatyzacji Centrum Medycznego Kol - Med. Ten ostatni "sukces" wydaje sie co najmniej wątpliwy gdyz do prywatyzacji przychodni jeszcze bardzo daleka droga. Przypomina także interwencję w sprawie łamania przepisów prawa pracy wobec pracowników miejscowego PKS-u i apel dotyczący pozostawienia delegatury Narodowego Funduszu Zdrowia w Tarnowie. Cieszę się, że pomagałam samotnym matkom w zorganizowaniu Ogólnopolskiego Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej Fundusz Alimentacyjny – mówi Barbara Marianowska. I choć ostatecznie zwyciężył projekt rządowy, samotne matki uwierzyły, że też mogą działać – dodaje. W zestawieniu sukcesów i porażek parlamentarzystka przywołuje także sprawy indywidualne, z którymi do biura PiS w Tarnowie przychodzili mieszkańcy. W sumie Barbara Marianowska wystosowała 87 interpelacji, 14 zapytań i 96 interwencji w sprawach lokalnych

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2005) ed :
Z tą Marianowską to już przesada - ok.1 mln zł kosztował nas taki poseł przez kadencję - zgroza///wracaj skad przyszłaś (chyba z tej metropolii przy Nowej Hucie)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2005) kropek :
Lekarzom ku przestrodze. "Prawica" nie jest synonimem "Liberalnej", a tym bardziej "Libertyńskiej", co marzyłoby się UPR-owi. Cóż jednak zrobić, jeśli niektórzy nie wiedzą, co to słownik.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2005) ludwiczek :luki@interia.pl 
Walduś idź wydoić krasulę !!!!!!! i nie zabieraj głosu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2005) M.Wietrzyk :
Kropek nam się nie marzy. Mamy do czynienia z lewicą , którą S. Michalkiewicz dzieli na: Lewicę bezbożną i lewicę pobożną.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2005) kropek :
Leninizm zagnieździł się w UPR i stąd ta moda na bezsensowne podziały ludzi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2005) M.Wietrzyk :
W którym kącie się zagnieździł? Gdzieś pan widział ten leninizm?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2005) dwukropek :
a ja też widziałem ducha Lenina

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2005) Tylko Włodzimierz Cimoszewicz! :
Nie trzeba UPR wystarczą rządy PiS i PO by Polakom się odechciało żyć! Włodzimierz Cimoszewicz to wolny rynek Unii Europejskiej z rozważną polityką społeczno-ekonomiczną i to jest dla Polski szansa a nie PiS z nacjonalizacją służby zdrowia i PO z podwyżkami podatków ukrytymi pod podatkiem liniowym 15%. Włodzimierz rozsądnie wprowadzi reguły konkurencji do lecznictwa i będzie chciał obniżać podatki. Jolanta Kwaśniewska - szefuje kampanii i jest gwarantem wrażliwości społecznej!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2005) brawo !!! :
tylko Włodek !!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2005) tylko Włodek z Józkiem! :
Za kilkadziesiąt milionów, które wymknęły się spod kontroli państwa, wyrósł ekskluzywny hotel. W radzie nadzorczej zasiada żona Oleksego. Hotelem kieruje dawny kolega z ZSP. Jak pisze "Rzeczpospolita", czterogwiazdkowy Senator za 60 mln zł powstał z pieniędzy tzw. trójkąta Buchacza. To nazwa trzech spółek, które w połowie lat 90. zostały wyposażone w potężny majątek państwowy - ponad pół miliarda złotych. Według "Rz", spółki wymknęły się spod kontroli. Związani z lewicą biznesmeni inwestowali pieniądze w różne przedsięwzięcia gospodarcze. Jednym z nich jest właśnie hotel w Dźwirzynie nieopodal Kołobrzegu. W radzie nadzorczej Senatora od pięciu lat zasiada Maria Oleksy, małżonka byłego premiera, a od trzech lat Małgorzata Klinkosz, żona Ludwika Klinosza, który był szefem jednej ze spółek trójkąta. Ludwik Klinosz i Józef Oleksy znają się jeszcze ze Zrzeszenia Studentów Polskich. Dziś obaj są w szeregach Stowarzyszenia "Ordynacka". To właśnie firma, na której czele stał Klinosz, wydelegowała do rady Marię Oleksy. Co zdecydowało? "Wysokie kompetencje i niekwestionowany autorytet" - odpisał Klinosz (nie zgodził się na rozmowę z "Rz"). Sama Maria Oleksy mimo nalegań także nie zareagowała na prośbę o spotkanie. Dyrektorem Senatora jest Mirosław Szymański, który Oleksego zna ponad 30 lat, jeszcze z ruchu studenckiego. Były premier przypomina, że informacja o zasiadaniu jego żony w radzie znajduje się od dawna na stronie internetowej Sejmu. To prawda, jednak dotąd nikt nie zajął się tą sprawą i nie opisał, że hotel stanął z pieniędzy wyprowadzonych spod kontroli państwa. W Senatorze, w którym jednoosobowy pokój kosztuje 405 zł za dobę, chętnie bywają "elity biznesu". Odpocząć przyjeżdżają liderzy lewicy - Oleksy, Jerzy Szmajdziński czy były minister zdrowia Mariusz Łapiński. Według pracownikó,w politycy są traktowani w hotelu jak VIP-y. "Rachunków nie uiszczali, przy takich gościach stosowaliśmy zasadę, że hotelowe usługi są za darmo" - opowiadała "Rz" jedna z recepcjonistek.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2005) Odyniecka :
Dziś obaj są w szeregach Stowarzyszenia "Ordynacka" które całą mocą poparło Włodka zbierając mu przed rejestracją co jest zakazane 50 000 podpisów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2005) UPR fan :
Czerwoni jak zwykle kłamią. Nic nowego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2005) anty-UPR :
UPE-rowcy fantazjują

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2005) simpatico :
Za fantazjowanie to co najmiej 25 lat ciężkich robót od zaraz! Co innego afery, kłamstwa, kradzieże i mordy polityczne, zdrada narodowa. Za to prezydentury i premierostwa!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2005) Precz z "politykami" :
Poltycy w Tarnowie....brak honoru, brak stylu, brak inteligencji z prawej i lewej strony...i chec zrobienie z normalnych ludzi idiotow przedstawiajac jakies raporty...o niczym. Dosc tych niby z klasa politykow...na szczescie mam wybor NIE IDE GLOSOWAC, BO GOSCIE POKAZALI JAK IM ZALEZALO NA TARNOWIE I LUDZIACH TU MIESZKAJACYCH.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2005) M.Wietrzyk :
Jeżeli wybór miałby być zły to rzeczywiscie lepiej nie iść. Natomiast nie idąc na wybory oddaje się decyzję w ręce ludzi, którzy prawdopodobnie tych "złych" i tak wybiorą. Wniosek. Iść i wybrać dobrze tj. rozsądnie a później nie narzekać, że znów coś nie tak.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2005) Piskorski PO pisze program Kaczyńskiemu PiS :
...proponował trzy lata temu ówczesny prezydent Warszawy Paweł Piskorski. Po objęciu rządów Lech Kaczyński ... http://www.rzeczpospoli ta.pl/dodatki/warszawa_050629/ warszawa_a_1.html Zaskoczenie wywołała wczoraj deklaracja Andrzeja Urbańskiego. Wiceprezydent Warszawy oznajmił, że druga linia metra powstanie w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Najbardziej oczekiwany odcinek między rondem Daszyńskiego a Dworcem Wileńskim zbuduje więc prywatne konsorcjum. Inwestycja ma kosztować 2,3 mld zł. Miasto będzie spłacało w tempie kilkuset milionów złotych rocznie. Taki sposób finansowania metra proponował trzy lata temu ówczesny prezydent Warszawy Paweł Piskorski. Po objęciu rządów Lech Kaczyński nie zostawił na tym pomyśle suchej nitki. Skąd w ratuszu nagła wolta? Tego Urbański w sposób przekonujący nie wyjaśnił.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2005) PO, PiS, SLD, UW i inni namawiali nas :
by wejść do UE. Premier Saksonii Georg Milbradt: "Najzdolniejsza niemiecka młodzież nie widzi dla siebie przyszłości na miejscu lecz marzy o wyjeździe do USA" Czy to w ogóle trzeba komentować? Socjaldemokracja w wersji PiSLD czy POUW, jako idea polityczno-gospodarcza, nie ma przyszłości. Gnije i zaraża zgnilizną a co bardziej odważni i ambitni chcą czym prędzej uciekać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2005) Anna :
W Temi przeczytać można: "Ponieważ zbliżają się wybory (w których startuje „Platforma Janusza Korwin-Mikke” - czyli UPR plus nieco innych grup i osobistości) moja Córka, Zuzanna, która ukończyła jakąś wyższą szkołę reklamy, zasadziła mnie do przeczytania kilka dzieł z zakresu: „Jak reklamuje się polityków”. Pan Wietrzyk też startuje? Jeśli tak to może pan na mnie liczyć.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2005) abc :
Kabareciarze z tej marginalnej partii (wiadome jakiej:))), internetowym chłopcom mówimy NIE!!!!! Koniec z populizmem i uzurpatorstwem!! Chłopcy najpierw coś pokażcie pozytywnego! Krytykować dziecko potrafi więc...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2005) M.Wietrzyk :
Co mamy pokazać? Czy inne partie też mają coś pokazać czy tylko my MUSIMY?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2005) LPR :
dlaczego UPR bierze do siebie komentarz abc ???? coś w tym musi być prawdy !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2005) irudi :
UPR - owcon życzę wielu sukcesów w realizacji tak wielu inicjatyw , które w swojej długiej i jakże szacownej historii podjęli. Nie rób i komentuj, kontestuj i popisuj się wątpliwą erudycją to dewiza tarnowskiego UPR. A propos komentarzy dotyczących programu Pierwsza Dopłata ....chyba nie bardzo wiecie o czym mówicie proponuje przejechać na wieś zapytać sołtysa....czy był potrzebny czy nie...No cóż poza tym był to świetny marketing polityczny docelowy i bezpośredni kto nie wymyślił i nie zrobił niech żałuje.POzdrowienia dla wszystkich sfrustrowanych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2005) krzysiek :6855331 bratt1@op.pl 
Zblizaja sie wybory pojde tylko na na parlamentarne ale mam dylemat maly bo mam 2 ugrupowania lpr albo platforma obywatelska dlaczego ich wybieram mniejszy blad wiekszym bylo by gdybym zaglosowal na sld ,pis a tym bardziej samoobrone a reszta sie nieliczy .Prezydenckie niewybieram sie na glosowanie bo zaden dla mnie funkcji glowy panstwa niezasluguje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2005) abcd :
Powiem tylko tyle już nie mogę czytać tych z marginesu błędu statystycznego:)) tak się śmieję:)) A tu jeszcze że będą startować:)) Szok..gdzie? ...w Polsce? :)) z czym do ludzi?? :)) Idzie się skończyć ze śmiechu:)), może 2c będzie głosować:)) Dorośli ludzie a żarty się ich cały czas trzymają...ale może i lepiej przynajmniej ktoś w tym kraju stawia na humor.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2005) Anna :
Niech sobie startuje kto chce. SLD nie było z marginesu bo dostało ponad 40%. Takich rządów chcemy? To ja już wolę ten margines oni jeszcze nie rządzili a cała reszta już tak. Przecież Tusk i Kaczyńscy byli u władzy już od początku lat 90-tych i co pokazali? 20% bezrobocia i ciągłe zadłużenie jak pisze Wprost i Forbes. Kto studiuje ekonomię to coś o tym wie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2005) wyborca :
Irudi, pewnie się sołtys ucieszył jak dostał coś "za darmo". Fajnie jak dają pieniądze.., znasz takiego kto się nie cieszy jak dostaje pieniądze? Problem jest w tym, że ten sam sołtys dostaje jego własne pieniądze pomniejszone o pensje urzędników itd. itp. Biedakowi zabrali wcześniej (nie wprost oczywiście bo by się buntował), a teraz mu dają "z dobroci".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2005) dość :
dość głupot . Prosze zobaczyc co sie dzieje w Tarnowie . Znowu zamieszanie w szkołach , bo je PO POZAMYKAŁA , A TERAZ DZIECI I MŁODZIEZ GANIAJA OD DRZWI DO DRZWI , ZEBY NIE MIELI CZASU MYSLEC . TARNOWSKIE PO Z GRADEM SASAKIEM JELENIEM I BIENIEM TO DOKONAŁY

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2005) z :
z

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2005) M.Wietrzyk :
Odpowiadając na pytanie "z czym do ludzi?". Z pomysłami, które przywrócą normalność w tym państwie. Z rzeczami sprawdzonymi wielokrotnie -także w Polsce - a przemilczanymi bo nie są wygodne dla byłych, obecnych i przyszłych władców "Prywislanskiego Kraju". Boicie się zmian, które grożą rozwaleniem koryta do którego niektórzy tak mocno przyrośli, że świata poza nim nie widzą. Co do pierwszej dopłaty - na darmochę każdy jest łasy i oczywiście każda darmocha "jest potrzebna" tylko trzeba się najpierw zastanowić skąd ta darmocha się wzięła.Przy bliższym ogladzie okaże się, ze darmocha nie jest darmochą - i o to nam chodzi.Poza tym standar. Brzydkie UPR chce zrobić kuku konkurencji więc trzeba ją zgnoić "bo nic nie robią". Zdaje się, że niektórzy zapomnieli już o sprzeciwie wobec wprowadzania kas fiskalnych, podatku od spadków itp. Pokażcie czym popisały sie inne partie? Dlaczego innym nie wytykacie "nic nie robienia"?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2005) M.Wietrzyk :
Strasznie nerwowe reakcje jak na wyrażenie chęci startu przez partię która ma poparcie w "granicach błędu statystycznego." Czyżby jednak było się czego obawiać? Oczywiscie! Pójdziemy do tych wyborów i odbierzemy sporo głosów konkurencji. Zwłaszcza Platformie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-07-2005) Paweł Z. :
To fakt mogą odebrać kilka głosów, ale to na prawde nie będzie miało rzadnego znaczenia! Ile 1%? dostaną z tego niech 20% będzie głosami PO wychodzi ile? 0,2%!!!!!!!! Możecie brać!!! Kiedyś trzeba dorosnąć, a nie tylko internet, internet i dyskusje. Zamiast tu pisac do ROBOTY!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-07-2005) Weredyk :
A tymczasem Zurawski zostal twarza UPR;0

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-07-2005) M.Wietrzyk :
Panie Pawle spokojna głowa. Będzie znaczniej więcej niż 1%. A póki co do roboty nie musi nas pan zapędzać - to nie obóz pracy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-07-2005) aaa :
taaa! grad i molczyk...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-07-2005) simpatico :
Paweł Z - a co szukasz pracy? Jeśli napiszesz co umiesz może ktoś z UPR przyjmie cię do swojej firmy. Możesz też ich zapytać o miejsce w komisji wyborczej. Jeśli masz szczęście to będziesz siedział 3 razy w sumie za 350 zł.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-07-2005) S.Michalkiewicz :
Podstawowym zadaniem posłów i w ogóle racją parlamentaryzmu, jest chronienie wolności i mienia obywateli przed despotyzmem i zachłannością władzy. Dlatego właśnie w rozwoju dziejowym poddani wykorzystywali osłabienie władzy królewskiej dla ustanowienia nowych warunków swego posłuszeństwa, w postaci gwarancji dla swojej wolności i mienia. Jedną z takich gwarancji był właśnie parlament, mający być strażnikiem interesów poddanych, krępującym królewską samowolę. Z czasem jednak parlamenty stały się rzecznikami interesów warstwy biurokratycznej, która za swoją najważniejszą misję uważa poszukiwanie dochodów dla budżetu, z którego żyje. Dlatego też we wszystkich parlamentach mamy do czynienia z epidemią wspomnianej choroby zawodowej, która jest ważną przyczyną głębokiego kryzysu parlamentaryzmu i w ogóle demokracji politycznej. http://biznes. interia.pl/michalkiewicz/news? inf=641306

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-07-2005) Wybory nie :
Wybory nie dla panow ktorym sie wydaje, ze moga kandydowac, lub byli i pokazali ile zrobili dla tego miasta, wszyscy wiemy ile sa warci...ci z prawej i lewej strony...tyle lat przy korycie i teraz tacy uczciwi. JA NIE IDE GLOSOWAC BO NIE MA KANDYDATA KTOREMU WARTO ODDAC GLOS BO JEST NASZ.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-07-2005) Czego nie dowiesz się z książki A.Grada? :
Jaka jest jego największa porażka. Jak sam o tym powiedział, największa porażka to: "Osoba, której zaufałem". http://www.platfor ma.org/?sub=ludzie&kat=poslowi e&osoba=1025

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-07-2005) ABW :
Najbliższe 3 tygodnie w tarnowskiej PO będą bardzo ciekawe ale jeszcze ciekasze pierwsza dekada sierpnia. Dziennikarze nie będą mieli sezonu ogrókowego w tym roku.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-07-2005) aaa :
taaaa... grad, molczyk ! do przedszkola!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-07-2005) /\/\a/\/\a :
do żłobka,bo tam jeszcze nie mówią !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-07-2005) Weredyk :
A moze by sie Pan Grad pochwalil jak pieknie dzialal w tarnowskiej Ceramice Budowlanej (obecnie Leier - wlasnie dlatego juz Leier)?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2005) Kukiz :
Jak ja was k*** nienawidzę, Jak ja wami k*** gardzę, Jak ja się za was k***  wstydzę, Gdy zagranicę czasem zajrzę, Jak ja się wami k*** brzydzę, Jak ja was dobrze, k***, znam, Jak ja się bardzo ludziom dziwię, Którzy wybrali taki chłam, Wszystko czego się dotkniecie, Od razu obracacie w pył, Szarańcza przy was to jest bajka, Bo cały kraj już przez was zgnił, Opasłe mordy, krzywe ryje, K******  wszędzie tam, gdzie wy, Jak ja was k***  nienawidzę, Jak chętnie bym z kałacha bił, I nawet jak wam plunąć w twarz, To wy mówicie, że deszcz pada, I k***  wasza partia mać, Co mi ojczyznę wciąż okrada, Nadejdzie kiedyś taki czas, Za wszystko kórwy zapłacicie, W helikoptery wsadzą was, I nigdy już tu nie wrócicie.  

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2005) Establiszment :
Cucizu! W helikoptery to se wziądziemy swoje własne i se polecimy na Majorce poopalać plecy i przody z naszymi kociakami a ty se Cucizu tu spiewaj i płać nam podatki ino jusz!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2005) Strach się bać :
PiSLD i PO-UWą już wkrótce nadejdą. Chować oszczędności i resztki radości. POdrenują nam kieszenie, PiSzczele nam też połamią. Będziem tylko mogli myśleć, jak to drzewiej było tanio. Godne to są komuny zastępcy a za latek cztery okaże się czy przestępcy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2005) z życia parlamentarzysty :
Towarzysz Lisak (Unia Pracy, oddelegowany do klubu wyrzutków) zaspokaja się w ławie sejmowej: http://galeria.e-polityka.pl/g aleria/details.php?image_id=12 4

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-07-2005) Zdzisław Dyrma (zasadniczo) :
No ale z tego co wiem To grad-zisko ma w Platformie opozycje.Chyba nawet szef struktur tarnowskich jest jemu kontra,jeszcze młodzi dupokraci z Nowakiem na czele,więc może uda im sie go wygryźć??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-07-2005) kris :bratt1@op.pl 
Zastanawialem sie dlaczego w Polsce wszystko powoli nastepuje w temie zolwia czyli poprawa zycia dlaczego bo kazdy polityk to obludnik mowiacy o pomocy innym ludziom czyli zrealizowac doddatkowe miejsce pracy a nie ze mowia ze obecni politycy beda sie starac lepiej niech to mowia malym dzieciom oraz zwiekszyc srednia krajowa aby polak niewyjezdzal za granice jak juz masowo wyjezdzaja i zastanawiam sie jak oni rzadzacy polska uchwalajacy ustawy uczynia aby pozostaweali mlodzi w polsce .Kto bedzie pracowal na ich emerytory czy renty jak juz wiekszosc wyjechal niektorzy nawet legalnie pracuja i niechca wracac .Niech sie mocno zastanowia politycy pisze tu do wszystkich aby uczynic poprawe ale to rzeczywista i zeby niedopuscili aby kolejni wyjezdzali.Kocham polske ale to co inni wyprawiaja zarabiajac za swoja nieefektywnosc w pracy to dla mnie jest niezrozumiale chociaz troche zrozumiale bo sami uchwalaja dla ustawy kozystne .Niech sie gleboko zastanowia niektorzy kandydaci w parlamencie i na prezydenta dalej byc obludnikem czy tez zrezygnowac albo miec plan ktory da sie zrealizowac.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-07-2005) Q :
Zdzisław Dyrma napisał : młodzi dupokraci z Nowakiem na czele Znam to całe toważystwo zwane młodzi demokraci i muszę przyznać że mniej ideową młodzieżówkę posiada już tylko SLD, więc wolę 100 razy Grada niż Nowaka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-07-2005) Stańczyk :
hmmmm...nie ukrywam ze poczułem sie lekko urażony stwierdzieniem niejakiego Q ,iż Młodzi Demokraci nie są ideowi,a określenie"znam to całe towarzystwo"jest nadwyraz bardzo ryzykowne.Rozumiem, że "Q" jest jedynym sprawiedliwym wśród narodów? ...zanim zacznie pan/pani wykrzykiwać kto jest ideowy a kto nie to prosze zaglądnąć na www.smd.org.pl i przeczytać naszą deklarację ideową(można znaleźć ją w dokumentach) ...nie znaczy to,że nikt z nas nie popełnia błędów,ale kto ich nie popełnia,jesteśmy tylko ludźmi ...być moze uzna nas pan/pani za populistów,albo za frajerów,ale dla nas najważniejsza jest Polska!!! tak wierzę,myślę i tą wiarę i myśli staram urzeczywistniać. POzdrawiam P.S. ...co do personaliów,które pan/pani zawarł w poście nie będę się odnosił,ponieważ zwykła przyzwoitość nie pozwala mówić o nazwiskach na tego typu forach...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-07-2005) Zbigniew :
No proszę!Pan Stańczyk napisał coś ujmującego i chwytającego za serce."Dla nas Polska jest najważniejsza"Popieram!!!!!!!! ! mam nadzieję że to ten sam Pan Stańczyk,którego poznałem podczas kampanii do europarlamentu,jak kleił póżną nocą plakaty niejakiemu Klichowi z PO.Ciesze się ze młodzi ludzie chcą zmieniać Polskę na lepsze.Nasze pokolenie (mam 49 lat)powinno ustąpić im miejca.Mlodzi zyczę wam tego z całego serca-zróbcie porządki w tym kraju!!!! P.S.Mam nadzieję ze pamięta mnie Pan jeszcze.Panie Stańczyk-pozdrawiam Pana i trzymam za Pana kciuki!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-07-2005) zdezorientowany :
Czy to ten sam ideowy Stańczyk, który najpierw był w KoLibrze a później ideały zamienił na noszenie teczki za Rokitą?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-07-2005) najważniejsza dla SMD :
Polska wódka chyba.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-07-2005) Stańczyk :
A KoLiber nie zmienił ideałów, zdezorientowany kolego?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-07-2005) Q :
Panie Maćku czy Pan też zbierał haki na Grada podczas ostatniej kampani politycznej ? Bo pana koledzy Demokraci byli w tym bardzo upierdliwi :) i zachowywali się swobodniej niż Rywin u Michnika . Byłem w PO wcześniej od Pana i znam tamnprawie wszystkich z dobrych i złych stron więc potrafię ocenić kto jest ideowy a kto poluje tylko na kasę czy miejsca pracy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-07-2005) Pis arz :
To może wymieńmy tych ideowych zajmie to mniej miejsca a właściwie nie potrzeba będzie żadnego wpisu. PO ma jakieś idee? Widać je w Radzie Miasta idea brzmi za pomoca SLD robić sobie dobrze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-07-2005) Po eta :
Za to PiS to czysta idea: dorwać się do stołków jak najszybciej i godnie zastapić SLD.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-07-2005) Q :
Pis arzu - jest tam zapewne nie mniej ideowych osób niż w PiSie z którym także współpracowałem . Niestety tarnowski PiS już dawno sięgnął dna i szkoda że jednak Ziobro nie będzie kandydował z naszego okręgu wyborczego .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-07-2005) WD :
Aktualnie tarnowski PIS to przedpole PO, sami emisariusze, na szczescie to sie zmieni...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-07-2005) Zygfryd de L. :
Na szczęście w Tarnowie UPRowcy to ideowcy. Nie wielu jest takich, którzy temu zaprzeczą a ci którzy zaprzeczą zrobią to pewnie ze złośliwości.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-07-2005) 8_17 :
Burakom na tym forum mowmy NIE!!! Panie Q gdzie Pan jeszcze był? Jak już PIS, PO, UPR...moze PZPR też?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-07-2005) Q :
8_17 - nigdy nie byłem w PiS , UPR ani też w żadnej innej parti poza PO , co nie oznacza iż nie wspomagałem każdej organizacji prawicowej która potrzebowała pomocy mojego stoważyszenia . A to pierwsze zdanie odnośnie buraków to do kogo Pan adresuje?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-07-2005) Do Pana Q :
Stowarzyszenia:)))))))))))))si ę pisze...i WSZYSTKO JASNE:)))))))))))))) Takie błędy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-07-2005) Walduś :
Kabaret gość stowarzyszenie pisze przez "ż" !!!!!! I jeszcze się pyta do kogo to....:))))))))))))))))))))))) )))))))))))))Zrywać boki idzie:)))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-07-2005) ... :
Popatrzcie wyżej- Q- Towarzystwo przez "ż pisze...i wszystko jasne

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-07-2005) Aneta :
Q napisał że woli bardziej Grada niż Nowaka. Jeśli jesteś młodym człowiekiem to cie zupelnie nie rozumiem. Może nie znam Nowaka tak dobrze bo nie jestem i nie byłam w zadnej partii ale to jest bardzo wartościowy człowiek. Poza tym jest z Tarnowa !!!! w przeciwieństwie do Pana Grada !!! Moi znajomi beda glosowac na Nowaka bo to jedyna sensowna osoba z Tarnowa która uwazam może pociągnac nasze miasto i region. A Panu życze wszystkiego najlepszego z dokonania wyboru to sie nazywa stawianie na nowe osoby. Tak wybierajmy dalej tych samych, nalepiej z Tanzanii :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-07-2005) Kontra Aneta :
Hahahahahaha, Nowak fajny gosc ???????? Chyba zartujesz Anetko. Co w nim takiego fajnego ?? jestes jeszcze młoda i nie potrafisz oddzielać zboża od plewów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-07-2005) Gucio :
Anetka jest pod wpływem feromonów i trzeba to zrozumieć

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-07-2005) law ys olderaund :
Aneta no trochę się wygłupiłaś. Do czego może Tarnów pociągnąć podrzędny urzędnik z UM Tarnowa? Napisz lubię go i będę na niego głosowała a nie wypisuj takich glupot żałosnych bo to że Nowak jest w opozycji do Grada i trzyma z Tuskiem a Grad z Rokitą po linii SKL to jeszcze nie dowód że obaj nie są siebie warci.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-07-2005) Fanatyk Nowaka :
Tylko Nowak na posła !!!!! Wszyscy trzymamy za niego kciuki !!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-07-2005) wyborca :
p-OSŁÓW mamy już pod dostatkiem !!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-07-2005) WYBORCA :
NOWAK NIE PRACUJE W URZEDZIE MIASTA! JEST BEZ PRACY DLATEGO CHCE BYC POSLEM! WYBIERZ CIE GO I ZMNIEJSZCIE BEZROBOCIE!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-07-2005) wyborca :
tylko pSASAK V-ce Prezydent Tarnowa wsaniale likkwidowal szkoly w latach 2003 do2004 a pozniej przekazal w sposob mistrzowski p M

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-07-2005) o co chodzi? :
Who the f*** is Nowak?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2005) re: o co chodzi :
"o co chodzi" niemow ze nie znasz Nowaka, gościa któy się dzwiga na innych, zeby z bezrobotnego stac sie posłem...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2005) PZYJACIEL :
PRZECIEŻ TEN NOWAK TO ZWYKŁY CZEREP !!!! ZNAM GO PIŁEM Z NIM WÓDKĘ :))))))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2005) eyes :
Czy PO czy PiS czy SLD czy PSL czy LPR to dla nas bez znaczenia. Czy nam zabiorą tak czy tak w każdym razie nam zabiorą. Czy piją więcej wódki (SLD, PSL) czy jeszcze wiecej, czy zgrywają się śmiesznymi raportami by ominąć wymogi kampanii wyborczej to bez znaczenia. Policz ile masz w kieszeni ile masz długów i oceń. A nie patrz na maski nałożone na fałszywe twarze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2008) mycredit report :amal@gmail.com 
Nice Site! http://google.com

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-05-2008) bankrupt credit :andrew@gmail.com 
Nice Site! http://google.com

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-07-2009) MeggoSexxx :bestkoncha@hotmail.ru 
vrotmnenogi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl