To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: KoLiber
  
   Marsz Wolnego Rynku w Tarnowie   -   03/12/2003
W roku 2001 australijscy zwolennicy ustroju dobrobytu i wolności zorganizowali po raz pierwszy "marsz wolnego rynku". Rok temu maszerowano już w około 150 miastach kuli ziemskiej, a w Polsce było to aż 18 (!) miast. Był to drugi wynik na świecie, po Stanach Zjednoczonych. W tym roku, 7 grudnia, podobny pochód organizuje w Tarnowie Stowarzyszenie KoLiber.

Ogloszenie
>

Od trzech lat na całym świecie odbywa się Marsz Wolnego Rynku.
7. grudnia w Tarnowie Marsz odbędzie się po raz pierwszy. KoLiber chce tego dnia świętować razem z wszystkimi mieszkańcami Ziemi.
Jedynie przez racjonalnie myślenie i kreatywną pracę może człowiek podnieść swój standard życia (...). Jednak nasze umysły nie pracują pod przymusem. Przymus paraliżuje wszelką kreatywność. Umysł nie może być zniewolony. Kapitalizm rozkwita właśnie dlatego, bo to jedyny system wolnych umysłów, wolnych ludzi i wolnego rynku - czytamy w Deklaracji Bernsteina - dokumencie, który jest ideowym filarem wszystkich maszerujących na świecie.

Marsz z kolei jest częścią obchodów Dnia Kapitalizmu. Świętuje się go w pierwszą niedzielę grudnia. W założeniu inicjatorów jest to dzień, w którym składa się podziękowanie wszystkim twórczym ludziom za to, że przyczynili się do rozwoju ludzkości. Jest to także wyrażenie poparcia dla kapitalizmu - jedynego systemu polityczno-gospodarczego, który sprawia, że ten rozwój jest w ogóle możliwy.

Stowarzyszenie KoLiber zaprasza wszystkich, by razem świętować ten dzień. Marsz rozpoczyna się od zbiórki przy ulicy Goldhammera 4 o godzinie 11-stej. Stamtąd nastąpi przejście przez ulicę Wałową na Plac Sobieskiego, gdzie zostanie powiedzianych kilka słów o zasadach i prawach Wolnego Rynku oraz zostaną przytoczone najważniejsze urywki z Deklaracji Bernsteina.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, May 18, 2024 06:19:58
IP     : 3.230.154.90
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html