To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Trwa Wielki Odpust w Tuchowie   -   04/7/2005
Kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów wzięło już udział w tradycyjnym dorocznym, trwającym od początku lipca Wielkim Odpuście w Klasztorze Ojców Redemptorystów w w Tuchowie. Proboszcz – ojciec Mirosław Grakowicz spodziewa się, że do 10 lipca w Odpuście może wziąć udział nawet 150 tysięcy pątników. Każdego dnia mogą oni uczestniczyć w stałych nabożeństwach. Cudowny Obraz Matki Bożej Tuchowskiej odsłaniany jest o 6.00 a zasłonięcie odbywa się około 20.00.

Ogloszenie

Wieczorem na dziedzińcu odbywają się Spotkania Maryjne połączone z koncertami. Na klasztorne wzgórze przybywają kolejno pielgrzymki grup duszpasterskich – na inaugurację o 17.30 przybyli strażacy i orkiestry dęte. W kolejnych dniach Tuchów odwiedzają m.in. pszczelarze, leśnicy, pracownicy służby zdrowia, kolejarze, żołnierze AK, a także po raz pierwszy samorządowcy. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwać będą policjanci i lekarze w specjalnym punkcie sanitarnym. Dla przyjezdnych przygotowano sporo miejsc parkingowych. Największą atrakcją dla dzieci będą oczywiście ustawiane od wczoraj kramy i wesołe miasteczko. Olbrzymim zainteresowaniem cieszy się też znajdująca się w podziemiach... szopka betlejemska. Sceny z życia Dzieciątka i świętej Rodziny można oglądać podczas trwania odpustu, czyli do 10 lipca.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 10:52:54
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html