Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zabójcy z towarzystwa   -   08/7/2005
Jeżeli myślicie, że towarzystwa rządzące Polską rezydują tylko w Warszawie i zajmują się tylko produkcją dziur budżetowych, a przy okazji jednokierunkową akumulacją kapitału – ku sobie, to jesteście w błędzie. Oni, wzorem bolszewickich mentorów i swoich protoplastów z czasów tzw. rewolucji francuskiej, ani na moment nie zapominają o konieczności walki o rząd dusz, czyli – inaczej pisząc - o nasze umysły. I chcą być wszędzie, do każdej gminy włącznie.

Ogloszenie

Może warto nad tym się zastanowić właśnie teraz, w czas wakacyjny, kiedy totalnie lewicowy system państwowej oświaty, na moment wypuścił ze swych szponów studentów, uczniów i przedszkolaków. Jak najbardziej przedszkolaków; indoktrynację trzeba zaczynać od lat najmłodszych, tak mówią lewaccy guru, dziś zlokalizowani raczej bliżej Brukseli niż Moskwy. Rodzicom, którzy chcieliby obronić dziecko przed tym ideologicznym walcem, grozi się dotkliwymi karami finansowymi, a nawet pozbawieniem praw rodzicielskich. Pobyt dziecka w oświatowej placówce (tzw. publicznej), aż do poziomu gimnazjum, jest bowiem obowiązkowy. „Czym skorupka za młodu...” itd. O czym nasiąka, widać gołym okiem. I nie chodzi o to, że młodzi ludzie są dzisiaj głupsi, niż ich rówieśnicy sprzed kilkudziesięciu lat. Bo nie są. Oni tylko mają coraz mniej szans na to, aby wiedzieć i widzieć więcej, niż chce system. Skojarzenia z Matrixem są jak najbardziej uprawnione. Także skojarzenia z „Rokiem 1984” Orwella.
Towarzysz Ulianow, pseudonim Lenin, niemiecki agent, który stał się przywódcą totalitarnego państwa Sowietów, dobrze wiedział, że jego totalitarna władza potrzebuje tzw. nadbudowy. A nadbudowa, to nic innego, jak kontrolowanie tego co myślą ludzie (czego się uczą) i co działa na ich emocje estetyczne (sfera kultury i religii). Wiedział, a po nim wszyscy czerwoni i socjaldemokratyczni towarzysze, że istotą władzy nad ludzkimi umysłami są adekwatni agenci wpływu – pisarze, dziennikarze, artyści, księża i oczywiście intelektualiści. Najlepsi są tacy, którzy sami o tym nie wiedzą (Matrix!), wierzą głęboko w to co im wdrukowano w mózgi. Czasami nawet, glosami sobie podobnych, stają się „autorytetami moralnymi” i w ogóle „autorytetami”. „Pożyteczni idioci” – tak o nich mawiał ten wybitny socjalistyczny przywódca, twórca pierwszych na świecie obozów koncentracyjnych, zwanych łagrami.
Kiedy słyszymy wokoło ten politycznie poprawny bełkot, kiedy widzimy, jak to towarzystwo rozmnaża się metodą samorództwa, to zdaje się nam, że innego świata już nie ma, nie będzie. To nieprawda. „Niech żywi nie tracą nadziei”. Albo, „i jeśli Miasto padnie a ocaleje jeden / on będzie niósł Miasto w sobie po drogach wygnania / on będzie Miasto”. Tyle – i aż tyle – poeci (znasz ich nazwiska, znasz te utwory?). A w życiu jest tak, jak w starym ludowym przysłowiu – „póty dzban wodę nosi, aż się ucho nie urwie”. W zasadzie wszystko zależy od nas.
Ten felieton miał być o Mistrzu Władysławie Hasiorze. O otwartej w ubiegłym tygodniu w Warszawie, w Muzeum Narodowym, wielkiej wystawie jego twórczości. O głupotach, które w związku z tym wypisują w gazetach. Także o szóstej rocznicy śmierci Hasiora, która przypada na 14-ty dzień lipca. Wraz z Teatrem Nie Teraz będę wtedy w Zakopanem, jak co roku. Bardzo wiele zawdzięczam temu człowiekowi; i mój teatr także. Więc o tym, jeszcze przed wyjazdem, w przyszłym tygodniu.

Tomasz A. Żak
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 12)Dodaj komentarz
(09-07-2005) M.Wietrzyk :
Miejscami jakbym czytał Korwina Mikke. Hehehe coraz lepiej!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-07-2005) weiss :
No kurcze myślałem że to Korwin napisał.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-07-2005) michał :
upr nawet biała kartka kojarzy się z Korwinem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-07-2005) TEMIda :
Pewno dlatego że Korwin założył UPR i dobrze znają jego książki i wystąpienia. To dobrze o nich świadczy w sumie a Tomasz A.Żak chyba też kiedyś w UPR był.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-07-2005) wiedza i życie :
Oni tylko mają coraz mniej szans na to, aby wiedzieć i widzieć więcej, niż chce system. EJŻE! ONI MAJĄ INTERNET I ZNAJĄ CHYBA ANGIELSKI. DAWNIEJ ZA TAKI TEKST PAN BY SIEDZIAŁ W RAKOWICKIM WIĘZIENIU A TERAZ PISZE PAN KOLEJNY FELIETON. GDYBY MŁODZI CHCIELI TO BY WIEDZIELI. A NA SYSTEM ZAWSZE MOŻNA ZWALAĆ.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-07-2005) M.Wietrzyk :
Ten system uczy lenistwa. Promuje nierobów i dewiantów. Ze zboczeń czyni zaletę a chwałę przynoszą niecne postępki. Wzorem stają się cwaniacy, zaś ludźmi uczciwymi gardzi się i pomiata. Cnoty uważane są za frajerstwo, wiara za wstecznictwo, mowa tak-tak nie-nie za prostactwo a łgarstwa za szczyt elokwencji z automatu stawiające na miejscu niekwestionowanego "autorytetu moralnego". Głupiego wynosi się do rangi omnibusa, a jeżeli jest tak głupi, że nie da się tego w żaden sposób ukryć przechodzi się nad tym do porządku dziennego mimo wszystko realizując jego pomysły. W cenie jest służalczość, a przeciętność stanowi drogę do spokojnego życia, byle tylko się nie wychylić. W tym chorym systemie ludzi traktuje się jak bezrozumnych niewolników... sami się nawet do tej roli spychają. Zalegalizowaną grabież traktuje się jak należną jałmużnę, a przywileje i własne korzyści stawia się ponad dobro ogółu.Jest wśród was ktoś kto chce się temu przeciwstawić, czy nadal posłusznie będziecie szli jak nie ubliżajac nikomu stado baranów na rzeź. Dzisiaj na rynku widziałem parasole takie jakie kazał wystawiać niemiłościwie panujący nam prezydent Bień. Ludzie już zapomnieli, że Bień ani żaden następny prezydent nie jest właścicielem tego miasta. Nie słyszałem aby ktoś zaprostestował przeciwko narzucaniu przez władzę warunków jakie muszą spełniać reklamy. Obawaim się, ze moze dojsc do tego, ze niedługo nie bedą wpuszczać na rynek ludzi brzydki... wszak mogliby swym szpetnym obliczem zepsuć świetny wizerunek miasta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-07-2005) popieram :
Pierwszy raz przyznaję Panu W. RACJĘ !!!!!!!! Największy problem jak to zmienić , bo nie ma sposobu - tylko rewolucja lub kataklizm i budowa wszystkiego od początku.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-07-2005) wkurzony :
To prawda! Bień się panoszy jako hospodar na własnym folwarku tymczasem jest wynajętym przez nas urzędasem kosztującym nas ponad 130 000 rocznie i czas by mu ktoś o tym przypomniał! Zrób to Wietrzyk i masz za to mój głos!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-07-2005) irudi :
Ale brednie całkowicie nic z tego nie wynika. NIc. Tylko kontestacja. I co mam sie rozplakac po tym czymś .????/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-07-2005) irudi :
Co do parasoli to święta prawda. Ten pomysł to jakiś wtórny idiotyzm. A co ze skutkami finansowymi takich mądrych posunięć. Gdybym miał reklamę na rynku ....na szcęście niemam ...to co???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-07-2005) Komarewicz :
Tomek, wspaniałą rzecz robisz wokół HASIORA. To WIELKI MISTRZ, WIELKI MISTRZ I WIZJONER. Odwiedziłem niedawno MEKKĘ HASIORA podczas IV Europejskiego Forum Kultury w Zakopanem i przyznam, że dalej mi się jego dzieła podobają, a oglądałem je już kilkakrotnie. Hasior mi się dlatego podoba, iż miał coś z Grochowiaka, a Grochowiak z Hasiora. Tak trzymać Tomek.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-01-2006) arybijak :12ary@wp.pl 
ja taki jestem daju mi tylko narzędzia aja to zrobię

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947