Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Tarnów miastem niewolników?   -   12/7/2005
Piątkowa konferencja prasowa w tarnowskim magistracie, podczas której prezydent M.Bień ogłosił zaostrzenie zasad dotyczących umieszczania reklam i szyldów w centrum Tarnowa, zbulwersowała wiele osób. Do naszej redakcji napłynął w tej sprawie otwarty list Wojciecha Popieli z UPR. Wbrew propagandzie, pan Prezydent nie wydał wojny kolorowym reklamom i parasolom, tylko przedsiębiorcom i mieszkańcom Tarnowa - pisze autor w felietonie zatytułowanym "Tarnów miastem niewolników ?". Wypowiedź tę zamieszczamy w całości, zapraszając do dalszej dyskusji na ten temat.

Ogloszenie
>

Podobnie jak pan Prezydent Tarnowa lubię „Stąd do wieczności” Jamesa Jonesa . W odróżnieniu od pana Prezydenta nie podoba mi się zamach na wolność i majątek przedsiębiorców i obywateli miasta, którego chce dokonać swoim rozporządzeniem. Wbrew bowiem propagandzie, pan Prezydent nie wydał wojny kolorowym reklamom i parasolom, tylko przedsiębiorcom i mieszkańcom Tarnowa.

Jak uprzejmie przekazała „Gazeta Krakowska”, pan Prezydent miał powiedzieć: Chcę, żeby nasze miasto było ładne, by nie szpeciły go tablice, szyldy i znaki, każdy w innym rozmiarze i kolorze. Musimy dbać o naszą Starówkę, bo to przecież wizytówka miasta. Jak dodaje „GK”: Każdą reklamę i szyld trzeba będzie uzgodnić z plastykiem miejskim. We wrześniu zostanie ogłoszony konkurs na to stanowisko.

Tarnów nie jest własnością pana Prezydenta. Pan Prezydent został wybrany przez część mieszkańców, by za około 10 000 złotych miesięcznie służyć nam jako zarządzający sprawami miasta. Na pensję pana Prezydenta i wszystkich urzędników płacimy około 14 000 000 rocznie. Jako pracodawcy pana Prezydenta i Jego Pomocników oczekujemy dobrego gospodarowania i dbałości o powierzone mienie miejskie. Pan Prezydent oznajmia, że „musimy dbać o naszą Starówkę” bo to wizytówka miasta. Słusznie. Musimy, a w pierwszym rzędzie musi dbać opłacany przez nas pan Prezydent i opłacane przez nas (2,3 mln rocznie) służby porządkowe. Stąd nasz jesienny raport o tym, jak pan Prezydent i jego służby nie dbają; zniszczenia wynikłe z wandalizmu dotknęły każdej chyba elewacji w centrum Tarnowa.

Tym, pan Prezydent uporczywie nie chce bądź nie potrafi się zająć, chce natomiast ujednolicić barwy i rozmiary szyldów, by każdy nie był w innym rozmiarze i kolorze. Do tej pory taka jednolita „estetyka” obowiązywała w koszarach i więzieniach. Według gazety część miasta zamieniona w strefę o estetyce socjalistycznej („przyjdzie walec i wyrówna”) jest ogromna: od Słowackiego po Narutowicza i od Starodąbrowskiej do Krasińskiego. Na tym terenie obywatele Tarnowa i przedsiębiorcy mają na własnych budynkach, zrobione za własne pieniądze setki, a może tysiące szyldów. Wynajęty przez nich na cztery lata Urzędnik chce, by zmienili je tak, jak będzie chciało Jego widzi-mi-się. Gdyby wszystkie szyldy „każdy w innym rozmiarze i kolorze” - co właśnie ma miejsce, gdyż temu właśnie służą szyldy by się wyróżniać od innych rozmiarem i kolorem, a nie powielać sąsiednie – należało wymienić, to mieszkańców Tarnowa czekają wydatki setek tysięcy złotych. Oczywiście, gdyby słowa opłacanego przez nas Urzędnika brać na poważnie. Straconego na to czasu nie liczę. Jeżeli nie wiadomo o co w takim razie chodzi, to … Kto zyska? Firmy robiące reklamy i ich monterzy.

Pan Prezydent straszy swoich pracodawców, podatników tarnowskich, że poniosą dodatkowe koszty związane z opłaceniem stołka i sowitej pensji dla „plastyka miejskiego”, który będzie panem i władcą tj. będzie decydował wedle swojego smaku o tym, czy właściciel budynku czy lokalu za który płaci podatek ma ponosić nowe koszty by „miasto było ładne”, czy też nie. Owa „ładność” to pojęcie zależne od gustu a o tych się nie dyskutuje, więc i tu nie będzie dyskusji. Złośliwi, których na tym świecie nie brak twierdzą jednak, że ładnie wypchana koperta potrafi zmienić każdy gust. Wracając do gustu. Obywatele i przedsiębiorcy kierowali się dotychczas gustem własnym i swoich klientów. Pan Prezydent też kieruje się własnym i stawia, na przykład, „szczególnej urody” ławkę poetów przedstawiającą trzy postawy wobec komuny: piewcę reżimu, bywalczynię ówczesnych salonów i niezłomnego poetę szykanowanego przez władze. Tyle tylko, że właściciele przedsiębiorstw i mieszkańcy płacą za swoje pomysły swoimi pieniędzmi, a pan Prezydent naszymi. Na poetów zabrał nam 60 000 zł. Czy pan Prezydent pokryje koszty wymiany pomników, gdy następca pana Prezydenta uzna, że szpecą nasze piękne miasto i są zupełnym bezguściem w treści i formie?

W gazecie czytamy dalej, że „Wygląd reklam będzie też uzgadniany z tarnowską delegaturą Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Jego pracownicy będą musieli wydać pozwolenie na każdy szyld, który będzie miał być zawieszony na budynkach starego miasta.”
Widać wyraźnie, że ucisk ma być totalny, zaś wszyscy urzędnicy nakarmieni tak, by nikomu z płacących im pensje w podatkach nie przyszło do głowy, że to czyste pasożytnictwo obleczone w poważnie brzmiące rozporządzenie.

Reklamy firm będą umieszczane nie na czaszy parasoli, ale na lambrekinach, wokół nich.
Jak najsłuszniej. Jeszcze by się gołębie dały skusić, zaczęły kupować piwo i uderzać głowami w wieżę ratuszową niszcząc ten bezcenny zabytek renesansowej architektury Tarnowa… A poza tym producenci parasoli odżyją, gdy akcja będzie miała szerszy zasięg. Klient zaś jak zawsze zapłaci za zmianę w cenie piwa, soku i paluszków.

Od razu do kontroli respektowania zarządzenia prezydenta przystąpią strażnicy miejscy. Będą sprawdzali i dyscyplinowali właścicieli reklam. Przede wszystkim będą usiłowali doprowadzić do zdjęcia szyldów. Jeżeli ktoś nie będzie chciał zastosować się do nowych reguł lub nie będzie miał pozwolenia na reklamę, może zostać ukarany mandatem.
Słusznie. Budżet oczekuje z mandatów i grzywien 300 000 zł.! Tylko co zrobić z ludźmi, którzy w swej bezczelności pytają za co płacą 2 300 000 Straży Miejskiej? Opłaty za postawienie samochodu na ulicy zamienionej paskiem farby w „parking” ma pobierać jakaś cwana firma. Młodzi i starsi bandyci robią co chcą i nawet policję czasem trudno poprosić o pomoc, a co dopiero bezbronną Straż Miejską. Graficiarze zrobili z centrum miasta, a w szczególności ze wschodniej części starówki chlew i ani Straż, ani kamery za setki tysięcy, ani nic innego nie pomogło, winę zaś zwala się na sądy, które twierdzą (na piśmie), że spraw wpływa tyle, co kot napłakał. Wychodzi więc na to, że Straż Miejska wynajęta do świadczenia usług związanych z bezpieczeństwem i opłacana przez mieszkańców będzie służyła do nakładania mandatów na 70-cioletnie staruszki sprzedające pietruszkę w okolicach Burku i do ścigania dostarczających miliony podatków przedsiębiorców, którzy mają inny smak niż Pan Prezydent i jego Nadworny Plastyk.

Z lektury „Stąd do wieczności”, godnej polecenia książki, można dowiedzieć się m.in. jak przerabiać ludzi w niewolników posłusznie wykonujących polecenia. Można też przeczytać jak nie poddawać się presji tych, którzy są wrogami jakichkolwiek przejawów wolności. Lord Byron stwierdzał, że dzieje się tak dlatego „bo własne tylko upodlenie ducha, nagina szyję wolnych do łańcucha”. A ponieważ cała miejska „opozycja” milczy, a i innych głosów broniących wolności i portfeli przedsiębiorców i obywateli miasta Tarnowa nie słyszałem – zabieram, nie proszony, głos. Zdaje się bowiem ziszczać wizja, jaką w 1988 r. nakreślił ś.p. Mirosław Dzielski: „Znów na urzędzie zasiadać będzie biurokrata – hamujący przedsiębiorczość pasożyt.” Raz jeszcze wypada więc powiedzieć zamachom na wolność i socjalistycznym zapędom głośne: NIE!

Wojciech Popiela
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 81)Dodaj komentarz
(12-07-2005) Weiss :
CO KOMU PRZESZKADZAJĄ TE PARASOLE NA RYNKU.PRZECIEŻ DZIEKI NIM TO MIEJSCE ZACZĘŁO ŻYĆ.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-07-2005) Weiss :
Bień dba o starówkę a niech się lepiej za Owintar weźmie!!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-07-2005) simpatico :
I za to cię lubię Wojtuś!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-07-2005) kasjer :
14 mln na urzędników? Dobrze się nam powodzi!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-07-2005) przedruk za "Starówka bez reklam" :
Zdzisław Dyrma(zasadniczo): Hahahahahaha!!!! boki zrywać:D Panie Bień za nim Pan będziesz mówił komukolwiek co jest ładne a co nie,to najpierw popatrz sie Pan na siebie.Wstyd Przynosisz naszemu Miastu!!!!Jak Pan wygląda???Byłem na paru sesjach rady miasta Tarnowa i przeraziłem się!!! Zacznę teraz wyliczać i mam nadzieję ze Pański przydupas Golec Panu przekaze te uwagi!!!!!!! 1.Tłuste włosy i niechlujne,zacznij pan chodzić regularnie do fryzjera!,2.Wyświechtany i świecący z brudu garnitur z burku albo z biedronki,3.zawsze brudne buty jakby pan wrócił z jakiejś budowy(może nawet z brukowania kostką z bruk-betu) i na gumowej platformie,chyba w lider price takie widziałem za19.90zł,4.Wąsy,jakby Pan był szefem OSP(Ochtnicza Straż Pożarna)5.Koszula zawsze nieświeża i krawat poliestrowy za 20 złotych!!!!!a w połączeniu z buta i arogancją to wypada Pan gorzej niz Andrzej Lepper sprzed 1992-go roku!!!!! Pan jest Prezydentem porządnego Miasta a nie Sołtysem jakiejś wiochy!!!!!!Boję się jak pan będzie ustalał co jest ładne a co nie... z Pańskim gustem to Tarnów wygra w konkurencji Miasto kiczu!!!!P.S. a propos przydupasa Golca... brzuch mnie boli od śmiechu:D hehehehe...kolczyk w uchu,buty na koturnie i rudy kuc na głowie...hehehehe...szkoda nawet komentować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-07-2005) Cała Polska się z nas śmieje dzięki Bieniowi! :
Wymiary 60 na 80, wysięgnik powinien być umieszczony w odległości jednego metra od fasady budynku - tłumaczy radny. Urzędnicy doprecyzowali także kwestię kolorystyki szyldów. Preferowane są raczej ciemne, stonowane reklamy. http://www.rmffm.pl/wiadomosci /index.html?id=84370&loc=1

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-07-2005) pankowal :
Panie Popiela. Coś pan w totka 5 milionów trafił??? Jacy podatnicy od kiedy tylko podatnicy mają coś do powiedzenia, od kiedy to kasa uprawnia do zabierania głosu w demokracji. Panie jam jezd bezrobotny i podatków nie płacę to, co ja nie mam nic do powiedzenia. Panie racji to się kupić nie da ja nie płacę podatków ale przy,,,,, mogę takiemu co to uważa że on decyduje bo on płaci. Śiedze se tu na Wałowy i szlak mnie trafia jak widzę te szylda ni z gruszki ni z pietruszki. Coś pan kogo pan bronisz i czy na pewno za darmo. W czyim interesie pan działasz. W porządnym mieście sprawy reklam, szyldów na starówce są uregulowane tak jak chce tego prezydent Bień. Widzę że mamona panu widzenie przyćmiła.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-07-2005) doradca :
A może dobrodziej Prezydent znajdzie pracę takiemu mądremu BEZROBOTNEMU ???????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-07-2005) gutek :
Bezrobotny , a jaki biegły w internecie ho ho !!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2005) M.Wietrzyk :
"przy,,,,, mogę takiemu co to uważa że on decyduje bo on płaci". Wal pan śmiało. Licz się jedank z możliwością "oddania tego co się słusznie należy". Jak widzę samoobroniarską hołotę, która tylko "przy..." potrafi to mnie mdli na ten widok.Kto płaci ten decyduje. Tak właśnie powinno być! Rządy lumpenproletariatu czyli de facto dyktatura ciemniaków doprowadziła ten kraj do upadku bo postawiły wszystko na głowie. Dwóch pijaczków spod budki z piwem jest w stanie przegłosować profesora uniwersyteckiego a co gorsza właśnie to robią w niemal każdych wyborach. Jeszcze raz powtarzam. Jeżeli ktoś jest właścicielem to wolno mu zrobić z rzeczą cokoliwek mu się spodoba o ile nie narusza to praw innych osób. Jeżeli nie będzie w Polsce szanowane prawo własności to oznacza, że niedługo przestaną szanować osobiste prawa każdego człowieka. W sposób jawny ogranicza się naszą wolność, wolność której z dnia na dzień mamy coraz mniej. Może komuś to nie przeszkadza ale ja nie mam zamiaru zostać członkiem klasy niewolniczej XXI w.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2005) M.Wietrzyk :
Proponuję zabawę dla intarnautów. Proszę typować nazwisko przyszłego plasytka miejskiego. ja mam dwie kandydatury. 1) J. Kucaba 2) T. Czech

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2005) bezrobotni i podatki :
Popiela ma rację pankowalu. Jeśliś bezrobotny to też płacisz podatki choćby 22% VAT i akcyzy z których część idzie na utrzymanie Bienia. Co prawda ciebie utrzymujemy też z podatków więc zamiast nas wyzywać powinieneś nam dziękować ale to już kwestia twojej kultury.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2005) MkG :
W kampani wyborczej pan Bień reklamował się "czas na dobrego gospodarza". Może ogłosić konkurs co Prezydent dobrego zrobił dla Tarnowa. Nawet słynne ścieżki rowerowe są ....... (no może za drobnymi wyjątkami). Chyba, że sukcesem jest stacja benzynowa w centrum lub koszmarne bloki przy Lelewela. A propo bloków-są jeszcze nie zamieszkane natomiast spotykam dzieci z osiedla grające w piłkę na ulicy bo nie mają gdzie się podziać. Nie każdego panie Prezydencie stać na relaks na płatnych kortach. A może nasze drogi się zmieniły bo pan Bień chwalił się że z wykształcenia jest inżynierem ruchu? Tarnów jest często określany prowincją dlatego proszę sie nie dziwić, że nasza reprezentacja (Bień, Golec) tak wygląda. Nie jeden sołtys potrawi lepiej się pokazać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2005) kokos :
Ludziska w większości krajów cywilizowanych Francja, Austria Holandia, Niemcy, Anglia Włochy itp są ścisłe wytyczne co do wyglądu kamienic i reklam na nich zawieszonych. Wydaje się wam ze bronicie wolności rynku a to nnie jest tak. Nie można pozwolić na zupełną dowolnosć w wyglądzie w centrum miasta bo będziemy mieli wesołe miasteczko. Czy podoba wam się kamienica np na Wałowej po przekątnej Mc Donalds obwieszona różnokolorowymi relkamami każda w innym rozmiarze, dla mnie to ochyda. Zezwolic ale na ładną i gustowna forme reklamy na tym budynku. Dzis proponuje Wam spacer w to miejsce

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2005) pankowal :
Ho ho ho o la la masakra PANIE Wietrzyk. Hołota PAN mówisz, lumpenploletariat spod budki z piwem, kto płaci ten decyduje, de fakto dyktatura ciemniaczków, pijaczki są w stanie przegłosować prefesura uniwersyteckiego. >>>> Cóż przy takim stanowisku próżna rozmowa z panem PANEM strata czasu, zara się skrzykniem na piwo i popracujem z deka nad ostrzeniem bron.>>>>>>> Hm jak lubicie powtórki z historii to czemu nie sieknie się temu i tamtemu PANU z deka w pusty myślący tylko o kasie czerep i tak do roboty nic nie mamy a gimnastyka dla dobra ciała i ducha nie zaszkodzi. W zdrowym ciele zdrowy duch PANIE hmmm CZÓWAJ

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2005) M.Wietrzyk :
Z Bogiem!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2005) horeszko :
Może powołać rzecznika do spraw smaku i gustu? Decydował by on jak obywatele Tarnowa mają się ubierać, jak się czesać, w jaki sposób kłaniać panu Bieniowi itp.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2005) MkG :
Przecież prawo jest. Ja chcąc umieścić reklamę na kamienicy przy ul. Targowej musialem mieć zgodę konserwatora. Można się zastanawiać dlaczego konserwator nie egzekwuje swoich uprawnień tylko próbuje się tworzyć nowe etaty dla znajomych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2005) 888 :
przedruk za "Starówka bez reklam" : Zdzisław Dyrma(zasadniczo): Hahahahahaha!!!! boki zrywać:D Panie Bień za nim Pan będziesz mówił komukolwiek co jest ładne a co nie,to najpierw popatrz sie Pan na siebie.Wstyd Przynosisz naszemu Miastu!!!!Jak Pan wygląda???Byłem na paru sesjach rady miasta Tarnowa i przeraziłem się!!! Zacznę teraz wyliczać i mam nadzieję ze Pański przydupas Golec Panu przekaze te uwagi!!!!!!! 1.Tłuste włosy i niechlujne,zacznij pan chodzić regularnie do fryzjera!,2.Wyświechtany i świecący z brudu garnitur z burku albo z biedronki,3.zawsze brudne buty jakby pan wrócił z jakiejś budowy(może nawet z brukowania kostką z bruk-betu) i na gumowej platformie,chyba w lider price takie widziałem za19.90zł,4.Wąsy,jakby Pan był szefem OSP(Ochtnicza Straż Pożarna)5.Koszula zawsze nieświeża i krawat poliestrowy za 20 złotych!!!!!a w połączeniu z buta i arogancją to wypada Pan gorzej niz Andrzej Lepper sprzed 1992-go roku!!!!! Pan jest Prezydentem porządnego Miasta a nie Sołtysem jakiejś wiochy!!!!!!Boję się jak pan będzie ustalał co jest ładne a co nie... z Pańskim gustem to Tarnów wygra w konkurencji Miasto kiczu!!!!P.S. a propos przydupasa Golca... brzuch mnie boli od śmiechu:D hehehehe...kolczyk w uchu,buty na koturnie i rudy kuc na głowie...hehehehe...szkoda nawet komentować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ! Ten komentarz jest najfajniejszy!:))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2005) Dżet :
hehehe,hihi, ale trafnie ktoś opisał, Golec specjalista od wizernku Tarnowa, hahaha....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2005) tarnowiak :
Mnie reklamy zupełnie nie przeszkadzają. Niech się Bień zajmie czym innym.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2005) Bannerex Sp. z o.o. :
Jak nagonią agencjom reklamowym klientów to im agencje zrobią wybory do Sejmu i za rok za darmo. Proste jak drut po to tyle wypisywać?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2005) sean :
Oj, UPRowcy. Jak wy cos zaczniecie udowadniac, to az zęby bolą. Starówka jest wielką wartością dla KAŻDEGO miasta i to, że ktoś ma akurat ochotę dobudowac na renesansowej kamieniczce wieżyczke ni z gruchy ni z pietruchy, albo pożal się Boże "szyld" w kolorach sraczkowatym i rózowym powinno zależec od właściciela? Toz to parodia! To albo chcemy, żeby nam ten nasz Tarnów piękniał, albo nie? Przejdź się jeden z drugim, wioskowy madralo, po Floriańskiej w Krakowie i zobacz jaka jest różnica między kamienicami, na których ktoś umieścił szyldy stylizowane na zabytkowe, a tymi pseudo-nowoczesnymi stawianymi wszędzie i byle jak, byle zarobic pare groszy! Krakowianie słusznie burzą się przeciwko takim porządkom, bo wiedzą, jaka jest wartośc klimatu miasta, a to właśnie żałośni "prywatni" inwestorzy ostatnio postawili w tym miescie parę do niczego nie pasujacych straszydeł - bo tak można szybko zacząc trzepac rozkoszna kasę. Co z tego, że klimat miasta szlag trafi? ich juz potem tu nie będzie - przeniosą się do Szanghaju, albo na Sri-lanke i tam kontynuowac będą swą radosna twórczośc. Jeszcze raz Wam powtarzam UPRowcy - mniej dogmatyzmu, a więcej realizmu. Bo rzeczywistośc jak zwykle skrzeczy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2005) realista :
Szkoda że realizm wiąże się tu zawsze z zamordyzmem i wyciąganiem od nas kasy. A pan Bień mógł w 1990 zarządzenie wydać gdy szyldy dopiero powstawały. Dlaczego tego nie zrobił? Jako inżynier od dróg nie sięgał myślami wyżej bruku?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2005) perły tarnowskie :
Państwowi inwestorzy stawiają za to cymesy same! Urząd Wojewódzki, mur na Jana Pawła II, "sadzawka im. M.Bienia" przy Grobie Nieznanego Żołnierza i wiele wiele innych. Same perełki!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2005) sean :
A tego to ja nie powiedzialem. Ale wcale to co prywatne nie oznacza automatycznie "dobre". A zarządzenie wiąże się z powoli rosnącym trendem w PL by szanować i promować to co u nas piękne i wartościowe. Nie zawsze, moi Wy wolnorynkowcy, można wszystko "puścić na zywioł". Owszem, możnaby, w świecie idealnym, gdyby każdy patrzył trochę dalej niż swój własny noc, lecz takich ludzi jest naprawdę niewielu. Reszta natomiast ma w nosie, czy coś niszczą - ważne, ze zarobią KASĘ. I takie zapędy trzeba hamować - tak samo zresztą jak zastawianie całego tarnowskiego rynku parasolami. W zeszłe wakacje trudno było się między nimi przecisnąć.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2005) M.Wietrzyk :
Jak miło, że odezwał się "miastowy mądrala", od razu poznać mądrogłowca. Tym się różni normalność od bolszewizmu, że właściciel jest właścicielem a nie parobkiem u urzędników i wrażliwych społecznie uszczęśliwiaczy ludzkości. Jak właściciel będzie chciał rozwalić swój zabytkowy dom to władzy nic do tego. Jak będzie chciał sobie wywiesić reklamę albo za przeproszeniem brudne gacie to urzędnik może co najwyżej pokręcić nosem z niesmakiem, ale nie powinien mieć prawa do ingerowania w to co się dzieje z prywatną własnością! Jeżeli będzie inaczej to okaże się że np. po 100 latach każdy właściciel kamienicy przestanie być jej właścicielem bo kamienica zostanie wpisana do rejestru zabytków itp. W ten oto sposób można rozkułaczyć całe tabuny parszywych i obrzydliwych burżujów i kamieniczników. Tego chcecie? Jeżeli tak to gratuluję. Prosze jednak pamiętać, że rewolucja zjada włąsne dzieci a pokłosiem rewolucji tzw. proletariackiej jest brak poszanowania własności prywatnej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2005) sean :
Boże, aż nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Polecam jeden z niedawnych felietonów Korwin-Mikkego na temat prawa własności z przytoczonym przykładem zabytków egipskich. Jesteście, Wietrzyk, bardziej papiescy niż sam papież ;) Prawo własności jest rzeczą dużo bardziej skomplikowaną i kol. Wietrzyk - bądź co bądź absolwent prawa powinien o tym wiedzieć. Prosty przykład: Mam działkę zaraz obok działki sąsiada - sąsiada nie lubię, więc zaraz przy granicy zbuduję megafon i będę nim zapodawał cały dzień radio na cały regulator. Wolno mi, prawda? Jestem właścicielem działki? - jestem. Więc wara komukolwiek od moich działań - tak? Szczęśliwym zbiegiem okoliczności, kuzyn dziadka prababki mojego wujka wybudował sobie koamienicę przy arnowskim rynku - tak się jakoś porobiło, ze chociem oddarty od pługa parobus, dostałem ją w spadku. Mam ochotę ją wyburzyć i na jej miejscu zbudować tor żużlowy. Na nic prośby i błagania miłośników zabytków, chcących by nasze wnuki też zobaczyły kawałek historii. Dopnę swego, w czym z zapałem i pieśnią na ustach pomagać mi będzie kolega Wietrzyk, wyzywając wszystkich mających inne od niego zdanie od bolszewików. Piękna przyszłość czeka Tarnów, nie ma co...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2005) M.Wietrzyk :
Jakby tak pan czasem raczył przeczytać wcześniejsze posty to bym miał pan jasność o co mi chodzi. Dosłownie kilka postów wyżej napisałem: "Jeszcze raz powtarzam. Jeżeli ktoś jest właścicielem to wolno mu zrobić z rzeczą cokoliwek mu się spodoba o ile nie narusza to praw innych osób." Czym innym jest darcie się przez głośnik i zakłócanie spokoju innym osobom a czym innym rozwalanie zabytkowej budowli. Jeżeli pan tego nie rozróżnia to nie mamy o czym dyskutować.Rzecz w tym, że choćby nawet były to piramidy to urzędnikom nic do ich rozwalania jeżeli jest ich właściciel. To nie urzędnik je budował i nie są one jego własnością a to że "wnuki chcą sobie oglądać" jest naprawdę żadnym argumentem. Jak wnuki będą chciały rozwalić zabytek to też pan go rozwali "bo wnuki chcą"?O konsekwencjach pisałem powyżej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2005) Antygalicjanin :
Moim zdaniem reklama na mieście jest poniżej krytyki. Istnieje taka, bo nikt nie zna się na zasadach kierujących plakatem (choć podobno jest Liceum Plastyczne w Tarnowie i mieszka w mieście trochę architektów). Dowolność w reklamie zawsze kieruje się pewnymi rygorami. Za dużo jest różnych tabliczek o wymiarach czytelnych dla ludzi o sokolim wzroku "naćpanych" literkami i cyferkami. Brakuje standarty minimum wymiarowego. Przyczyna najczęściej tkwi w określeniu kosztu reklamy od 1m2J. uż lepiej byłoby zmniejszyć koszt tego metra a tym samym postawić warunki ideowe wypełnienia pola i przejrzystości informacyjnej - dla nie wtajemniczonych , odsyłąm do najprostrzego elementu jakim kieruje się wizytówka. Przed wjazdem do miasta sporo jest niby bilbordów na chwiejnych "nogach" , które właściwie są tylko parkanami dla wiatrów a nie prawdziwą reklamą (tu zapraszam do wyjechania w droge do Warszawy i przyjrzenia się reklamie koło Kielc i Radomia - i choć z tych miast wzięcia przykładu); jak czytam w powyższym forum, podobno pomysł jest na ciemno-szare tablice reklamowe - to chyba pomysł plastyka rodem z tarnowskiego teatru! Miasto powinno przyciągać kolorem ! Jeszcze inna rzecz jest denerwujaca - to transparenty rozciągnięte przez ulice. Już o tyle lepiej ,że wreszcie "dorobiło " się miasto odpowiednich haków do ich mocowania w kilku miejscach, bo dawniej to wykorzystywano balkony prywatne i pewne elementy kontrukcyjne budynków... Nadal problem tkwi w umiejętności naciągania lin oraz stosowanych materiałów na transparenty - i tu widzę pole działania P. Bienia(jako żeglarz , chyba wie jakie należy użyć węzły aby prawidłowo były naciągnięte liny oraz jaki rodzaj liny należy użyć aby tarnsparent nie był miotaną szmatą na wietrze.Choć będzie to droższe o ok. 30% wykonanie takiego tarnsparentu lecz nie popsuje wizerunku miasta).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2005) sean :
Nareszcie jakas ciekawa wypowiedź, nie o wywieszaniu starych gaci czy wszechobecnej pstrokacizny i tandety w imię obrony interesu prywatnego! Panie Wietrzyk: Zniszczenie zabytkowej kamienicy też może zostać potraktowane jako naruszenie praw innych ludzi - prawa do zapoznania się z historią własnego narodu i miasta. Kiedyś w Krakowie chciano wyburzyć Barbakan i Bramę Floriańską bo przeszkadzały bodajże w poprowadznieu linii tramwaju. Dzięki Bogu nie były wtedy prywatne, gdyby były - dziś podziwialibyśmy w tym samym miejscu bloki z wielkiej plyty - wszystko w imieniu obrony interesu prywatnego...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2005) Wekslarska :
Sean ale pierniczysz. Chyba się nie czytasz. Mieszasz wszystko i odwracasz do góry nogami. A już miałem ci przyznać nieco racji ale widzę, że chwilowa słuszość była ci potrzebna do udowadniania bredni kompletnych. Popiela powinien zaproponować Bieniowi by jego urzednicy nieodpłatnie udzielali porad tym, którzy chcą reklam. Albo niech liceum plastyczne złoży oferty firmom na dopasowane do stylu reklamy w ramach zajęć szkolnych. Przymusem to można tylko niewolnika ćwiczyć a i to powoduje że źle pracuje tak jak niewolnik czteroletniej kadencji mgr. inz Miczysław Bień.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-07-2005) Zmienić szyldy! :
Dyrma ma rację! Jaki jest prawdziwy SZYLD Tarnowa? To twarze prezydentów. Przypomnijcie sobie twarze Bienia, Sasaka, Jelenia i Magdonia. Zbyt kolorowe! Od bladej Jelenia do krwistoczerwonej Sasaka. Zmienić! Ujednolicić na takie jak ma ten chłpczyna z tablicy przy wjeździe do miasta! Zbyt różnorodne! Od chudej Jelenia do rozlanej Magdonia. Ujednolicić! Zbyt włochate! Te wąsiki, te włosy stęsknione za szamponem. Ujednolicić! Ustalić że wszyscy kąpią się raz w tygodniu w sobotę i przenieść sesję Rady na poniedziałek, bo do czwartku to może wentylacja nie pomóc! Wyglądają na zjazd sołtysów a nie na prezydentów. I jeszcze ten ich rzecznik z rzemyczkami, sznureczkami, warkoczykami, kolczykami jak na odpuście. To chyba jedyny który po WSBienia nie znalazł pracy. Zmiana szyldów do jesieni 2006.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2005) M.Wietrzyk :
Sean napisał: "Kiedyś w Krakowie chciano wyburzyć Barbakan i Bramę Floriańską bo przeszkadzały bodajże w poprowadznieu linii tramwaju. Dzięki Bogu nie były wtedy prywatne, gdyby były - dziś podziwialibyśmy w tym samym miejscu bloki z wielkiej plyty - wszystko w imieniu obrony interesu prywatnego..." Dzięki Bogu? To dzięki przewodniej sile narodu (jakby ktoś zapomniał PZPR nie miała wiele wspólnego z Bogiem) powstawały bloki betonowe. Osoby prywatne raczej dbają o swoją własność. Ale odwrócmy sytuację. gdyby dawniej bylo tak jak pan pisze to nigdy byśmy nie oglądali Wawelu w takim kształcie jak obecnie ani nawet Barbakanu i Bramy Floriańskiej, Willanowa, Zamościa itp. tylko jakieś pozostałosci po drewnianych umocnieniach albo kurne chaty. Wie pan dlaczego? Bo "wnuki chciałyby zobaczyć kawałek historii".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2005) sean :
HAHAHA!! To prosze się przyjrzeć nowoczesnym, PRYWATNYM osiedlom, które nie dość, że z jakąkolwiek harmonią i pięknem nie mają nic wspólnego, to jeszcze po 5 latach wszystko się w nich rozpada i psuje. Sama radość, prawda? Kol. Wietrzyk: odwarcasz kota ogonem - do tego nieumiejętnie. To teraz Wilanów, Zamość i Wawel mają nagle wartość? A ja już myślałem, że trzeba zacząć szukać ich prawidłowych właścicieli... Swoją drogą: wszystkie te piękne pałace, które podziwiamy, wszystkie te dworki, wielkie, bogate kamienice zbudowane, jakżeby inaczej, przez prywatnych - ciekawe za czyje pieniądze? Skąd kilkaset lat temu mieli fundusze na budowę tych cudności? Czy czasem nie z niewolniczej pracy zastępów chłopów przywiązanych do ziemi? Tu też mówimy o bezwzględnym prawie własności? Który z wielkich magnatów dorobił się majątku uczciwie, ciężką pracą? Majątek uzyskany w drodze przestępstwa powinien ulegać przepadkowi, więc....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2005) sean :
Do "Wekslarska": ojej, chyba się poplaczę, już miałeś się ze mną zgodzić, a tu taka wtopa... "Popiela powinien zaproponować Bieniowi by jego urzednicy nieodpłatnie udzielali porad tym, którzy chcą reklam. Albo niech liceum plastyczne złoży oferty firmom na dopasowane do stylu reklamy w ramach zajęć szkolnych." Naprawdę jesteś taki naiwny, czy tylko udajesz, bo chcesz, żeby Cię przyjęli do UPR? Pracowałeś kiedyś z ludźmi? Miałeś kiedyś możliwość zarządzania ich pracą, czy tylko tak pieprzysz co Ci ślina na język przyniesie, bo "umiłowanie wolności" przesłoniło Ci wszystkie zmysły? Z ludźmi najwięcej można osiągnąć, stosując odpowiednie bodźce negatywne i pozytywne. Możnaby na przykład połączyć zakaz szpecenia Starego Miasta z coroczną nagrodą dla budynku urządzonego z największym smakiem i w dbałością o historyczne dziedzictwo. Powinno zadziałać

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2005) Pamiec mnie nie myli :
Pan Popiela swego czasu bardzo protestowal i dokumentowal ile to trzeba dla tego miasta zrobic dla poprawy estetyki...no, czas przemija, pamiec zawodna jak u staruszka i tylko wymiar polityczny w tekcikach pozostal ten sam. A tarnow, malo istotne i tak jak bede kims to wszystkich pozwalniam jak Ciesielczyk. Pisz Pan dalej ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2005) M.Wietrzyk :
Jeszcze słów kilka. "Skąd kilkaset lat temu mieli fundusze na budowę tych cudności? Czy czasem nie z niewolniczej pracy zastępów chłopów przywiązanych do ziemi?" I czego to dowodzi? Niczego. Byli własnością magnata to byli, nie rozumiem co to ma do rzeczy? "Majątek uzyskany w drodze przestępstwa powinien ulegać przepadkowi, więc...." Jakiego przestępstwa? Coś pan na bakier z historią jest."Pan Popiela swego czasu bardzo protestowal i dokumentowal ile to trzeba dla tego miasta zrobic dla poprawy estetyki...no, czas przemija, pamiec zawodna..."No właśnie coś pana pamieć zawodzi. Może tylko dla porządku przypomnę, że chodziło o bazgroły na murach robione przez wandali. Widzę że komuna straszne spustoszenia w umysłach porobiła. "Wszystko jest wszystkich" a jak wiadomo, że jest wszystkich to można domniemywać że nikogo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2005) rQt :
A ja mam pytanie do wszystkich: Czy podoba sie wam ten misz-masz ktory jest w starowce z reklamami, banerami i innymi reklamami? Bo mnie nie! Nie wiem jakie rozwiazanie jest najlepsze, ale to ktore bylo dotychczas na pewno sie nie sprawdzilo. Skoro Tarnow ma zabytkowa starowke to powinien o nia dbac. Rowniez o to zeby nie byla ona zasmiecona nadmiarem reklam. Ja moze czegos nie zrozumialem, ale nikt tu nie mowi o zakazie reklamy, a tylko o jej uporzadkowaniu. Szkoda ze niektorzy dra koty i sa przeciwni temu zeby Tarnow wygladal po prostu ladnie. Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2005) Zga :
Brawo...ja jestem za tym takze zeby nasze miasto dla mnie kochane (frazes?) bylo piekne i pozbawione wszystkich politycznych "onan....tów" i dupkow dla ktorych kazde dzialanie jest zle.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2005) lucek :
Panowie UPRowcy chyba za bardzo zapędzili się w "poszanowaniu własności prywatnej" i uporządkowanie zaśmieconego miasta w wielu przypadkach pseudoreklamami nazywają zamachem na wolność. Przecież nikt właścicielom nie zabiera kamienic ani nie nakazuje ich przemalować. Starówka nie jest własnością tych którzy mają tam kamienice ale po części tez moją i Waszą. Czy wyobrażacie sobie sytuację w której właściciel kamienicy powiedzmy "U Jana" zapragnie zrobić w niej ciucholand (proszę bardzo może to zrobić jak ma na to ochotę) i na elewacji tego budynku wygryzmoli wielki na 4 metry rysunek reklamowy w pstrokatych kolorach ze strzałkami gdzie należy wejść do sklepu. Obok drugi prywaciarz zapragnie pofantazjować i sam sprayem namaluję kilkumetrowego słonia bo uzna że dobrze będzie reklamował jego lokal. Czy naprawdę będzie to Wam się podobać ? Stara część miasta powinna być pod szczególnym nadzorem i niestety właściciel musi się z tym liczyć. Mając dom poza miastem jestem pewien, ze nikt z urzędników nie zainteresuje się w jakim kolorze zrobię elewacje i czy zapragnę umieścić na nim jakąś reklamę. Nie przesadzajmy Zalipie jedno już mamy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2005) sean :
Dziekuje za wszystkie głosy rozsądku. juz myslałem, że jako jedyny będe walczył z tymi krzykaczami. cytat: I czego to dowodzi? Niczego. Byli własnością magnata to byli, nie rozumiem co to ma do rzeczy? (koniec cytatu) Ma, i to dośc duzo - skoro zakłady budowane "przez cały naród" w PRLu uznano nie za własnośc całego narodu, a nie poszczególnych kacyków, tak samo powinno byc w przypadku budynków zabytkowych, które kiedys jakiś Xsiążę pan zbudował. Ma do niego takie prawo jak koordynator budowy ma do budynku domu handlowego. Prawo własności, choc oczwiście jedno z podstawowych praw wpływających na rozwój gospodarki ma swoje "ale" i nie jest monolitem. Nawet papieże liberalizmu, których zapewne kol. Wietrzyk namiętnie czytuje dopuszczają wyjątki i interpretacje. Nawet Dekalog potrzebuje wykładni znaczeń, więc nie rozumiem po co się tak zaperzacie. W ten sposób - nie dopuszczając do żadnej konstruktywnej dyskusji, każdą swoją wypowiedzią się ośmieszacie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2005) Podróżniczka ci ja :
Widziałam wiele europejskich miast z ich zabytkowymi starówkami, ale tak pstrokatej (za sprawą tandetnych szyldów) jak w Tarnowie, to nie widziałam NIGDZIE. Dobrze więc, że w końcu ktoś postanowił zrobić z tym porządek. Czy wybrał właściwe środki, to już inna sprawa...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2005) man :
Dajcie juz spokoj Prezydentowi Bieniowi, nie znacie go wiec go nie osadzajcie. Ciekawy jestem jak ktos z Was by sie wczol w jego role. Nie problem jest kogos ocenic.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2005) tarnowiak :
Pamietacie film "Alternatywy 4"? a pamietacie scenę kiedy gospodarz domu przyszedl do jednej z lokatorek i kazal zmienić zaslony? Ciekaw jestem czy Ci wszyscy esteci dbają o porządek wokól swoich domów, bloków? To, świadczcy o mieście a nie jednolita starówka! "Podróżniczko ci ja" malo podróżowalaś więc nie zabieraj glosu. Sean, co ty bredzisz? Czy każdy robotnik, który buduje jakiś dom ma do niego prawo? Nie. On wykonuje swoją pracę i tyle. Nie ma żadnych praw (no chyba że jest wlaścicielem itp.)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2005) informatyk :
Bieniowe się zebrały i robią publikę. Rozkaz był w urzędzie by siąść do komputera i się wstawić? Zadajcie pracodawcy pytanie dlaczego dopuścił do zamalowania zabytkowych kamienic starego miasta sprayem. Czy sugerował Straży Miejskiej by przymykała oko na sprayowiczów? Czy chłopiec z warkoczem ma z tym coś wspólnego? Czy nie uważa że te 14 baniek na biurokrację to trochę sporo jak na miasto mające ze 100 baniek długu? Ale co was to obchodzi. Was obchodzi to, by ktoś na Urszulańskiej zmieniał szyld i za to płacił bo Bień ma taki kaprys.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2005) jeszcze zartudniający :
O ile wzrośnie bezrobocie w Tarnowie gdy firmy będą musiały wydać dziesiątki tysięcy na rzeczy im nie potrzebne? Czy prezydent kiedykolwiek zatrudniał kogoś we własnej firmie w której musiał się martwić o ZUS, o podatek o pensje dla ludzi? Zdaje się że nie bo chyba naciągania studentów filii WSB nie można nazwać prowadzeniem firmy. Niech zapyta prezydenta Sasaka jak to jest jak nie ma na pracowników pensje i jak trzeba się gnieść by ZUS nie groził sądem. Może coś zrozumie bo bardzo stary jeszcze nie jest. A do gości z UPR mogę powiedzieć tylko: gadał dziad do obrazu, albo grochem o ścianę. Ale jesteście ostatnią nadzieją białych. Wszędzie wokoło czerwoni albo różowi. Trzymajcie się bo nie popuszczą wam tego że mówicie prawdę!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2005) sean :
Tarnowiak, to ja zmuszę Ciebie, żebys mi wille zbudował, popędzając batogiem, a potem bede dumnie prezentował: to MOJE. Jam właściciel. Zreszta mam wrażenie że strasznie sie podniecacie zdaniem wyrwanym z kontekstu, będącym jedynie przerysowaniem pewnej tezy. Informatyk: tak, masz rację, wszyscy którzy nie podzielają twojego zdania sa tak naprawdę w zmowie. Gratuluję paranoi. Jeszcze zatrudniajacy: To trzeba było na samym poczatku zadbac o estetykę wokół siebie, a nie potem winic innych, że dostrzegają kiczowatośc twoich, pożal się Boże reklam z dykty. UPR to grupka sfrustrowanych amatorów otaczających sie sekciarskim nimbem "wiedzących w obleżonej twierdzy". Nabierają na to młodych, którzy lubią proste odpowiedzi i gotowe recepty na każdy problem. Jak wolnośc - to do oporu, jak własnosc - to do porzygania, jak sprawiedliwośc - to oko za oko, ząb za ząb. pewnie, że Ci to pasuje, bo zapowiadają, że jak tylko dorwą się do władzy, zniosą wszystkie ZUSy i inne. Nareszcie bedziesz mógł bezkarnie robic wszystko ze swoimi pracownikami - no normalnie raj na ziemi! Na szczęście, zdrowy chłopski rozum, dla którego mam coraz większe poważanie trzyma ich z dala od władzy. ten sam rozum niedługo chwyci za pały i oderwie od żłobu obecnych okupantów. A potem stworzy kraj DLA LUDZI, nie dla wybranych. kraj, w którym także starówka miejska będzie wartością, nie tylko KASA. Czekam z utęsknieniem na teń dzień.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2005) anty soc :
Sean czy bez złodziejstwa nie potrafisz się obejść? Czy ty wiesz lepiej od kobiety mieszkającej w domu z ogrodem jak ma wyglądać jej płot? Jakim prawem sobie to uzurpujesz?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2005) tarnowiak :
Już widzę jak ten kraj "pałkarzy" dorwie się do żłobu!! Czy Ty sean nie widzisz, że co wybory to właśnie tacy ludzie dobierają się do władzy? Tylko potem nagle zapominają o "robaczkach". I tak w kółko. Sean, załóż sobie firme to będziesz wiedział, co to znaczy ZUS! Płacisz ogromne pieniądze i spróbuj nie zapłacić w terminie. Dowiesz się jak to jest fajnie i cudownie. W drugą stronę ZUS ma czas, nie śpieszy się (takie ma procedury) Wracając do tematu. Sean nie można porównywać dawnych czasów do obecnych. Teraz robotnik dostaje zapłate za pracę, dawniej było inaczej więc nie porównuj tych dwóch rzeczy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2005) sean :
Ja złodziejstwem nazywam także okradanie ludzi z możliwości spędzenia odrobiny czasu bez nachalnych, bzdurnych, jarmarcznych, kiczowatych reklam. Jest to dla mnie kosmiczne złodziejstwo pierwszej wody, rozprzestrzenione wszędzie dookoła przez tych naszych, pożal się Boże, "przedsiębiorców" ze słomą w butach. Do Tarnowiaka: Właśnie, że co raz do żłobu dorywają się nie Ci prości ludzie z odrobiną oleju w głowie tylko szumowiny i kanalie pełne pustych frazesów, a w rzeczywistości gotowe sprzedać ostatnią wartościową rzecz w tym kraju temu kto da więcej. I te właśnie spasione świnie, pozwalające by nasze ulice wyglądały jak jakieś pstrokate Kuala Lumpur trzeba od żłoba oderwać. Jeszcze jedno: pracuję w firmie, przestrzegających WSZYSTKICH przepisów CO DO LITERKI i jakoś nie przeszkadza to w terminowym wypłacaniu należnych pieniędzy pracownikom. I ZUS jakoś nie uwiera, a i cały czas dostajemy coś za free, a to co 3 miesiące premia wpadnie... Wszystko, kochani moi, kwestia zarządzania. Jakoś wiele firm dalej inwestuje w tej niby PRZESOJALIZOWANEJ Francji i wszyscy są zadowoleni. Tylko naszym, żałosnym cwaniakom nic się nigdy nie opłaca. Ciekawe, nieprawdaż?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2005) Ze sloma w butach :
Brawo sean masz sto procent racji. Niby biznesmeni bawiacy sie w polityke uzurpuja sobie wszechwiedze na kazdy temat. Ciesze sie ze UPRowcy nie maja szans....co bede pisal

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2005) M,Wietrzyk :
"Na szczęście, zdrowy chłopski rozum, dla którego mam coraz większe poważanie trzyma ich z dala od władzy." Proletariacki również. A jak chłopi głosują można sprawdzić. Komentarz jest zbędny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2005) zgroza :
Sean cieciu pieprzysz o chłopach pańszczyźnianych a nie widzisz że codziennie ZUS itp. okradają ludzi z ok 80% zarobków? Jakbyś nie musiał płacić tych gównianych składek to by ci coś częściej za free wpadało. Podaj mi nazwę firmy w której pracujesz to powiem ci czy przestrzega prawa co do literki i skad bierze się jej dobrobyt. I skończ wreszcie chrzanić o inwestycjach w przesocjalizowanej Francji bo nie masz o tym bladego pojecia. Porównaj sobie chłoptasiu inwestycje w USA czy tak obśmianej przez ciebie Malezji z tymi we Francji. porównaj wzrost gospodarczy itp. a później zabieraj głos.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) variat :
Sean masz rację! Najlepiej sprzedawać temu kto da mniej. Najmniej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) sean :
zgroza: dupku (jak się wyzywamy to na całego) ZUS itp okradają nas raptem z trzydziestu kilku procent zarobków. Fakt, nic z tego nigdy nie zobaczymy, ale jest to tylko jeden z problemów, którym musi stawić czoło przedsiębiorca, bynajmniej nie największy z nich. Dużo większym problemem jest na przykład opieszałość sądów, która to na przykład z przesocjalizowaniem nie ma nic wspólnego. Jeśli nie wierzysz w inwestycje we Francji, poczytaj sobie ostatni The Economist - oni też nie mają bladego pojęcia? Największy wzrost gospdarczy w zeszłym roku miał bodajże Czad (jakieś 50%) - proponuję przeprowadzkę tam, zaściankowy mądralo. Ufajcie dalej cyferkom - daleko zajedziecie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) sean :
kol. Wietrzyku: Trudno winić chłopa za to, ze głosuje zgodnie ze swoim interesem. Naprawdę spodziewacie się, że zagłosuje na cudaka prosto po studiach, który naczytawszy się Fiedmanó i Hayeków myśli, że posiadł prawdę objawioną, choć ze świata to widział jedynie Tarnów i okolice? Naprawdę wierzysz w to, że chłop, wiedząc, ze rynek kontroluje kilku cwaniaków-spekulantów pozwoli na to, by ceny skupu zupełnie uwolnić? Nie, bo ma doświadczenie życiowe i nie wierzy w hasełka, tylko kolkuluje. I z kalkulacji wyjdzie mu, że w ten sposób utrzyma swoją rodzinę. A jak zagłosuje na tego złotowustego absolwenta ekonomii to w akompaniamencie kosmicznego "wzrostu gospodarczego" (może nawet 10% - jak w Chinach) pójdzie na żebry. Nie nazywam obecnego systemu dobrym - mówię tylko o chłodnej kalkulacji. Birorąc tę pod uwagę, chłopi głosują najbardziej zdroworozsądkowo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) ekonomista :
Zdroworozsądkowo? Chyba krótkowzrocznie. Bardzo proszę pojechać do Chin (niedawno z tamtąd wróciłem). Ludzie mimo, że nie zarabiają tam "kokosów" to pracują aż miło patrzeć. I wcale nie jest to spowodowane tym, że państwo wywiera jakiekolwiek represje. Chińczycy mogą robić wszystko, tylko bawić się w opozycje nie mogą. Sean w każdym kraju są inwestycje, wyobraź sobie że nawet w komunistycznej Korei też! Jeśli chodzi o ZUS itp. to tak naprawdę zabierane jest nam ok 60-70% zarobków. A reklamy na rynku, cóż mi też się wszystkie nie podobają, ale nie przeszkadza mi to jakoś szczególnie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) kontroler :
Właśnie dzięki takiemu chłopskiemu kalkulowaniu mamy cwaniaków-spekulantów. Prosze zobaczyć co robią np. posłowie Samoobrony (obrońcy chłopów i uciśnionych). Takie frazesy Sean( lub chyba paniekowal) to sobie zachowaj dla siebie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) sean :
Dobra, nie mam czasu się kłócić dalej - ktoś tu musi pracować. Ktoś kiedyś powiedział, żeby nie kłócić się z głupcami, bo postronni mogą nie zauważyć różnicy. W momencie, gdy wychwala się największy na świecie obóz pracy niewolniczej jako wzór dla mojego kraju, w momencie, gdy udowadnia się, wbrew oczywistym faktom, że puszczenie wszystkiego na żywioł ma sens; w momencie, gdy wszechobecna pstrokatość i bylejakość przeszkadza jedynie nielicznym, czuję że tu nie pasuję. Wrócę za parę miesięcy. Może pare osób dorośnie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) ekonomista :
Zafunduj sobie Sean wycieczke do Chin za te premie, naprawdę warto zobaczyć Chiny są piękne. Warto również przyjrzeć się tamtejszemu życiu. Tak samo, jak bulwersują nas Polaków wydawane w krajach zachodnich foldery o Polsce, gdzie domy są kryte strzechą, gdzie Polacy pruszają się furmankami, tak samo My Polacy mamy wypaczony pogląd na Chiny. Nie neguję tego, że są tam również obozy pracy, a tym bardziej ich nie wychwalam, ale nie zmienia to faktu, że Chiny wyrastają na największą potęge gospodarczą na świecie. Mogę się założyć, że za 10 lat to przeciętny Chińczyk będzie zarabiał kilkakrotnie więcej niż Polak. Nie wiem czy wiesz, ale firmy, z tak przez Ciebie lubianej, Francji są bardzo widoczne na tamtejszym rynku. No i jak w takim razie odniesiesz się do wyzysku tamtejszych ludzi przez firmy fancuskie. Zrezygnujesz z pracy na znak solidarności? Wątpie, i zresztą odradzałbym taki krok.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) 999 :
Niemcy, Austria czy Włochy to raczej nie są kraje cywilizowane. Są raczej krajami socjalistycznymi, a kiedyś nawet były krajami narodowo socjalistycznymi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) Don Chichot :
Swoją drogą: Jaką mamy gwarancję że "plastyk miejski" będzie miał dobry gust ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) China in your hand :
Sean - musi pracować? A co to obóz pracy, który tak wybrzydzasz nie wiedząc wiele o Chinach? A co do wybrzydzania to inni też wybrzydzają tylko że nie domagają się tak jak ty wybrzydzanych przez ciebie metod w postaci przymusu wymiany szyldów bo tak chce Bień. Jeśli to nie model czerwonochiński to co to jest?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) vis a vis floor :
(Gwarancja) Taką jaką mamy przy dobrym guście Derektora Golca reprezentujacego "komunikację społeczną". (Pegasus typuje że "plasykiem" będzie gość od tych ohydztw wywieszanych na słupkach metalowych wzdłuż al.Solidarności i Mickiewicza.) Wisiorki na łapkach, warkoczyki na głowie, ubranko i stosowne trampki. Luz, blues i siedzienie całymi dniami na gg i portalach. Idź na Nową 4 albo na sesję Rady Miejskiej i zajrzyj jak się chłopiec przemęcza dla twojego dobra. Jak zobaczysz osobę nie pasującą do miejsca wyglądem i zachowaniem to trafiłeś.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-07-2005) Ober urzędnik :
Golec poprawcie się!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-07-2005) .. :
Racja wszyscy sie z niego smieja:)) Ciekawe co po kadenci Bienia bedzie robil bo nie ulega watpliwosci ze nastpny prezydent posprzata..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2005) znawca :
http://miasta.gazeta.pl/krakow /1,35798,2828796.html

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2005) zdegustowany :
dlaczego reklam sie czepiaja, może by tak zamiast plastyka dać pracę 20 malarzom , którzy pomalują zapaprane elewacje a straż miejska niech wreszcie zajmie się pseudo-plastykami upiększającymi te elewacje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2005) poseł Popiela? :
Popiela! Wasz Korwin ma 6% to może i ty będziesz w sejmie. Włodzimierz Cimoszewicz z 31-procentowym poparciem jest liderem rankingu prezydenckiego. Drugie miejsce zajmuje prezydent Warszawy Lech Kaczyński z 20% głosów - wynika z sondażu Wirtualnej Polski. Na trzecim miejscu w sondażu uplasował się Donald Tusk, na którego zagłosowałoby 14% Internautów i on zamyka listę liczących się kandydatów. Za pierwszą trójką znalazł się Janusz Korwin-Mikke z 6% poparciem. Internauci oddali 44.012 głosów. Sonda została przeprowadzona w dniach od 19 do 21 lipca.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-07-2005) przegląd prasy :
Poseł jak poseł ale dziś Popiela mówi w Dzienniku Polskim o tej sprawie a Sasak udaje że to w ogóle nie jest sprawa i przyrównuje to do ruchu drogowego. Tylklo tu chodzi o czepianie się, że auta mają kształt karoserii inny niż prowincjonalny urzednik akceptuje. Wygląda na to że PO dobrze zrobiła nie biorąc go na listy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-07-2005) da się! :
wśród "wyróżnionych" wykroczeń są m.in. wandalizm, kradzieże, malowanie graffiti, zakłócanie ciszy nocnej, a nawet przeklinanie. Interesujące są też kary, które przewidziano dla niesfornych nastolatków. Na przykład zakaz spotykania się z kolegami, zakaz wychodzenia z domu w określonych godzinach, zakaz używania telefonu... Kto nie podporządkuje się im, może wylądować w więzieniu nawet na 5 lat. http://fakty.interia.pl/ news?inf=650373

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-08-2005) biedny z internetem :
miasto niewolnikow bo pracujemy w nim za 800 zl miesiecznie to jest niewolnictwo !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-08-2005) P-JKM :
www.pjkm.pl wejdz!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-08-2005) P-JKM :
www.pjkm.pl wejdz!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-08-2005) 1600 :
Niewolnictwo jest gdy ktos zmusza do pracy za 800 zł. Zmusza? Tak, rząd zmusza zabierając drugie 800 na "bezpłatnych" lekarzy, dotowane koleje, itd.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-08-2005) BMW :
Chciałbym zauważyć, że niektóre, jeżdżace po TArnowie, samochody bardzo szpecą wygląd ulic. Proszę Prezydenta i odpowiednieakty prawne, zakazujące jazdy samochodami o jaskrawych kolorach i kompromitujących markach, (Maluch, Fiat 125, Polonez, roczniki starsze niż wyprodukowane w 1 990). Z takimi, jak z szyldami, na śmietnik. Zresztą, niech plastyk miejski, jak się już upora z szyldami, określi jakimi samochodami wolno jeździć.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-08-2005) propozycja dla biednych :
Prawdziwabieda, to nie widzieć konsekwencji swoich czynów: pracujemy za 800 zł bo bardzo chcemy mieć ochronę państwa, które resztę wypracowanych pieniędzy bierze dla siebie, zagarnia. A biedni, zamiast wybrać partię Korwina, który chce to zmienić, to sie go boi, a to znaczy, że boi się zaryzykować żeby zarabiać więcej, tak jak np. wszyscy, którzy wyjeżdżaja za granicę i pracują za większe pieniądze, ale nie mają tam zapewnionej bezpłatnej służby zdrowia, szkolnictwa i memrytury za tą pracę na starość. Bez ryzyka nie ma wyjścia z biedy. Tchórzostwo nie może być nagradzane. NIewolnik zawsze dostaje tylko ochłapy.JAk go nie stać na wolność, to niech zarabia 800 zł.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-08-2005) Tal :
Sean, nie denerwuj się trzymaj spoko, jesteś jedynym na tym "czacie", ktory potrafi właściwie ocenić to co się właśnie dzieje. Te wszystkie pieski mogą ci nasikać za mankiety u portek i to wszystko, co mogą! A co do Wojciecha P.(opieli), to coś za dużo wie, co będzie. Co chwila wyciąga z rękawa że będzie tak czy tam owak i to na pewno! Ciekawe, skąd On to wszystko wie, co będzie? Ma jakieś chody w Chórach Anielskich?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-08-2005) WSB :
hahaha...mozecie sobie komentowac a ja ide na WSB i bede w Urzedzie Miasta pracowal jak dzisiejsi juz absolwenci!!! Prywatne uczelnia sa najbardziej renomowane!! popatrzcie ilu juz nas w Urzedzie jest!! WSB gora!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-08-2005) ubezpieczony :
Wiadomośc dla Zgroza i SEAN: najpierw sprawdźcie, a potem piszcie. Ani 80, ani 30 %. ZUS okrada nas z 50 % zarobków. Ale jest tu małe zastzreżenie: osoby prowadzące działąlność płacą stała kwotę, niezależnie od dochodu, czyli dla jednych może to być w jakimś miesiącu 30 %, a dla kogoś innego80 %, albo nawet 100 % i więcej, gdy ma słaby utarg naprzykład. Nie to jest jednak najważniejsze. NAjważniejsze, że to składka na coś, na coś... czego nigdy ZUS nie wypłaci. A UPR i Korwin nie chcą zlikwidować ZUSu, lecz znieśc jedynie obowiązek płacenia tego haraczu. Wtedy SEAN spokojnie będzie mógł dalej hołdować zdrowegmu rozsądkowi i płacić sobie składeczki, ale pewnie wie, że bez innych okradanych to się nie opłaci.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947