To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Senator się broni i atakuje   -   04/12/2003
Senator Józef Sztorc, wykluczony z Polskiego Stronnictwa Ludowego niedawno przez sąd koleżeński zwołał konferencję prasową , podczas której zaatakował posła Wodę. Oznajmił raz jeszcze, że został ukarany za krytyczne publikacje pod adresem posła Wiesława Wody, prezesa ZW PSL w Krakowie. Senator złożył też wniosek do prokuratury dotyczący sprzedaży Uniwersytetu Ludowego w Wierzchosławicach.

Ogloszenie
Oddają legitymacje PSL-u
- Statut partii dopuszcza, wręcz nakazuje krytykę - mówił senator Sztorc. To nie jest monarchia, dwór i krytyka musi być - irytuje się senator Sztorc, który zapowiada, że odwoła się od decyzji krakowskiego sądu. - Poseł Woda dopuszcza się matactw, to jest czyszczenie przedpola przed bliskimi wyborami władz PSL nowej kadencji.
- Oburza mnie też fakt sprzedaży przez Związek Młodzieży Wiejskiej obiektów Uniwersytetu Ludowego w Wierzchosławicach osobie prywatnej (obiekt kupił kilka dni temu mieszkaniec Zakliczyna Mieczysław Świderski za 500 tys. zł - przyp.OKAY). Moje Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe "Piast" również złożyło ofertę kupna. Chcieliśmy w Wierzchosławicach uruchomić zakład aktywizacji zawodowej dla dzieci rolników poszkodowanych w wypadkach. Prosiłem posła Wodę o interwencję, o wsparcie moich zamierzeń. Tymczasem uniwersytet dostał się w ręce prywatne i jego przeznaczenie może być różne; trudno zgodzić się, żeby w kolebce ruchu ludowego powstała np. restauracja. Złożyłem wniosek do prokuratury o zbadanie okoliczności i zasadności tej transakcji.
Senatora w słuszności krytyki pod adresem władz partyjnych utwierdza poparcie terenowych organizacji PSL-u. Wczoraj poinformował dziennikarzy, że prawie 500 członków PSL-u w tarnowskim regionie złożyło rezygnację z przynależności do partii, na znak protestu przeciwko wykluczeniu J. Sztorca i P. Augustyna. Przedstawił też pisma, z których wynika, że współpracę z PSL-em zerwały ostatnio Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników i Forum Młodych Ludowców w Tarnowie. - Uważamy, że działania ZW PSL, a w szczególności prezesa Wiesława Wody działają na szkodę organizacji i wstrzymują jej rozwój oraz zniechęcają młodych ludzi do wstępowania do PSL-u, czego dowodem jest nasza rezygnacja. Nie chcemy utożsamiać się z działaniami prezesa ZW PSL-u, które prowadzi do wyniszczenia - pisze w imieniu FML jego przewodniczący Krzysztof Pichner. Podobnego zdania jest Ryszard Michoń z Lisiej Góry, który ostrzega, że zagrożona jest jedność stronnictwa i lekceważeni są młodzi ludzie gotowi do przeprowadzenia koniecznych zmian w chłopskiej partii.
- Boli mnie serce, że przez działania ludzi chorych na władzę cierpi interes całego stronnictwa, jego wiarygodność i odchodzą działacze. Codziennie przychodzą i składają legitymacje partyjne - ubolewał podczas konferencji prasowej senator Józef Sztorc.

- Do PSL-u już nie wrócę - oświadczył natomiast wczoraj Paweł Augustyn, wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego PSL-u w Krakowie, również wykluczony z szeregów partii początkiem listopada.
Prezes Wiesław Woda, poproszony o komentarz do demonstracyjnej, masowej rezygnacji z członkostwa w tarnowskim PSL-u, nie podziela zaniepokojenia swojego adwersarza...
- Przypomnę, że senator Sztorc został przez sąd koleżeński PSL-u w Krakowie wykluczony ze struktur partii, po uprzednim upomnieniu. Może odwoływać się od tej decyzji do sądu naszego stronnictwa w Warszawie. Moim zdaniem, liczba członków PSL w tarnowskim powiecie, którzy zrezygnowali z przynależności do Polskiego Stronnictwa Ludowego, jest zdecydowanie zawyżona. Poważniejszym zagrożeniem jest tolerowanie zachowań nieetycznych, sprzecznych ze statutem i obok tego nie możemy przechodzić obojętnie.
W najbardziej pojednawczym i uspokajającym tonie wypowiadał się wczoraj, w obecności dziennikarzy, Tadeusz Falandysz, kierujący organizacją miejską PSL w Tarnowie. - Nie rozpadnie się nasze stronnictwo. Wytrzymamy ten czas burzy, tę przedwyborczą wojnę "generałów". Potrzeba nam trochę spokoju i rozwagi...

Najbliższe tygodnie pokażą, kto ma rację. 20 grudnia zaplanowano wojewódzki zjazd wyborczy PSL w Krakowie i zapewne dojdzie do konfrontacji zwolenników i przeciwników obecnego prezesa. Otwartym pozostaje pytanie, czy w zjeździe wezmą udział dzisiejsi wielcy wykluczeni. (mab)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, May 18, 2024 08:04:18
IP     : 3.230.154.90
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html