To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
  Koniec idei Pomnika Chrystusa- Króla   -   14/7/2005
Jak informuje Radio MAKS Zarząd Fundacji Millenium 2000 koordynującej powstanie w Tarnowie Pomnika Chrystusa Króla i Centrum Polonii Świata zdecydował o przestoju w prowadzonych tam pracach przygotowawczych. W praktyce wygląda to tak, że od kilku – czy też kilkunastu miesięcy nie dzieje się tam nic. Powód – zabrakło pieniędzy.

Ogloszenie
>

O dalszym losie monumentu zdecyduje rada fundacji, która zbierze się jeszcze w tym miesiącu. Do Tarnowa przyjadą goście ze Stanów Zjednoczonych – mówi prezes Bożena Malaga – Wrona. Zdaniem prezes Malagi – Wrony teren na Górze Św. Marcina jest już przygotowany na wejście ekipy budowlanej. Został on zbadany przez fachowców – dodaje. Koszty rzeczywiście są ogromne. Na początek potrzeba co najmniej 7 milionów dolarów, całość ma kosztować 15 milionów. Wydaje się więc, że wątpliwości co do powodzenia inwestycji w Tarnowie mają już nie tylko mieszkańcy ale i inicjatorzy, którzy od początku głęboko wierzyli, że jest ona realna. Najwyraźniej wiary zabrakło także polonusom, którzy deklarowali finansowanie budowy ogromnego pomnika.
Czynnikiem, który przyspieszył fiasko idei Pomnika Chrystusa Króla na Górze Św. Marcina był też list otwarty kurii diecezjalnej w Tarnowie, która zdystansowała się 3 lata temu od tego pomysłu (przyp. inTARnet.pl).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 24, 2021 14:57:57
IP     : 3.239.2.222
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html