Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kto na listach PiS-u i PO ?   -   15/7/2005
Rozpoczęły się przedwyborcze harce. To, co odbieramy jako początek kampanii jest tak naprawdę finałem targów zwanych układaniem list wyborczych. Wydaje się, że po raz kolejny sprawdza się znana nam prawda, że niejednokrotnie głosować będziemy może nie tyle na samych „najlepszych” kandydatów, ile na pieniądze – bo zasobność portfeli często bywa podstawowym kryterium dobrego miejsca na liście. Dziś przyglądamy się sytuacji w ugrupowaniach przygotowujących się do przejęcia władzy - PiS i PO. Jakie nazwiska pojawią się w tarnowskim okręgu na listach wyborczych tych partii? Oto garść informacji pewnych i kilku spekulacji.

Ogloszenie

Powrót Pani Poseł

Pierwsze miejsce na liście Prawa i Sprawiedliwości w naszym okręgu zajmie posłanka Barbara Marianowska. Kilka tygodni temu informacja ta wywoływała na twarzach lokalnych polityków nie lada zdziwienie. Pani Poseł jest w trakcie leczenia i rehabilitacji po nagłej i rozległej chorobie, która dotknęła jej organizm wczesną wiosną. Jeszcze dwa miesiące temu dla wszystkich obserwatorów życia politycznego regionu było jasne, że Barbara Marianowska już do polityki nie wróci. A jednak ...
To jednak nie jedyny powód konfuzji, jaką wzbudza ponowna "jedynka" na liście kandydatów PiS dla Barbary Marianowskiej. Można o niej bowiem powiedzieć wszystko tylko nie to, że jest niekwestionowanym liderem swojego ugrupowania w naszym regionie. Tajemnicą poliszynela jest niechęć jaką darzą ją niektórzy lokalni działacze tej partii. Wcale liczne grono członków PiS - niemrawych wcześniej kontestatorów poczynań Pani Poseł zyskało na znaczeniu po pojawieniu się rok temu w Tarnowie drugiego poselskiego biura PiS - tym razem europosła Adama Bielana.
Symptomatyczne było przed kilku miesiącami w trakcie posiedzenia zarządu wojewódzkiego zatrzymanie procesu nabycia członkostwa przez wszystkie rekomendowane przez Panią Poseł osoby przy jednoczesnym wyrażeniu zgody na wszystkie kandydatury nowych członków zaproponowanych przez pełnomocnika partii w regionie - Mariana Wachtę. Po reprymendzie udzielonej posłance przez Klub Parlamentarny, dla którego przygotowała niezgodną z programem ugrupowania instrukcję do głosowania w sprawie ustawy o doradztwie podatkowym i po serii żenujących sytuacji podczas oficjalnych uroczystości w Tarnowie, gdy Posłanka dosłownie walczyła o mikrofon (sic!), a także po zaskakującym wystąpieniu podczas lutowej sesji Rady Miasta w Sali Lustrzanej , gdy posłanka gwałtownie zaatakowała prezydenta Bienia (fororowanego przez nią 3 lata temu na to stanowisko) , wydawało się , że kontrowersyjna Barbara Marianowska musi pójść w "odstawkę". Późniejsza choroba Pani Poseł już tylko ugruntowywała tę opinię. Szczere życzenia powrotu do zdrowia łączyły się u niektórych z równie szczerym oddechem ulgi, że tak oto kończy się kariera polityczna Posłanki. Polityczna żywotność Pani Poseł i jej ambicja po raz kolejny zostały jednak niedocenione przez jej oponentów. Wbrew radom lekarzy zapragnęła startu w nowych wyborach. Kandydaturę tę namaścił sam Jarosław Kaczyński i ... jest po sprawie.
Pozostaje jednak pytanie, w jaki sposób Pani Poseł Marianowska , której kondycja zdrowotna z trudem pozwala na jakikolwiek wysiłek, chce odbyć kampanię przedwyborczą ?
Z pomocą mogą przyjść ... przeciwnicy polityczni, wyraźnie oszczędzający Panią Poseł w pierwszych debatach przedwyborczych. Podczas niedawnej takiej debaty w Radiu MAKS odnosiło się czasami wrażenie, że traktują oni Panią Poseł z politowaniem , wynikającym jednak nie tylko ze względu na stan zdrowia Barbary Marianowskiej ...
A tymczasem Pani Poseł nadal wprawia w osłupienie nawet członków własnego ugrupowania. Nowym sojusznikiem Posłanki jest ... Józef Rojek, były prezydent Tarnowa. Co tak dziwi zdziwionych ? Otóż podczas ostatnich wyborów samorządowych Rojek był głównym przeciwnikiem politycznym obecnego prezydenta Mieczysława Bienia, o którym mówiło się , iż matką chrzestną jego kandydatury była właśnie Barbara Marianowska .
Jeśli Pani Poseł dysponuje tak silną pozycją w najwyższych gremiach partii, jak to się powszechnie mówi - to Rojek może się już cieszyć z drugiego miejsca na liście z tarnowskiego okręgu. Ale Józef Rojek nie jest jeszcze członkiem PiS !
Podobnie zresztą jak Zbigniew Kupiec, przedsiębiorca i wydawca, którego według niektórych źródeł na liście kandydatów z PiS z okręgu widziałby europoseł Adam Bielan.
Wśród innych nazwisk związanych z PiS na politycznej giełdzie wymienia się m.in. obecnego Starostę Tarnowskiego Michała Wojtkiewicza i związkowca Henryka Łabędzia z "Solidarności". Nie będzie prawdopodobnie na liście PIS Zbigniewa Martyki , który opuścił niedawno szeregi LPR i wydawało się, że mógłby z powodzeniem znaleźć miejsce na liście partii braci Kaczyńskich. Według naszych ustaleń z doktorem Martyką co prawda nawiązano w tej sprawie jakiś kontakt, ale radny tych rozmów nie starał się intensyfikować, a teraz jest już chyba za późno na taki akces.
Bowiem w chwili , gdy pisany jest ten tekst losy tarnowskiej listy PiS do Sejmu a na niej kolejności kandydatur, decydują się właśnie w Warszawie. W trakcie weekendu ostateczną listę mamy już poznać.

Kto się boi Andrzeja Sasaka ?

Przepychanki trwają także w Platformie Obywatelskiej – uważany dotąd za numer 2 na liście kandydatów do parlamentu wiceprezydent Tarnowa Andrzej Sasak prawdopodobnie w ogóle w wyborach nie weźmie udziału. Wieść gminna niesie, że wiceprezydentowi Tarnowa zaproponowano ostatnie miejsce na liście – najwyraźniej ktoś się tu kogoś obawia. Indagowany na ten temat Andrzej Sasak informacji tych komentować nie chciał; na temat osób na liście nie chciał (do soboty, gdy ogłoszone zostaną listy w całej Polsce) nic powiedzieć także poseł Aleksander Grad.
Sam poseł PO, pretendent do teki ministra rolnictwa w przyszłym rządzie, ma pewne pierwsze miejsce na liście partii w okręgu - tę informację potwierdzają wszystkie nasze źródła.
Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że wśród kandydatur na czołowe lokaty rożważane są m.in. osoby Bolesława Łączyńskiego, byłego wójta Szczucina (podobno nr 2 na liście). Do startu z list PO starano się namówić podobno także Krystynę Latała, właścicielkę Radia MAKS. Wśród innych kandydatur są m.in. Urszula Augustyn, Mirosław Banach, członek zarządu powiatu tarnowskiego, Ryszard Żądło - szef miejskich struktur PO i radny Bartłomiej Babuśka, prezes Cristal Parku. Rozważanych nazwisk, zarówno w przypadku PiS jaki i PO jest jednak znacznie więcej.
Kto się na nich ostatecznie znajdzie - dowiemy się już w trakcie weekendu.
(MP), (pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 97)Dodaj komentarz
(15-07-2005) Weredyk :
Polityczna matka i ojcem Mieczysława Bienia jest Aleksander Grad. P. Marianowska nieswiadoma z jakiej prowiniencji ludzmi ma do czynienia zgodzila sie na wsparcie przez PIS komitetu Nasz Dom. Czego zapewne zaluje... A tak swoja droga, to wreszcie jakis powazny kandydat zwiazany z Tarnowem, nie będący spadochroniarzemii majacy sporo zaslug na rzecz miasta. Oczywiscie mowa o Józefie Rojku.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) pit_R :
Na drugim miejscu listy PO będzie Urszula Augustyn, była dziennikarka RDN Małopolska. To po pierwsze, po drugie prezes radia Maks nazywa sie Krystyna Latałowa a nie Maria a po trzecie straśnie słabiutki artykulik,a spekulacje chyba z Burku...Więcej głową a mniej jajkami panowie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) irudi :
racja pit,_R, się zgadza. Artykuł słaby, ale dlatego, że więcej w nim domysłów niż konkretów. Rojek zbawcą Tarnowa. Silny Rojek , Weredyk chyba żartujesz. Rojek poza miastem nie istnieje. Plus - Rojek a za nim świta z ,warto to podkreślić byłym senatorem, człowiekiem , który nas już zaszczycił swoją parlamentarną skutecznościa niejakim Andzrejem Sikorą a za Sikorą gwiazdy sznurem Barwacz i cała reszta wygłodzonych na marnej strwie ostatnio/...A w PIS - ie już jest wojna podobno Rojek wygryzł Labędzia. A poza tym politycznym ojcem (ojciec i matka czyli dzieworództwo - w przypadku ludzi jest niemożliwe )Bienia nie jest Grad tylko sam Bień. Brak ci podstawowej rzeczy - wiedzy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) Weredyk :
Wiec irudi napisz mi kto jest mocny, chetnie poslucham o osobie, ktorej chwała dochodzi do najmniejszych miescinek okregu tarnowskiego. Czy Rojek tak swoja droga startuje w duetach? Cos ci sie pomylilo... Sam Bien, dobre:) , a zaplecze to skad ma? Z PO... No ale to nie temat o Mieczysławie Bieniu...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) irudi :
Probem w ty, że do PIS - u przylepiło się całe post AWS - owskie towarzystwo i zaraz zaczną się lać między sobą (znowu). Niestety....wśród ludzi kręcących się w okół nie widać przywódcy, osoby która ma cokolwiek do powiedzenia chociażby na poziomie regionu. Czeka nas więc dyktat Ziobry, co będzie skutkować marginalizacją znaczenia tarnowskiegi PIS - u iprawicy w ogólności. Jak tak dużo wiesz to może wyjasznisz mi kim jest człowiek lansowany przez PIS na Senatora bo ja z całym szcunkiem nigdy o nim nie słyszałem. PIS miał swoją szansę, stworzenia w Tarnowie realnej siły politycznej z mocnymi, nie kojarzącymi się ludźmi. Niestety dzięki działalności poseł Marianowskiej tak się nie stało. a Rojek niestety startuje w duetach to rzecz oczywista. ( Sikorolandia) A najlepsze jest to że jest w opozycji do Bienia , którego PIS poparł w wyborach samorządowych....Poparł i koniec.A w przyszłym rządzie ma szanse na stanowisko conajwyżej gazeciarza. No ale trudno.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) MoBy :
prawda, że to tylko spekulacje ale gorsze artykuły na takie tematy na codzień w gazetach piszą . tu troche przy najmniej prowokują i dobrze Nareszcie napisali na przykład o Marianowskiej w kontekscie reszty PISu tarnowskiego, bo inni dziennikareze omijają dziwnie ten temat.. Dla Pisuarów jej powrót to rzeczywiscie szok. a jak bedzie zobaczymy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) Weredyk :
Twoja opinia Irudi, Twoje prawo do niej. Choc moim zdaniem zbyt tendencyjne... W kazdym badz razie na tarnowskim forum istnieje mozliwosc zadawania pytan Józefowi Rojkowi, etc. http://www.forum.tarno w.pl/ubbthreads/showflat.php? Jesli masz jakies pytania czy watpliwosci mozesz je rozwiac zreszta jak kazda inna osoba zainteresowania czy to niniejszymi materiami czy tez tematyka samorzadowa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) doti :
a kto się przestraszył Sasaka ? Grad ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) Adam :
Bartłomiej Babuśka na liscie PO??? on sie nawet do samoobrony nie nadaje....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) Piast Kołodziej :
Czemu nikt nie pisze nic na temat senatora Ryszarda Żądło ???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) Cartoon Man :
Oto moje propozycje list : PO - 1) Yogi Ba Boo; 2) Pies Hacklebury; 3)Kapitan Planeta; 4) Rocky (lub Rambo); 5) Miyamoto Usagi. PiS - 1)Tony Rocky-Horror (pół Polak- pół Samoańczyk);2)Lord Darth Maul; 3) Kleks; 4) Baron Munchausen; 5)Pan Japa. SLD - 1) Czerwony Kapturek; 2) Czerwony Kapturek; 3) Czerwony Kapturek; 4) Czerwony Kapturek; 5) czerwony Kur.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) defrost :
A posel Janik ma kandydowac do SENATU??? prawda li to? :P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) OLEK i BAŚKA prowadzą do zwycięstwa :
Jeśli SASAK myślał że ogra OLKA to się mylił a ostrzeżenia miał. OLEK wie że poseł PO będzie tu tylko 1 i to będzie on albo nikt zwłaszcza gdy będzie miał w ręku Radio MAKS. Nomenklatura urzędnicza w PiS trzyma się mocno i Kaczorek forsuje swoją urzędniczą gwiazdę (pseudonim "kamera na mnie, mikrofon dla mnie"). Widać dekomunizacja dekomunizacją ale korzenie się liczą: B.Marianowska - były zastępca przewodniczącego Koła Związku Młodzieży Socjalistycznej w Zakładzie Usług Radiowych i Telewizyjnych w Krakowie [1967-1968]. A poza tym PiS różni się od SLD a nas czeka 4 lata szczęścia i dobrobytu o ile zapiszemy się do POPiS.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) sknera :
Szczwany list A.Grad nie dał się ograć. Czy gryzonie wygryzą B.Marianowską to się okaże ale pewno liczą że po dostaniu się do Sejmu sama zrezygnuje i wejdzie kto ma wejść. 3cie miejsce w PiS ma więc wagę złota. Dobrze że Z.Martyka trzyma się od tego towarzystwa z daleka zwłaszcze że wtajemniczeni widzą że czy PO czy PiS to w Tarnowie będzie jedno i to samo bo układ jest obstawiony na 2 nogi a i SLD krzywdy nie zrobią tak jak SLD nie zrobiła im. I tak co 4 lata.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) MAKSakra! :
PiteR zamiast narzekać na inTARnet ogłoś to na antenie MAKSA świeższe wieści. Jeśli to prawda to znaczy że RDN zahandlowało a MAKS woli zachować cnotę i pieniądze od innych kandydatów. Brawo dla Szefowej! RDN po rozwodzie z PLUS orze jak może i jakie rozkazy przyjdą. Coraz smutniejsze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) zudack :zudack@op.pl 
MoBy gratuluje tych pisuarów ... Czyzby szkoła tego ciemniaka z łodzi co to księzy chciał na księzyc wysyłać lub innego prymitywa (posła) który się dziwnie przy wymawianu zgłoski "ma" zakrztusił ? Poza tym troche zenujace jest że rozpisujecie się na temat guzik znaczących wojenek personalnych a zapominacie ze Barbara Marianowska jest JEDYNYM FACHOWYM EKONOMISTA startującym z naszego regionu i chocby w zwiazku z całą masą przeforsowanych przez Nią ustaw (zgaduj zgadula, kto z Was ma o nich pojecie ? ) warto by nadal zasiadała w ławach sejmowych !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2005) Krakowska :
Te przeforsowane przez Marianowską ustawy (za które była upominana przez swoją partię) daje efekty takie jakie widzimy na co dzień i widzą nasi bezrobotni koledzy! Warto by zasiadała bo będziesz miał robotę w jej biurze poselskim?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2005) WD :
Sknera, uklad padł...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2005) MAKSakra! :
Widze PiteR że już wpisałeś na Waszej www o kandydarce Augustyn. Ciekawe czy ks. Biskup zatwierdzał nominację w szeregi PO bo to że radyjko porzuciło Dobrą Nownę na rzecz Dobrego Nastawienia to wiadomo nie od dziś. Kto by pomyślał że Sasak Andrzej zostanie rozegrany z pomocą koscioła rzymsko-katolickiego. A wiadomo że Grad Aleksander szuka poparcia na wsi bo w mieście nie ma co szukać więc Dobre Nastawione Wyborczo Radio będzie mu bardziej pomocne niż MAKS choć wróble ćwierkają że to jeszcze nie koniec z uwagi na Główny Urząd Kultury w mieście.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2005) Tuski i socjaliści z PO :
Tusk kopiuje UPR ale na dołach ma samych socjalistów jak choćby w Tarnowie! Rozpoczęło się w Warszawie posiedzenie Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej, która zatwierdzić ma listy wyborcze partii. Rozpoczynając obrady szef PO Donald Tusk powiedział, że Rada zdecyduje o ostatecznym kształcie reprezentacji Platformy, która - według niego - stoczy "zwycięski bój" o mandaty do Sejmu i Senatu we wrześniowych wyborach. Zdaniem Tuska, tegoroczne wybory są równie ważne, jak te z 1989 roku. Teraz Polacy mają do wyboru: albo Platforma Obywatelska, albo różne wersje tej samej fałszywej idei - socjalizmu - powiedział. (neska)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2005) pit_R do MAKSakra :
NIe wiem do końca o co chodzi z "waszymi" stronami. Chyba mnie z kimś mylisz :-)))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2005) UPR fan :
Tusk ma rację, że cała scena to mniejszy lub większy socjalizm. Szkoda, że nie widzi belki we własnym oku. A tarnowskie podwórko jest tego żenującym przykładem. Poseł Zyta Gilowska będąc w Tarnowie piętnowała to co tarnowska czołówka z panią G i panami G, S, J, B, N itd propagują i robią. Gdy to połączyć z lewą częścią PiS to powtórkę z AWS-UW i SLD-UP-PSL mamy murowaną. I kolejne 4 lata z głowy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2005) ex PO :
Widzi, widzi ale co ma zrobić jak chce rządzić? Walczy o władzę i pieniądze tym, kogo ma. A kogo ma to widzimy i się wstydzimy. Kto widzi wojnę o miejsca w tarnowskiej PO ten nie ma złudzeń o co tym socjalistycznym koryciarzom chodzi. Sam Tusk nie wystarczy zwłaszcza gdy uległ i pozbył się Zyty nie korzystając z możliwości jej powrotu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2005) ;) :
To jest fajne! B.Marianowska - były zastępca przewodniczącego Koła Związku Młodzieży Socjalistycznej w Zakładzie Usług Radiowych i Telewizyjnych w Krakowie [1967-1968].

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2005) WD :
I pewnie jeszcze byla w Fan Clubie Myszki Miki. Straszne...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2005) Marek :
a zudaczną tezę o kompetencji Marianowskiej jako uznanego , fachowego ekonomisty mamy przyyjąć jako prawdę objawioną ? Zapytaj , co myślą o tych kompetencjach wychowanej na ekonomii socjalizmu posłanki rzeczywiście uznani, niezależni od polityki ekonomiści i ... sami mający pojęcie o ekonomii członkowie PiS. To, jak broniła uprzywilejowania doradców podatkowych w słunnej instrukcji, za którą dostała NAGANĘ od kierownictwa PIS najlepiej świadczy z jaką etatystyką mamy do czynienia. Musiał to napisać jakiś przydupas posłanki. Nikt inny nie powołałby się na kompetencję w kwestiach ekonomicznych Marianowskiej bez narażania się na śmieszność. Boże, chroń nas od takich ekonomistów !!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2005) ZMS :
Młoda była i może głupia. Teraz to co innego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2005) WuzeT :
>>>> w związku z całą masą przeforsowanych przez Nią ustaw .... wszechmocna Pani Poseł Marianowska Dziękujemy ci Słoneczko Karpat ! Co byśmy zrobili bez ciebie?III A może zamiast 460 posłów sklonujmy w takiej ilości Marianowską ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2005) old fashion man :
Oj dzieci dzieci. Tu idzie rzecz o WIELKĄ FORSĘ a wy dostrzegacie tylko pozory. Miłej zabawy w komentowanie. Tyle możecie bo nawet do głosowanie się niepofatygujecie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2005) Vanity Fair :
Kłamsta, obiecanki, mamienie i kupowanie mediów, rozdawanie wirtualnych posad. Znudziło nam się czekanie na potomka króla to mamy bezecne targowisko obłudy i kłamstwa. "Władza ludu" w całej krasie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2005) Weredyk :
Tak sobie czytam artykul i Pan Poswiatowski jak zwykle sie wykazuje. Nie ma to jak chalturzenie na zamowienie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2005) spokojny komentator :
Te Weredyk żal ci? Napisz lepsze i wyślij do inTARneta. Będziemy komentowac pod toba.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-07-2005) Weredyk :
Uwazalem MP za w miare obiektywnego dziennikarza, ale czas na refleksje...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-07-2005) MP jest OK :
Jest obiektywny bo pisze od drugiej strony. Od strony oficjeli pisze Temi, Krakowska, Dziennik, mówi MAKS, ErdEEn, i utrzymywana naszymi pieniędzmi przez lokalnych politykierów kablówka. Poświatowski daje nam widok z drugiego bieguna. I chwała mu za to!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-07-2005) tubyl :
marianowska jest tu obca, niech wraca do krakowa///popierajmy swoich!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-07-2005) simpatico :
PO, SLD, PiS, PSL, AWS itd, itp..... Powtarza się sytuacja sprzed czterech lat - tuż przed wyborami politycy robią wszystko, by przypodobać się wyborcom. Tylko na jednym posiedzeniu, 8 lipca, Sejm przyjął 44 ustawy, z czego aż 17 może obciążyć finanse państwa. Wcześniej posłowie przyjęli ustawy o wzroście płacy minimalnej, emerytur i rent, o jednorazowych zasiłkach dla najuboższych emerytów i rencistów, o rekompensatach dla osób kupujących materiały budowlane. Pomysły te z pewnością pogorszą sytuację budżetu i powiększą dług publiczny. Dla ministra finansów nowy tydzień zaczął się doskonale. 11 lipca sprzedał bony skarbowe warte 400 mln zł. Mówiąc prościej, zaciągnął kolejny dług, od którego trzeba będzie zapłacić odsetki 4,293 proc. Skarb państwa jest dziś zadłużony na ponad 430 mld zł, z czego jedna trzecia w walutach zagranicznych. Pomimo wejścia do UE, wysokich zysków przedsiębiorstw i coraz tańszego kredytu nie nastąpił boom inwestycyjny. Bezrobocie spada bardzo wolno, głównie dzięki pracom sezonowym. Od paru lat notuje się spadek liczby nowo zakładanych firm. Co więcej, nowe firmy nie dysponują z reguły nowoczesnymi technologiami, zatrudniają więc pracowników o niższych kwalifikacjach. PiS niemal zawsze głosował za zwiększeniem wydatków budżetu i popierał ustawy szkodzące przedsiębiorcom i gospodarce. Poparł podniesienie górnej stawki podatków do 50 proc., głosował za podwyższeniem płacy minimalnej, wstrzymał się od głosu w sprawie podwyższenia składek ZUS dla przedsiębiorców (dzięki temu projekt nie został odrzucony w pierwszym czytaniu), poparł projekt ustawowego ograniczenia wysokości odsetek bankowych. Dodajmy do tego programowe pomysły PiS, do których partia ta wydaje się bardzo przywiązana: ograniczenie niezależności NBP, akceptacja wysokiego deficytu w budżecie na rok 2006. Również PO wielokrotnie głosowała - wbrew głoszonym przez siebie hasłom - za psuciem budżetu i komplikowaniem systemu podatkowego (np. w sprawie VAT dla budownictwa). Popierała ustawy sprzyjające określonym grupom interesu, a szkodzące podatnikom - czy to o dopłatach do umów na budowę niektórych typów statków morskich, czy o dodatku pieniężnym dla niektórych emerytów, rencistów i osób pobierających świadczenia przedemerytalne. Politycy PO prywatnie mówią, że głosowali tak tylko po to, by nie stracić poparcia wyborców, a w przyszłym Sejmie będą realizowali swój proreformatorski program. Czy te zapewnienia są wiarygodne? Przedstawiciel PiS niedawno zadeklarował, że jego partia chce, by w przyszłym roku wydatki budżetu były zbliżone do tegorocznych, a w następnych latach deficyt utrzymywał się na poziomie 30 mld zł rocznie. W tej sytuacji rząd musiałby co roku pożyczać - na potrzeby budżetu, ale też na inne wydatki (m.in. refundację dla ZUS) - ponad 40 mld zł, czyli ok. 5 proc. PKB (co oznacza, że za cztery lata dług publiczny przekroczy krytyczny poziom 60 proc. PKB). Nie wiem, czy politycy PO i PiS rozumieją powagę sytuacji. Najwyższy czas. I dlatego głosuję na UPR w www.pjkm.pl aby sobie nie pluć w brodę za 4 lata że w ogóle przyłożyłem do tych PoPisów rękę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-07-2005) Marco Polo :
Ej!!! Ta www.pjkm.pl to jest PLATFORMA JANUSZA KORWIN-MIKKE! Nie wiedziałem. Fajne logo ma.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-07-2005) Pytanie za 100 pkt. :
Który z wymienionych kandydatów najrzadziej trzeźwieje?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-07-2005) hip :
A możecie zlokalizować Zakład Usług Radiowych i Telewizyjnych w Krakowie? Konkretnie, gdzie on się znajdował? Oczywiście, poza waszymi głowami.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-07-2005) WYBORCA :
kto jest w koalicji w TARNOWIE PO SLD SLPD i dwoje radnych p A CZ i p M J i ta koalicjia bedzie w kraju wiec WYBORCO GLOSUJ RADIO RDN weszlo w polityke gratuluje p W B juz do puszki na radio niedam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-07-2005) Weredyk :
Jaka jest roznica miedzy UPR a Platforma Mikke? Czyzby zgrzyty i separacja, a moze i nawet rozwod?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-07-2005) gandolf :
Na pewno poszło o to, kto jest bardziej prawicowy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-07-2005) ZURT :
http://polskaludowa.com/znaczk i/XV_ZURiT.htm

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-07-2005) hip :
czyli ? bo z tego co wiem, to nawet z wąchocku był ZURiT, nie wspominając o Tarnowie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-07-2005) hip :
a może kolegom z UPR-u w polewie PJKM w ich wytycznych popie... się ZURiT, który był małym kilkuosobowym zakładzikiem naprawy sprzętu rtv z Zakładem Usług Radiotechnicznych, a zastępca przewodniczącego KZMS - z referentem ekonomicznym. Można się tylko chwycić za głowę, jeśli swój program UPR/PJKM przygotowały z taką samą skrupulatnością.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-07-2005) Kluska Ł. :
Partie polityczne, które są nieuniknioną częścią systemu demokratycznego, aby zaistnieć na scenie politycznej potrzebują bezustannie, olbrzymich środków finansowych. Żadna partia bez nich nie może funkcjonować. Trzeba przecież zareklamować się wśród wyborców, opłacać biura, kampanie, werbować nowych aktywistów etc. Każda partia ponosi ogromne wydatki na własne funkcjonowanie. Jest też prawdą, iż ugrupowanie polityczne, które posiada największe środki finansowe zazwyczaj wygrywa walkę wyborczą i obejmuje ster władzy. Problem pojawia się w tym, iż partie pieniędzy nie tworzą, gdyż nie zajmują się wytwarzaniem dóbr. Zwracają się więc do świata finansów o wsparcie, w zamian za przychylność po objęciu władzy. To jest istota, główna przyczyna korupcji w demokracji. Partie nie wytwarzają żadnych dóbr, jedyne co mogą zaoferować dla świata finansów to własne wpływy. Demokracja jest najbardziej korupcjogennym systemem politycznym, gdyż świat polityki i finansów, przenika się w nim wzajemnie, tworząc pajęczą nić układów i wspólnych zależności. Najzdrowszą istotą wolności gospodarczej jest to, iż na rynku wygrywa podmiot najlepszy. Czyli ten, który potrafi zaoferować klientowi najniższa cenę oraz najlepszej jakości produkt. Prowadzi to do nieustannej konkurencji, uczciwej walki o konsumenta. Zarówno klient wychodzi na tym najlepiej (gdyż otrzymuje najlepszy produkt), jak i rynek eliminuje zgodnie ze zdrowym prawem natury miernoty, nie mogą sprostać wymaganiom. Ten zdrowy proces gospodarczy zostaje w demokracji zachwiany, gdyż przez zależności i korupcję nie wygrywa walki o klienta podmiot najlepszy lecz ten, który ma najsilniejsze powiązania ze światem polityki. Tak tworzą się monopole, czyli zanika zdrowa rywalizacja w gospodarce. Reguły gry oparte na zasadzie - niech wygra najlepszy – zostają obalone, gdyż przodującą rolę zaczynają odgrywać podmioty, które nie mają nic do zaoferowania, poza łapówkami dla rządzącej kasty polityków.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-07-2005) PiSkorski :
Co tam jakaś B.Marianowska! "PiS niemal zawsze głosował za zwiększeniem wydatków budżetu i popierał ustawy szkodzące przedsiębiorcom i gospodarce."

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-07-2005) ZURT`s source :
http://www.polityczny.pl/osoba .php?id=2290

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) hip :
ktoś coś napisał, a Ty to powtarzasz, jakby to było jakieś sakrum, a nie zwykły wymysł studencika w firemce z o.o., który coś słyszał, ale już nie bardzo wie co. Ale lenistwo jest synonimem głupoty, więc jeśli nie chce się sprawdzić informacji, to się plecie różne bajki. I założę się, że rozpad UPR-u, na UPR i PJKM wynikał ze sporu o puentę w kopciuszku. A o Marianowskiej bardziej wiarygodne informacje można przeczytać tutaj: http://malopolska.ktoj estkim.pl/show/sh_main.html?su rname=Marianowska&name1=Barbara&name2=&name3=

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) wq :
PRECZ Z KOMUNĄ !!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) M.Wietrzyk :
Jak można pisać o rozpadzie skoro UPR startuje w ramach PJKM.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) gandolf :
Prawie przegapiłbym kłótnię i rozłam w UPR-ze. Jednak gdy czytam na stronach UPR-u, że: "Członkowie nie uznających się wzajemnie "Rad Głównych" podawali sobie ręce i czekali na rozstrzygnięcie, która jest właściwa. Obydwaj prezesi o nieustalonym statusie korzystali z tego samego gabinetu. Tak normalnie powinno być, w praktyce widać, że tak jest w Polsce tylko w UPR (tutaj nie wiem o co lotto - mój dopisek). Partia polityczna to zwykle zbiór ludzi mocno broniących swoich racji. Toteż konflikty wewnątrzpartyjne są naturalną rzeczą i są zazwyczaj b. ostre. Tam gdzie program partii jest mniej ważny (lub jednolity) od osobistych interesów kończy się to zazwyczaj rozłamem." - to aż serce rośnie. W kościele takie sytuacje nazywa się "czarnymi kartami kościoła", a UPR funduję tę zabawę na "dwa dni" przed wyborami. Brawo!! Wyśmienita partia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) wyborca :
NIe dajmy się znów nabrać na "spadachroniarza" Pani MArianowskiej już dziękujemy. Już drugi raz nie damy się oszukać

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) Znajdź 10 szczegółów różniących PiS od AWS i Samoo :
Liderem warszawskiej listy jest Jarosław Kaczyński, na drugim miejscu wystartuje Mariusz Kamiński. Pierwsze miejsce na liście w okręgu obejmującym powiaty podwarszawskie zajmuje Ludwik Dorn, za nim znalazł się Artur Zawisza. Kazimierz Ujazdowski jest liderem we Wrocławiu, Adam Lipiński - w Legnicy, a Marek Jurek w Piotrkowie Trybunalskim. W Krakowie pierwszy będzie Zbigniew Ziobro, drugi - Zbigniew Wassermann. Ponadto pierwsze miejsca zajmują m.in.: w Lubuskiem - Kazimierz Marcinkiewicz; w Łodzi - Piotr Krzywicki; w Tarnowie - Barbara Marianowska; w Siedlcach - Marian Piłka; w Rybniku - Bolesław Piecha; w Katowicach - Jerzy Polaczek; w Kielcach - Przemysław Gosiewski; w Olsztynie - Aleksander Szczygło. W Radomie pierwszy jest Marek Suski. Z Krosna wystartują Marek Kuchciński i Stanisław Zając. Z Gdańska - Tadeusz Cymański, za nim Jacek Kurski. Ze Słupska - Jolanta Szczypińska i na drugim miejscu - Jarosław Sellin. Pierwszy w Bydgoszczy jest Tomasz Markowski, za nim wystartuje były członek Samoobrony - Wojciech Mojzesowicz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) Wyborca :
Myśle ze w PO Grad jest pewnym posłem a o drugi mandat walczyć będa Nowak, wójt ze Szczucina Łaczyński i Augustyn z RDN reszta raczej sie nie bedzie liczyć. Zastanawiający jest brak Sasaka na liście, komu zagrażał, zresztą układ na liście PO jest bardzo zaskakujący. Kto to jest Augustyn ? Podobno Sasak walczył o 2 lub 3 ? ale chyba przegrał na "górze". Zastanawiające jest też dopiero 5 miejsce Nowaka, ale widze że Pan Grad bał się konkurecji układajac tak liste !!!!!! Ciekawe jakie beda rozstrzygniecia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) PiS wam! :
Nie ma Buzka z AWS. Jest europosłem Platformy Obywatelskiej. Hahahahahha! Macie platformersi za swoje!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) PiSane kijem na wodzie :
Sasaka wykluczyli by nie by przetargi nie były tematem kampanii i by nie zagrażał Numerowi 1. Reszta jest niegroźna. A pisanie o Nowaku jako zagrożeniu Numeru 1 jest najlepszym żartem tego roku. To powtórka z 2001. Kobieta "robiąca głosy" na miejscu nr 2 plus przejęcie części elektoratu kościelnego (RDN, kuria itp). Jako mało wyrafinowany ale skuteczny gracz Numer 1 wyciął każdego, kto potencjalnie mógł zagrażać albo zebrać za dużo głosów z samego Tarnowa. Takie rozwiązanie utrąca Sasaka jako kandydata na przyszłorocznego prezydenta i daje wolną rękę Numerowi 1. I tylko od Numeru 1 zależy teraz czy poprowadzi kampanię tak, by nikt nie wszedł jako drugi z jego listy. Jeśli skopiuje kampanię 2001 uda mu się to bez trudu i zawsze będzie mógł zrzucić winę na popularność LPR i nikt mu słowa nie powie. W końcu ktoś finansował PO przez 4 lata.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) POwiedział co wiedział :
Tylko jaki interes ma Numer 1 by nie było drugiego posła dla PO a był dla PiS?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) PiSane kijem na wodzie :
Dla PO i tak będzie tu bardzo trudno o drugiego posła stąd w PiS takie przetasowania i dąsy o to kto na liście i w jakiej kolejności. To ważne w skali kraju bo idzie o ważne resorty. Kto je weźmie ten będzie później decydował o szczegółach a cel wzięcia władzy tkwi w szczegółach i Numer 1 o tym doskonale wie. Żyje ze szczegółów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) Wyborca :
panu z PiS-u (PISane kijem na wodzie) dziekujemy. Od Grada nie będzie zależało czy będzie 2 mandat czy nie zdecyduję wyborcy, a pisząc o Krzysztofie Nowaku miałem na mysli nie zagrozenie pozycji Grada ale to by dostał się do Sejmu ten kandydat który ma poparcie Grada a wątpie by Pan Grad się ucieszyl jak bedzie Nowak poslem a nie np. Augustyn która jest wyciagnieta z kapelusza przez Grada

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) Zero złudzeń :
Kijem to ludzie pogonią PiS za 4 lata. Na wodzie pisze się palcem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) PiSane kijem na wodzie :
Wyborco widać że nie wiesz o czym mówisz pisząc że coś zależy od wyborców. Bez trudu można oszacować ile głosów potrzeba by był 2-gi mandat. A później człowiek z Numerem 1 prowadzi kampanię tak, by sam zebrał niewiele więcej głosów niż byłby w stanie zebrać kolejny kandydat i to daje bardzo duże szanse że mandat jest tylko 1. Przyjdź tu 29 września i pogadamy. To może się nie udać (wypadki przy pracy), ale obstawiam przez znajomych Anglików że Numer 1 będzie chciał utrzymać tu monopol na własną reprezentację PO. A co do K.Nowaka to z całym szacunkiem, ale kim jest K.Nowak dla przeciętnego człowieka? A działanie "na złość Numerowi 1 zagłosują na Nowaka" już się nie uda. To był pomysł na 4 lata temu a i tak na złość Numerowi 1 głosowali na Numer 2. Pozycja Numeru 1 jest w centrali na tyle mocna że przedlistowe przechwałki Nowaka i innych okazały się pyłem. Spójrz na Sasaka a dowiesz się co jest grane.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) Wyborca :
Naucz się polityki młody PiSowcze !! Okręg jest 9 mandatowy a twoje wynurzenia ze PO bedzie miało tylko 1 mandat oznacza ze partia ta musialaby zdobyc nie więcej niż 16 % lub17 % poparcia. PiS pewnie weźmie 3 mandaty lub 4 chyba się zasmieje na smierc.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) PiSane kijem na wodzie :
17% dla PO w tym okręgu to będzie szczyt możliwości. Prześledź wyniki mniej oficjalnych sondażyz roku 2001. Tam też oficjalnie 2 mandaty były oczywistością do czasu . . . ogłoszenia wyników. PiS nie weźmie 4 mandatów. Są jeszcze LPR, SLD, Samoobrona, PSL o ile im się uda kampania i być może ktoś jeszcze. Gdy dojdzie kampania prezydencka i Tusk spali zupełnie PO a sondaże zaczną pokazywać stan bliższy prawdy zobaczysz nerwowość naiwnych z PO. Tylko Numer 1 jak zawsze będzie oazą spokoju. Co innego w Krakowie. Tam PO odkuje się tak by wynik Małopolski za który odpowiada Numer 1 był znośny dla centrali.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) Ty znajdź 10 różnic PO, AWS i Wałęsy! :
Liderami wielu list są znani politycy PO. Z Krakowa startuje Jan Rokita, z Gdańska Donald Tusk, z Legnicy sekretarz partii Grzegorz Schetyna, z Łodzi Iwona Śledzińska-Katarasińska, Zbigniew Chlebowski z Wałbrzycha. W Lublinie listę otwiera Janusz Palikot (biznesmen), w Kaliszu Rafał Grupiński (wydawca), a w Gdyni szef MSWiA z czasów AWS Marek Biernacki. Z ostatnich miejsc kandydują m.in. b. rzecznik AWS Piotr Żak z Łodzi i Jarosław Wałęsa z Gdańska.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) bez emocji :
Znaczy się POPiS to AWS bis?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) POwiedział co wiedział :
Gdybyś kijowy PiSie wiedział o planach Numeru 1 to byś nie lansował tezy o 1 mandacie dla PO. Tym razem Numerowi 1 zależy by ktoś niegroźny miał mandat. Kto by nie chciał mieć swojego człowieka podczas swojej nieobecności?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) PiSane kijem na wodzie :
POza tym jest ktoś kto od 15 lat ma to wszystko w garści i jest bardzo bliskim współpracownikiem Jana Władysława Rokity, ps. "Maria". http://serwisy.gazeta.pl/kraj/ 1,34308,2825593.html

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) ;) :
Urząd Miasta zamknęli o 17 i "Wyborca" POszedł do domu?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) PiS: zatrzymamy przestępców... :
...w Sejmie? Leonard Krasulski, lider listy PiS do Sejmu z okręgu elbląskiego ma na swoim koncie prawomocny wyrok za jazdę po pijanemu - dowiedziało się Polskie Radio Olsztyn. Tę informację potwierdziła rzeczniczka Sądu Okręgowego w Elblągu, sędzia Ewa Mazurek. Krasulski został skazany na grzywnę, ma zakaz prowadzenia pojazdów na rok. Leonard Krasulski mówi, że wsiadł do samochodu (o godz. 00:01), ale alkohol pił poprzedniego dnia (do 23.59).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) To 2 Dugs & Donald :
Hipokryzja to hołd, jaki występek składa cnocie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) Weredyk :
Lista PO Okręg nr 15 - Tarnowski 1. Aleksander Grad 2. Urszula Augustyn 3. Bolesław Łączyński 4. Krzysztof Zięba 5. Krzysztof Nowak 6. Adam Kociołek 7. Krzysztof Dudziński 8. Zbigniew Karciński 9. Andrzej Gorzałczany 10. Tadeusz Feret 11. Jacek Pająk 12. Ewa Ptasznik 13. Wacław Sychta 14. Maria Płachytka-Mucha 15. Bartłomiej Babuśka 16. Bogdan Bujak 17. Rafał Lizak 18. Mirosław Banach Oj cos ciezko widze dla platformy 2 miejsca i bardzo dobrze...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) Weredyk :
Lista PO Okręg nr 15 - Tarnowski 1. Aleksander Grad 2. Urszula Augustyn 3. Bolesław Łączyński 4. Krzysztof Zięba 5. Krzysztof Nowak 6. Adam Kociołek 7. Krzysztof Dudziński 8. Zbigniew Karciński 9. Andrzej Gorzałczany 10. Tadeusz Feret 11. Jacek Pająk 12. Ewa Ptasznik 13. Wacław Sychta 14. Maria Płachytka-Mucha 15. Bartłomiej Babuśka 16. Bogdan Bujak 17. Rafał Lizak 18. Mirosław Banach Hm, wielkich szans to im nie daje, na wiecej jak gora 2 miejsca...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) CHODZACY NA WYBORY :
CZY RADIO RDN KATOLICKIE popiera tylko jedna partie gratuluje P BOGUSIOWI w inych partiach tez sa katolicy np PIS LPR a wszyscy katolicy finansuja nie tylko z PO reklame maja P Redaktorze ladnie to tak POZDRAWIM WYBORCA

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) Et unam sanctam catholicam :
Chłopie, jakie RDN jest katolickie? Już dawno nie jest.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) money :
Pecunia non olet nie wchodzi do kanonu rzymskiego, ale ... skoro szef był ekonomem więc diecezjalne radio wie że pieniądze nie lecą z nieba.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) towarzycho :
Bartłomiej B to ten sam Bartłomiej B. ktorego w stanie wskazującym po rąbnięciu na miejscu pasażera w kamienicę w Krakowie odebrała do wytrzeźwienia policja? Rada Miasta reprezentowana godnie. PiSane kijem na wodzie miał rację że Olek G. kombimuje najsłabszą obsadę jaką można.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) słuchacz :
Jak to nie jest???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) Et unam sanctam catholicam :
Odkąd poślubiło Radio PLUS a pożniej wzięło z nim rozwód po 5 latach pożycia ze względu na "niezgodność charakteru" pozostało już tylko skoncentrować się na mamonie. Zmiana nazwy z Radio Dobra Nowina na Radio Dobrze Nastawione oznacza chyba zwrot ku księciu tego świata, skoro diecezjalne radio wstydzi się nazwy DOBRA NOWINA i ucieka w nazwę lepiej "sprzedawalną" na tym świecie. Q.E.D.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) Centrum Wypędzonego Rokity :
Jak się dowiedzieliśmy, centrum nie powstanie w śródmieściu niemieckiej stolicy. Prawdopodobnie w graniczącej ze śródmieściem dzielnicy Kreuzberg. Na 800 metrach kwadratowych znajdzie się wystawa poświęcona przede wszystkim -tak, jak się obawiali Polacy - głównie wysiedleniom Niemców w wyniku drugiej wojny światowej. Przewodnicząca CDU Angela Merkel już wcześniej nie ukrywała poparcia dla centrum w Berlinie. W sierpniu wystąpi na organizowanych przez Związek Wypędzonych uroczystościach 55. rocznicy uchwalenia Karty wypędzonych, dokumentu, w którym wypędzeni zrzekli się wprawdzie odwetu, ale nie wspomnieli ani słowem o przyczynach, które doprowadziły do tego, że zostali zmuszeni do opuszczenia stron ojczystych. Karta ma zapewnione miejsce na pierwszej wystawie w powstającym centrum. Kto pamięta jak Rokita w Tarnowie w Pasażu chwalił się, że Merkel to jego koleżanka z czasów jak był w Unii Demokratycznej i z pewnością ręki nie przyłoży do działań Eryki S.?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) wkrótce na ekranach telewizorów :
Aleksander G. to znakomicie rozegrał. Za kilka dni PAP poda (informator prosił ich o anonimowość), że na listach PO w Tarnowie jest Bartłomiej B. zatrzymany w związku z kolizją w Krakowie, w której jako pasażer wytoczył się z auta. Wtedy w glorii i chwale na listę wkroczy Andrzej S. (nie mylić ze znanym psycholigiem) a Aleksander G. powie wszystkim: chciałem Bartłomieja B. zgodnie z umową, ale sami widzicie. Za to Bartłomiej wystartuje jako kandydat na prezydenta Tarnowa za rok aby mu powetować stratę. ( W trawie piszczy, że Bartłomiej B. to największe zagrożenie na liście dla Aleksandra G. i mógłby przy zainwestowaniu tych pieniędzy wejść z drugim wynikiem do Sejmu i pojechać do Warszawy przez co zwolniłby miejsce w Radzie Miasta ku uciesze Marka C. który z tą sprawą nie ma nic wspólnego. )

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) Do Sejmu, do Senatu albo na Prezydenta Tarnowa alb :
www.uczciwosc.org.pl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) Martyna H. ( 3 kl gim. w Tarnowie) :
Jestem tu pierwszy raz. Czy ktoś może mi powiedzieć co to znaczy PO i PIS? To są jakieś skróty prawda?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) Odp. :
To są skróty do spania. Gimnazjum o tej porze śpi a nie chodzi po sieci.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) T :
jedno jest tylko kryerium wyborco---co miasto i lud tarnowa będzie miał ztakiego, a takiego posła i nie ważne czy jest z po,pis czy sld, bo nawet jezeli byłby z nieba, a olewał naszą mieścine tak jak robiła to np. ta pani z obrazka, to nic nam po tym bo i tak bedziemy musieli do kin i porzadnych sklepów jeździć do Krakowa, a do urzedów do N.Sącza---więc...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) polak :
a czemóż to taka oto mamuska zajęła się polityką i zajmuje i jeszcze chce dalej zajmować poselski fotel, a na czym to ona się zna tak dobrze, że wlazła na afisz/// Rzeczpospolita nierządem stoi, biedna nasza matka polska

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) opek :
Kupiec na posła???pewnie powstałaby ustawa o wyłączności dla Świtu na handel w promieniu 80 km od Tarnowa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) xxxx :xxx@inter,pl 
co wy mówicie?? nie wiecie co jest grane !! Sasak nie startuje bo nie może przez tego **** gRAD!! jak sie boi konkurencji to niech lepiej nie startuje.. bo co z tego ze sam wejdzie..?? nic!! nic nie zalatwi ..!! bo nie potrafi!! obiecuje tylko gruszki na wierzbie.. !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-07-2005) anonim :
ten caly grad to.................sami dobrze wiecie!!!!!!!!koles sam jest jak lysy bez warkoczy:P i nic nie umie sam zrobic i taka wlasnie jest prawda i kazdy o tym dobrze wie:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2005) Weredyk :
PiS opublikowało listy kandydatów 2005-07-19 11:52:00 [justyna] Kolejne partie podają listy wyborcze do publicznej wiadomości. Prawo i Sprawiedliwość w Tarnowie także na dobre rozpoczęło kampanię parlamentarną. Na liście jest w sumie 18 osób. Z pierwszego miejsca kandyduje poseł Barbara Marianowska, tuż za nią jest były prezydent miasta Józef Rojek a trzeci - Maciej Klima z Wieliczki. W odróżnieniu od Platformy postawiliśmy na nazwiska znane – twierdzi Barbara Marianowska. Nazwiska na liście nie są przypadkowe – mówi poseł Marianowska. Dlatego drugie miejsce, tuż za liderem zajmuje Józef Rojek – uzupełnia. Na liście znalazło się też nazwisko starosty tarnowskiego Michała Wojtkiewicza. Nie jest natomiast pewien start przewodniczącego „Solidarności” w okręgu - Henryka Łabędzia. Barbara Marianowska zastrzega, że możliwe są jeszcze pewne korekty w doborze kandydatów. W przypadku gdyby ktoś zrezygnował, następcy miejsce na liście zaproponuje szef partii. PiS do senatu wystawiło związanego z harcerstwem Kazimierza Wiatra.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2005) KW :
z harcerstwem czy z UW?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2005) kalif :
Niech Niebiosa mają nas w swojej opiece!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2005) M.Wietrzyk :
PiS wygra w naszym okręgu w cuglach. Słowa Grada o 3 manadatach dla PO należy traktować raczej jako propagandę wyborczą. Ciekawi mnie natomiast jak poradzi sobie LPR. Reszta (z czołówki sondaży) tradycyjnie po 1 mandacie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2005) P-JKM :
TYLKO Platforma Janusz Korwin Mikke!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-07-2005) INFO :
BOZE NAWET NIE UMIECIE KOMBINOWAĆ. ZROBCIE TYLE W ŻYCIU CO OLEK GRAD. TO POGADAMY. DOSC LIZODUPCÓW W PO!! NARESZCIE. GLOSUJE NA GRADA ON PRZYNAJMNIEJ "KUMA" BIZNES. TYLKO ON BYŁ POSŁEM Z TARNOWA, KTÓRY COS ZNACZYŁ RESZTA TARNOWSKIEJ ZNACZY SPADOCHRONIARSKIEJ EKIPY CZYŚCI BUTY SZEFOM SWOICH PARTII , CICHO SIEDZI I O TARNOWIE NAWET NIE WSPOMNI. TYLKO OLEK MIAŁ ODWAGĘ PODSUMOWAĆ SWOJĄ KADENCJĘ. A RESZTA CO ....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-08-2005) obserwator :
Z tego co widzę to tylko ostatni na liście Banach coś zrobił

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-08-2005) Tamel :
PiS się nie popisał.Do tej pory nie wystawił ekipy. W Krakowie się ponoć nawet wczoraj gostki pobili o miejsce na liście : )))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947