Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Trzy priorytety kandydata Z.Religi .   -   15/7/2005
Rozwój gospodarczy, powszechna edukacja i nauka oraz naprawa systemu opieki zdrowotnej - to trzy główne hasła wyborcze profesora Zbigniewa Religi i zarazem 3 priorytety, które widzi w trakcie swojej prezydentury. Zdaniem Senatora, goszczącego wczoraj w Tarnowie i regionie, państwo polskie winno uczynić te tematy pierwszorzędnymi przez kilkanaście najbliższych lat. Według Religi to konieczność, jeśli Polska chce wejść do rodziny prawdziwie nowoczesnych państw i społeczeństw.

Ogloszenie

Na spotkanie do Sali Lustrzanej przybyło jednak niewielu zwolenników Profesora, osiagającego wszakże w rankingach popularności i zaufania do polityków wysokie pozycje. "Pozapartyjny kandydat" Zbigniew Religa wykładał swoją diagnozę państwa i snuł własną jego wizję.
Według Senatora nie czas jeszcze na zasadnicze zmiany ustrojowe. Profesor bronił konieczności funkcjonowania wyższej izby parlamentu, ze sceptyzcyzmem mówił też o ordynacji większościowej i jednomandatowych okręgach do Sejmu, choć ostatecznie nie odrzucał tego ostatniego postulatu.
Zdaniem Z.Religi w Polsce musi postępować decentralizacja i o tym procesie wyrażał się Profesor z dużym optymizmem. - Samorządowcy już niedługo będą ważniejsi niż posłowie i senatorowie, bo to oni będą dysponować większymi funduszami niż "centrala" - mówił Zbigniew Religa, odpowiadając na pytanie radnego wojewódzkiego Romana Ciepieli, który sam nie ukrywa senackich ambicji, ale jako samorządowiec a nie polityk partyjny. Wtórując mu Profesor wyraził postulat odpartyjnienia Senatu: - W Senacie powinno się zakazać istnienia partii politycznych a każdy Senator na czas kadencji powinien zawieszać członkostwo w swoim macierzystym ugrupowaniu. Domeną działalnością partyjnej niech pozostanie Sejm.
Sporo miejsca poświęcił Kandydat na Prezydenta RP przedsiębiorczości i programowi jej wspierania. Wśród postulatów dot. tej dziedziny znalazły się niskie podatki, podatek liniowy i likwidacja zezwoleń. Do potrzeb małej przedsiębiorczości winno się dostosować system bankowy , a to przez gwarancje rządowe dla kredytowania small biznesu.
- Państwo ma obowiązek wyedukować młodych ludzi do biznesu - twierdził też Profesor Religa. - Tak jest w krajach UE - dodawał.
- Najważniejszym czynnikiem determinujacym współczesność jest WIEDZA - takim stwierdzeniem przechodził Senator do drugiego ze swoich priorytetów. Według Profesora powinno sie uczynić wszystko, aby ta prawda dotarła do polskiej elity politycznej.
Jak przystało na lekarza, sławnego kardiochirurga, sporo czasu poświęcił Profesor sposobom naprawy sytuacji służby zdrowia, mówiąc m.in. o konieczności likwidacji NF0Z.
Posłuchaj co proponuje Zbigniew Religa w tym temacie : (((mp3))).
(pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 14)Dodaj komentarz
(15-07-2005) realista :
obiecanki cacanki a ...............!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) 4y :

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) fotografia :
To zdjęcie tej 3-ki to Religa, Bochniarz i "samorządowiec" Ciepiela?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) Pusta sala :
Państwo ma obowiązek wyedukować młodych ludzi do biznesu - twierdził też Profesor Religa. - Tak jest w krajach UE - dodawał. Buahahahahahahahahhahahahahaah ahahaahah!!!!!!!!!!!!!!!!!! Co za nietryb! Chłopie! Do nożyc i skalpela na nie Polską rządzić!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-07-2005) 4y :
Religa jest tylko człowiekiem który uwierzył w swe nadludzkie możliwości , tak często wygrywał ze śmiercią że stał się bufonem . Henia Bochniarz ...no coments . Ciepiela ....któż to jest Ciepiela? Fotografia jest apoteozą lewicy w każdej jej przejawie :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2005) bez zbytnich złośliwości :
Załóżmy bez złośliwości że kandydat Religa mówi prawdę a nie mami publikę na swój zawód i przyjrzyjmy się temu co powiada. "Rozwój gospodarczy, powszechna edukacja i nauka oraz naprawa systemu opieki zdrowotnej - to trzy główne hasła wyborcze profesora Zbigniewa Religi i zarazem 3 priorytety, które widzi w trakcie swojej prezydentury." Tak się składa, że prezydent może w tym zakresie albo złożyć inicjatywę ustawodawczą, albo licząc się z konsekwencjami wetować aż do niepodpisania, ustawy. Czy kandydat Religa o tym wie? Powszechna edukacja i nauka. Nie wiadomo co to znaczy wiadomo że dzieci mają przymus uczeszczania do szkoły do 18 roku życia. Czy będzie przymus chodzenia wszystkich na studia? Poziom obniży się do poziomu podstawówki ale edukacja będzie powszechna. Nauka też więc do PAN będą zapisywani wszyscy. Sceptycyzm wobec JOW do Sejmu (że niby idioci wejdą?) nie przeszkadza mu być w JOW wybranym do Senatu. Uważa senat za zgraję matołów? Jeśli tak to chyba widział lustra w Lustrzanej Sali. Samorządowcy już niedługo będą ważniejsi niż posłowie i senatorowie, bo to oni będą dysponować większymi funduszami niż "centrala" Ciekawe czy kandydat Religa wie ile wynosi budżet państwa a ile samorządów. I czy będzie za tym by samorządy miały 80% udział w podatkach osobistych, korporacyjnych, VAT i akcyzie. "W Senacie powinno się zakazać istnienia partii politycznych a każdy Senator na czas kadencji powinien zawieszać członkostwo w swoim macierzystym ugrupowaniu. Domeną działalnością partyjnej niech pozostanie Sejm. " To już kompletny amok albo przedłużające się działanie zabiegu anestezjologa. Kandydat rzeczywiście wierzy, że jeśli ktoś z PO, PiS, SLD, LPR "zawiesi" członkostwo to będzie postępowal inaczej niż partia rozkaże? Jeszcze w JOW jest to możliwe, ale czy dlatego kandydat Religa jest tak sceptyczny do JOW? Kandydat Religa udaje że jest za wolnym rynkiem ale chce byśmy żyrowali ryzykowne przedsięwzięcia przedsiębiorców za pośrednictwem rządu. Czy kandydat wie ile miasto Tarnów musi płacić za takie bezmyślne żyrowanie innym? Ci którym się żyruje są zadowoleni i nawet łapówkę dadzą. Kandydat jako lekarz pewno wie co to jest łapówka. Musiał słyszeć od kolegów którzy z obrzydzeniem takie propozycje odrzucali. "Państwo ma obowiązek wyedukować młodych ludzi do biznesu - twierdził też Profesor Religa". profesor od krojenia mięsa ludzkiego być może za długo siedział w sali operacyjnej, ale może wie ile wymagać można od nauczyciela po szkole dla nauczycieli i wie że nauczyciel nie siedział by w szkole za parę groszy gdyby umiał najpierw siebie do biznezu wyedukować. "Tak jest w krajach UE." To jest argument z którym w ustach profesorskich dyskutować nie można. Użycie go świadczy tylko o tym że Polska będzie miała dużo szczęścia jesli ten człowiek nie wjedzie do 2 tury ( a nie wiejdzie) i nie będzie męczył nas przez 5 lat. Niech wraca do skalpela i milczy. Znacznie lepiej mu to wychodzi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2005) skąd twój ród :
Religa popierał chyba wszystkich od prawa do lewa. I UPR poprzez Partię Republikanie i SLD i Rokitę w SKL i wielu wielu innych więc branie go na serio jest nietaktem. Ten człowiek nie ma poglądów uległ tylko namowom i złudzeniom.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2005) zlikwidować TBS! :
Ale mu spotkanie zgotowali. Widać że ABW pompuje mu sondaże bo ludzie mają takiego kandydata tam gdzie mają i głosują nogami. Gadał do luster i Ciepieli który wpadł na pomysł by żerować na samorządach?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-07-2005) babcia :
Panie Religa! lepiej czas poświęcić wnukom.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2005) Realistka :
Religa na prezydenta? jeszcze sie zastanowie, ale CIEPIELA to ekstra gosc! To dzieki niemu mamy PWSZ w Tarnowie i to dzieki niemu mnostwo mlodych i biednych ludzi moze studiowac, dzieki niemu mamy bezpieczny i wyremontowany rynek i to JEGO pomuslem byly kawiarenki, w ktorych to wiekszisc z was zlopie piwo co sobote. Ten gosc jest OK !!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2005) tarnowianin :
Jedna madra tarnowianka w tym miescie tylko jest??? Ludzie-co wy chcecie od Ciepieli?? Chlop pracowal 6 lat na nasze miasto!!!!!! Rozruszal ta zapyziala dziure, zaczal super inwestycje, odremonotowal rozlatujace sie kamienice, a wy jeszcze na niego najezdzacie. Sami sie wezcie do roboty, a nie krytykujcie innych!!! Najpierw radze sie dobrze zastanowic ile dzieki niemu Tarnow zyskal. Krytykowac kazdy prostak potrafi!!! O Bochniarz niewiele wiem, wiec sie nie bede wypowiadac. Ale na Ciepiele nigdy zlego slowa nie powiem!!! I na niego bede glosowac, bo tacy ludzie powinni byc w Senacie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2005) Weredyk :
Co jak co, ale patrzac na Mietłe czy Sztorca, w konfrontacji z Ciepiela. To wybor jest jeden - Ciepiela...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2005) fikumiku :
Weredyku - renowatorze antyków. Rojek dobry, Ciepiela dobry, jakby akurat nie był przy sterze to i Bienia byś wspominał z myszką i sympatią ... A gdzie programy i jakieś fakty ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2005) pacjent :
NA EMERYTURĘ STARCZE.TOBIE JUŻ DZIĘKUJEMY.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947