To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Taksówki droższe   -   04/12/2003
Wszystkie korporacje taksówkarskie w Tarnowie porozumiały się z końcem listopada w sprawie likwidacji rabatów i zniżek, których udzielały dotychczas swoim klientom. Sięgały one nawet 30% kwoty wskazywanej przez taksometry. Od tej pory taksówkarze mają przyciągać klientów innymi sposobami. Nie trudno się domyślić, że powodem obecnych - de facto - podwyżek cen za usługi taxi w Tarnowie jest konieczność wprowadzenia kas fiskalnych w tych pojazdach i opodatkowania tych usług podatkiem VAT od stycznia.

Ogloszenie

Taksówkarze zdają sobie sprawę, że ich ruch może spowodować mniejsze zainteresowanie ich usługami. Ale uważają, że zostali zmuszeni do tego kroku. Podkreślają jedocześnie, że ceny przejazdów w Tarnowie nadal są jednymi z niższych w kraju. Za kilometr jazdy po mieście trzeba zapłacić tutaj 1,20 zł (w Krakowie już 1,80 zł a w Warszawie 2 zł).

Oddział tarnowski Unii Polityki Realnej i Stowarzyszenie KoLiber ze zrozumieniem przyjęły informację o podwyżkach cen usług kierowców taksówek w związku z przymusem instalowania kas fiskalnych i innymi obciążeniami nakładanymi na prywatnych przedsiębiorców - czytamy w oświadczeniu przesłanym naszej redakcji. "Obecne podwyżki potwierdzają, że za zwiększanie kosztów działalności gospodarczej płacimy zawsze my – klienci" - stwierdzają autorzy dokumentu.
Przypomnijmy, że obie tarnowskie organizacje zainicjowały ponad roku temu ogólnopolską akcję zbierania podpisów pod petycją o zaniechanie projektu instalacji kas fiskalnych w taksówkach, dzięki czemu o ponad rok udało się jeszcze odwlec tę - niesłuszną i szkodliwą zdaniem UPR i Kolibra - decyzję.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 03:24:30
IP     : 3.235.173.74
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html