To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Lewica też odsłania karty wyborcze   -   19/7/2005
Po ugrupowaniach dopiero przymierzających się do rządzenia krajem karty wyborcze odsłania też rządząca przez ostatnie 4 lata Lewica. Sojusz Lewicy Demokratycznej ogłosił dziś listy kandydatów do Sejmu i Senatu. W tarnowskim okręgu wyborczym liderem listy SLD jest ponownie Krzysztof Janik, który nie podzielił - jak się spodziewali niektórzy - losu Leszka Millera, Marka Dyducha czy Józefa Oleksego (pozwolono im startować tylko do Senatu). Numerem jeden na liście SDPL jest na pewno Wojciech Filemonowicz. Pozostałe nazwiska kandydatów koalicji SDPL-UP-Zieloni do Sejmu poznamy pod koniec tygodnia. Obie lewicowe partie zamierzają poprzeć w tegorocznych wyborach do Senatu obecnych senatorów ziemi tarnowskiej - Mieczysława Mietłę (rekomendacja SLD) i Józefa Sztorca (rekomendacja SDPL).

Ogloszenie

Poza Krzysztofem Janikiem, byłym szefem SLD i ministrem spraw wewnętrznych i administracji, na liście SLD w okręgu 15 pojawiły się m.in. nazwiska: obecnego wójta Szczucina Jana Sipiora (pozycja 2), przedsiębiorcy i radnego powiatowego z Brzeska Ryszarda Grodnego (pozycja 3) a także radnego z Bochni Jana Grzywacza (pozycja 6). Całą listę, na pozycji 14., zamyka przewodniczący miejskich struktur SLD w Tarnowie Marian Cichy. Poza tym znalazły sie tutaj takie osoby jak: Zbigniew Filar, Tomasz Olchawski, Wiesław Gudowski, Justyna Majchrowicz, Tadeusz Mardoń, Eugeniusz Orłow, Maria Pietroń, Agnieszka Winiarska i Bartosz Duraczyński. Lista SLD w okręgu tarnowskim będzie jedną z krótszych w kraju (14 nazwisk).

Socjaldemokracja Polska podjęła w naszym okręgu na razie dwie pewne decyzje. Liderem listy do Sejmu będzie Wojciech Filemonowicz - jeden członków- założycieli partii, znany przede wszystkim z działalności charytatywnej jako prezes Fundacji im. A.Urbańczyka. Kandydatem rekomendowanym przez SDPL do Senatu będzie natomiast senator Józef Sztorc (wybrany jako reprezentant PSL, potem reprezentujący LPR). Kandydaturę Senatora wsparł ponoć sam lider parii i kandydat SDPL na stanowisko Prezydenta RP - Marek Borowski.
Wśród \\\"tarnowskich\\\" nazwisk na wspólnej liście SDPL-UP-Zieloni do Sejmu rozważane są jeszcze m.in. kandydatury dwóch tarnowskich radnych - Jacka Nowickiego i Artura Janika oraz lekarza-anestezjologa Wiesława Jurka. Z Bochni startować powinna Iwona Tworzydło. Ostateczna lista SDPL jeszcze się buduje a kandydaci potwierdzają zainteresowanie (lub nie) startem w wyborach. Decyzje zapaść powinny jeszcze w tym tygodniu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 11:36:16
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html