Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Lewica też odsłania karty wyborcze   -   19/7/2005
Po ugrupowaniach dopiero przymierzających się do rządzenia krajem karty wyborcze odsłania też rządząca przez ostatnie 4 lata Lewica. Sojusz Lewicy Demokratycznej ogłosił dziś listy kandydatów do Sejmu i Senatu. W tarnowskim okręgu wyborczym liderem listy SLD jest ponownie Krzysztof Janik, który nie podzielił - jak się spodziewali niektórzy - losu Leszka Millera, Marka Dyducha czy Józefa Oleksego (pozwolono im startować tylko do Senatu). Numerem jeden na liście SDPL jest na pewno Wojciech Filemonowicz. Pozostałe nazwiska kandydatów koalicji SDPL-UP-Zieloni do Sejmu poznamy pod koniec tygodnia. Obie lewicowe partie zamierzają poprzeć w tegorocznych wyborach do Senatu obecnych senatorów ziemi tarnowskiej - Mieczysława Mietłę (rekomendacja SLD) i Józefa Sztorca (rekomendacja SDPL).

Ogloszenie

Poza Krzysztofem Janikiem, byłym szefem SLD i ministrem spraw wewnętrznych i administracji, na liście SLD w okręgu 15 pojawiły się m.in. nazwiska: obecnego wójta Szczucina Jana Sipiora (pozycja 2), przedsiębiorcy i radnego powiatowego z Brzeska Ryszarda Grodnego (pozycja 3) a także radnego z Bochni Jana Grzywacza (pozycja 6). Całą listę, na pozycji 14., zamyka przewodniczący miejskich struktur SLD w Tarnowie Marian Cichy. Poza tym znalazły sie tutaj takie osoby jak: Zbigniew Filar, Tomasz Olchawski, Wiesław Gudowski, Justyna Majchrowicz, Tadeusz Mardoń, Eugeniusz Orłow, Maria Pietroń, Agnieszka Winiarska i Bartosz Duraczyński. Lista SLD w okręgu tarnowskim będzie jedną z krótszych w kraju (14 nazwisk).

Socjaldemokracja Polska podjęła w naszym okręgu na razie dwie pewne decyzje. Liderem listy do Sejmu będzie Wojciech Filemonowicz - jeden członków- założycieli partii, znany przede wszystkim z działalności charytatywnej jako prezes Fundacji im. A.Urbańczyka. Kandydatem rekomendowanym przez SDPL do Senatu będzie natomiast senator Józef Sztorc (wybrany jako reprezentant PSL, potem reprezentujący LPR). Kandydaturę Senatora wsparł ponoć sam lider parii i kandydat SDPL na stanowisko Prezydenta RP - Marek Borowski.
Wśród \\\"tarnowskich\\\" nazwisk na wspólnej liście SDPL-UP-Zieloni do Sejmu rozważane są jeszcze m.in. kandydatury dwóch tarnowskich radnych - Jacka Nowickiego i Artura Janika oraz lekarza-anestezjologa Wiesława Jurka. Z Bochni startować powinna Iwona Tworzydło. Ostateczna lista SDPL jeszcze się buduje a kandydaci potwierdzają zainteresowanie (lub nie) startem w wyborach. Decyzje zapaść powinny jeszcze w tym tygodniu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 329)Dodaj komentarz
(19-07-2005) photo editor :
O kurcza Krzyśka trzeźwego złapali na zdjęciu!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2005) dowcip dnia :
A. Janik ? buahahahahahahahahahhahahahahh aahahahahahahahahahahaha

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2005) żegnaj Polsko :
Pora się pakować.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2005) Jakub Kwasny > www.fmstarnow.pl < :
Teraz kilka zdan ode mnie - gdyz nie zostalo wspomniane iz Zbigniew Filar nr 4 na liscie , Justyna Majchrowicz i Bartosz Duraczynski to kandydaci Federacji Mlodych Socjaldemokratow i Sojuszu Lewicy Demokratycznej :) Nie podoba mi sie jedynie kandydat na senatora z rekomendacji SDPL - Jozef Sztorc, o czym wielokrotnie mowilem - dla mnie nie jest to zaden czlowiek lewicy - osoba ktora kiedys byla w PSL pozniej wstapila do klubu senackiego LPR ( byl nawet jego wiceprzewodniczacym) teraz nagle zapalal miloscia do wartosci lewicy??? hmmm Osobiscie jestem przeciwny i mam nadzieje ze osoba senatora Sztorca tak usilnie forsowana przez lidera listy SDPL w Tarnowie nie uzyska szerszego poparcia partii lewicowych, na stronie www.sld.org.pl kandydatem SLD na senatora jest Mieczyslaw Mietla !!! Pozdrawiam Wszystkich i zapraszam na : www.fmstarnow.pl www.fms.malopolska.pl www.sojusz.pl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2005) Zenobiusz :
A towarzysz Kwaśny nie startuje?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2005) left seeker :
Jesli ktos był w PSL i LPR to jak najbardziej jest człowiekiem lewicy i pasuje jak ulał to waszego szemranego towarzycha.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2005) III LO :
Kwaśny jak się nie wstydzisz firmować te sztandary?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2005) Weredyk :
Moze Jakubie przedstawisz dokladniej nam sylwetki 3 z FMS?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2005) niedowcip :
znasz A. Janika? Jeden z nielicznych kandydatów który zatrudniał ludzi i wie coś o prowadzeniu małych firm i ich problemach. Jest jedynym kandydatem który może reprezentować ludzi pracy bo wie co to jest praca, a nie siedzenie za biurkiem. Znam go, jest ideowcem i prawdziwym lewicowcem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2005) Rademenes :
Przepraszam za nieco przydługie cytaty ale śmieszne jest to strasznie: Manifest Młodych FMS i SMS (MMS-y też macie?)"...Polska znajduje się dzisiaj w obliczu zagrożenia ze strony radykalnych haseł głoszonych przez polityków prawicy..." Uuuuuu jeżeli już same hasła są zagrożeniem to aż strach się bać. "...chcą przekreślić trud i wysiłek narodu polskiego włożony w budowanie silnego i demokratycznego państwa." Jasne hehehe "Zagrożone są nie tylko interesy i dobro zwykłego obywatela, jego wolności obyczajowe czy prawa gwarantowane konstytucyjnie,"Niby w jaki sposob zagrożone? Zagrożone są posadki kolesiów z SLD, SDPL itp."Polską powinni rządzić ludzie odpowiedzialni, dla których sprawy obywateli są najważniejsze." Słusznie. Dlatego nikt nie powinien na was głosować.My młodzi ludzie lewicy mówimy STOP: • przemocy politycznej – która staje się jedyną formą dyskusji prawicy – CHCEMY ARGUMENTÓW – NIE KAMIENI Hahahaha przemocy politycznej dobre hehehe. Argumentów było już dość żeby odsunąć was od władzy. Czas teraz wsadzić was do więzienia."Dlatego apelujemy o to, aby ZAKOŃCZYĆ WZAJEMNE OSKARŻENIA, gdyż rozdrobniona lewica nie będzie stanowiła poważnej przeciwwagi dla destrukcyjnie nastawionej prawicy." Taką destrukcję jaką zafundowaliście przez ostatnie lata to naprawdę ze świecą szukać.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2005) WIN :
wystarczy rządów lewicowych i tym podobnych w Polsce. Nawet "dziadzia" Piłsudski w pewnym momencie miał ich dosyć i uruchomił Berezę Kartuską (która przydałoby się reaktywowac). Potrzeba nam normalności, praworządztwa, logiki w działaniu i polityce oarz prawdziwego patriotyzmu. Inaczej resztki inteligencji polskiej wyemigrują i będzie można sprzedać ten kraj , jak za zaborów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2005) wyborca :
Janik Tarnowowi jest niepotrzebny.Na pewno ten pan powinien już odpocząć. Nawet o senacie nie miałby co marzyć.Co zrobił dotąd dla Tarnowa???Czyżby już nie miał innej"deski ratunku"?Gdzie honor wyborczy?SLD wszyscy mamy już dosyć.Czas na przerwę.Tarnów dla tarnowian!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2005) wyborca 2 :
To wszystko swieta prawda przedmowco.Z Tarnowa dzieki bylym poslom zrobil sie zapyzialy przysiólek.Janik nic juz nie moze.To marionetka w reku kwacha."Koncz wasc - wstydu oszczedz"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2005) ANTY SZTORC :
SZTORC z rekomendacji SDPL - LUDZIE CZY TEN BURACZANY RYJ W KONCU ODERWIE SIE OD TEGO KORYTA?????????? NAJPIERW PSL, POZNIEJ LPR, A TERAZ SDPL - JA PIERDZIELE JAJA LUDZIE !!! MAM NADZIEJE ZE SIE NIE DACIE KOLEJNY RAZ OMAMIC I NIE BEDZIECIE GLOSOWAC NA TEGO KUPCZYKA! NO ALE "KAMPANIA" SZTORCA JUZ PEWNIE TRWA - WODKA NA WSIACH ZA DARMO I KIELBASA WYBORCZA...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2005) A. Janik :
Chcę zwrócić uwagę (zapewne któremuś z moich kolegów) że ludzie siedzący za biurkami bardzo często ciężko pracują bez dostrzegania ich mozolnej pracy przez zwierzchników. Ich też nigdy nikt nie chce zeprezentować bo są zawsze komuś podwładni. Klasa rządząca ostatnio nie lubi reprezentować ludzi którzy mają nad sobą kadrę kierowniczą, bo ten który ma jakieś pomysły, a jest na samym dole drabinki społecznej - czyt. koryta - ma nikłe szanse na rozwój w społeczeństwie w dużym % skorumpowanym. Pozdrowienia dla ludzi niezmiennych w swoich poglądach ( także prawdziwych liberałów). Ludzie muszą się różnić jeden od drugiego - choćby ideałami - ale szanować trzeba każdego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2005) A Janik :
Co do Kuby Kwaśnego, Panie i Panowie to bardzo pracowity młody człowiek zapowiadający się na prawdziwego socjaldemokratę ( nie postkomunistę). Oby Ci się Kuba poglądy nigdy nie wypatrzyły przez pryzmat, bo kolorów zobaczysz zbyt dużo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2005) gandolf :
z jakim przystajesz, takim się stajesz. SLD jakie było, takie pozostanie. Zmieni się tylko kilka nazwisk w parlamencie, ale za nimi stoi cały tłum postkomunistów, aferzystów itd.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2005) M.Wietrzyk :
Czym się różni socjaldemokrata od postkomunisty?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2005) różnia :
Mniej morduje. Komuniści dorosłych i wszystkich innych na których przyszła im ochota. Socjaldemorkaci stanowiąc obiektywnie rzecz biorąc umiarkowane skrzydło faszyzmu i będąc tchórzliwszymi "tylko" dzieci i starców w ramach tzw. aborcji i eutanazji. Kradną tak samo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2005) hope :
...a na drzewach zamiast liści... Wollen wir hoffen.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2005) Głębokie wyrazy współczucia :
Współczuję wszystkim którzy mają czerwonych w rodzinie albo wśród znajomych. To juz lepiej mieć siostrę w lunaparze - zawsze może stamtąd wyjść a z czerwonki nie ma wyjścia. Raz się sczerwieniłeś - sczerwem zostaniesz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2005) gościnnie :
Jak i za co szanować czerwonych złodziei których ideałem jest kradzież czyli socjalizm? (www.prawy.pl)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2005) wyborca :
A RTUR JANIK jest pracownikiem ZAKLADU ENERGYCZNEGO i NIEMA wlasnej firmy tylko umowe o prace na dlugie lata takiemu to dobrze podatnik placi za prad ijest jeszcze RADNYM

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2005) Weredyk :
Pan Artur Janik przemowil, szkoda ze na sesjach Rady Miejskiej tak rzadko Pana słychac, a raczej w ogole nie slychac...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2005) głupia Polski połowa :
pragnę podziękować wszystkim zakompleksionym komuchom którzy oddali głosy na tą partię w poprzednich wyborach, i zapewne oddadzą je teraz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2005) % :
Włodzimierz Cimoszewicz z 31-procentowym poparciem jest liderem rankingu prezydenckiego. Drugie miejsce zajmuje prezydent Warszawy Lech Kaczyński z 20% głosów - wynika z sondażu Wirtualnej Polski. Na trzecim miejscu w sondażu uplasował się Donald Tusk, na którego zagłosowałoby 14% Internautów i on zamyka listę liczących się kandydatów. Za pierwszą trójką znalazł się Janusz Korwin-Mikke z 6% poparciem. Na Andrzeja Leppera zagłosowałoby 4% Internautów. Zbigniew Religa i Marek Borowski mają po 3% głosów. 2% widzi w Pałacu Prezydenckim Macieja Giertycha i Henrykę Bochniarz. Po 1% głosów zgromadzili Leszek Bubel, Stanisław Tymiński, Jarosław Kalinowski i Liwiusz Ilasz. 0% głosów zdobyliby w wyborach Zbigniew Roliński, Jan Pyszko oraz Marek Goliszewski*. 4% jeszcze nie wie na kogo zagłosuje, a 7% deklaruje, że nie weźmie udziału w wyborach. Internauci oddali 44.012 głosów. Sonda została przeprowadzona w dniach od 19 do 21 lipca.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2005) A.Janik :
Drogi "wyborco", podatnik żeby mógł zapłacić za zużyty prąd musi mu ktoś go dostarczyć, a aby mógł być dostarczony pracuje nad tym sztab ludzi, gdyby tych ludzi nie było mieszkałbyś w warunkach mało cywilizowanych. Co do tego czy mam firmę czy nie, nie będę polemizował, bo z tego co widze wiesz o moim życiu więcej niż ja sam. Do pana Wietrzyka mam pytanie: Czym sie różni liberalizm gospodarczy (w waszym wydaniu dla ludzi pracy) od feudalizmu? Ej Weredyku, bo są ludzie którzy coś robią i ludzie którzy dużo mówią, a Pan dobrze wie kto przez 3 lata dużo mówi i nic z tego nie wynika`. Szkoda tylko że społeczeństwo zawsze widzi tych co dużo mówią i chwalą się nie swoimi osiągnięciami. Co do komentarza "głupia Polski połowa", jeżeli uważasz że połowa Polaków to głupcy to po takim tekście śmiem stwierdzić że do tej połowy można Cię zakwalifikować. Zapomnieliście Weredyku i inni forumowicze o lewicowej "prawicy" która ma zakusy na odebranie Polakom wolności o którą sama walczyła. Dobranoc

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2005) Weredyk :
Wiec czekam: czym Pan sie zasluzyl przez 3 lata swojej dzialalnosci w miescie? Jakie Pana pomysly zostaly przeforsowane. Moga byc najwazniejsze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-07-2005) A.Janik :
Jak pisałem wcześniej chwalenie się pozostawiam Pańskim kolegom, a to co ja zrobiłem dla ludzi pozostawiam ich ocenie i tylko oni mogą mi się odwdzięczyć lub też nie, to pozostawiam ich ocenie, nie Pana. Poza tym zadam to pytanie Pana Pryncypałom, ale po wakacjach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-07-2005) Jakub Kwasny > www.fmstarnow.pl < :
Niestety nie moge teraz tak czesto bywac na forum, poniewaz przebywam za granica - nawet "czerwoni" ciezko pracuja :) ale nie zaluje bo poziom tych wypowiedzi uroga mojemu poczuciu wartosci. Artur dziekuje za mile slowa :) ale naprawde nie trzeba bylo - wiesz nie ma co sie tlumaczyc przed ludzmi ktorzy swych pogladow nie potrafia nawet firmowac wlasnym nazwiskiem. A hasla typu czym sie rozni socjaldemokrata od poskomunisty - tym ze "mniej morduje" pozostawie bez komentarza - Na tego typu wypowiedzi po prostu szkoda czasu - ponizej wszelkiego poziomu. Dlatego szkoda Artur twojego czasu na podnoszenie statystyk inteligencji wypowiedzi na tym forum. Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-07-2005) Weredyk :
Panie Janik, jesli ma sie osiagniecia to mozna napisac, to chyba tak powinna wygladac dzialalnosc polityka. Mowi Pan ze duzo Pan dziala, a nie moze Pan napisac paru zdan z tego? Jak ludzie maja Pana ocenic? Na słowo, ze Pan działa? Dzialalnosc na sesjach Rady Miejskiej tego nie potwierdza (jesli przez 3 lata odezwal sie Pan jeden czy dwa razy). To co Pan teraz powiedzial kompromituje Pana. jest to dla mnie zdumiewajace, zwazywszy na fakt, iz dostal sie Pan "kuchennymi drzwiami" do Rady Miejskiej, z najnizszym, bodajze 40 wynikiem. To powinno Pana zobowiazac do pokazania i udowodnienia, ze zasluguje Pan na bycie Radnym 120 tysiecznego miasta. Trudno, to Pana sprawa, mam nadzieje, ze ludzie to czytajacy wyrobia sobie oglad sytuacji na Pana temat.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-07-2005) M.Wietrzyk :
Panie radny. Jak pan chodził do szkoły to uczyli w niej czym jest feudalizm a czym liberalizm. Dla porządku tylko przypomnę, że "feudum" (od tego wziął się feudalizm) to ziemia nadana przez seniora wasalowi. Feudalizm był więc sytemem społeczno-gospodarczym opartym na zależności wynikającej z w/w nadania jak też z zależności osobistej. Liberalizm gospodarczy bo o taki pan pytał opowiada się natomiast za jak najmniejszą ingerencją państwa w gospodarkę, jak najmniejszym uciskiem fiskalnym i jak największą swobodą w podejmowaniu działalności gospodarczej. To tyle skrótowych porównań. Różnice są aż nadto widoczne. Feudalizm blokuje poprzez swoją hierarchiczność i osobistą zależność możliwość nieskrępowanego rozwoju jednostki. Liberalizm jak najbardziej to umożliwia. Jedynym ograniczeniem w rozwoju jest zdolność i pracowitość człowieka oraz zasada, że mogę korzystać z przysługującej mi wolności o tyle o ile nie powoduje to szkody/krzywdy drugiego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-07-2005) IRUDI :
No nie , to jakas kpina, Panie Janik jak Pan ma czelność pouczać innych jak mają pracować. Całe SDPL w Tarnowie to jakis ewidentny żart. Podobno macie poprzeć J. Sztorca na Senatora. Ja wiem to wlaśnie on jest uosobieniem socjaldemokraty. Myślę, że tego co współnie wyczynialiście z kolegami z SLD nie da się nazwać socjaldemokracją . To czysta korytokracja. Jesteście winni najgorszego w dziejach tego kraju upodlenia porządnych, zwykłych obywateli, którzy nie mają dostępu do koryta. Skoro jest pan taki świetny to niech Pan założy własną działalność. Zobaczymy. No ale...niestety rację mają ci, którzy twierdzą ,że Wam można napluć w twarz a wydalej swoje. Ja mam do Pana Panie A. JANIK WIELKĄ PROŚBĘ ŻEBY PAN RAZEM ZE SWOIM KOLEGĄ NOWICKIM PRZESTAŁ MNIE OBRAŻAĆ I NAZYWAĆ SIĘ SOCJALDEMOKRATĄ (BO TO MÓWICIE CZY PISZECIE JEST TOTALNIE SPRZECZNE Z TYM CO ROBICIE ). a POZA TYM NA WASZEJ LIŚCIE JEST IWONA TWORZYDŁO (PSEUDO POTWORZYDŁO , EW LOLOBRIGIDA )ASYSTENTKA NIEJAKIEGO M CURYŁY Z SAMOOBRONY (TEŻ JEST SOCJALDEMOKRATKĄ CZY ZWYKŁĄ KORYCIARĄ?) I NAJGORSZY RADNY WOJEWÓDZKI W HISTORII, TEMU TEŻ STANOWCZO MÓWIE NIE. O LIŚCIE SLD NIC NIE NAPISZE BO SZKODA CZASU . OLEJNICZAK PRZYKLEPAŁ COŚ PO WIERZCHU A WŚRODKU BAGNO JAKIE BYŁO...................LIBERAL NEJ GOSPODARKI JAK WODY I POWIETRZA POTRZEBUJEMY.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-07-2005) A. Janik :
Te regułki nie mówią o ludziach którzy na Feudałów pracowali, a o to konkretnie pytałem, tak samo jak nie mówią kim jest dla systemu wartości liberałów robotnik (pracownik). Co do różnicy między socjaldemokratą, a komunistą, to jak pana w szkole uczyli (lub nie, zależy od rocznika)socjaldemokraci są za interwencjonizmem państwa, ale tylko w ramach gospodarki rynkowej, wielką wagę przywiązują do demokracji i laickości państwa, są za upowszechnianiem oświaty i za pokojową polityką międzynarodową, zaś komuniści, a wszyscy wiemy i nie lubimy więc po co pisać. Panie Wietrzyk ja naprawdę szanuje Pana poglądy, lecz możliwość ich realizacji jest tak znikoma jak wygrana w wyborach "prawicy" za cztery lata.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-07-2005) Weredyk :
Doczekam sie podsumowania Pana 3 lat? Ile choc interwencji Pan zrobil na rzecz mieszkancow, ile inicjatyw podjal? Na szczescie jeszcze tylko rok bedzie Pan sprawowal ta funkcje, drugi raz ludzie sie nie nabiora..., a po Tym co Pan pisze w tym watku to juz w ogole. I dobrze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-07-2005) A. Janik :
Panie Weredyk widzę że ma Pan zlecone poważne zadanie. Postaram się w jakimś stopniu zaspokoić tą ciekawość, ale na początek troszkę refleksji. Cieknie z Pana i Panu podobnych dużo jadu, a jedynym Pana zadaniem jest podgryzanie innych na tym forum. Myślę że wcześniej czy później zaczniemy wymieniać dla złośliwości nazwiska, bo dąży Pan do konfrontacji, a to się zawsze odbija czkawką temu kto zaczyna. Po pierwsze, niech Pan zobaczy na moją ulotkę wyborczą i na pomysły moje i moich kolegów z SMLD której kiedyś miałem przyjemność być przewodniczącym, i zobaczy w mieście ile z tych pomysłów zostało zrealizowanych lub jest w trakcie realizacji, a ile nie i na rozliczenia z tego jeszcze przyjdzie czas, więc niech pan nie "pompuje" bo się Pan zmęczy. Jeżeli jej nie macie dostarczę wam do biura. Po drugie przez TZDM udało mi się oznaczyć ulicę Szpitalną w miejsca parkingowe i zrobienie z tej ulicy drogi osiedlowej w celu odciążenia mieszkańców osiedla od zalewającej w piątki i niedzielę ilości aut przyjeżdżających na Targowicę. Działania te niestety nie przynoszą skutku tylko przez to że Policja i Straz Miejska nie egzekwuje zapisów kodeksu drogowego na tym osiedlu, a dlaczego Pan dobrze wie. Poprzez moje skromne wsparcie zrealizowano poprzez Pana Wolińskiego i jego wydział kilka inwestycji na terenie osiela Jasna jak: wykonanie chodnika przy ulicy 16 Pułku Piechoty i Bitwy pod Cedynią, wykonanie parkingu po wykupieniu terenu od TSM między blokami przy ul. Leśnej, naprawa oświetlenia na boisku Osiedla Północ po interwencji młodzieży. Po trzecie, pomagam jak tylko mogę ludziom którzy mają jakiekolwiek problemy, lecz o niektórych pozytywnie załatwionych sprawach nie chćę pisać ze względu na osoby które z pewnością sobie tego nie życzą. Poza tym jeszcze rok działania i z pańskich nauk wnioskuję że muszę zacząć dużo mówić, co niezbyt pomaga w osiąganiu celów. Na dziś wystarczy, jutro Pan ukąsi lub jeszcze dziś, napewno odpiszę. Co do tego że w końcu przemówiłem, ja przemawiam na tym forum od kilku lat, lecz tak jak Pan pod pseudonimem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-07-2005) A. Janik :
Do IRUDI "Niech Pan założy własną działalność. Zobaczymy." Odp. Zobaczyłem, i nie popadłem w samozachwyt. Co do Iwony Tworzydło, "nie jednemu psu Burek". Iwona jest wdową wychowującą samotnie dzieci i kobietą która prowadzi wzorcowo gospodarstwo szklarniowe pod Bochnią. To prawdziwie przebojowa businesswoman, a nie żadna koryciara. Poznaj człowieka, a nie oceniaj po krótkiej notatce.Co do innych kwesti, brak słów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-07-2005) Weredyk :
I nie mozna bylo od razu napisac? Taki wielki problem wymienic te pare zaslug? Jesli jest sie czym pochwalic nalezy to zrobic. Ja i jad - ma Pan zdecydowanie wypatrzony poglad, moje wypowiedzi zawieraja ironie co jest dopuszczalne zgodnie z ozrecznictwem, ale nie zawieraja stwierdzen naruszajacych dobra osobiste. Chyba, ze ma Pan tak delikatna strukture psychiczna, ale na szczescie nie ma subiektywizmu w ochronie dobr osobistych. Ja Pana zdecydowanie nie chcialem zaatakowac, ale jesli Pan tak reaguje na zapytanie co Pan zrobil dla miasta to to bylo zastanawiajace. teraz mam juz w oglad za co dziekuje. Ale zapomina Pan o jednym - o wsparciu SLD i SDPL - Naszego Domu, razem tworzac koalicje, ktora bardzo psuje miasto, powodujac brak rozwoju. To najwiekszy sukces SLD, czy aktualnie SDPL.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-07-2005) Wyborcy :
a my głosujemy na Krzysztofa Nowaka, nie ma lepszego kandydata w PO do Sejmu !!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-07-2005) A. Janik :
znam Krzyśka i nie powiem że jest złym kandydatem do Sejmu RP

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-07-2005) A. Janik :
Wsparcie do osiagania celów jest potrzebne i ja o nim nie zapominam, a brak rozwoju miasta zawdzięczamy wcześniejszym działaniom rządów ( i innych) "majstrujących" do przesady przy reformie administracyjnej kraju. Jeśli chodzi o moją strukturę psychiczną, to jakoś sobie sam ze sobą radzę, a reagowałem na pytania w taki sposób bo uważam że jeszcze nie czas na mówienie o osiągnięciach, jeżeli chce się ich mieć jeszcze więcej. Pozdrawiam, niech Pan skorzysta z weekendu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-07-2005) Weredyk :
Józef Rojek przejmowal miasto 1 miesiac przed reforma i jakos sie dalo wykrzesac rocznie ponad 10 % budzetu na inwestycje. Dzis kolo 2 % (jak nie mniej). Wiec o czym my mowimy? Co do osiagniec. Pan sam powiedzial, ze inni tylko gadaja, wiec postanowilem dopytac sie Pana o osiagniecia. To byl jedyny powod mojego zapytania. Jak Pan zreszta slusznie zauwazyl na podsumowania jeszcze przyjdzie czas.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-07-2005) M.Wietrzyk :
Nie no, bez przesady. Ile długu miał na karku Rojek kiedy zaczynał rządy a ile Bień? Panie radny Janik, wbrew pozorom definicja liberalizmu powiedziała bardzo wiele o ludziach. Ludzie są wolni a nie zależni jak w feudalizmie. Wydaje mi się, iż wytłumaczyłem dość jasno różnice miedzy tymi dwoma systemami ale jeszcze raz powtórzę, nie ma znaczenia w liberalizmie kto jaką zajmuje pozycję ponieważ swoją pracą i zdolnościami można osiągnąć sukces i owoą pozycję zmienić jak też swoim lenistwem i lekkomyślnością można pogrzebać największe nawet fortuny. Człowiek to człowiek niezależnie jaką wykonuje pracę i każdy (niech już panu będzie - pracownik) korzysta z wolności w takim zakresie w jakim nie narusza praw pozostałych osób. Tylko tyle i aż tyle. Co do pytania o socjaldemokratów i postkomunistów. Moją intencją nie było to aby wskazywać różnice między socjaldemokratą a komunistą ( a właściwie chodziło mi o postkomunistów). Chciałem raczej aby forumowicze zastanowili się nad tym czy przypadkiem większość tzw. socjaldemokracji nie została złożona właśnie z "komunistów" byłych PZPRowców słusznie moim zdaniem otrzymujących etykietkę postkomunistów. Wszak w lini prostej wywodzą się z tego własnie nurtu. Zmiana barw nie wiele tu zmienia. ładne hasła na zewnątrz a sposób działania stary i sprawdzony - no może mniej radykalny , ale to wszystko. Dziwi mnie jedno. Upór z jakim chce się popełniać przez pana formację błędy które wyszły na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Pan nie widzi, że to po prostu nie działa?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-07-2005) Weredyk :
M.Wietrzyk nie czyta Pan uwaznie (w innym watku to dosc dokladnie omowilem). Jesli za te lata Bien zabral okolo jak juz mowilem 50 do 70 milionow (moze i nawet wiecej, warto sprawdzic raporty na tarnow.pl) to o czyms to swiadczy (a dlug nie zostaly zniwelowane, ba gros z nich jest przewidziane na splate w 2007 - wiemy o co chodzi). Juz nie mowiac iz subwencja na oswiate jest o wiele wieksza niz w latach ubieglych. Wiec nie demonizujmy. Jesli ktos chce to uda mu sie cos zrobic. A tu niestety ani pomyslu nie ma ani w ogole checi. Dobrze ze choc ISPA cos da Tarnowowi i to (na szczescie) nie bylo uzaleznione od wielkich poczynan Prezydenta Bienia (ktory notabene nie potrafil wywalczyc pol miliona zł na oswietlenie stadionu). Jak Panie Janik - SDPL orientuje sie na otwarcie zawodow prawniczych? Czemu lewica jest przeciwna tak mocno na przekor interesowi publicznemu?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2005) A. Janik :
Jednym z punktów programu SDPL jest otwarcie absolwentom dostępu do zawodów prawniczych przez wprowadzenie egzaminów państwowych organizowanych przez Ministra Sprawiedliwości, więc nie rozumiem dlaczego mowa o całej lewicy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-07-2005) Weredyk :
Fakt, przepraszam, sprawdzilem glosowanie na 28 osob z SDPL - 25 głosowało za przyjeciem, 3 bylo przeciwnych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-07-2005) Nowa twarz PZPR :
W gronie ulubieńców demiurga znaleźli się m.in. Krzysztof Janik, Jerzy Szmajdziński, Janusz Zemke, Grzegorz Kurczuk, Michał Tober, Ryszard Kalisz i Jolanta Szymanek-Deresz. Lektura CV pary ostatnich pomazańców demiurga, którzy kierowali (Kalisz) i kierują (Szamanek-Deresz) Kancelarią Prezydenta, pozwala bez trudu odgadnąć, kto kryje się za takim a nie innym porządkiem na listach wyborczych, firmowanym nazwiskiem nowego lidera SLD Wojciecha Olejniczaka. Jak wyjaśnić w świetle przytoczonej na wstępie deklaracji przewodniczącego obecność na SLD-owskich listach kandydatów do Sejmu takich osobistości jak Sławomir Jeneralski, czołowy dziennikarz informacyjny TVP za prezesury Roberta Kwiatkowskiego czy Janusz Ocipka, były szef gabinetu politycznego szefa MSWiA Krzysztofa Janika, zmuszony do rezygnacji z zajmowanego stanowiska po tym, jak prasa ujawniła, że łamał ustawę antykorupcyjną? Jeneralski i Ocipka to jednak fraszka w porównaniu ze stołecznym aktywistą SLD Ireneuszem Tonderą, pod koniec lat 70. członkiem bojówki, która napadła i pobiła w mieszkaniu Jacka Kuronia słuchaczy nielegalnego Towarzystwa Kursów Naukowych. Tonderę znaleźliśmy w spisie kandydatów na posłów Okręgu Wyborczego nr 19 – Warszawa. http://www.money.pl/tt/103537/ 1/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-07-2005) Bana :
do IRUDI co do Iwony Tworzydło to nie jest ta Iwonka tylko pani z Brzeska ktora jest przeciebiorca. Pozdrawiam i jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-07-2005) Józef Piłsudski o czerwonych i nie tylko :
I gdy pomyślę, co może prowadzić ludzi do tego rodzaju znikczemnienia, to nie mogę nie powiedzieć, że usprawiedliwić i wyjaśnić to znikczemnienie może jedynie przyzwyczajenie do w ogóle nikczemności zwyczajów i obyczajów sejmu w Polsce. W tych zwyczajach i obyczajach leży wychowanie posła w sposób najbardziej nieprzyzwoity, najbardziej hultajski, jaki sobie wyobrazić można, gdyż główna myśl i główne staranie tych panów jest zawsze o utrzymanie zupełnej bezkarności posła za wszystkie jego czynności, chociażby najbardziej nieprzyzwoite i najbardziej sprzeczne z najelementarniejszym poczuciem honoru. (...) Posłowie wychowywali się w korupcji, tak dalece sięgającej i tak często uprawianej, że głos posła kosztował niekiedy nie więcej, jak 50 złotych. (...) W sposobie zachowania się wychowywanych w "moral insanity" panach jest coś tak bezczelnego i tak ściemniałego pod względem umysłu, gdyż nawet idiotyzm jest bezkarny - a nieszczęsna Polska i to szanować musi - że każdy cokolwiek rozumny człowiek z trudem wytrzymuje to towarzystwo, gdy wymagają od niego, żeby szanował głupstwa, chociażby pluł sobie potem w oczy, żeby milczał, gdy go obrażają i lizał ich zafajdane ubranie. Do tego doprowadziło to gwałtowne staranie o bezkarność za wszelką zbrodnię, do tego prowadziło czynienie z sejmu związku zawodowego ludzi chorych na fajdanitis poslinis.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-07-2005) foto :
Gęba aparatczyka. Bleeeeeeeeeeee

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-07-2005) Lewaccy milionerzy w trosce o ubogich :
W Sejmie zasiadało aż 78 milionerów, z czego 13 nie należy do żadnego klubu parlamentarnego, a 5 z nich - z Bondą na czele - nie należy nawet do żadnego ugrupowania. Jeśli przyjrzeć się zrzeszonym, to zdecydowanie na czoło wysuwają się posłowie lewicowi - z SLD, SdPL, PSL i UP wywodzi się łącznie 48 milionerów. W tym porównaniu prawica z piętnastoma milionowymi majątkami wypada dużo gorzej. Co więcej, z 35 posłów, których suma majątku nie przekroczyła 10 tys., aż 16 to przedstawiciele prawej strony. Nasuwa się wniosek, że najbardziej wzbogaciła się grupa mająca większość w parlamencie. Wśród najzamożniejszych posłów prym wiedzie wspomniany już Ryszard Bonda. Na drugiej pozycji uplasował się Zbigniew Komorowski z PSL, a tuż za nim Rafał Zagórny z PO. Każdy z nich posiada majątek, którego wartość przekracza 7 mln zł. Wzbogacili się głównie dzięki nieruchomościom. Bonda jest właścicielem m.in. magazynów zbożowych wartych 2 mln zł. Zbigniew Komorowski posiada udziały w spółce Bakoma, natomiast Zagórny jest inwestorem na GPW w Warszawie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-08-2005) Tarnowianka :
Lewica, prawica......uklady....bleee.. ..juz mam tego dosyc. Jest moze jakies niepartyjne ugrupowanie startujace do Sejmu??? Wiem, ze do Senatu startuje Wspolnota Malopolska....nie wiecie czy maja moze jakiego kandydata to Sejmu?? Jak tak do na pewno zaglosuje...chociaz oni sa chyba tylko do Senat.....hmm...szkoda :-(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-08-2005) Sprinter :
Droga Tarnowianko, Wspolnota z tego co sie orientuje startuje niestety tylko do Senatu, ale jak nie ma Pani na kogo zaglosowac, to polecam K.Nowaka....szkoda tylko, ze to z tej samej listy co niejaki Grad, ale warto w chlopaka zaintwestowac. A do Senatu jak najbardziej Wspolnota-i to oczywiscie Ciepiela!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-08-2005) Tarnowianka :
Ciepiela-zawsze na tak!! Ale Nowak? W sumie niewiele o nim slyszalam...hmm...poczytam o nim jeszcze, ale to ta sama lista co Grad??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-08-2005) Zbigniew FIlar :9362099 
Pytacie kim jesteśmy, młodzi ludzie z FMS na liście wyborczej SLD. Aby zaspokoić odrobine Waszej ciekawości przedstawie swoją osobe. Nazywam się Zbigniew Filar, obecnie mam 23 lata, na wiosne ukończyłem studia licencjackie w Wyższej Szkole Biznesu w Tarnowie, a obecnie studiuje w WSB-NLU w Nowym Sączu na studiach magisterskich. Zawodowo pracuje w firmie ELKOM GSM SERWIS przy ulicy Bernardyńskiej w Tarnowie, gdzie pełnię funkcje kierownika. W 2001 roku ukończyłem Liceum Ekonomiczne na Bema. Z SLD i lewicą związany jestem od roku 2000 kiedy to przystąpiłem do młodzieżówki SLD. Jestem mieszkańcem wsi Łękawka w Powiecie Tarnowskim i Gminie Tarnów. Mój tata jest rolnikiem, posiadamy 5 h ziemi uprawnej, mama pracuje w sklepie. Obecnie jestem kawalerem ale już 27 sierpnia zmienie swój stan cywilny i poślubie swoją ukochaną narzeczoną.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-08-2005) zenobiusz :
Pytacie kim jesteśmy? Nie nie jesteśmy ciekawi kolejnego czerwonego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-08-2005) robotnik :
Ludzie do roboty....wszyscy maja isc glosowac...bo jak nie, to komuchy znowu do wladzy dojda!!! A do tego dopuscic nie mozemy!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-08-2005) orfeusz :
Kim jestescie???? Juz wiemy i za wspolprace serdecznie dziekujemy...tym razem juz sie na was nie zdecydujemy!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-08-2005) Zbigniew Filar :
Nic nie wiecie o nas !!! I wypraszam sobie nie jestem ani komuchem ani kolejnym czerwonym. Z dawnym ustrojem mam tyle co Hitler z Pierwszą Wojną Światową !!! A obrażanie i osądzanie ludzi za to, że należą do SLD świadczy tylko o Waszej inteligencji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-08-2005) Zbigniew Filar :
Żeby kogoś osądzać to najpierw trzeba go poznać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-08-2005) MoBy :
Panie Filar, z tym Hitlerem i I Wojną to Pan dał popalić! Po pierwsze ów Pan z wąsikiem był aktywnym żołnierzykiem w tejże . Po drugie jego choroba-mania prześladowcza , która w konsekwencji zakończyła się śmiercią dziesiątków milionów ludzi, zaczęła się w czasie tej wojenki i na kanwie przegranej przez Niemcy, według niego zgwałcone i upokorzone traktatem wersalskim, będącym bezpośrednim skutkiem I WŚ. Związek Hitlera z I wojną swiatową jest jak Pana związek z powstałym jakieś 24 lata temu plemnikiem ojczulka Szanownego Pana Filara. Wypadałoby to wszystko wiedzieć startując do parlamentu, nie uważacie towarzyszu Filar ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-08-2005) Weredyk :
Tez mnie wgieło jak to zobaczyłem... Elementarne braki z wiedzy historycznej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-08-2005) Zbigniew Filar :
Dokładnie Hitler był podczas Pierwszej Wojny Światowym nic nie znaczącym żołnierzykiem. Tak jak ja za ustroju koministycznego byłem dzieckiem. Jeśli Pan chce wiedzieć to ja z okresu 1985-89 miło wspominam swoje dzieciństwo, może to było powodem wstąpienia do SLD. W końcu do człowiek za młodu kształtuje swoją osobowość. Ale na pewno nie byłem związany z PZPR.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-08-2005) Zbigniew Filar :
Bo trzeba żyć przyszłością. Budować rozwój Państwa Polskiego. A nie wytykać ludzi, czy czerwony, niebieski czy czarny. Nie bawmy się w segregacje ale zróbmy coś dla POLSKI, a nie tylko dla własnych kieszeni. Jak to robi prawica.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-08-2005) Weredyk :
Panie Filar pisze Pan, ze nic nie mial wspolnego z I wojna swiatowa. To jest przeklamanie. Mial- zostal zreszta odznaczony medalami za poswiecenie i walke.Czasami warto sie zastanowic co sie pisze... Budowe i rozwoj pokazaliscie w ostatnich 4 latach. Pieknie wam szło, najlepiej kolesiostwo i uklady, w tym radziliscie sobie najlepiej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-08-2005) Zbigniew Filar :
Drogi Panie, przykład tarnowskiego podwórka w Gminie Tarnów prawicowy Wójt po przejęciu władzy zmienił znaczną większośc pracowników, a na to miejsce wprowadził "swoich ludzi". Czy to nie jest dbanie o własne interesy ??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-08-2005) Weredyk :
Czemu nie umoralniał Pan swoich posłów i senatorów przez 4 lata?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-08-2005) M.Wietrzyk :
Ciekawe co sie stanie jak przyjdzie wójt lewicowy? Wójt może sobie zmieniać współpracowników bo to on odpowiada za gminę i jak mu ktoś nie odpowiada to trudno i darmo żeby go zmuszać do pracy z takim człowiekiem. Takie jego zbójeckie prawo. Rozśmiesza mnie pan coraz bardziej. Najpierw wyskakuje pan z Hitlerem teraz zarzuca pan prawicy, że kradnie zamiast robić COŚ dla Polski.Ciekawe ilu (byłych już być może)członków SLD i pochodnych lewicowych partii ma wytoczone procesy o korupcję? Ilu już siedzi? Niech pan nie robi z siebie błazna tylko zobaczy na to co SLD zrobiło z tego kraju. Wy już zrobiliście COS dla Polski i pewnie ludzie wam podziękują za to coś w wyborach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-08-2005) Zbigniew Filar :
Wyroki i procesy sądowe W 2001 r. Lech Kaczyński na antenie Radia Zet w wywiadzie z Moniką Olejnik określił Mieczysława Wachowskiego, szefa Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy "wielokrotnym przestępcą". 24 czerwca 2005 r. Lech Kaczyński został uznany za winnego zniesławienia (artykuł 212 § 2 Kodeksu Karnego) Mieczysława Wachowskiego przez Sąd Rejonowy w Warszawie, Wydział Karny. W wyroku Sąd orzekł, że skazany ma zapłacić 10 tysięcy złotych grzywny, oraz wpłacić 5 tysięcy złotych nawiązki dla Polskiego Czerwonego Krzyża oraz opublikować sprostowanie w gazecie Rzeczpospolita. Lider Prawa i Sprawiedliwości skazany a mimo to pełni funkcje publiczne. Nie tylko w SLD są ludzie z wyrokami, prawica też ma swoje grzechy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-08-2005) Darek :
oj, panie Filar . Jak dobrze , że Pan tylko trochę podymi przez te kilka tygodni po czym z kretesem przepadnie w wyborach. Wyprali Panu czerwoni koledzy na partyjnych zebraniach móżdżek. Trzeba być wyjątkowym ignorantem i pozbawionym zasad aparatczykiem aby przywoływać sprawę Kaczyńskiego w kontekście Wachowskiego (taki głupszy , choć nie mniej groźny, Czarzasty) a już w ogóle nie zauważać takich aniołków jak Pana niedawni towarzysze: Pęczak, Sobotka, Długosz, Jagiełło, Jakubowska i całe opolskie SLD + ten szpaler szczurów , którzy teraz poszli do Leppera. Im bardziej Pana czytam, tym, bardziej się upewniam, że bolszewia już panu rozum i moralność przeżarła. Dokładnie tacy byli czekiści, potem NKWDziści, bardzo ideowi chłopcy, tak bardzo oddani sprawie, pozbawieni elementarnej wiedzy i zasad, kompletnie nie umiejący samodzielnie myśleć .... Jest Pan bardziej czerwoby niż pomidr , którego właśnie zjadłem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-08-2005) klekle :
Towarzyszu Filar, zapytaj kolegów cio zrobił czerwony wójt Szczucina, jak doszedł do władzy. Ty naprawdę widzisz wszystko tylko przez jedno, lewe, oko ? Biedny kaleko.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-08-2005) Zbigniew Filar :
Nikt ani nic rozumu i morlaności mi nie przeżarła. Nie zaprzeczam iż w lewicy byli ludzie, za których teraz musze się wstydzić. Naszczęście części ich już nie ma w SLD i dobrze. A powstanie PO i PIS to nie ucieczka szczurów z tonącego AWS z przed 8 laty??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-08-2005) Weredyk :
AWS utonał w 1997? Hitler nie zwiazany z I wojna swiatowa? Czas najwyzszy lecytyne zaczac zazywac. A teraz juz pytanie konstruktywne. Co dzieki 4 letnim rzadom SLD uzyskał Tarnów?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-08-2005) Zbigniew Filar :
Mówie o AWS z przed 8 lat kiedy doszło do władzy, to że utonoł w 1997 roku to wiem. Co dzięki SLD w Tarnowie... Podkarpacka Spółka Gazowa pozostała w Tarnowie, Zakłady Azotowe nie upadły, Zakłady Mechaniczne zaczeły przyjmować do pracy i podpisane zostały umowy na produkcje broni. OHP przy ulicy Mościckiego, odremontowane i znakomicie funkcjonujące. Wiele spraw też załatwionych prywatnych ludzi z regionu, oni wiedzą że SLD to nie tylko ludzie z pierwszych stron gazet.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-08-2005) Weredyk :
Tak naprawde ZA nie uratował SLD tylko dobra koniunktura. Zakłady Mechaniczne zyskaly bo SLD rozpetała wojne. A teraz minusy. stracilismy wszystkie urzedy na rzecz miast mniejszych od Tarnowa, nie udalo sie sciagnac kasy z funduszy europejskich, brak jakiejkolwiek wspolpracy. No i teraz perełka SLD w Radzie Miejskiej, odpowiedzialna wraz z Naszym Domem na kolejne zadluzenie miasta na kilkadziesiat milionow zł, ktore zostaly przejedzone, zero inwestycji, totalna stagnacja. T

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-08-2005) Zbigniew Filar :
Odpowiedzialnym za ściąganie kasy z funduszy europejskich jest Urząd Miasta, który kierowany jest przecież przez prawicowego Prezydenta Pana Bienia. A jak można mówić o współpracy, kiedy prawica szuka jak by tu tylko zgnoić ludzi z lewicy. Zacznijcie od siebie a później od innych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-08-2005) Weredyk :
Tylko? Ale jakos parlamentarzysci potrafia wspomagac efektywnie w wielu innych okregach wladze lokalne. Tak Prezydent Bien rzadzi, ale ma do dyspozycji 7 glosow SLD i SDPL, ktore mu wiernie i oddanie sluza.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-08-2005) M.Wietrzyk :
Ja tylko z małym sprostowaniem bo i tak tow. Filar kompromituje się sam bez niczyjej pomocy. PiS można uznać co najwyżej za partię centrową a i podobnie PO. Owszem w naszym kraju poziom zaczerwienienia jest tak duży, że nawet centrowe partie uchodzą za prawicę ale litości, tym razem nie każdemu psu Burek.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-08-2005) Tranowianin38 :
Weredyk, albo jesteś taki głupi, albo taki zakłamany. Inwestycje? Ul. Mościckiego, Krzyska, al. Piaskowa, współfinansowame ze środków UE, ścieżki rowerowe ok 25 km, współfinansowane z WFOŚiGW, ekrany akusryczne WFOŚiGW i najwiekszy program ISPA 150 mln zł.70 % to dotacja z UE. Kiedy twój Rojek zrobił cokolwiek na taką skalę jak Bień? Nawet wniosku nie potrafił opracować!! A Wątok 1 mln dotacja na remont!! Zadłużenie? Od trzech lat jest na takim samym poziomie jaki zostawił Rojek !!! Troche obiektywizmu... Jesli w ogóle potrafisz!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-08-2005) Weredyk :
Mowie do dzis Tranowianinie38. Co dzis zostalo zrobione? Sciezki, ktore zostaly spartolone, nie zostaly ubite i po roku sie rozpadaja, i to sa pozyczki, a nie srodki, moga zostac umorzone, ale jako ze nie spelniaja ciagow rowerowo-pieszych (powinny miec minimum 3 metry) to zwrot kwot stoi pod znakiem zapytania. I na to poszlo kilkanascie milionow zł, chybiona inwestycja, na dodatek zgodnie z prawidłami najlepsze dla rowerzystow jest nie kostka, a zwykly asfalt. Ale ktos musial zarobic... ISPA - tak naprawde te srodki przyszly (przyjda) odgornie. Za wiele to nie trzeba bylo sie starac. Gdyby Mieczyslaw Bien byłby taki operatywny jak to piszesz to nie byloby problemu z zalatwieniem kasy na oswietlenie stadionu z funduszy, a chodzilo tylko o 700 tys zł, musieli ostatecznie sponsorzy kase wylozyc bo inaczej bylaby plajta i totalna kompromitacja, SLD I PO nie mogly sobie podczas kampanii na taka porazke pozwolic... Za Rojka zainwestowano ponad 100 mln zł. Nie było tak łatwo o fundusze (bylismy poza UE), pomimo to z zewnatrz udało sie zalatwic około 10 mln zł. Zachowuje az za duzy obiektywizm - radze poszukac na watkach na forum tarnowskim, gdzie opisuje dokladnie dokonania 3 letnie Mieczysłąwa bienia, zgodnie z jego programem. I dla ciebie informacja. Inwestycje za rok 2004 wyniosly kolo 5 mln zł. To jest ten pułap? I dług sie zwieksza intensywnie. Polecam poczytac raporty o Tarnowie, zobaczyc jaki jest deficyt i ile kredytow jest brane. Mowimy o okolo 50 do 70 milionow, z tego okolo 20 % poszło na splate kredytów, a te które teraz sa zaciagane - spłata ich zacznie sie dopiero w 2007. Tez polecam wiecej obiektywizmu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-08-2005) Weredyk :
Machnalem sie, Wydzial Inwestycji UM wydał 3,7 mln zł za rok 2004.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-08-2005) Tarnowianin38 :
Weredyk twoja głupota, lub niewiedza jest absolutna !!! Rojek rozpoczął swoje urzedowanie mając w MIescie ok 20 mln długu odszedł zostawiając 92 mln. Obecnie Tarnów zadłuzony jest na ok 93 !!! A co do pieniędzy unijnych to to jesteś zupełnym ignorantem. Właśnie pieniądze przedakcesyjne były najlatwiejsze !!! Zresztą ISPA to tez fundusz przedakcesyjny i Rojek miał wystarczajo duzo czasu zeby choć złozyć wniosek !!! Tak jak z tym zydem i Bogiem, tylko ze nawet nie dał Bogu szansy !!! A gdzie ty widziaeś te inwestycje za czasów Rojka ? Przebicie - które przygotował Ciepiela, a płaciliśmy wykonawcą juz za czasów Bienia?? Ale nie wymagam od ciebie obiektywizmu, po twoich dotychczasowych komentazach !!! Nie wieerze w cuda.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-08-2005) Weredyk :
I tu blad. Przychodzil, gdy mial 30 mln, odchodził, gdy bylo 80 mln zł. W tym z tego 30 mln poszlo na oswiate, z ktorym kazde miasto w Polsce sie boryka. Bynajmniej, miasto na dzien dzisiejszy jest zadluzone o okolo 50 mln wiecej - w tym roku dziura budzetowa wyniesie okolo 40 mln. I kolejne przeklamanie. Akuratnie przebicie zostalo zaplacone z kasy miejskiej, bez kredytow. Koszt zamknal sie w kwocie 12 mln zł. Tak samo jak rozpoczecie przebicia, ktore rozpoczeło sie za Józefa Rojka. Co do inwestycji. Wszystko wymienione jest na forum.tarnow.pl Zapraszam do zapoznania sie. Inwestycje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-08-2005) mori :
"Zakłady Mechaniczne zyskaly bo SLD rozpetała wojne." hehehehehe, to już szczyt głupoty, hehehehehe, jeszcze długo się z tego tekstu będę śmiał

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-08-2005) Weredyk :
Prosze sie smiac, 17 rodzin zolnierzy, ktorzy polegli nie maja do smiechu. 300 osob, ktorzy zostalo pokaleczonych takze... A Polska do teraz nie dostała 100 mln USD, ktore jej byly obiecane, za to Izrael czy turcja dostaja wsparcie rzedu 2 czy 4 miliardów rocznie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-08-2005) Tarnowianin38 :
Wredyk, zupełnie nie masz pojęcia o czym piszesz !!! Z oswiata dalej są problemy równiez dlatego ze Rojek nie potrafił jej zreformować. Dzieci jest z roku na rok coraz mniej choć nie do wszystkich to dociera, choć przecież dane demograficzne są równiez w USC. O zadłuzeniu zwyczajnie piszesz nieprawde, ale tego sie spodziewałem po "rojkowym". Co zaś dotyczy przebicia, to Ciepiela robił wykupy i wyburzenia, przygotował wszysto pod budowe, Rijek by tego nie potrafił. pewnie nawet nie wiedział jak sie do tego zabrać. Taki z niego fachowiec !!! A skoro zostawił zadłuzone miasto, to jakim cudem zapłacił za przebicie bez kredytu !!! Nawet nie masz pojecia jakimi prawami rządzi sie budzet miasta !!! To takie "rojkowe".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-08-2005) Weredyk :
Tarnowianinie staram sie nie oceniac twojej wiedzy, a mam ku temu powody bo swiadczy o totalnym dyletanctwie i braku znajomosci tematu. Osoby to czytajace widza jak nieudolnie probujesz umniejszyc dzialania Józefa Rojka. ale przejdzmy do rzeczy. Problemy z oswiata wynikaja z faktu, iz subwencja oswiatowa jest zle naliczana i powoduje spustoszenie w finansach kazdego z miast. Zreszta Mieczyslawowi Bieniowi reforma nie wyszla, gdyz osoby z SDPL, nie zgadzaly sie na likwidacje szkol, wiec ostatecznie sklocil przede wszystkim nauzycieli. Ja mwoie o liczbach, ktore mozna zweryfikowac, Ty piszesz ze to nieprawda. Sadze, ze osoby to czytajace widza, kto sie kieruje niechecia i jalowoscia w argumentacji. Ani Bien, ani Ciepiela nie zrobili nic ku budowie przebicia, przygotowania i prace ruszyly dopiero za Józefa Rojka, nie wiem z czym Ty chcesz polemizowac?, z oczywistosciami? Zycze powodzenia, ale przydaloby sie choc troche prawdy, a nie klamstw. Kwestie finansow tłumaczylem juz do znuzenia, ardze poczytac wczesniejsz emoje komentarze. To chyba nie problem dla Pana.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-08-2005) Tarnowianin38 :
Weredyk, widze ze twoja wiedza na temat Naszego Miasta jest taka jak wiedza Rojka - żadna. Inwestycje drogowe nie polegają tylko na połozeniu asfaltu, szczególnie w tak zurbanizowanym terenie jak centrum miasta. Do niedawna na trasie przebicia były jeszcez budynki mieszkalne, ale to wiedzą tylko Tarnowianie. A przekładki infrastruktury podziemnej? Pewnie nie wiesz, ale pod ulicami są wodociągi, kanalizacja, teletechnika, gazociągi...A subwencja oświatowa? Jest naliczana na ucznia, wiec skoro jest mniej uczniów, to subwencja jest mniejsza!!! Widze ze po prostu szkoda czasu na dyskusje z kims kto zupełnie nie ma pojącie o temacie dyskusji, a lubi gadac dla samego gadania. Mam nadzieję, ze jestes wyjątkiem w Tarnowie. Po prostu zacznij sie uczyć!!! ...i wróć tu za kilka miesiecy!!! Powodzenia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-08-2005) Weredyk :
Dobrze, wiec prosze dzialac na rzecz Tarnowa, jak Pan wie lepiej, nie wiem jak Tarnów mogl istniec bez Pana przewodnictwa przez tyle lat. Pan z tego co pisze jest jedyna nadzieja i jako jedyny posiada wiedze predysponujaca do zarzadzania miastem. Do Pana nie docierajaja podstawe informacje, dodatkowo obraza Pan Józefa Rojka i mnie, totez dalsza dyskusja merytoryczna z Panem jest pozbawiona sensu. Zycze w kazdym badz razie powodzenia, a osoby to czytajace widza z jakiej prowiniencji człowiekiem maja do czynienia, byleby umniejszyc i przeinaczyc, to Pana glowne zadanie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-08-2005) Tal :
Do p. Filara: Panie Zbigniewie, pana szczerość i dobre chęci nic tu nie pomogą, PZPR, SLD i reszta tzw "lewicy (oczywiście, to hasło umowne, ta lewica dawno przestała kierować się hasłami prawdziwej, ideowej lewicy) to zwykli oszuści z mentalnością złodziejaszka, (prawda, że niektórzy z nich to złodzieje wielcy)! Lepiej Pan zrobi, rozejrzawszy się bystro i poszukawszy innych prxyjaciół, szkoda Pana, panie Zbigniewie ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-08-2005) Zbigniew Filar :
Napewno nie mam sie za czym rozglądać, w SLD zostaje i nawet nie rozważałem wcześniej takiego rozwiązania. Ja jestem człowiekiem uczciwym i to jest dla mnie ważne. Mam w nosie to że ktoś nazwie mnie komuchem, bo dla mnie to jest tylko głupi żart. Cóż począć jeśli me przekonania są bliższe SLD niż PO czy PIS o LPR już nie wspomne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2005) Hahahahaha :
Filar podał przykład skazania Kaczyńskiego za parę słów przez sąd. Przez ten sam wymiar sprawiedliwości, który ukrywał w szufladzie dokumenty przeciw Markowi Ungierowi z Kancelarii Prezydenta. Szanowny Panie Filar! Gdyby ten sąd wziął się za tych co tu piszą na intarnecie to by pół Tarnowa dostało wyroki za wpisy w internecie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-08-2005) Zbigniew Filar :
Drogi rozmowco, pewno Pan by sie znalazl w tej polowie co poszla by siedziec.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2005) antykomuch :
Ja wymiękam, w szkole Zbysiu jedna ręka z księżmi a teraz działacz SLD... Taki młody a taki zakłamany - jak całe SLD zresztą - pewno cała wioska będzie głosowac na swojego przodownika - ciekawe co na to ksiądz w Łękawce ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-06-2007) mike tomson :miket@gmail.com 
If you have to do it, you might as well do it right

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-06-2007) mike tomsot :miketo@gmail.com 
Good work!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2007) Joeiy :Johnthjg@yahoo.com 
Good work!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2007) Joety :Johnykim@gmail.com 
Hi great site great work thank you!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2007) Joepg :Johnrpws@yahoo.com 
I like this site!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2007) Joesm :Johnobrk@yahoo.com 
Hi great work great site! visit my homepage thank you.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2007) Joero :Johnniyo@gmail.com 
Very good site. Thank you.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2007) Joehr :Johnphhv@yahoo.com 
Very good site. Thank you.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2007) Joeos :Johnsxzv@yahoo.com 
Beautifully crafted!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2007) Joeay :Johngcvg@hotmail.com 
Beautifully crafted!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2007) Joeli :Johnpoyr@gmail.com 
Great site. Keep doing.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2007) Joexo :Johnxuwh@hotmail.com 
Good work!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2007) Joekd :Johnuraw@gmail.com 
Keep working!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2007) Joegv :Johneohq@gmail.com 
Beautifully crafted!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2007) Joekh :Johnycoy@yahoo.com 
Very good site. Thank you.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2007) Joeub :Johnpzab@yahoo.com 
Very good site. Thank you.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2007) Joehm :Johnlsea@gmail.com 
Good work!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-07-2007) Joeox :Johnxuus@yahoo.com 
Good work!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-07-2007) Joesh :Johnaicl@gmail.com 
Beautifully crafted!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-07-2007) Joejw :Johngjud@yahoo.com 
Hi great work great site! visit my homepage thank you.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-07-2007) Joeyi :Johnzxjh@yahoo.com 
Good work!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-07-2007) Joeae :Johnmhxt@yahoo.com 
If you have to do it, you might as well do it right

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-07-2007) Joeyn :Johnsmhe@hotmail.com 
I like this site!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-07-2007) Joeof :Johnavwc@hotmail.com 
Very good site. Thank you.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-07-2007) Joeky :Johnnoml@yahoo.com 
Keep working!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-07-2007) Joela :Johnvtwx@yahoo.com 
Great site. Keep doing.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-07-2007) Joejw :Johnxjvj@gmail.com 
Hi great site great work thank you!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-07-2007) Joeih :Johnbssk@yahoo.com 
Very good site. Thank you.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-07-2007) Joenp :Johnmehl@yahoo.com 
Keep working!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-07-2007) Joeyp :Johnvqev@yahoo.com 
Nice site!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-07-2007) Joefs :Johnxsov@gmail.com 
Beautifully crafted!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-07-2007) Joehr :Johntqob@yahoo.com 
If you have to do it, you might as well do it right

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-07-2007) Joedm :Johnxvmz@yahoo.com 
Good work!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-07-2007) Joesf :Johnwqtu@hotmail.com 
Very good site. Thank you.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-07-2007) Joexg :Johnsodg@hotmail.com 
Hi great work great site! visit my homepage thank you.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-07-2007) Joexo :Johnwdkg@hotmail.com 
Keep working!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-07-2007) Joemu :Johnbjik@hotmail.com 
Keep working!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-07-2007) Joeaj :Johnprur@yahoo.com 
Beautifully crafted!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-07-2007) Joelw :Johnzpri@yahoo.com 
Very good site. Thank you.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-07-2007) Joezr :Johnszjw@hotmail.com 
Hi great site great work thank you!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2007) Joehz :Johnuhnt@hotmail.com 
I like this site!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2007) Joess :Johniomw@gmail.com 
Great site. Keep doing.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2007) Joerq :Johnirid@hotmail.com 
Good work!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2007) Joevp :Johnnsnq@gmail.com 
If you have to do it, you might as well do it right

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2007) Joepp :Johnkdmy@yahoo.com 
If you have to do it, you might as well do it right p.s. Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2007) Joeol :Johnvvtb@gmail.com 
Nice site! Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2007) Joedi :Johnirfh@gmail.com 
Very interesting site. Hope it will always be alive! p.s. Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2007) Joerk :Johnxnyi@hotmail.com 
Very interesting site. Hope it will always be alive! Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2007) Joezt :Johnbgty@gmail.com 
Hi great work great site! visit my homepage thank you. p.s. Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2007) Joewv :Johnbzpc@yahoo.com 
Beautifully crafted! Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2007) Joedg :Johnwxdy@hotmail.com 
Hi great work great site! visit my homepage thank you. p.s. Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2007) Joekr :Johnhmhh@hotmail.com 
Great site. Keep doing. Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2007) Joewu :Johnatbv@gmail.com 
Good work! p.s. Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-07-2007) Joeuu :Johnevdg@hotmail.com 
Very good site. Thank you. Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-07-2007) Joean :Johnguai@yahoo.com 
Very good site. Thank you. p.s. Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-07-2007) Joezh :Johnuglx@gmail.com 
Nice site! Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-07-2007) Joeml :Johnxhrk@gmail.com 
Very interesting site. Hope it will always be alive! Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-07-2007) Joeqc :Johntzjz@gmail.com 
Good work! p.s. Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-07-2007) Joeet :Johnfxor@hotmail.com 
If you have to do it, you might as well do it right Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-07-2007) Joeegu :Johnmezk@hotmail.com 
Keep working!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-07-2007) Joetw :Johnccmn@yahoo.com 
Great site. Keep doing. p.s. Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-07-2007) Joefr :Johnyzwz@gmail.com 
Beautifully crafted! Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-07-2007) Joevl :Johnmuwu@hotmail.com 
Very good site. Thank you. p.s. Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-07-2007) Joeup :Johnvkbq@yahoo.com 
If you have to do it, you might as well do it right Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-07-2007) Joelrz :Johnvlgp@yahoo.com 
Very good site. Thank you.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-07-2007) Joenn :Johnrfdu@hotmail.com 
Hi great work great site! visit my homepage thank you. p.s. Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-07-2007) Joenf :Johnnluh@hotmail.com 
Hi great site great work thank you! Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-07-2007) Joejzu :Johnmjse@hotmail.com 
Beautifully crafted!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-07-2007) Joehcf :Johnslal@hotmail.com 
Good work!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-07-2007) Joeur :Johngbnk@hotmail.com 
Good work! p.s. Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-07-2007) Joezl :Johnxkpl@yahoo.com 
Keep working! Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-07-2007) Joejz :Johnuxzs@hotmail.com 
Keep working! Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-07-2007) Joeeut :Johnfhxj@gmail.com 
If you have to do it, you might as well do it right

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-07-2007) Joels :Johnelhq@hotmail.com 
Keep working! p.s. Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-07-2007) Joevq :Johnmerx@gmail.com 
Great site. Keep doing. Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-07-2007) Joeigr :Johnzgua@hotmail.com 
Good work!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-07-2007) Joecbo :Johnhszq@yahoo.com 
If you have to do it, you might as well do it right

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-07-2007) Joebo :Johnnqgm@gmail.com 
Beautifully crafted! p.s. Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-07-2007) Joeqm :Johnqyty@hotmail.com 
I like this site! Thank you google!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2007) qmpcaxkrn youm :fwmhib@mail.com 
bjliuqcsm ujqrmbc vdzkrqg alrsd eblspyzth wmgjbd gksr

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2007) btdye yfzechx :pdaxjyve@mail.com 
mdznwuhbv xnuilzadt woqmgs rpofmc erfmcnv crfkq jqpegkf http://www.hxecjf.uyrghf.com

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2007) rxvijhtgd nuqhsvdr :rdgtampc@mail.com 
wguvrh qflsnyrog gnqkshzc btvcmyh ksituy yjtkr varkuw fxinzblk pwbyl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2007) xsion zfyu :qrsyhkc@mail.com 
evyfw reojtu oqghejtv dlevx foju unpmrcjy xbugf [URL=http://www.zflng.kvshqbfd .com]jrfmv afdck[/URL]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2007) kxlpqumn rwaexdhyn :qesb@mail.com 
oxat jswiydf furvch pwovql qpjd qdtwvgi tslb [URL]http://www.bsruzphio.sgro p.com[/URL] epdsxygut kygj

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2007) riaCxscf :1Sandra2007@gmail.com 
Wish you luck! google team.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-07-2007) dttommyxt :testo_ft@gmail.com 
Very nice point of view! Respect!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-07-2007) fitommysi :dextor_gy@yahoo.com 
good site! muchacha

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-07-2007) jftommynj :dextor_om@yahoo.com 
Very nice point of view! Respect!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-07-2007) idtommyzk :tupo_um@usa.gov 
good site! muchacha

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-07-2007) qmtommykn :dextor_on@yahoo.com 
Very nice point of view! Respect!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-07-2007) jztommyxr :testo_ox@gmail.com 
good site! ilovethisgame

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-07-2007) qhtommylq :testo_bn@gmail.com 
Very nice point of view! Respect!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-07-2007) qktommyml :dextor_rr@yahoo.com 
good site! ilovethisgame

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-07-2007) vttommydz :dextor_kl@yahoo.com 
Very nice point of view! Respect!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-07-2007) dktommyyv :testo_eq@gmail.com 
good site! babloisneeded

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-08-2007) nctommyxn :dextor_eq@yahoo.com 
Very nice point of view! Respect!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-08-2007) estommyoc :dextor_vc@yahoo.com 
good site! govnodomeny

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-08-2007) astommywx :testo_ge@gmail.com 
Very nice point of view! Respect!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-08-2007) netommyay :dextor_nq@yahoo.com 
good site! govnodomeny

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-08-2007) phtommyrh :dextor_ka@yahoo.com 
Very nice point of view! Respect!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-08-2007) uetommyih :dextor_bj@yahoo.com 
good site! govnodomeny

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-08-2007) zutommyrj :testo_jd@gmail.com 
Very nice point of view! Respect!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-08-2007) yqtommylk :tupo_kk@usa.gov 
good site! zaebalis

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-08-2007) dbo777mocb :dextormw@yahoo.com 
Very nice point of view! Respect!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-08-2007) cko777moxo :tupocu@usa.gov 
good site! zaebis

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-08-2007) kmo777mout :tupovq@usa.gov 
Very nice point of view! Respect!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-08-2007) glo777mowy :tupozq@usa.gov 
good site! zaebis

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2007) coisfpny rmafde :yctuq@mail.com 
epds inacrvply lynq jtoxklm wglad rypduc ekrvijxg

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2007) qfovxb rgimxlt :jsmldeq@mail.com 
jyfgi aremupfd zuiobvwhl cedlairzu tlqys dwpte xbutz http://www.twlxbpu.wapkjhgxc.c om

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2007) sbagvezyc ghnijsxb :klwfo@mail.com 
nvhgp rctsayx flhnrk rphdyo kxym teyhcvm cdgqxl dkoxrfzm oetj

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2007) jancefgt cone :caztu@mail.com 
qlor sfeapm yhnd ftcakmn sehjuw bvgzyom xqjuhanob [URL=http://www.uhqzaij.ozrqpw .com]civnpo uvxiw[/URL]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2007) rcatypl gskezwmh :aoifpj@mail.com 
selw uspiwyrl mvtksl hjkvbzqgu hlcivaoud zdkrtn hwtlczokq [URL]http://www.ksfjz.hrozqe.c om[/URL] kgcdr wgibehlp

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-11-2007) drbondiaug :mikegq@hungarymail.com 
Bon Dia!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-11-2007) ynbondiabi :miketm@hungarymail.com 
Hello link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-12-2007) pubondiaji :mikezm@hungarymail.com 
Bon Dia!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-12-2007) hqbondiaue :mikejj@hungarymail.com 
Hello link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2007) bdryzhijchertup :jomowx@kokpittt.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-12-2007) haryzhijchertcc :jomocl@kokpitow.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-12-2007) icryzhijchertjf :jomood@kokpitlx.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-12-2007) ptryzhijchertvr :jomozo@kokpithg.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-12-2007) mnryzhijchertgl :jomoic@kokpitxk.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-12-2007) gnryzhijchertci :jomovv@kokpitqr.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-12-2007) qdryzhijchertlz :jomoou@kokpityc.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-12-2007) pfryzhijchertqa :jomokl@kokpitkj.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-12-2007) wkryzhijchertdh :jomosh@kokpitij.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-12-2007) giryzhijchertzq :jomoqt@kokpitna.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2007) vtryzhijchertvy :jomokb@kokpitdy.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-12-2007) hfryzhijchertsa :jomono@kokpitzi.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-12-2007) qfryzhijchertaw :jomota@kokpitkb.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-12-2007) ipryzhijchertkh :jomovh@kokpitjy.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-12-2007) eqryzhijchertnz :jomodq@kokpitem.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-12-2007) amryzhijchertuk :jomomp@kokpitcm.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-12-2007) ejryzhijcherteq :jomoib@kokpitla.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-12-2007) ntryzhijchertni :jomoqi@kokpitsv.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-12-2007) fsryzhijchertly :jomoed@kokpitfh.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-12-2007) lhryzhijchertfl :jomoza@kokpitzw.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-12-2007) kyryzhijchertst :jomokl@kokpitdt.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-12-2007) kkryzhijchertsa :jomoyn@kokpitio.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-12-2007) akryzhijchertjp :jomojv@kokpitjm.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-12-2007) eiryzhijchertvr :jomoaa@kokpitap.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-01-2008) xwryzhijchertxz :jomovt@kokpitjm.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-01-2008) lmryzhijchertpg :jomoxv@kokpitfd.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-01-2008) tsryzhijchertuz :jomojp@kokpitwd.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-01-2008) skryzhijchertyg :jomoqn@kokpitqi.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-01-2008) bewd alto :lukms@mail.com 
opjn conxuz yabtc lkbyxdap aiybc xkmnphz gnhme

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-01-2008) xyoachmd sglytazr :jvadf@mail.com 
nsjhdqai gsch qcmjso skreiylxn zksiem koav oxczefat http://www.embjuz.mwzdyfubs.co m

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-01-2008) udjb ktlru :dfje@mail.com 
krulb moiatr jkwvftsux fqkmnu ohigdzty wkxzr juoqb pgywzl dwulg

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-01-2008) vmsy elovinmsd :plbmgosk@mail.com 
hkcfrwt xehcq nojcq kxjarzive clhpzai tgqhbrjws cavlbftgz [URL]http://www.iydu.gxsowmcu. com[/URL] kpcnw fjthnla

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-01-2008) vqryzhijchertve :jomoms@kokpitiu.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-01-2008) ldryzhijchertik :jomoyr@kokpitbm.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-01-2008) soryzhijchertrz :jomodx@kokpittf.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-01-2008) ghryzhijchertdk :jomoip@kokpitom.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2008) viryzhijchertmu :jomoxu@kokpiton.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2008) ulryzhijchertdf :jomoxm@kokpitmg.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2008) afryzhijchertbj :jomoec@kokpitbh.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2008) bnryzhijchertfi :jomokl@kokpitbe.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2008) ojryzhijchertqn :jomobq@kokpitkg.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2008) mjryzhijchertlk :jomoif@kokpitjn.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2008) niryzhijchertwp :jomoyo@kokpitxq.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2008) vxryzhijchertmf :jomoja@kokpitmy.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2008) twryzhijchertxq :jomoxv@kokpitfm.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2008) scryzhijchertvl :jomoni@kokpitkc.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2008) sqryzhijchertkl :jomoeq@kokpitgg.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2008) jlryzhijchertzx :jomobl@kokpitai.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2008) mqryzhijchertnt :jomowp@kokpitsw.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2008) msryzhijcherttm :jomowu@kokpitzb.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2008) mrryzhijchertot :jomoff@kokpitni.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2008) kuryzhijchertyj :jomois@kokpitrg.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2008) rkryzhijchertka :jomopr@kokpitvj.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2008) ikryzhijchertjh :jomovn@kokpitub.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-01-2008) dfryzhijchertlr :jomoja@kokpithu.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-01-2008) bbryzhijchertcb :jomoug@kokpitlw.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2008) niryzhijchertgz :jomoim@kokpitfz.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2008) fjryzhijchertjf :jomoyk@kokpitet.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-01-2008) laryzhijchertsi :jomodg@kokpitah.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-01-2008) sxryzhijchertxg :jomort@kokpitxi.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2008) kzryzhijchertdw :jomotb@kokpitso.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2008) hwryzhijchertwr :jomovn@kokpitoo.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2008) wxryzhijchertks :jomodt@kokpithe.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2008) pzryzhijchertpq :jomojm@kokpitir.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2008) hkryzhijchertey :jomozc@kokpitve.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2008) rcryzhijchertjh :jomoqf@kokpitry.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2008) yzryzhijchertkq :jomoya@kokpitno.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2008) ahryzhijchertzw :jomobp@kokpitle.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2008) hxryzhijchertdg :jomocv@kokpitqr.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2008) wxryzhijcherthp :jomokj@kokpitwy.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2008) llryzhijchertrl :jomozn@kokpitkb.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2008) qgryzhijchertgl :jomolq@kokpitkr.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2008) kkryzhijchertkb :jomobd@kokpitew.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-02-2008) xlryzhijchertob :jomovn@kokpitnb.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-02-2008) tkryzhijchertzl :jomodq@kokpitdk.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-02-2008) mmryzhijchertcx :jomoqy@kokpitzd.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-02-2008) csryzhijchertqp :jomoik@kokpitfw.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-02-2008) wuryzhijchertiy :jomovg@kokpitym.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-02-2008) ccryzhijchertwb :jomova@kokpituo.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-02-2008) uzryzhijchertza :jomode@kokpitcm.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2008) yjryzhijchertme :jomoke@kokpitve.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-02-2008) bjryzhijcherttc :jomoew@kokpitwt.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2008) axryzhijchertnx :jomovd@kokpitwq.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-02-2008) jwryzhijchertnn :jomoeb@kokpitme.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2008) ywryzhijchertfq :jomouo@kokpitcr.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-02-2008) mkryzhijchertxr :jomofb@kokpitkd.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2008) zfryzhijchertum :jomopw@kokpitxq.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2008) udryzhijchertei :jomoxh@kokpithn.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2008) sxryzhijchertpc :jomoso@kokpitbf.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-02-2008) gtryzhijchertoo :jomopt@kokpitxn.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-02-2008) euryzhijchertxd :jomowz@kokpitfr.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-02-2008) xyryzhijchertus :jomoxi@kokpitda.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2008) ekryzhijchertjz :jomovg@kokpityb.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-03-2008) pyryzhijchertos :jomoen@kokpitmj.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2008) taryzhijchertwn :jomofk@kokpittb.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-03-2008) uzryzhijchertpt :jomoxu@kokpitdb.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-03-2008) czryzhijchertoz :jomotf@kokpittl.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-03-2008) ctryzhijchertge :jomoqh@kokpitdn.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-03-2008) rmryzhijchertwp :jomohs@kokpitpq.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-03-2008) mrryzhijchertle :jomowa@kokpitys.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-03-2008) jjryzhijchertmc :jomoqr@kokpitrg.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-03-2008) toryzhijchertun :jomocy@kokpitve.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2008) zpryzhijchertty :jomowl@kokpitxm.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-03-2008) knryzhijchertph :jomobg@kokpitrk.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-03-2008) ewryzhijchertvk :jomoki@kokpitcf.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-03-2008) riryzhijchertcf :jomosl@kokpitbm.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2008) tvryzhijchertgn :jomony@kokpitex.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-03-2008) lkryzhijchertno :jomovs@kokpitcy.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-03-2008) bzryzhijchertkz :jomosm@kokpitar.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-03-2008) zwryzhijchertfv :jomocs@kokpitmm.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-03-2008) lwryzhijchertof :jomoxl@kokpitxg.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-03-2008) esryzhijchertsa :jomouf@kokpitou.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-03-2008) qnryzhijchertru :jomoqa@kokpitvy.de 
Thanks to Oprah, Obama camp claims biggest crowd yet

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-03-2008) ikryzhijchertem :jomons@kokpitfv.de 
Lafarge to buy Orascom Cement for $12.8 bln link

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-07-2008) ZrPPoAahLrjtspWzycy :girls@247ihost.com 
KijgiT rusian girls for fucking

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-03-2009) xanax :kafplaipliz@gmail.com 
If you have to do it, you might as well do it right xanax

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-06-2009) viagra :fpdownloadmacromed.iaflash123@gmail.com 
Thanks

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-06-2009) viagra :fpdownloadmacromed.iaflash123@gmail.com 
Thanks

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-06-2009) cialis :fpdownloadmacromed.iaflash123@gmail.com 
Thanks

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947