Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Ratowanie Kingi w Dębnie   -   22/7/2005
W najbliższą niedzielę warto wybrać się do Dębna nie tylko, aby posłuchać muzyki. Tuż przed ostatnim koncertem V Wieczorów Muzyki Dawnej , o godzinie 18.00, odbędzie się tam barwne widowisko, odtwarzające legendarne wydarzenia sprzed wieków , kiedy to okoliczni mieszkańcy uratowali z tatarskich rąk Świętą Kingę. Na pamiątkę tego wydarzenia postawiono figurę Świętej, ponoć najstarszą w Polsce.

Ogloszenie

Legenda powiada, że Kinga, wówczas księżna, wraz ze swym dworem przejeżdżając przez Dębno została otoczona przez tatarski oddział, jedne z takich, co często w tamtych czasach zapuszczały się na ziemie Małopolski. Nie wiadomo, czy sama księżna i jej dwórki uszłyby z życiem, gdyby nie okoliczni chłopi, którzy zbiegli się z okolicy i rozpędzili Tatarów.
Całe to zdarzenie jest co roku odtwarzane przez dzieci i młodzież z Dębna przed figurka św. Kingi w barwnym widowisku. Jeśli ktoś chce obejrzeć to historyczne wydarzenie to zapraszamy do Dębna w dzień św. Kingi - 24 lipca o godzinie 18. 00.
Poza widowiskiem zaplanowano wiele ciekawych atrakcji, jak bieg wokół zamku o \\\"worek soli\\\", kiermasze wyrobów piekarniczych piekarniczych artystycznych z motywami postaci św. Kingi i dębińskiej legendy o niej. Będą też pamiątki z soli wydobytej z najstarszej kopalni soli w Bochni oraz woda mineralna \\\"Kinga Pienińska\\\". Koncertować będą m.in. Chór parafialny z Dębna i kapela Dębińskiego Centrum Kultury.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947