To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Reflektory zabłysną już za tydzień !    -   30/7/2005
Wszystko wskazuje na to, że już za tydzień 7 sierpnia wieczorem, podczas pierwszego pojedynku naszych żużlowców w rundzie play off z WTS Wrocław, na stadionie w Mościcach rozbłysną reflektory. Wczoraj trwały tam ostatnie prace montażowe na stojących bezużytecznie od kilkunastu lat gigantycznych słupach. - Nie ma już żadnych zagrożeń dla terminu oddania sztucznego oświetlenia na Unii przed finałem IMP - zapewniali nas wczoraj zarówno prezes ŻSSA Unia Tarnów Szczepan Bukowski, jak i - reprezentujący wykonawcę - Paweł Kurowski - wiceprezes Control Process.

Ogloszenie

Zżerająca nas ciekawość nie pozwoliła po prostu uwierzyć w te zapewnienia. Wspięliśmy się na jeden ze słupów, obserwując z bliska prace przy montażu reflektorów. Wszystkie sterowane będą laserem, co ma ograniczyć do minimum a praktycznie wyeliminować ewentualne problemy związane z ich wykorzystaniem podsczas zawodów.
Rozpościerający się z wysokości klkudziesięciu metrów widok na Mościce i fragment Tarnowa jest do prawdy imponujący. Chociaż praca na takich wysokościach, wymagająca w dodatku dużej precyzji, budzić może tylko podziw dla podejmujących ją ludzi.
Przy okazji, wspinając się na górę, uświadomiliśmy sobie często zbywaną dotąd prawdę, że stadionowe słupy w Mościcach są jednym z najbardziej charakterystycznych elementów krajobrazu tej dzielnicy miasta. Są też jedną z wizytówek Tarnowa, szczególnie dla podróżnych, przejeżdżających przez nasze miasto pociągiem. Dobrze, że nareszcie wizytówka ta przestanie być jedynie gigantyczną masą złomu. Taką pozostawała niestety przez ostatnie lata. Ile to już czasu stadion pozbawiony jest reflektorów nie pamięta nawet prezes Bukowski.
Szefa sekcji żużlowej Unii pytaliśmy o niedawne jeszcze problemy z utrzymaniem sierpniowego terminu oddania sztucznego oświetlenia, o to, jak udało się pozbyć tego zagrożenia a także o kolejne inwestycje na Unii, w tym o zakup ... polewaczki, której awaria przysporzyła sporo nerwów tarnowskim żużlowcom podczas niedawnego meczu z Apatorem.
Posłuchajcie co powiedzieli nam prezesi Bukowski i Kurowski (((mp3)))
Zapraszamy także do obejrzenia mini-galerii zdjęć.

(pd), (MP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 11:18:44
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html