To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Propozycje kulturalne na niedzielę   -   30/7/2005
"Historyczny" spacer śladami Żydów tarnowskich wraz z Kazimierzem Bańburskim oraz popołudniowy koncert w Parku Sanguszków w wykonaniu Teresy Kaban i Henryk Błażeja - organizatorów kończącego się lipcowego cyklu Koncertów Letnich to dwie najpoważniejsze propozycje na spędzenie ostatniej lipcowej niedzieli w Tarnowie.

Ogloszenie
>

Charakter Tarnowa, miasta liberalnego i przyjaznego przybyszom różnej proweniencji, kształtował się przez wieki, podlegając wpływom wielu kultur reprezentowanych przez jego mieszkańców. Najliczniejszą z grup byli Żydzi, którzy przed II Wojną Światową stanowili prawie połowę mieszkańców miasta. Najbliższe spotkanie uczestników \\\"Wycieczek historycznych po Tarnowie\\\" poświęcone będzie właśnie tarnowskim Żydom. Kolejna wycieczka historyczna z kustoszem Muzeum Okręgowego Kazimierzem Bańburskim rozpocznie sie o 15.00 w podcieniach kamienic Rynek 20-21. W ramach spaceru przewidziano zwiedzanie pozostałości po tarnowskich synagogach i żydowskiego cmentarza przy ul. Słonecznej. Wycieczki historyczne po Tarnowie.

Ci, którzy wybiorą się na spacer z trudem zdążą na rozpoczynający się o 16.00 w Sali Balowej Pałacu Sanguszków, ostatni już niestety Koncert Letni. Tym razem \\\"W romantycznym nastroju\\\" gościć nas będą organizatorzy cyklu i zarazem znakomici muzycy - Teresa Kaban i Henryk Błażej (na zdjęciu).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, July 22, 2024 11:19:06
IP     : 35.172.230.21
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html