Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Propozycje kulturalne na niedzielę   -   30/7/2005
"Historyczny" spacer śladami Żydów tarnowskich wraz z Kazimierzem Bańburskim oraz popołudniowy koncert w Parku Sanguszków w wykonaniu Teresy Kaban i Henryk Błażeja - organizatorów kończącego się lipcowego cyklu Koncertów Letnich to dwie najpoważniejsze propozycje na spędzenie ostatniej lipcowej niedzieli w Tarnowie.

Ogloszenie
>

Charakter Tarnowa, miasta liberalnego i przyjaznego przybyszom różnej proweniencji, kształtował się przez wieki, podlegając wpływom wielu kultur reprezentowanych przez jego mieszkańców. Najliczniejszą z grup byli Żydzi, którzy przed II Wojną Światową stanowili prawie połowę mieszkańców miasta. Najbliższe spotkanie uczestników \\\"Wycieczek historycznych po Tarnowie\\\" poświęcone będzie właśnie tarnowskim Żydom. Kolejna wycieczka historyczna z kustoszem Muzeum Okręgowego Kazimierzem Bańburskim rozpocznie sie o 15.00 w podcieniach kamienic Rynek 20-21. W ramach spaceru przewidziano zwiedzanie pozostałości po tarnowskich synagogach i żydowskiego cmentarza przy ul. Słonecznej. Wycieczki historyczne po Tarnowie.

Ci, którzy wybiorą się na spacer z trudem zdążą na rozpoczynający się o 16.00 w Sali Balowej Pałacu Sanguszków, ostatni już niestety Koncert Letni. Tym razem \\\"W romantycznym nastroju\\\" gościć nas będą organizatorzy cyklu i zarazem znakomici muzycy - Teresa Kaban i Henryk Błażej (na zdjęciu).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947